1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בקשר למעבר מתאורה אחת לשניה.

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Stylepk, ‏14/2/14.

1. Stylepk

Stylepk חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב אני אנסה להציג את הדברים בקצרה:
    ak-47 אוטומטי שנשתל ב22 לינואר (23 יום), מתחת לשתי נורות לבנות, שאחת מהן נקנתה בהידרושופ, 24/24 (כלומר הן דולקות ללא שעות חושך)
    והשאלה שלי היא : האם זה הזמן להעביר לנורת hps 150 וואט, ותוך כדי מעבר למשטר אור של 18/6 ?

אני לא יודע אם הצמח מספיק גדול בשביל להתחיל פריחה ....
    הנה כמה תמונות:

תודה רבה על העזרה ...

2. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    יש לך קצת בלבול במונחים...

בשורה התחתונה: זה הזמן (למעשה - מזמן...) להעביר למחזור 16/8 תחת נורת hps

הסברים: מחזור 16/8 לא מעביר לפריחה, רק מחזור 12/12. אבל זה ממש לא רלוונטי לגביך, שכן הצמח שלך הוא אוטומטי. אוטומטי משמעו - יש לו שעון ביולוגי משלו שמעביר אותו לפריחה, ללא שום קשר למחזור האור.

בעיקרון מחזור אור של 16/8 טוב גם לצמחים אוטומטים בגדילה. אל תדאג בקשר לפריחה, היא תתחיל עם השעון האוטומטי של הצמח, שהוא יהיה מוכן. גם בפריחה אתה יכול להישאר על 16/8, כי כאמור מאחר והוא אוטומטי זה לא משנה לו. אני התחלתי את מחזור הפריחה עם 16/8 ואח"כ עברתי ל-24 כי ראיתי שהצמחים מגיבים לזה טוב. אבל יש לך עוד זמן. מה שכן הוא צריך מזמן (מ-10 ימים להצצה) לעבור למשטר אור של 16/8.

דבר נוסף: בשלב זה כדאי כבר להעביר אותו לאדנית/עציץ הסופי, לפחות בגודל של 10 ליטר.

הצמח נראה בריא וטוב, בהצלחה !

3. Stylepk

Stylepk חבר חדש

לייקים:
    0
    גוזון תודה רבה, עזרת לי מאוד !

ואגב העציץ שלי הוא 7 ליטר, הבחור שמכר לי אותו בהידרושופ אמר לי,
    זה די ויותר..
    מה דעתך בעניין ?

4. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    הפריחה אצלך כבר התחילה אחי.. תביט טוב בתמונות יצאו כבר שערות לבנות!!
    23 יום לאוטומט זה הזמן שהוא מתחיל להניע פריחה.. ואצלך הוא ממש קטן אחי מצטער לבעס אותך .. אל תצפה ליותר מדי יבול..

5. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    אולי כדאי שיתן איזה כיפוף סגנון lst ככה שגם העלים למטה יקבלו אור בהתחשב בגודל הצמח ?..

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נמחק

בעיות עריכה, נכתב מחדש.

#6 אגרונום, ‏14/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏14/2/14
  7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Stylepk,

אני לא הייתי הולך לפי הצעתו של jizzpants. כיפוף הצמח לא יעזור במצב הנוכחי.

הצמח נראה לא רע בכלל. מאוד סימטרי וירוק.
    כמה אתה מדשן אותו? הוא נראה סובל ממעט עודף.
    יכול להיות שמומלץ להפסיק לדשן אותו למספר שבועות.
    באיזה זן מדובר? ותוך כמה זמן הוא אמור לתת יבול?

* בלי קשר לצמח שלך, אך בהחלט הודות לו, מתחילות לצוץ אצלי מספר מחשבות בקשר לצמחים אוטומטים.
    למרות שהצמח שלך עושה רושם כנהנה מתנאים טובים, נראה שהוא מתחיל לפרוח כאשר הוא לא הגיע לגודל רצוי.
    אני מודע לעובדה שאין לך שליטה במתי הצמח נכנס לפריחה ולכן הוא יכול לפרוח מוקדם מהרצוי.
    לכן אני מתחיל לפתח מחשבה שצמחים אוטומטים מתאימים לחווית למידה ולהתרשמות מהצמח, אך לא הרבה יותר.
    עכשיו אני מבין ששליטה על הכניסה לפריחה היא דבר מאוד חשוב למגדל. למתחיל ולמנוסה כאחד.
    אני חושב שמנקודה הזאת והלאה פחות אמליץ על גידול של צמחים אוטומטים "קצרים" למגדלים מתחילים.

אולי לא תקבל הרבה יבול מהצמח הספציפי הזה, אך אני מקווה שהוקרת תודה אישית ממני תשפר את מצב רוחך.
    תודה רבה לך! קיבלתי מספר תובנות חשובות מהצמח שלך.

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגרונום - יכול להיות שהפריחה המוקדמת שלו ארעה בגלל שאחר בכשבועיים לעבור לתאורה של 16/8? יכול להיות שהצמח, למרות שהוא אוטומטי "התבלבל"?

ד"א - כמגדל מתחיל מאוד אני לא מסכים אתך לעניין ההמלצה או לא לצמחים אוטומטים. עם כל החסרונות והפאקים (ויש...) זה עדיין הצמח הסלחן ביותר לטעויות ו/או לגידול בהשקעה לא גבוהה.

מה שכן, על בשרי אני יודע שיש חוסר מידע ובורות בכל הנוגע לצמחים אוטומטים. אני חושב שטוב נעשה אם נכתוב מיני-מדריך לצמחים אוטומטים, שבר סמכא - כמוך - יכתוב. לחילופין אני מוכן לכתוב מדריך ממסקנותי האישיות בתום הגידול, בתנאי שאיש מקצוע (כמוך) יעבור על הטקסט ויתקן מה שצריך, כדי שלא אצא פיתה. לדעתי המדריך צריך להיכתב בשפה שתהיה ברורה לכל הדיוט (בלי "הטרוגוזיטים", תנזימים או אנזימים...) וצריך להיות בו:

* מהו צמח אוטומטי? מה ההבדלים בינו לבין צמח רגיל?
    * מה מסתתר מאחורי התיאורים האופטימיים של חנויות הזרעים? כמה זמן באמת לוקח לגדל, זמן הפריחה וכיו"ב?
    * תאורה לצמחים אוטומטים
    * אומדן ריאלי של יבול
    * סטיות גנטיות בזרעים אוטומטים (נושא כאוב עבורי...)
    * מה המינימום הנדרש מבחינת ציוד לצמחים אוטומטים?
    ועוד...

מה דעתך?

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גוזון,

דבר ראשון, אני מצטער אם לפעמים אני לא מסביר את המונחים המדעיים מספיק לעומק.
    אני קצת מנותק (לצערי הרב) ממה שיודע בנאדם שמגדל צמח לראשונה בחייו.
    לפעמים יש מונחים שאני בטוח שכל בנאדם מהרחוב ידע. כמו dna וגן.
    הדבר היחיד שיש לי להציע לך הוא פשוט לשאול אותי אם יש משהו לא מובן.
    אם אני לא עונה בפורום, אני בד"כ עונה על כל ההודעות שנשלחות אליי באופן פרטי.

ההשקפה שלך מעניינת. היא גם כנראה יותר נכונה משלי...
    אני פשוט לא רואה דברים מהעיניים שלך וקשה לי לדעת מה נחשב גידול "קשה" או גידול "קל".

נקודה שמאוד חשוב לי להבהיר. אין הבדל גדול בין צמח אוטומטי לצמח רגיל.
    ההבדל הכמעט יחידי הוא שצמח אוטומטי לא צריך שיעבירו לו את התאורה ל 12\12 כדי לפרוח.
    הוא יצמח תוך פרק זמן שלא תלוי בתאורה.
    צריכת הנוטריינטים של צמח אוטומטי זהה לצמח רגיל, ספקטרום האור שהצמח צריך זהה וכו'.
    הוא פשוט עובר לפריחה באופן אוטומטי ללא קשר לשעות האור\חושך שהוא מקבל.

ההצעה שלך מאוד מוצאת חן בעיני!
    אני מאוד אשמח לשמוע את דעתך על הגידול שלך ומה המסקנות שלך לגבי צמחים אוטומטים!
    לא תהיה לי בעיה לעבור על מה שתכתתוב ולהציע תיקונים.

בגלל שיש חוסר מידע לגבי ההגנטיקה של הצמח,
    אני מנסה בזמן האחרון לכתוב סוג של מדריך שמסביר קצת על הגנטיקה של הצמח עם מושגים שמוסברים מאוד בפשטות.
    (אני אפילו חושב שבטעות פירסמתי משהו לא גמור לפני שבוע)

בכל אופן, ככל שאנשים כמוך מבטאים את עצמם יותר בפורום, ככה אני יותר לומד על המגדל הביתי.
    ושוב, תודה על כל מה שאתה כותב! אתה בהחלט מספק תוכן שמאוד חשוב לי באופן אישי שאני לא מוצא במקומות אחרים.
    תודה רבה!

10. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    Ok עשינו עסק

אני לקראת סוף הגידול ואאסוף חומר מהיומן ועוד קצת חומר שלמדתי בזמן האחרון. אכתוב זאת בשפה ברורה ופשוטה (כתבתי כמה ספרים בחיי) ואתה תהיה אחראי על הצד המקצועי של העסק.

אגב, וזו רק התרשמות שלי, לא מחקר סטטיסטי: מהניסיון האישי שלי, מאשכולות שאני קורא כאן ובפורומים אחרים, אני מתרשם שזנים אוטומטים נוטים להיות פחות רגישים לתופעות שאני נתקל בהם פעמים רבות בזנים לא אוטומטים, דוגמת: עודף/חוסר דישון, עודף/חוסר לחות, טמפרטורה לא נכונה ועוד.

תהליך נוסף שעברתי על בשרי ואני רואה מגדלים מתחילים רבים אחרים שלוקים בזה אף הם: עודף דאגה שמוביל להגזמה שמוביל לנזק לצמח. דוגמאות: השקיית יתר ("הוא בטוח צמא..."), דישון יתר ודישון מוקדם ללא צורך ("הצמח חייב לאכול וכולם מדברים על הביו-ביז הזה..."), שימוש לא מושכל במצע יקר ("אם כתוב הידרופוני - אז זה בטוח טוב"), וכיו"ב. את כל אלה ועוד ניתן להגדיר אמנם יותר כטעויות הנובעות מסיבות פסיכולוגיות, ועדיין - הם חלק בלתי נפרד מעולם המגדל המתחיל. או מהכיוון ההפוך. אני למשל. אני מגדל כבר שנים בגינתי זיתים, הדרים, אפרסקים, עשבי תיבול וכיו"ב, ומעולם לא חשבתי לעשות עבורם משהו חוץ מלהשקות אותם ולשפוך להם קצת 20/20 (סליחה מראש על השימוש בכימיקלים...) מדי פעם. הם מעולם לא התלוננו על עודף מים, חוסר בדשן (חודשים שלמים לא דישנתי כי פשוט שכחתי... לא קרה כלום...) אז מה הסיפור של הפאקינג צמח הזה עם המצע והתאורה והדישון וכל השאר?

מתגבש לי כבר משהו בראש... אוציא אותו על המקלדת בקרוב.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!