1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צירוף מקרים שהביא אותי לשאלה: "אז למה דווקא סלביה כן?"

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י LipTheGreat, ‏6/2/17.

1. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    טריפ קצר של סלביה, סם פסיכודלי הגדל כמו קנאביס, גרם לי לקראת סופו להבין, את זה רכשתי באינטרנט, איבדתי שליטה להרבה יותר זמן מאשר מקנאביס (חשוב לציין כי ההשפעה קצרה בהרבה לרוב, אך חזקה במספר רמות), כנראה שרפתי הרבה יותר תאים במוח, ואם הייתי ללא השגחה הייתי יכול לפגוע בעצמי או ברכוש.
    מה היא הטענה שברוב מדינות המערב, מלבד אסטרליה וכמה מדינות בארה"ב, סלביה הוא חוקי ונמכר כמוצר מדף וקנאביס הוא לא?

למי שאינו מכיר את הצמח, סלביה צמח מקסיקני בשמו המלא סלביה דיווינורום, ניתן לעישון כמו קנאביס בבאנג או פייפ, בעל החומר הפעיל הוא סלווינורין A, אופן פעילותו והשפעתו טרם ידועים למדע. שימש בעבר עבור שאמנים בשבטים האינידיאנים לחיזוי, ניבוי וכו' בדומה לקנאביס, היסטוריה מאוד דומה של שני הצמחים. אז מדוע לדעתכם סלביה כן וקנאביס לא?

2. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אחי אתה לא בפורום הנכון. בוא תצטרף אלינו בפורום פסיכדליה שם תעשה *העתק הדבק* לשאלתך.

3. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    אז
    כנראה לא הבנת את השאלה שלי

4. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    טוב אחי. אני בכל אופן מייחצן פה את הפורום פסיכדליה בשביל להגדיל את כמות האנשים...

בנוגע לשאלתך, אתה בעצם ענית על חלק מהתשובה תוך כדי השאלה " אופן פעילותו והשפעתו טרם ידועים למדע"...

הרשות למלחמה בתודעת האנשים(בסמים) לא יודעת איך "לאכול" את הצמח הזה...אין לו היסטוריה ארוכה של נזקים שהוא גורם למשתמשים...ממש* ממש* בודדים. הרבה אנשים לא מחבבים את הטריפ של הצמח העוצמתי הזה(יש גם לא מעט שכן שמשתמשים בו בשביל התפתחות רוחנית ויצירתית בין היתר אבל הרוב הגדול של האנשים לא אוהב אותו כי אין אופוריה בטריפ והטריפ יכול להיות מטורף וביזארי לגמרי). אם היום הוא חוקי בכל אופן, מי יודע מה יהיה מחר אז אל תהיה בטוח כל כך.

לרשות למלחמה בתודעת האנשים אין היגיון באופן כללי.... הם פועלים מאינטרסים נטו וכל צמח שיכול לאיים על הסדר החברתי או על תעשיית תרופות או כל תעשייה אחרת מוצא מהחוק.

5. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    מעניין. החקיקה נגד הצמח גדלה, לפחות כאן בארה"ב. לדעתי זה רעיון לקמפיין מעניין...
    להציג את הצמח הזה כבעל בשפעה גרןעה בהרבה מזו של הקנאביס, ולשאול מדןע זה לא חוקי. לא נראה לי שהמחוקק בישראל יןציא את הסלביה מהחוק, לפחות כך אומר ההגיון.
    ניתן למצוא המון סרטונים שמתעדים את ההשפעה, בעיקר אצל בני נוער.
    במקרה הגרוע ביותר, סלביה תוצא מהחוק, במקרה הטוב, עוד תנופה למאבק.

6. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אתה רואה אותו כבעל השפעה גרועה, אחרים יכולים לראות אותו כצמח קדוש בעל השפעות מיסטיות וכתרופה.

החבר'ה הדבילים ביוטיוב שמשתמשים בצמח עושים לו בושות וזה מראה איך התרבות ה"מתקדמת" וה"נאורה" שלנו מתייחסת לצמחים קדושים שמשתמשים כבר אלפי שנים כמו הפטריות, אייוואסקה והקקטוסים למיניהם.. סלוויה גם ביניהם.

יש יותר מדי דברים חראות שהם כן חוקיים ובכל דבר יכול להיות שימוש לרעה... אפילו קנאביס.

בין אם זה ניקוטין, אלכוהול,קפאין,בשר אדום,סוכר, תוכניות הריאליטי ויתר התוכניות ה"איכותיות" שמשודרות כיום בטלוויזיה, פורנו וכו'... אנחנו מוקפים בזבל ממילא.

7. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    ובכל זאת, זה הדבר החוקי הקרןב ביותר לקנאביס. השפעה שונה לגמריי, יותר כמו איזה פיטריה שנתקלתי בה בגוואטמלה.
    אבל בכל זאת צמח עתיק, עם השפעה פיסכואקטיבית, בלי טענה מדעית מוכחת לכך שהןא מזיק. בדיוק כמו הקנאביס. לדעתי זו נקןדה למחשבה, שאלה קטנה כי נראה לי שאתה אחד שמבין עניין, יצא לך פעם לנסות לאזן סלביה עם cbd?

8. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    הדברים החוקיים שקרובים ביותר לקנאביס הם צמחים כמו ווילד דאגה, מריחאונילה.

סלוויה זה עולם אחר מקנאביס.

לא התנסיתי אחי :)

9. goga

goga חבר חדש

לייקים:
    20
    במקום להגיד למה זה חוקי ולמה זה לא עדיף לעשות ששניהם יהיו חוקיים :)
    רוצה לאכול טריפ חזק יותר?תעשה ראש קטן של סאלוויה ותערבב עם ירוק :)
    בכל מקרה כנראה שהוא חוקי כי הוא עדיין אינו מוכר למדע
    אף אחד לא יודע עדיין איזה נזקים הוא עושה לגוף ולמוח(אם עושה בכלל)
    וגם הוא לא כלכך מוכר לאנשים
    אבל כשהוא יהיה דיי מוכר או ידעו איך הוא משפיע יוציאו אותו מהחוק

פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  10. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    ברור שעדיף. ששניהם יהיו חוקיים... אבל תאר לך סרטון תעמולה, מראה מישהו בטריפ קשה של סלביה קופץ מהחלון או איזה שיט שרץ ביו טיוב על טריפים רעים, ואז להראות סטלה של וויד עם שקית במבה וסרט, ואז להראות 2 בני נוער הולכים מכות, ליד הקבוק אלכוהול שבור, ואז להראות ישיבה של חבר'ה על פייסל וסוני, ואז מישהו עם סרטן ריאות ליד ערימת קופסאות ריקות של סיגריות ואז להראות חולי סרטן מעשנים כדי להקל על הכאבים...

אפשר לעשות אותו דבר עם סוכרים, תרופות מרשם וכו'... אני מוכן להקריב בכל יום אלכוהול, סגריות, סוכרים ותרופות מרשם בשביל וויד...

goga אוהב/ת את זה.
  11. goga

goga חבר חדש

לייקים:
    20
    אתה יודע למה אלכוהול סוכר קפאין סגריות ותרופות מרשם יהיו תמיד חוקיים?כי האנשים העליונים(הממשלה וכדומה) משתמשים בהם..
    נראה לך שביבי ישב בשקט אם יציעו לו להוציא את האלכוהול מהחוק?או את הקפאין?מה הוא יעשה בלי הקפה שלו?שלא לדבר על סוכר וממתקים..

MrT אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!