1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

פסיכיאטר המליץ לי לא לעשן קנאביס כי יש לי רגישות

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י גרמן, ‏1/2/17.

1. TwixyFingers

TwixyFingers חבר חדש

לייקים:
    6
    אני קורא את הפוסט שלך ומזדהה איתך בכלכך הרבה מובנים, אבל תן לי להרגיע אותך... אתה לא סכיזופרן או משוגע או משהו כזה.

עברתי חוויה דומה כשעישנתי בפעם הראשונה בגיל צעיר (עישנתי 2 ראשים של חשיש על הפעם הראשונה שלי),
    התחלתי להלחץ פחדתי שאני עומד למות ושאני אתקע ככה לנצח והייתי בטוח שכל רגע זה הסוף.
    לאחר מכן חוויתי דה-ראליזציה והתקפי חרדה על בסיס יומ-יומי והייתי בטוח שאני משתגע.
    קראתי אינסוף על מחלות נפש, פסיכולוגיה, פילוסופיה וכו...

מה שיש לך נקרא Anxiety Disorder או בעברית הפרעת חרדה.
    הגיוני שלא תרגיש בנח בצפייה בסרטון מפני שאתה כלכך מפחד להשתגע שכל דבר בסרטון נראה לך הגיוני שיקרה לך אבל יש הבדל.

אם היית סכיזופרן לא היית נלחץ ממה שאתה חווה אלא היית בטוח שזאת המציאות, לא היית מפקפק בכך.
    חולים בסכיזופרניה לעיתים רחוקות חוזרים לקרקע מציאות ובדרך כלל די קשה להם לעשות את ההפרדה בין מה אמיתי ומה לא.
    העובדה שאתה בוחן את המציאות שסביבך כל הזמן ושואל את עצמך האם מה שאני רואה באמת שם או האם המחשבות שעוברות לי בראש הם בסדר, רק מעיד על כך שזה בעיית חרדה קלאסית.

לי היה מאוד קשה להתגבר על העניין לבד והלכתי לפסיכולוג ופסיכיאטר וקיבלתי טיפול תרופתי.
    הטיפול התרופתי עוזר לאזן את רמת הסרוטונין במח ובכך מסייע לתחושת שלווה וסילוק המחשבות הטורדניות.

ישנם 2 דרכים להתמודדות עם חרדות:
    1. לנהל את החרדות - שזה מה שהבחור הציע לך לעשות. הבעיה בשיטה הזאת היא שאתה לא באמת מתגבר על החרדות אלא מנהל אותן ולומד לחיות איתן.

2. להבין את החרדות ולהעז (זה נשמע קיטשי אני יודע) - בגדול השיטה די פשוטה, היא מצריכה תירגול והתמדה אבל היא יכולה לעזור לך להרפא מהחרדות ולהמשיך הלאה בחיים ללא פחד.

אני אתן לך את השלבים לשיטה השנייה
    1. אתה חייב להבין שאתה בריא, שפוי ושעוד מליונים עוברים בדיוק את מה שאתה עברת.
    2. בפעם הבאה שהלחץ והמחשבות האלה מגיעים, פשוט תכיר בזה כחרדה ואל תיפול בפח של להאמין לכל הפחדים האלה שמח שלך יוצר.
    3. זה שלב קשה אך חיוני, ברגע שמחשבה מלחיצה עולה, תגיד לעצמך משפטים כמו אז מה, פאק איט, נו אז...
    מה זאת אומרת? לצרוך העניין עולה לך המחשבה שאתה משתגע, תגיד לעצמך "נו אז, ואם אשתגע? מה כבר יקרה?", או שעולה לך מחשבה כמו אם אני אתעלף, תגיד לעצמך "פאק איט אז אני אתעלף... אני אקום מיד אחרי והכל יהיה בסדר.
    אני יודע שכרגע זה נשמע לך אבסורד ואתה לא מאמין בזה אבל העניין הוא שהמח שלך שוטף אותך בגל של חרדה ואם תלחם בגל הוא ירסק אותך לרצפה, אך אם תזרום איתו לא יהיה מה שיבנה את החרדה והיא תעלם מעצמה. אתה בעצם מפחד מהפחד.
    4. תדרוש מעצמך עוד חרדה, תראה לעצמך שאתה לא מפחד ופשוט תגיד לעצמך, "נו, זה כל מה שיש לך?" או "תראה מי בא שוב לבקר..." תזלזל בחרדה.
    5. אחרי שחזרת על שלבים 3-4 כמה פעמים ואתה מרגיש קצת יותר טוב תתעסק במשהו אחר, תקרא ספר, תראה סדרה, תשחק במחשב או כל דבר שיכול לעזור לך לשכוח.
    6. תחזק את עצמך על תחושת השליטה והניצחון לאחר שעברת את גל החרדה הזה... זה באמת מגיע לך!

הרשה לי שוב לומר לך שאתה בריא לחלוטין, אתה פשוט נמצא במעין לופ של חרדה שאתה לא מצליח לצאת ממנו. תפסיק לקרוא על מחלות נפש ותתחיל להינות מהחיים.

בנוגע לצריכת קנאביס.
    אני חששתי לעשן שוב במשך 10 שנים, בסוף החלטתי שאני מספיק חזק ושאני רוצה לנסות שוב.
    אני וחברה שלי היינו אצל חבר והוא עישן כרגיל, הרגשתי ממש בנח כי חברה שלי היתה איתי וכי אני סומך על החבר הזה.
    ביקשתי מהחבר שיגלגל לנו אחד ממש חלש כי אני קצת לחוץ וכך הוא עשה.
    עישנתי 2 שאכטות וראיתי שאני מרגיש טוב, נינוח, רגוע ואת שאר השפעות הקנאביס.
    הרגשתי מעט דה-ראליזציה וחרדה אך שוב אמרתי לחרדה, "בואי בכל הכח אני לא מפחד ממך!" והיא פשוט נעלמה כלא היתה.
    מאז עישנתי עוד המון פעמים וכן חוויתי גם חוויות פחות טובות של פראנויה או חרדה אבל תמיד זכרתי שזה הפחדים שלי שצפים ושאני לא משתגע ושזה יעבור עוד שעה, גג שעתיים...

אם אתה מרגיש שאתה רוצה להתנסות, תתנסה... תתחיל בקטנה, אל תאכל עוגיות או משהו כי קשה לשלוט במינונים, תעשן שאכטה או שתיים ותראה איך זה משפיע עליך.
    הכי חשוב תשאר רגוע ואל תפחד מהפחד.

אשמח לענות לשאלות בפרטי אם יש לך.

2. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    יכול להגיד לך שבאחת מהפעמים הראשונות שניסיתי לעשן, אכלתי עם חברה שלי חצי אצבע והיה לנו ערב נורא (אני ממש ממעיט..) שנשאר איתנו הרבה זמן. לא עישנתי אחרי זה 5 שנים והיא לעולם לא. (התנסות ראשונה שלה)
    ואללה לא מתחרט שהתחלתי לעשן שוב לפני כמה שנים.. רק טוב זה עשה לי. בעיקר, לפחות.
    בכל מקרה, עד כמה שתצליח לשלוט בזה תשאף לפרחים חלשים ואם יהיה סיכוי אז פרחים עם אחוז cbd גבוה. חרדות זה הדיוק הדבר שהוא יכול לטפל בו..

אני לא חרדתי או משהו.. אבל היו הרבה פעמים שבעבר הייתי מעשן קצת יותר מדי ומקבל התקפי חרדה עד שלמדתי לשלוט בזה ופשוט להצליח להעביר את זה בלזרום עם זה ותוך כדי לנסות להעביר את המחשבות לנושאים אחרים..
    שמעתי שהתקפי חרדה של אנשים חרדתיים הרבה יותר אינטנסיביים מכאלו שמקבלים אנשים (לא חרדתיים) מעישון גראס.. אז אולי אני לא רלוונטי.. חח

#22 newbudder, ‏3/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏3/2/17
  3. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    התקף חרדה קטן.. זה הכל..
    לא פסיכוטי ולא נעליים..
    אם כל כך חשוב לך לעשן עם חברים שלך אז תבקש מהם לעשות את הישיבות במקומות יותר מבודדים ומוכרים ולא במקומום עם מלא אנשים כי זה רק מעצים את תחושת הבלבול..
    שבו ברגוע בחצר של חבר או באיזו גינה בפינה שקטה, קחו איתכם מים או מיץ מתוק (אני אוהב פירות..) ומשהו לנשנש..והכל יהיה טוב תאמין לי תזכור תמיד שהכל זה בראש ולא משנה מה אתה מרגיש כרגע, בסוף זה יעבור ותלמד להנות מהבלבול והסטלה.

מצטער אבל חייב גם להגיב בקשר לאלוהים כי זה פשוט חזק ממני..
    אין דבר כזה אלוהים! צאו מהסרט שאתם חיים ותפתחו את העיניים! עלאק עם נבחר חחחחחח כולה שטופי מוח סכיזופרניים שסוגדים לפדופילים!

4. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    80% מהאנשים בעולם מאמינים שהיית בשלב זה או אחר העם הנבחר ובאמיתות התורה בין אם זה נצרות איסלאם או זרמים בהינדו שמגיעה במקורה גם ממונותאיזם, אבל ...טוב אחי
    אני מדבר מידיעה, לא נראה לי שאתה יודע מספיק כדי להכנס לשם.. אתה צריך להתעמק בנושא מסוים כדי לפסול אותו לא משנה מאיפה הוא שאוב וגם אם הוא נשמע לך מופרך, בכל אופן לא נכנס לשם יותר.. בהצלחה בהפגנה לכולם

Mr.Tight ו-Asarof אוהבים את זה.
  5. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    אחי עם אחרי סטלה אחת הפסיכיאטר רשם לך ציפרלקס וכדור אנטי פסיכוטי אני לא הייתי נוגע בקנאביס!

להתחיל לקרוא על כל מיני מחלות נפש רק יכניס אותך יותר לסרטים! תאמין חרדות וסרטים זה משהו שהמוח לומד לפתח עם קוראים ומתעסקים בזה.. בגלל זה עדיף לא לחקור על מחלות נפש.

ומה שקרה לך שחטפת דה-ריאליזציה אחרי שהסטלה עברה וכן דה-ריאליזציה יכולה להימשך במשך חודש! הרבה מאוד מטופלים בקנאביס רפואי מפסיקים את הטיפול בקנאביס כי לפעמים פשוט הוא גורם להפרעה המציקה הזאת! זה קורה להרבה משתמשים והרבה באמת חושבים אם יש להם דה-ריאליזציה/דה-פרסונליזציה אז הם חטפו מחלת נפש כמו סכיזופרניה אבל ממש לא! זאת הפרעה שעוברת בסך הכול וממש לא צריך כדורים בשביל להעביר אותה ובטח שלא כדור אנטי-פסיכוטי שמיועד רק למי שעבר טריפ רע משתי קרטונים של אסיד.

עזוב אותך לעשן בגיל שעוד אתה נמצא בבית ספר אתה בגיל שיותר רגישים ליפול לכל מיני פינות.. תגיע לגיל 22 אחרי צבא תעשן כמה שאתה רוצה.

#25 LarryOG, ‏5/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏5/2/17
  6. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    חחחחחחחחחחחחחחחחח ראיתי עכשיו את הסרטון ששמת. זה מזכיר את הסטלות הראשונות שלי.. היה איזה יום שעישנתי לבד בבית ככה בצהריים והכול נהפך לבוהק יותר ואיטי יותר, הכול התנהל כמו חלום או סרט, האנשים ברחובות נראו לי מוזרים ואיטיים, אכלתי סרטים על אישה שעברה עם עגלה של תינוק הייתי בטוח שבמקום תינוק יש שם מצלמה שמצלמת אותי. התחילו לי עיוות בשמיעה שמעתי את הכול מעורבב ומוזר, התחלתי להילחץ ונכנסתי להתקף חרדה! מיד שמתי לי עם האוזניות מוזיקה ונרגעתי.. לפעמים מוזיקה מרגיעה אותי יותר מאשר כדור בנזו.

ומה שכתבו לך זה נכון! חולי סכיזופרניה לא מפקפקים במציאות שהם חיים בתוכה, אין להם מושג מתיי הם בהזיות בכלל. ורובם דווקא לא חרדתיים למצבם למעשה הם בכלל לא מודעים לזה שהם אנשים חולים.

דרך אגב אם אתה לא אוהב את התחושה של ראיית ה Vivid שמתרחשת אחרי העישון אז פשוט תעשן אינדיקות שפחות גורמות לצבעים אינטנסיביים יותר. אני אישית מאוד אוהב את ההרגשה שהכול נהפך לזוהר ובוהק יותר, לעשן סאטיבות ולהסתובב בעיר ולהסתכל על הפנסים של המכוניות והתאורה שברחוב יכול להיות תחושה מדהימה בסך הכול.

#26 LarryOG, ‏5/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏5/2/17
  7. viltal

viltal חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן,מה שאתה חווית זה התקפי חרדה,כנראה משהו שהצית לך את המוח בזמן שעישנת וקיבלת התקף חרדה מהסטלה וגם אחרייה אתה מרגיש שאתה השתנת והרגשת שאתה חוזר לאותה טראומה שוב ושוב ושואל את עצמך שאלות על החיים.עברתי אתזה לקח לי שנה להתרגל וללמוד איך להסתדר עם התקפי חרדה ומה שסיפרת לנו פה עכשיו קרה לי בדיוק אותו דבר אחרי שעישנתי ואז היו לי חרדות כל יום כמעט ומאוד קשות. הפסקתי לעשן סיגריות,לשתות וגם לעשן בכלל והפסקתי במיוחד דברים לא בריאים.
    קוראים לדבר שאתה עובר כרגע זה "משבר קיומי" ואתה מחפש תשובות על החיים על היקום והעולם,עבר לי אחרי שנה וחצי שחזרתי לעצמי תלוי איך אתה מקבל אתזה, המחשבות שלך משתנות ואתה מרגיש שאתה משתנה בעצמך ונהייה חכם יותר וחושב בצורה אחרת שחשבת פעם.
    בקיצור אל תחשוב שאתה לבד :)
    יש האומרים שלאנשים עם התקפי חרדה יש אינטלגנציה גבוהה יותר מאנשים רגילים.

8. canna.nation

canna.nation חבר חדש

לייקים:
    4
    קנאביס לא מתאים לכל אחד. וזה בסדר.

9. Mr.Tight

Mr.Tight קנאביסט

לייקים:
    74
    לקחת יותר מדי, פשוט מאוד.
    אם אתה לא מעוניין לעוף, אז צריכים להיזהר במינון, וק''ו, אם אתה מעשן מתחיל.

10. אולג

אולג חבר חדש

לייקים:
    0
    אם יש לך סכיזופרניה הקאנביס יגביר לך אותה מניסיון של חבר. גם לא מאשרים לו קאנביס רפואי בגלל שאובחן אצלו סכיזופרניה לך לקבל תשובות מאנשים מוסמכים עם ניסיון רופאים טובים

11. Asarof

Asarof חבר חדש

לייקים:
    2
    אתה תקין לחלוטין אחי, אלו התקפי חרדה .. זה קורה לאנשים כל הזמן, גם כאלו שלא מעשנים קנאביס
    הגיב לך כאן בחור שסיפר על חוויה דומה לשלך, אני ממליץ לך להקשיב לו .. הוא יודע מה הוא אומר
    ולגבי אותו יום שעישנת בסינמה - יכול מאוד להיות שמה שעישנת הכיל חומרים כימיים (נייס גאי או קנאביס מרוסס),
    חומרים כימיים גורמים לגוף להגיב בצורה כזו.

ההמלצה שלי היא לשבת עם חבר או שניים טובים שאתה סומך עליהם, במקום שקט,
    לגלגל ג'וני קטן מקנאביס איכותי (עדיף רפואי מבוקר) עם כמות סבירה של חומר
    ולקחת כמה שאכטות באיזי :)

12. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    עזוב עם נבחר בצד כרגע... אתה באמת חושב שבאת מקוף?? תסביר את עצם החיות בעולם.. איך מענן של גז נהיה חומר מפיצוץ אקראי בנקודה סינגולרית לפני שהיה זמן ומרחב ופתאום נהיה זמן ומרחב ומשם התפתחו להם יסודות לתאים וחיידקים וזחלים ושרצים ודגים ועופות וחיות ואנשים- מפיצוץ?? ממש יש מאין..
    אפילו תיאורית האבולוציה לוקה בחסר- לומר שכל יצור מתפתח ומתקדם- צריך שכל בשביל זה לא?? הרי הסבא רבא שלך הוא קוף לא??אז איך אתה בנאדם חושב? (לפחות...כותב) האמונה נכנסת איפה שהידיעה נגמרת- אין לך שום ידיעה על הבריאה..... יש לך רק תיאוריות לוקות בחסר ומי ש"מאמין" להם הוא טיפש.. כי הם לא מושלמות זה כמו לומר שכדור הארץ שטוח- אז תקרא לה' איך שתרצה אבל...יש פה תכנון

13. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    לא ברור לי איך הגעתם לדיון על דת.

אבל רק אומר שאין אלוהים. לא היה אלוהים, לא יהיה אלוהים. בראשית ברא האדם את אלוהים.

אני בעד שכל אדם שמאמין ב"יהוה" וצריך טיפול רפואי - שילך לכותל. אל תתפסו לי מיטה בבית חולים, כי אלוהים יעזור..
    כל מאמיני יהוה הם 99% שטופי מוח בורים שלא יודעים שהעולם הזה חומרי לחלוטין. הם מתכחשים למציאות. וזה נכון לגבי כל מאמין של כל דת כלשהי

אלוהים יעזור, אלוהים ישמור...לא תקף בין השנים 1939-1945
    עשו טובה ודי לדון בזה. הבנו שאנשים בורים - ישארו בורים. אל תפתחו את נושא הדת יותר, זה סתם מפלג

vvasili ו-hydrotony אוהבים את זה.
  14. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    לא פתחתי את נושא איפה היה ה' בשואה או קיום העם הנבחר- איתך
    אבל אתה אומר שה' לא קיים ועדיין לא הסברת לי איך "נוצרת" אם האדם "ברא" את ה'
    בורות..מגיעה מחוסר ידיעה, נראה לי שחסרות לך קצת ידיעות.. תחקור קצת תחפש "תשובה" ואני פתחתי את הנושא כי..אני יהודי והעולם הזה לא חומרי לחלוטין כי יש לך רוח אתה פשוט לא יודע מה לעשות איתה אז אתה פונה לחומר
    בכל אופן ירדתי מהנושא אם תחפש תשובות-בפרטי

15. Asarof

Asarof חבר חדש

לייקים:
    2
    אוי נו אתה באמת מאמין לשטויות שאתה פולט ?
    איזו הוכחה יש לך שבאנו מ"אלוהים" ולא מהקוף ? חוץ מזה מאיפה בא הקוף ?
    לאף אחד לעולם לא תהיה תשובה חד משמעית, זו הסיבה שזה נקרא אמונה.
    הבעיה מתחילה אצל אנשים כמוך שמנסים להוכיח את סיפורי האגדות שלהם

vvasili אוהב/ת את זה.
  16. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    אז אתה מאמין שבאת מהקוף, אני מאמין שהסבא רבה שלי היה יותר חכם ממך.. עד אז תנסה להבין דבר מתוך דבר כי תשובה חד משמעית לא תהיה לך בלי תורה.. ואתה לא יכול לסתור את התורה מבלי שאתה בקיא בה.. כמו שאני לא יכול לסתור את תורת היחסות מבלי לדעת אותה על בוריה- תתחיל ללמוד פרופסור.. עד אז סופש נעים
    הא גוט שבס אדון גוטה

17. Asarof

Asarof חבר חדש

לייקים:
    2
    אני לא מאמין שבאנו מהקוף .... אתה פשוט לא מצליח להבין מה אני כותב כי אתה בטילט

vvasili אוהב/ת את זה.
  18. Asarof

Asarof חבר חדש

לייקים:
    2
    ומה הקשר בין תורת היהודים לתורת היחסות ? אוי איזה ליצן

19. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    נתתי דוגמה לכך שאתה לא יכול לסתור דבר שאתה לא מבין בו כמו שאני לא מבין בתורת היחסות
    אותו דבר ה'- אתה לא יכול לסתור אותו כי אתה לא מבין אותו..בשביל זה אתה צריך להיות בקיא בתורה
    איך אני "אוכיח" לך? לא יכול "להוכיח" יכול לתת עדויות- מליוני עדויות מהר סיני ועד היום אבל עזוב... זו "אמונה" -נלך על משהו אחר- אקסיומה
    ליקום כולו אם תתבונן טוב יש תכנון נבון בין אם זה מתבטא בתיאוריות אבולוציה מסוימת שהחיידק מתקדם לתאית ומשם ללטאה ומתקדם קדימה או בין אם מדובר במפץ הגדול ונוצר יקום יש מעין בנקודה סינגולרית לפני שבכלל היה שייך לדבר על זמן- כך שגם הזמן הוא "יצירה" מכאן שיש תכנון נבון- אתה צריך "להפריך" את קיום הבורא כי יש לך פה בריאה אין דבר כזה בטבע יש מאין.. אז זו האקסיומה.. מכאן ועד הפעם הבאה -בפרטי

20. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תמשיך ליבא לדים ועזוב אותנו בשקט.
    רק שטויות יוצאות לך מהפה, בקשר לגידול קנאביס בעיקר!
    תמשיך לשבת בצד ואל תדחוף את אלוהים שלך לפורום שלנו

vvasili ו-Asarof אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!