1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

המלצה/התייעצות

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Mr.Weed, ‏25/2/14.

1. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    מומלץ לילד בן 17 להתחיל לעשן או לנסות פעם ראשונה? אם כן, איזה זן הייתם ממליצים? תודה מראש :)

2. Baluka

Baluka חבר חדש

לייקים:
    0
    הרבה אנשים מתחילים בגילאים האלה לעשן וגם אני התחלתי בערך הגיל הזה.. למרות שאין כל כך הרבה מחקרים ברשת
    קראתי כתבה שלא מומלץ לעשן בגיל שאתה עדיין בהתפחות פיזית ונפשית, יש בזה הגיון אבל אני לא מוצא מספיק מידע כדי לבסס את זה.

3. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    עדיף שלא תתחיל לפני צבא, ולא בגיל כזה שיש בו נטיה להתלהבות יתר מדברים... ולגבי זן, הלוואי שהיתה לנו יכולת לבחור איזה זן אנחנו קונים חחח היום אי אפשר אפילו לדעת איזה זן זה ורוב הסיכויים שזה בכלל לא זן מוכר. אם היית גר באמסורדם או קולורדו השאלה הזאת הייתה הגיונית

4. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    Baluka, אצלך זה השפיע לרעה על ההתפתחות? והמחקרים היחידים שאני קראתי על זה הם במימון של המדינה וכאלה. חוץ מזה אני אף פעם לא שמעתי על זה...אני גם לא מוצא פה היגיון. אבל תודה :)

5. Baluka

Baluka חבר חדש

לייקים:
    0
    אישית לי זה לא הפריע.. אבל אני עדיין לא רוצה להמליץ לך לעשן בגיל כזה בגלל שעדין אין מחקרים מוכחים בנושא.

6. Canabis

Canabis קנאביסט

לייקים:
    1
    לפי מחקרים וכתבות לא מומלץ להתחיל לעשן לפני גיל 22-24
    אתה מחליט בסופו של דבר
    לגבי הזן אני לא חושב שמישהו כמוך שעוד לא ניסה כבר יש לך אפשרויות בחירה של זנים למיניהם
    תקרא קצת כתבות באתר לגבי זנים ותחליט מה קורץ לך יותר

7. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    מאיפה כל הרצון הזה לנסות? מילא היית אומר שניסית ואהבת.... ההחלטה היא שלך, אני מזמין אנשים לתקן אותי אם אני טועה אבל בשביל שתחליט אם להיכנס לזה או לא קח דבר אחד בחשבון:

או שלא תתלהב מזה גם ככה, או שתאהב את זה ואז אתה כבר מכניס את עצמך לעולם חדש, זה אמנם לא ממכר אבל זה משהו שאתה תרצה אותו מידי פעם לאיזה סופש רגוע, כשלחבר יהיה כוון אתה תרצה לקחת כי לך תדע מתי פעם הבאה תהיה הזדמנות, וכו' וכו'.... ולדעתי עדיף לדחות את ההתחלה לתקופה שבה אתה לא מתחת לזכוכית מגדלת של אף אחד, לא של צה"ל, ולא של משפחה

בעולם שפוי או במדינה נורמלית לא היית צריך לחשוש מסטיגמות, וגם היית יכול לקבל הסבר איכותי באתרי אינטרנט ובבצפר, וב"קופי שופס", ולא היית צריך לשאול כאן.

8. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    תמיד חברים שניסו אמרו לי שזה לא מזיק ואני מדבר על כאלה גם בגילאי 15-16....אבל בכל מקרה אני אנסה רק אחרי הצבא בעזרת ה׳

9. Baluka

Baluka חבר חדש

לייקים:
    0
    Mr.Weed קרא דברי חוכמה הנ"ל :)

10. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    קראתי ולקחתי לתשומת לבי....כמו שאמרתי, רק אחרי הצבא.

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בחייאת כל הילדים שבאים לפה לשאול שאלות מפגרות כמו -
    האם כדאי לי לעשן ?
    או - איך אני מסתיר מההורים ?
    תהיו ילדים גדולים ותחשבו קצת לעומק ותגיעו לפיתרון לבד,
    מה אתם מצפים לקבל פה עצות כאלה אישיות ?? זה לא קבוצת תמיכה !
    אתם בכלל לא אמורים לעשן אם אתם שואלים אותי או כל אחד אחר, זה רק מראה שיש לכם עוד הרבה להתבגר לפני שבכלל תוכלו לדעת איך לגלגל ג'ויינט !

ואני חושב ומצפה מכל האנשים פה שעונים להם לחשוב טוב טוב לפני שאתם עונים על שאלות כאלה מפגרות,
    זה כבר נהיה פה כמו מגפה - 70% מההודעות זה שאלות קיטבג כאלה !
    אחרי זה יבואו ויגידו שדברים כמו הלגליזציה הורסים לנו את הנוער ויקח לזה רק עוד יותר זמן עד שזה יגיע !!!
    אתם רוצים לעשן ? תיסתדרו לבד קיבינימט !!!
    והמנהלים - אם צריך עזרה בניהול אני מוכן לעזור, אני נכנס יחסית לא מעט לפורום, אבל בחייאת - תאכפו את החוקים שלכם למה אחרת יהיה פה ברדק !
    אתם אומרים שהכניסה, והצפייה, והכתיבה אסורים למי שמתחת ל-18 ?
    תיכף כמו ההודעות של הילדים עם השאלות המפגרות פה תעלה על הכמות של ההודעות הלגיטימיות...

בחייאת - אתם ליברלים והכל אבל אל תהיו מטומטמים !
    דברים כאלה רק מרחיקים מאיתנו את הלגליזציה !
    במיוחד שיש מטומטמים כמו מוחמד ברכה, יאיר גלר וחבריהם שמדברים שטויות על ימין ועל שמאל - זה כי דברים כאלה נותנים להם לגיטימציה !

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    או שנשאיר את הפורום פתוח לכל אחד שיציג את דעתו באופן חופשי.

גם אם הן "שאלות מפגרות".

13. Baluka

Baluka חבר חדש

לייקים:
    0
    +1 ..........

14. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אגרונום אתה חייב להבין אבל שיש הבדל בין בני נוער (קטינים) ששואלים ומציגים את דעתם, לבין בגירים ..
    לפחות ככה החברה רואה את זה, ויותר חשוב מזה - ככה ה"נציגים" שלנו בכנסת רואים את זה.

אין לי בעיה עם הבעת דעה, להפך !
    אבל אני חושב שזה לא המקום לייעץ לילד (מתחת גיל 18) מה לעשות עם החיים שלו בכל מה שקשור לעישון גראס (או כל דבר אחר בהקשר הזה),
    במיוחד כש"הוא" שואל על זה במקום כזה - מה שמצביע על זה שהוא לא סגור על עצמו בשיט, ואז מה ?
    אז נענה לו שכדאי לו ככה וכדאי לו ככה, וכדאי לו להתחיל עם כמות קטנה אולי ושכדאי לו לגדל במקום לקנות ברחוב (שכל הדברים האלה נכונים ואני בגדול מסכים איתם, אבל ---), ואז יבוא לו איזה שמוק איגנורנט שתומך ב-אנטי לגליזציה וישתמש בדבר הזה בתור דוגמה לאיך שהנוער שלנו נהרס בגלל גראס. ושים לב שרשמתי - הוא במרחאות (כשהתכוונתי לילד ששואל פה שאלות) כי בתכלס אי אפשר לדעת אפילו אם הילד הזה הוא לא פעיל אנטי לגליזציה בעצמו !
    אני בכלל חושב שצריך לבטל את החוקים על כל הסמים. אני חושב שכל עוד יש חוק כזה, שיש למשטרה אפשרות לאכוף אותו בכוח, ולמדינה אפשרות לשים אנשים בכלא בגללו - החוק הזה כשלעצמו הוא פשע ותמיכה והוצאה שלו לפועל היא פשע !!!
    סמים לא עשו רע לאף אחד (אולי חוץ ממי שלקח אותם, ופה אין את מי להאשים), אנשים כן !

בכל מקרה, הנקודה היא שחייבים לעשות הפרדה בין קטינים לבגירים כשזה מגיע למקומות ציבוריים כמו הפורום,
    למה? כי ככה החברה רואה את זה.

ממך, בתור אגרונום ובן אדם בוגר הייתי מצפה להבין את זה אולי יותר מכולם.

15. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    גם אני מסכים אתך. ולא, לא בגלל שאני פתחתי ת׳אשכול.

16. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתם פשוט לא מסוגלים לראות את התמונה הגדולה

17. satlabatla

satlabatla קנאביסט

לייקים:
    14
    מה הקשר אז יכנסו אנשים מתנגדים לליגליזציה ויראו שייעצו לו עצות, מכל הצדדים, והעצה שהביאו לו דווקא ממש סבבה שיחכה קצת אין למה למהר, כמו בכל תחום יש את כל הדעות זה דפוק לאסור כי ככה אתה רק יותר גורם הסתקרנות לנוער ומתנהג כמו החברה שאתה שונא

18. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    כל המחקרים אומרים בפירוש.. עד גיל 21 גורם לנזק בהתפתחות המוח.. לא מומלץ !!

19. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    חברים, אתם חייבים להבין משהו: מעבר למה נכון או מה לא נכון, להשאיר את הפורום פתוח לכל הדעות וכיו"ב, יש כאן עניין נוסף, וכחבר פעיל בפורום אני מעלה אותו: השאלות/אשכולות הללו מסכנות את כל חברי הפורום, וגם את מפעילי האתר (קנאביס). זה בדיוק סוג הדברים שהאויבים שלנו, אויבי הלגליזציה, מחפשים. אתם פשוט מרימים להם להנחתה סיבה מצוינת לנסות לסגור את הפורום, או גרוע יותר - להתחקות אחר המשתמשים. אני משתמש ב-TOR ובאיי פי מוצפן, אבל כמה מהגולשים כאן עושים את זה? כל אחד ואחד שלא עושה זאת נמצא בסכנה ישירה בגלל האשכולות הללו.

Mr weed וחבריו לשכבת הגיל: אני לא רוצה להיות זה שיסתום לכם את הפיות, אני מכבד אותכם ומעריך אותכם, אני לא יצטדק או יתנשא עליכם - גם אני התחלתי לעשן בגיל 17. אבל אני מבקש מכם בכל לשון של בקשה להימנע מפרסומים הכוללים את הגיל שלכם, או שאלות שקשורות לגיל שלכם/הסתרה מההורים/לקראת הגיוס וכיו"ב. תבינו שזה מסכן את כולנו, גם אותכם חברים. אני בטוח שיש עוד פורומים בהם ניתן לשאול את כל השאלות הללו, ואם לא - זה ממש פשוט לפתוח פורום כזה. אפילו אני יודע לעשות את זה, ואני כבר מזמן לא בן 17... :)

20. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מר וויד,
    אם לא בגלל שפתחת את האשכול, אז מה הסיבה שאתה מסכים כ"כ עם אגרונום, תפציץ אותי !

סאטלה בטלה,
    תדמיין לעצמך כותרת כזאת בעיתון (או במגזין) -
    "ההצבעה ללגליזציה של קנאביס נפלה ברוב של 51% נגד, 49% בעד."
    ואז כותבים לך בהמשך -
    "[... בלה בלה בלה] ורק בשבוע שעבר בדיון גדול שנערך בכנסת הציגה הרשות למלחמה בסמים נתונים על כך שהפורומים באינטרנט מלאים באנשים שנותנים עצות לבני נוער וקטינים כיצד לצרוך מריחואנה, ובכך הצליחה לשכנע חלק גדול מחברי הכנסת שישתתפו בהצבעה להצביע נגד [... בלה בלה בלה]"
    עכשיו תעשה את האחד ועוד אחד ותגיד לי אתה מה הקשר.
    אנחנו לא רוצים שדברים כאלה יקרו.

שמעת פעם על המשפט - "הסקרנות הרגה את החתול" ?
    אני ממש לא מתנהג כמו החברה שאני שונא ואני אסביר לך למה -
    ההתנהגות הזאת שאתה מדבר עליה נקראת - אכיפה אלימה,
    זה בעיקרון אומר שכדי לאכוף את החוקים יש לרשויות אפשרות להשתמש באלימות (ובתי סוהר),
    פה זה פורום - דנים פה בדברים, אבל עדיין כמו בכל מקום צריך שיהיו פה חוקים, החוקים האלה נועדים להגן עליי ועליך, וגם על אותם בני נוער שמסתקרנים, והכי חשוב על האג'נדה של כולנו (הלגליזציה).
    זה שאני ואתה רואים גראס וצריכה שלו כדבר לגיטימי לגמריי לא אומר שכולם רואים אותו ככה, ובשביל זה צריך שיהיו חוקים כאלה - שלא יערבבו שטויות, עם ההיגיון של המציאות, ושלא ייתנו לגיטימציה לאלה שלא רואים את זה בעין יפה, לבוא ולקחת מפה דוגמאות רעות, מבין ?

לפני איזה שנה בערך היה סיפור על נער בן 15 מארה"ב שקרא באינטרנט על תופעות פסיכיאטריות (ptsd, סכיזופרניה, ocd וכו') ו"גילה" שיש לו חלק גדול מהתסמינים של אותן תופעות,
    אז הוא דיבר עם חברים מהבית ספר שלו וקנה תרופות פסיכיאטריות מנער אחר שאובחן כחולה סכיזופרניה, הוא לקח כמות מנת יתר מאותן תרופות ומת שבוע אחרי זה.
    "הסקרנות הרגה את החתול"...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!