1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות לגבי תקופה זו של הגידול

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Dash1, ‏2/9/17.

1. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    קנאביס צורך וצריך חנקן בערך באותה כמות לאורך כל המחזור חיים שלו.
    מה שאתה מתכוון זה לטענה הרווחת שקנאביס אוהב יותר זרחן ואשלגן בפריחה.. גם זה נתון לויכוח היום..
    אבל חנקן הוא צריך כל הזמן חוץ מאולי בשבוע האחרון(שטיפה)

הידרוגארדן צפון ו-pioneer אוהבים את זה.
  2. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    תודה רבה על העזרה באמת מעריך את זה!
    הבעיה שכרגע צצה לי בעיה על הצמח ויש לי שני התלבטויות כרגע:
    העלתי ל- 5 ליטר כל יומיים גם אם המצע לא יבש כי הבנתי שגידול חוץ בשלב הזה של השנה אי אפשר לחכות עד שהמצע יהיה יבש, פלוס אני מדשן לפי הטבלה כמו שאמרת כרגע פלוס מינוס 3מ״ל לליטר לכל תוסף.
    בנוסף, לפני שלושה ימים בערך קניתי אורנג׳ גראד נגד מזיקים, עכשיו מרוב טיפשותי ריססתי בלי למהול, מה שגרם שהתרסיס יישאר על העלים באופן דביק והשאיר סימנים.

עכשיו הבעיה היא כזאת: קמתי היום בבוקר וראיתי שחלק מהעלים נשרפו, עכשיו חלקם נראו לי כמו דישון יתר אך כל עלה שהסתכלתי עליו היה מכוסה גם בשכבה של אורנג׳ גראד (לא מהול) אז אני בספק אם זה דישון יתר או שפשוט האורנג׳ גראד גרם לתוצאה שהעלים יישרפו (כמו שמרססים מים על צמח כשיש עדיין שמש)
    תוכל לעזור לי או להמליץ לי מה לעשות?

תמונה של עלה מרוסס באורנג׳ גראד:
    https://anonimag.es/image/JT9sEAm
    (העלים האלה דווקא לא נשרפו אבל זה נראה לי מכיוון שריססתי אותם במים לאחר מכן כדי להוריד את השכבה של האורנג׳ גארד)

תמונות של העלים הפגועים:
    https://anonimag.es/image/JT9sEAD
    https://anonimag.es/image/JT9sEA5
    https://anonimag.es/image/JT9sEAf
    https://anonimag.es/image/JT9sEA3
    https://anonimag.es/image/JT9sEAG

*לא הצלחתי לשטוף במים את כל העלים לצערי
    *בנוסף, אני גם חושב שזה לא דישון יתר כי קראתי שדישון יתר מופיע בעלים התחתונים, וכרגע יש גם בעלים האמצעיים עליונים כזה.

#22 Dash1, ‏9/9/17
    נערך לאחרונה ב: ‏9/9/17
    הידרוגארדן צפון אוהב/ת את זה.
  3. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15
    בן כמה הדשן? יש מצב שהוא כבר לא בתוקף, נראה שהצמח פיתח רעב סמוי ועכשיו מתחיל לאכול את עצמו בשביל לשרוד, השלב הבא יהיה פריחה זכרית (הרמי) או מוות של הצמח.
    דשנים אורגנים צריכים להיות טריים ומאוכסנים נכון. לגבי העברת הצמח לעציץ גדול יותר, אם יש לך אפשרות להשיג מיקוריזה תפזר על השורשים אם אכן תעביר אותו, זה יעזור בקליטה מהירה ללא סטרס, אמנם זה לונג שוט אבל שווה לנסות לרענן ולהוסיף מקום לשורשים חדשים להיקלט, תוסיף קל מג וחנקן ויהיה בסדר.

4. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    הדשנים נקנו לפני חודש ועומדים על השולחן שלי בבית פשוט, הם צריכים מקרר אולי?
    אין מצב שזה מהאורנג׳ גארד? כי אם הדשן היה פג תוקף ממזמן הצמח היה נאכל לא?
    גם הדשנים עצמם אורגנים, וקראתי שדשן אורגני לא מתקלקל בכלל כי אם כן הרי שהיה רשום תאריך פקיעת תוקפו ובאתר של ביוביז רשום שמותר עד 40 מעלות לאחסן אותם. וזה לא שהוא לא מתקלקל אלה מאבד מהערך שלו או משהו, שמע אני ממש מקווה שזה מהאורנג׳ גראד כי באמת אין לי מאיפה להביא 500₪ לקניית סט חדש תציל אותי חח

#24 Dash1, ‏10/9/17
    נערך לאחרונה ב: ‏10/9/17
  5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לא יודע על מה אדון מוכר מדבר, יש לך מחסור רציני בדשן, בעיקר בחנקן.
    לדשן אורגני לוקח זמן להתפרק במצע ובגלל זה אתה לא רואה שיפור מיידי, תוסיף לזה את ההשקייה הלא אידאלית ובכלל קיבלת מצב של צמח בלי אוכל..ממליץ לך לעזוב בצד את הדשן האורגני ולעבור לדשן מינראלי אמיתי שזמין לצמח בשביל לטפל במחסורים כמה שיותר מהר, אתה בפריחה וזה פוגע ביבול וחבל.
    אני משתמש בסדרה של ביונובה אבל יש פה חברה שמשתמשים בדשן של אקוגן וזה עושה להם את העבודה יותר בזול..

6. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    שמע אני בתכלס רוצה את הכי טוב לצמח שלי, הוא מרגיש לי כמו הילד שלי לא יודע איך להסביר את זה חח..
    ביו נובה עושה פלאים לצמח?
    הסתכלתי בחנות הידרושופ וראיתי שאין לביונובה כזה גדול כמו לביוביזז ולא נראלי שאני צריך את רוב הדברים כמו מאיץ השרשה וכו׳
    חשבתי אולי אני יקנה את ה BN X-cel שזה מאיץ הפרחה במקום הביו בלום כרגע ובנוסף יקנה את ה- BN-zym כדי שיעזור לצמח לקלוט את כל שאר התוספים האורגניים של ביוביז.
    או שה- X-cel זה כמו top max? ואז אני צריך בכלל את הpk13/14
    מה אתה חושב על זה? יעיל יהיה או עדיף לקנות את כל הסט של ביו נובה? לא יודע כבר מבולבל תאמת נשאר לי חודש וקצת וזה השלב הכי קריטי לצמח

#26 Dash1, ‏10/9/17
    נערך לאחרונה ב: ‏10/9/17
  7. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    תקנה אקוגן פרפקט
    האורגני הזה קצת שם אותך בקקי

8. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    שמע יש מצב אתה צודק אני קצת שם לב לגדילה האיטית של הצמח- חשבתי אורגני הכי טוב לצמח..
    מותר לשלב בין דשנים מינרליים ואורגניים? ואם אתה חושב שלהוסיף לסט של ביוביז שאני עובד איתו כרגע pk-13-14 של ביו נובה במקום ביו בלום ולהוסיף לו את ה- BN-zym כדי לעזור לקלוט את שאר התוספים האורגניים של ביוביז?

9. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    ואלה אחי אני מתכוון לcoco forte a b

10. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    אבל אפשרי לערבב בין אורגני למנראלי נכון?
    כרגע הבנתי שה pk-13-14 עושה בערך 4 מ״ל ל10 ליטר!
    לעומת הביו בלום שעושה 4מ״ל *לאחד* ליטר אז זה נראה לי אותו הדבר, או שאפשר לשלב בניהם ולגרום להכפלה של עונת הפריחה?
    אבל בכל זאת, כדאי לי לקנות רק את ה- BN-Zym שפשוט יעזור לצמח לקלוט את כל החומרים האורגניים?
    כי אם אני יקנה את מה שאמרת סבבה אז העציץ שלי יקבל את הבסיס של חנקן זרחן ואשלגן מהירים (באופן בסיסי הזרחן והאשלגן) אבל מה עם כל שאר התוספים של ביוביזז שקניתי? זה תוספים חיוניים לצמח לא?

#30 Dash1, ‏11/9/17
    נערך לאחרונה ב: ‏11/9/17

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!