1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בנושא הרמאפרודיט

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י John Smith, ‏17/2/17.

1. John Smith

John Smith חבר חדש

לייקים:
    3
    הי אני בשבוע השישי לפריחה ולצערי אחד מהצמחים הפך להרמאפרודיט (זכר ונקבה יחדיו). הייתה כבר הפרייה של שאר הצמחים בחלל הגידול וכרגע זה שבוע שישי לפריחה. כבר אפשר למצוא זרעים בתוך הפרחים אך הם כרגע עדיין מתפתחים רובם בצבע לבן ואם אלחץ עליהם הם יתפוצצו ויוציאו מין קרם לבן כזה. השאלה היא: האם להמשיך לתת לצמחים להגיע לסוף הקציר או לקצור אותם כבר עכשיו? יש פרחים באדז ממש גדולים דביקים מסריחים ושמנים. בכל אופן מהניסיון שלכם מה לעשות? האם יהיה אפשר בכלל להוציא משהו מהפרחים האלה אם יגיעו לפריחה מלאה?

תודה.

2. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    מבאס!
    קודם להוציא את ההרמי הסורר! הוצאת?
    וכבר עברת את רוב זמן הפריחה אני הייתי משאיר אותם לסיים

3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כמו שעניתי לך קודם, ה"נזק" (חלק יראו את זה כמתנה) נעשה.
    עדיף לתת לזרעים להבשיל.
    בוצעה הפריה טובה מגנטיקה של זרעים שהזמנת והיא יציבה וטובה.
    הרווחת גם חומר וגם המשכיות :)

4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    היה לי מקרה דומה והחלטתי לקצור מוקדם את ההרמי (היה בשבוע שישי+) בשביל למזער נזקים אצל שאר הבנות שהיו איתו בחלל אבל בשלב מוקדם של פריחה.
    לגבי הזרעים שיצאו אם תחליט להשאיר, לא ממליץ להמשיך איתם אלא אם זרעים טובים מבית גידול ידוע ומוכר אם אתה לא רוצה לחזור לגדל הרמפרודיטים..

סוטולבוטול אוהב/ת את זה.
  5. John Smith

John Smith חבר חדש

לייקים:
    3
    הי! אז כרגע ההרמי עדיין בארון מהסיבה שרוב הבנות כבר מוציאות זרעים ואילו ההרמי הוא הצמח הגדול בחלל ונראה לי שהנזק כבר נעשה (תקנו אותי אם אני טועה). בכל אופן לא מצאתי פוסטים אחרים בנושא ואני חושב שכדאי לכתוב כאן שלכל מי שיש עסק עם הרמאפרודיט עדיף להוציא את הצמח בשלב הכי מוקדם שאפשר כדי להימנע מהנזק. אומר שנראה שהצמח ההרמי גרם לצמח שלידו גם כן להפוך להרמי. אני לא יודע אם באמת יש קשר, אבל שווה לחקור מה ההשפעה של הארמאפרודיט על הצמחים בסביבתו. אני יודע שלהבא לא אשתמש בזרעים הללו כי הבנתי שיש להם נטייה גנטית להפוך להרמיז בעצמם. תודה חברים! אגב כמו שרשום לאחד המגיבים כאן כמוטו : "לפעמים מנצחים ולוקחים את כל הקופה, ולפעמים פשוט לומדים להבא".

hydrotony אוהב/ת את זה.
  6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    הרמפרודיט זו לא ''תכונה'' מדבקת. ובגדול זו לא תכונה...
    חשוב שתבין את ההבדל בין צמח דו מיני לבין נקבה שעברה הפריה, אתה רואה זרעים בתוך הפרח? או שאתה רואה איברי מי זכריים? (שקי אבקנים, לפעמים נראה כמו פרח פתוח על עלי כותרת..)
    אבל אם אתה מזהה סימני הרמי על עוד צמחים הייתי ממליץ לך לבדוק אם לא חודר אור בשעות החושך או שאולי הטיימר מזייף\לא מכוון נכון ונדלק לך אור באמצע החושך ואתה לא יודע..

Amitos אוהב/ת את זה.
  7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אין קשר ולא נכון.
    הרמי קורה לא בהכרח מסטרס אך בעיקר.
    לי יצאה קולה אחת הרמית עם בולבולים בוגרים ובכל זאת לא הופרה הצמח.
    בנוסף, יצא לי להתקל בהרמיים שלא הפרו את כל החדר ואפילו לא את הצמחים הסמוכים לו.

#7 Amitos, ‏17/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏17/2/17
  8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אפשרי, תלוי בכיוון ובעוצמה של המאוורר.

9. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    אני רואה הרבה תגובות שלך שבאות מנקודת מבט מאוד מקובעת, ואני אומר את זה הכי בטוב אבל אין למה לכפות על אדם את הנקודת מבט שלך. אני אישית כבר לא מגדל הרמפרודיטים, אבל כשהיו נכנסים אלי לחלל הגידול הרי זה מבורך, אין על זרעים ביתיים. וואלה זה היה מעלה את הפרחים במשקל שזה כבר רווח, היה משאיר לי הרבה זרעים למחזורים נוספים, שגם הם הרמפרודיטים כמובן אבל כמו שאמרתי אין דבר רע בזה.

Amitos אוהב/ת את זה.
  10. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    איזה נקודת מבט מקובעת? זה שאתה מוצא את הקצת טוב במצב רע זה על הכיפק, הלוואי עלי..
    אבל אין שום יתרון בלגדל הרמפרודיט, מה נותן לך בדיוק המשקל של הזרעים? כאב ראש? מה היתרון בלהמשיך עם גנטיקה דפוקה? להגיד שיוצא לך גרם לוואט של זרעים? אצלי זה לא הסטנדרט אחי מצטער..

11. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    כיום אני מגדל בסטנדרט הרבה יותר גבוהה רק נקבות בלי זרעים. אבל בתקופה שגידלתי בלי גבולות ובלי התחשבות בקנאביס "בתולה" או ללא זרעים - יותר משקל בפרח = יותר כסף בכיס שלי.

12. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    יופי לך... אני לא מגדל בשביל למכור, אני מגדל לצרכים רפואיים שלי ושל מכרים, זרעים בבאד זה לא משהו שאני מעביר הלאה בכל אופן... מקסימום עושה מזה מיצוי כלשהו..

13. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    רק בארץ אפשר לקרוא תגובה כזו, ותאכלס אתה צודק.
    בחו"ל אין מצב שמישהו יקנה פרח עם זרעים ולכן מדובר הבפסד גדול.
    אבל בארץ חופשי אפשר ולכן אתה צודק ב100%.

14. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    כל אחד והדרך שלו.

15. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    מגיע באדים עם זרעים בכל מקום. בישראל גם אבל זה ממש לא הרבה ביחס ל"חוץ לארץ".
    היית פעם בג'מייקה? ראית כמה זרעים בחומר אחי? פאק בסיני היית? ראית כמה זרעים? מדינות אפריקה אחרות? הודו? ויאטנאם?? כל העולם מלא בזרעים בבאדים, המדינות בהן יש ליגליזציה פחות כי הם בוחרים באדים לפי מראה. אבל עדיין.

16. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    צודק! אני התכוונתי למדינות עולם ראשון.
    הייתי בסיני? לא.
    אבל תאמין לי שראיתי כל כך הרבה זרעים בחיים שלי :)
    בערך כל שנות ה90 עד 2005 זה כל מה שראיתי בארץ... המחיר אגב
    היה 400 שקל לקילו בדרום ובמרכז בין 1000 ל 1400 שקל.
    אבל לפחות היה דובדב :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!