1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שטיפה לפני קציר: מתי? כמה? איך?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י גוזון, ‏24/2/14.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אהלן,

ראיתי ושמעתי כ"כ הרבה דעות על השטיפה לפני הקציר, שאני מבולבל... אודה לכם אם תעשו לי סדר בעניינים:

* מתי? חלק אומרים - יומיים לפני, חלק - שבועיים לפני, מה עדיף?

* כמה? חלק אומרים פי שלוש מגודל העציץ (ז"א אם העציץ שלי 15 ליטר אז מדובר על 45 ליטר? להזמין מיכלית?), חלק אומרים שמספיק פי 1.5 ממה שאני משקה בכל פעם.

* איך? כשאני משקה אני נותן למים לעמוד לפני ההשקיה בכלי למשך 24 שעות ע"מ שהכלור יתנדף. חשוב לעשות זאת גם בשטיפה (ז"א שאני אצטרך למלא הרבה דליים...) או שאפשר לשטוף עם הצינור של הגינה ישר מהברז?

תודה לעונים

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    היי גוזי

* לא ראיתי איפה אומרים יומיים לפני,
    עושים שבועיים לפני הקציר.

* פי 3 ממה שאתה משקה בד"כ.

* רצוי בכל השקייה לתת לכלור להתנדף, ואם יש לך מים של מזגן אפילו עוד יותר טוב.

#2 woogs, ‏24/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏24/2/14
  3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    שבועיים לפני? אז זה שלשום כבר... אוי ויי. ומה אח"כ? ממשיכים במחזור השקיה כרגיל רק בלי דשן?

מזגן? מה זה מזגן? אין אצלנו דבר כזה, רק תנורים יש :) אבל אמלא דליים

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בכללי, מים מזוקקים כלשהם לאו דווקא של מזגן, או מי אוסמוזה הפוכה, או אפילו מים מינרליים (שהם לא יקרים בכלל ד"א שישיית עין גדי) עדיפים על מי ברז, גם אחרי שהם עמדו כי במי ברז יש מתכות כבדות, חומצת פלואוריד ובגדול דברים שאתה לא רוצה באדמה (זה לא ירעיל לך אותה או משהו, זה רק יעלה את הph ליותר בסיסי, אתה יכול להוסיף בערך חצי כפית מלח לימון ל-2 ליטר מים כדי לתקן את זה).

בכל מקרה - מים,
    אתה משקה באיזה מים שאתה רוצה, פי 3 ממה שהיית משקה בד"כ - למשך כל השבועיים עד הקציר, כפיש ?
    לא חד פעמי !
    שבועיים - מים נקיים, בלי דשן - פי 3 .

אתה יכול להוסיף כפית - דבש\סילאן\מולאסה\סוכר(רצוי החום הדביק) ל-4 ליטר מים אם בא לך,
    בעיקרון עושים את זה למשך כל הגידול, יש כאלה שטוענים שזה משפר את היבול בכמות.

ועוד טיפ קטן - רגע לפני שאתה קוצר, אחרי שעברו השבועיים - אתה משקה פעם אחרונה,
    אחרי ההשקייה הזאת אתה נותן לצמח להגיע לזמן החושך שלו ומאותו רגע סופר 3 ימים (72 שעות),
    שבהם אתה משאיר את הצמח בחושך מוחלט ולא משקה אותו בכלל.
    יש מגדלים שטוענים ש - א' השלושה ימי חושך מעלים את ריכוז ה-thc, ו - ב' עצם העובדה שאתה נותן לאדמה להתייבש גם משפרת את היבול.

בכל מקרה ככה הם אומרים, הלוואי ויכולתי להגיד לך ממקור ראשון.

בהצלחה ותן תמונות [:

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    כוש אלרבאק. כוש אלראבראבאק. נשפכו לי כל הדליים שהתחלתי להכין להעברה לבית המסתור, ביחד עם הלב שלי שנשפך לתחתונים...

בעודי ממלא מים בדליים שמעתי סירנות כאילו כל משטרת ישראל באה לבקר. לקח לי שתי דקות טובות (בעצם - לא טובות) להבין שזה רק ניסוי צופרים....

בכל מקרה - מים. בעייתי קצת. בעייתי הרבה בעצם. בבית המסתור אין מים (הבית ריק אז סגרו את השיבר המרכזי שאני לא יודע אפילו איפה הוא), ואני צריך להביא מים מהבית. הכמויות שאתה מדבר עליהם יכולים ליצור לי בעיה לוגיסטית לא פשוטה. בנוסף, אם אתחיל להשקות פעם ביומיים פי שלוש ממה שאני משקה בדרך כלל, אני צפוי להרבה שעות ספונג'ה... בקיצור - אפשר הנחה?

אני מוכן לפצות בשתי כפיות דבש לליטר, אם זה עוזר... :) (אגב, באשכול אחר אגרונום טען שהצמחים לא יכולים לקבל סוכר דרך השורשים, רק אולי בהתזה דרך העלים, ראית את זה?)

בקשר לחושך - גם אני שמעתי על זה, אם כי כמו שאתה אומר זה לא ממש עובדתי, והדעות חלוקות. אגב, לפי מה שאני שמעתי מדובר על 48 שעות ולא 72. בכל מקרה שוקל לנסות את זה, יש לי אפשרות לתת חושך.

תודה על הכל, אחזיר את הדופק ל-100 ואתחיל לארגן מים מחדש :)

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני מכיר 72, אבל אתה יודע איך זה - אפשר גם 48, אפשר גם בכלל לא...

לגבי המים - מה הבעיה אחי אתה לא יכול להתארגן על איזה כמה ג'ריקנים ?
    בכל מכולת יש את ה-4 ליטר האלה של התרכיז פטל...
    בטוח יש איפה שהוא, לאיזה שכן, זרוק איפה שהוא, אולי באיזה משרד, פשוט תבקש - בקבוק של גאלון (20 ליטר) של המי עדן...
    תתארגן על משהו זה לא בעיה...

אם לא היית גר באיזור ירושלים הייתי מארגן לך כמה בעצמי...

בקטע של הדבש - אני לא חושב שממש כדאי יותר ממה שממולץ (2 כפיות לליטר זה מלא ביחס לכפית ל-4), אתה לא רוצה למשוך מזיקים מיותרים כמו נמלים וכאלה..
    ראיתי את מה שאגרונום אמר, ראיתי גם מנגד הרבה שטוענים שבכל זאת זה עוזר לצמח ומגדיל את היבול, אולי גם משפר את הטעם, מה שבטוח משפר את מצב החיידקים\בע"ח הטובים באדמה. לצערי לא עשיתי ניסוי כדי להיות בטוח ב-100%, אבל ראיתי ניסוי שמישהו עשה עם 2 ייחורים שלאחד הוא נתן מולאסה ולשני לא וחוץ מזה את אותם תנאים בדיוק, וההוא שקיבל מולאסה הניב פרחים קצת יותר גדולים.

לגבי הספונג'ה, קשה לי לתת לך עצה מבלי לראות את המקום אבל אני בטוח שתסתדר על משהו [:

והנה קח משהו שישפר לך תמצב רוח אחי
    [video=youtube_share;6rs9UbqU5DU]http://youtu.be/6rs9UbqU5DU[/video]

עריכה - איך מעלים פה ווידאו ?

7. חייזר

חייזר חבר חדש

לייקים:
    0
    תיקנתי לך אחי

8. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4

עד כמה תכלס מומלץ לעשות שטיפה לפני הקציר?
    קריטי אם אני לא אעשה? יהיה טעם ממש נורא וחריף בגרון?
    ולא עושים את זה פעם אחת כמה ימים לפני הקציר?
    קצת מלחיץ פתאום במשך שבועיים להפגיז אותו בכמויות מים כל פעם

9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אההההה חייזר - זה שאתה בוחר להיות חייזר מוזר זה בחירה שלך אבל אל תתקן לי בבקשה את מה שאני כותב,

תודה

10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אלצ'קו אתה לא מפגיז אותו
    הרעיון של השטיפה זה לנקות את האדמה משאריות של כימיקלים,
    אם תיתן לו 45 ליטר מים סביר להניח שהצמח ימות.
    אתה אמור לתת פי 3 ממה שאתה נותן בד"כ למשך שבועיים,
    פי 3 אומר שאם נתת ליטר מים לכל צמח, עכשיו תיתן 3 ליטר, ולא - אם נתת כל 3 ימים עכשיו תיתן כל יום (לא!!)
    וזה גם לא חד משמעי,
    כל אחד יש לו את השטיה שלו
    הלוואי והיה לי את הניסיון להגיד מה יותר טוב,

אם אני הייתי מגדל הייתי פשוט משקה במים נקיים את הצמח ב-3 שבועות האחרונים
    אותה כמות
    אותה תדירות
    רק מים בלי דשן

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    טוב, אני מקווה שלא איחרתי יותר מידי.

אני אתחיל מהשורה התחתונה, "שטיפה" היא לא באמת שלב הכרחי או חשוב.

הסיבות ההיסטוריות (היסטריות) לתהליך הן שפשוט כמעט ואין צורך לדשן בשבוע שבועיים האחרונים. יש גידולים חקלאיים שלא מדשנים לקראת הסוף.
    מפה לשם הדבר הפך לאיזה קטע מוזר של מגדלי קנאביס בשם "שטיפה".

פשוט לא מדשנים בשבועיים האחרונים של הגידול ומשקים רגיל.
    לא צריך פי 3 מים, לא צריך מים מירלים\מזגנים\אוסמוזה. לא צריך להוסיף דבש\מולאסה או כל תוסף הזוי אחר.

תן לצמח מים מהברז, אתה אפילו לא צריך לתת להם לעמוד בחוץ 24 שעות (עדיף שכן אם אתה יכול).

בהצלחה.

12. חייזר

חייזר חבר חדש

לייקים:
    0
    סליחה זה לא היה בכוונה של התנשאות אלא באמת תיקון לפי מה שרשום במגזין במדריך, מצטער אם נפגעת זו לא הייתה הכוונה.

אלצ'קו, השטיפה היא מיתוס ושום דבר עוד לא הוכח, זה מאוד נתון למחלוקת כי ישנם אנשים הטוענים שזה עוזר לפרחים שיהיה להם טעם פחות "כימי" שירגישו בו את הדשן ויש שאומרים שזה סתם נותן הלם לצמח ולא הכרחי.

13. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה רבה אגרונום וחייזר חח :)
    זה מה שרציתי לשמוע !
    עכשיו אני רגוע.

14. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    טוב, קודם כל לא אחרת אגרונום. היו לי עד עכשיו אורחים מעיקים (מהזן שלא מבין רמזים) שרק עכשיו הלכו. איך שהם הלכו מילאתי דליי מים, המסתי סוכר חום, והתכוננתי לשנע את המים ולהציף את המסכנות. אבל ע אם זה באמת לא חשוב ולא הכרחי אז אולי לא אשטוף. את הסוכר בכל מקרה המסתי כבר, אז אני אוסיף אותו למים נקיים, בכמות קצת יותר גדולה מהרגיל - להזיק לא יזיק נכון?

תודה לאגרונום, וחיזר ו-woogs וכולם.

15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אלא אם כן יש לך שמה כמויות ממש ממש גדולות של סוכר במים,
    זה לא אמור להזיק.

אגרונום, קראתי כבר כמה פעמים משהו קצת שונה ממש שאמרת, אשמח לשמוע מה אתה חושב על זה
    אז מה שקראתי בגדול אומר שהסביות לתהליך הן לא רק בגלל שהצמח לא צריך את הדשן בסוף המחזור, אלא בגלל שהוא לוקח את הכימיקלים האלה מהאדמה (כמו שהוא עושה תמיד) ומעביר אותם לעלים ולפרחים שלו,
    ובגלל זה הפרחים מקבלים טעם "כימי" ושורף בגרון, וכשאתה שוטף בסוף את כל שאריות הדשן מהאדמה, בסופו של דבר הצמח יעשה אותו דבר בפרחים ויתן להם טעם יותר - "טבעי".

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    woogs,

הטיעון של הטעם הוא מעניין.
    למזלנו, אפשר מאוד בקלות לכמת את כמויות החומרים שמוסיפים\גורעים מהטעם הסופי של התוצר.
    אני עוד לא נתקלתי במידע מדעי על שינוי הרכב הקרקע בשבועיים האחרונים של גידול מסויים ושיפור הטעם והארומה שלו.
    או שהדבר הוא בדיה מתחילה ועד סופו (הנחה די סבירה בהתבסס על כמות הבדיות בעולם הקנאביס), או שמעולם לא קם מדען שבדק את טעם התוצר החקלאי עם הרכב דשנים מסויים (פחות סביר).

morena31 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!