1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בנוגע לחיבור תאורה..

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י jizzpants, ‏10/3/14.

1. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    אני לא כל כך מבין בחשמל ואני רוצה לאלתר משהו בשביל להכניס כמה שיותר cfl לחדר גידול.. איך אני עושה את זה ? מאיפה אני מביא את הבתי נורה ואיך אני מחבר אותם לחשמל ..

2. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אפשר לחבר שורה של נורות cfl ללוח עץ ולחווט אותו לחשמל. זה לא מסובך כמו שזה נשמע, אבל אם אתה מרגיש שתסתבך אל תתעסק. בטוח יש לך חבר עם ידיים טובות וחוש לחשמל שיוכל לעשות לך את זה. חומרים פשוטים שיש בכל חנות לחומרי בניין

3. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    ממחסני תאורה נראה לי... ותנסה למצוא בתי נורה שמגיעים עם כבל ארוך ותקע שתוכל להחבר ללוח שקעים פשוט. אם לא תמצא כאלה עם תקע, בטוח עדיין שתוכל למצוא כאלה שיש להם פשוט כבל ארוך שמתפצל לשתי חוטים בסוף, את החוטים האלה אפשר להבריג לתוך תקע מוכן כזה וזה לא אמור להיות מסובך או יקר במיוחד. את התקע אני מאמין שתוכל למצוא בחנויות כמו הום סנטר או כל חנות "עשה זאת בעצמך" קטנה.

בית נורה עם חוט

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אם אתה לא מבין בחשמל הייתי מציע לך לא להסתבך עם אילתורים.
    זה אמנם לא כל כך מסובך אבל אם אתה עושה את זה לא נכון אתה יכול לגרום ל1001 אסונות שאתה לא צריך.
    למה שלא תקפוץ להום סנטר ותשאל את אחד העובדים אם הוא יכול לעשות לך עבודה כזאת ?

תנסה למצוא בתי מנורה שיש להם חיבור ישיר לחשמל (תקע), לא ראיתי כאלה בארץ, אבל אולי יש,
    אם אין פשוט תקנה בית מנורה עם חוט ותלחים בקצה תקע, ככה תוכל לחבר ישר לחשמל,
    בשביל לסדר להם איזה מתקון פשוט תקנה חתיכת עץ כמו שגוזון אמר, תחבר לך כמה בתי נורה שאתה רוצה, תסדר לו 2 ווים לתלייה ותחבר את כולם לחשמל.
    פלוס לפלוס, מינוס למינוס, הארקה להארקה, לא מסובך מידיץ

5. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    מצוין אני אבדוק זאת.

6. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    עלה לי רעיון ותגידו לי אם הוא ריאלי לדעתכם :
    לחבר כל נורת cfl לבית מנורה עם תקע, לקחת חוטי ברזל באורך הכבל של בית המנורה ולעטוף כמה ביחד בדבק מה שיתן לי אפשרות לכוונן את הנורה בצורה נוחה וגם שתישאר באותה הפוזיציה.
    אפשרי לדעתכם ? :)

7. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    אפשרי לחבר לבית מנורה ? :confused:

#7 jizzpants, ‏10/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏29/4/14
  8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה מתכוון להשתמש בחוטי ברזל בשביל לתלות אותה ?

אם זאת הבעיה שלך, פשוט תיקח בתי מנורה עם כבלים ארוכים ותסדר את המפצל שאליו מחוברים הבתי מנורה עם איזה אבטחה לתקרה, ככה שהמנורות פשוט יהיו תלויות מהתקרה ויעמדו באמצע החלל,
    לפי מה שהבנתי זה עדיף כשמשתמשים בcfl כי היא פולטת הרבה אור לצדדים ובעצם לכל הכיוונים, וכשהיא באה מלמעלה קשה לה להגיע לשכבות התחתונות של הצמח.

מקווה שהבנת .. [:

9. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    ממה שאני ראיתי אנשים אוהבים לדחות את הcfl בצדדים של הצמח ולא רק למעלה, בגלל הפיזור הזה של אור לכל הכוונים מומלץ לקנות או לחילופין לאלתר רפלקטור לנורות שכן ימוקמו מעל הצמח. מיותר לציין שכל הארון גם מכוסה בחומר מחזיר אור.

יכול להיות שווגס גרם לעניין הנורות להישמע טיפה יותר מסובך ממה שזה באמת.... כי אתה לא צריך להלחים כלום אלא בסך הכל להבריג שניה וחצי. אין משמעות לפלוס ומינוס עזוב עכשיו למה אין לזה משמעות, ולמנורה אין בכלל הארקה

אז זה כדי להרגיע אותך מהעניין עם החיבור של נורות לחשמל.

הרעיון עם החוט ברזל נשמע ממש טוב! אהבתי, אבל יש לי הצעה קצת יותר פשוטה: תשיג לעצמך גליל של החוט הזה ותראה שהוא באמת חזק ויציב מספיק כדי לא להתעקם מהמשקל של הנורה, ותחבר כל נורה לגיד אחת של החוט הזה עם איזולירבנד. רק תיקח בחשבון שאתה צריך נקודת עיגון מאוד יציבה כדי שכל העסק לא יחליק לכוון הצמח וישרוף אותו. (במחשבה שניה זה הרבה יותר מסובך ממה שזה היה נשמע בהתחלה, עדיף לא להכנס לזה...)

רעיון אחר ויותר אפקטיבי לטעמי הוא לארגן רשת מתכת יציבה כלשהי לתליה קצת מתחת לתקרת הארון, שדרכה תעביר את החוטי חשמל, העובדה שזו רשת תגרום לזה שתוכל למקם את הנורה איפה שבא לך, ועל הגובה תשלוט בעזרת משיכה של החוט חשמל עצמו.
    ואם תרצה להזיז את הנורות ימינה שמאלה מתי שהצמח גודל לצדדים אתה יכול פשוט לחתוך את הרשת עם קאטר לעקם את הגיד החתוך כדי שהחוט יוכל לעבור ואז לעקם חזרה למקום

10. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    אהבתי את הרעיון של הרשת מאוד! נשמע הרבה יותר נוח. הרעיון שלי בא דווקא ממנורת שולחן כזו שאפשר לכוונן אותה אז חשבתי לנסות על אותו עיקרון אבל האמת שהרשת באמת תחסוך הרבה כאב ראש אבל מה לגבי זה שהנורות יתנדנדו מצד לצד ? יש סיבה לחשוש? ולגבי החיווט לבית המנורה אין משמעות לאיפה הכחול והחום נכנסים ?

11. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    עוד שאלה, האם ניתן לחווט כמה בתי מנורה ככה שכולם יסתכמו בתקע אחד ?

12. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    נורות מתנדנדות? אם לא תנדנד את הארון לא יתנדנדו המנורות ;)

ולגבי הקוטביות של החוטים, אל תדאג, אין לזה שום משמעות בכלל!!

אם אתה בכל זאת רוצה הסבר קטן כדי להשתכנע סופית אז הנה:
    נכון שאם תחבר את הבטריות בשלט הפוך הוא לא יעבוד, זה בגלל שמדובר במתח DC Direct current, כלומר זרם ישר, זרם שהולך בכוון אחד, ואם תהפוך את הכוון לא יהיה טוב!
    חשמל של בית זה AC, כלומר Alternating Current, זרם משתנה/מתחלף, כלומר כל פעם מחליף את הכוון שלו, ובגלל שכל פעם הוא מחליף את הכוון (50 פעם בשניה אם ניהיה קטנוניים) אז זה לא באמת משנה באיזה כוון תחבר את החוטים, במילא הכוון משתנה כל רגע !

לראיה קח כל מכשיר חשמלי בבית עם שקע שנראה ככה : [​IMG] ותהפוך את הכוון שלו - תראה שהוא עדיין עובד כמו שצריך :) הרי אם זה היה משנה אז כל התקעים בעולם היו מיוצרים ככה שתוכל לחבר אותם רק בכוון אחד (כמו כבל USB למשל)

**דבר אחד שאולי בכל זאת חשוב להגיד למרות שאני בטוח שכבר הבנת אותו בעצמך, זה שאסור לחבר לפין השלישי אף חוט!! לא כי משהו ישרף חס וחלילה, פשוט המנורה או לא תידלק בכלל או שתהבהב בצורה מעצבנת ותדלוק חלש מאוד, הפין השלישי מתחבר להארקה שזה בעצם חתיכת מתכת שמתחבר בכל הבניין לפינים השלישיים האלה ובצד השני שלה יורדת כמה מטרים טובים לתוך האדמה/קרקע/חול/רצפה/כדור הארץ. המטרה שלה היא א' לסנן רעשים אם מדובר בציוד רגיש שעובד במתחים נמוכים, או ב' והכי נפוץ להעביר מטען חשמלי עודף שעלול להיווצר בסוג מסוים של מכשירים ישירות לאדמה כדי למנוע מצב שבן אדם יגע במכשיר והמטען יעבור דרכו לאדמה (ואז הוא יתחשמל וימות) אז אין מה לדאוג, מנורה היא לא מכשיר מהסוג הזה (בוודאות! אם תסתכל על הנורת שולחן שלך תראה שיש לה כבל דו גידי כמו בתמונה למעלה)

אז אין ממה לחשוש, זה בסך הכל שקע ותקע, בעניין הזה תיהיה רגוע לגמרי!

אם אתה פוחד לנדנד את הנורות לכוון הצמח בזמן שאתה צריך לדחוף את הידיים פנימה אתה יכול פשוט לקשור אותן לדופן/להוסיף חוט ברזל כמו שתארת בהתחלה או פשוט לקשור חוט נוסף לנורה כדי ליצור סוג של משולש שיאפשר לה להתנדנד רק על ציר אחד ולא לכל הכוונים, או לקשור לה שני חוטים ואז היא תוכל לזוז רק מעלה מטה... אבל בכל מקרה אל תחשוש, נורות CFL לא מתחממות כל כך ומנגיעה של שבריר שניה של נורה בצמח אין סיכויי שיגרם לו נזק.

*******ממש כיף להרגיש סוף סוף מועיל בפורום גידול :) ידע בחשמל ואלקטרוניקה יש לי ברוך ה' ואתה מוזמן לפנות אליי עם כל שאלה ;)

13. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    אפשר, ויש שתי דרכים:
    א' להחלים את החוטים אחד לשני ולעטוף טוב טוב באיזו, ומאותה נקודת הלחמה להוציא גיד שיתחבר לתקע

ב' והרבה יותר חכם למישהו בלי ניסיון למרות שגם לא מאוד מומלץ מבחינת בטיחות זה לפרק לוח שקעים שנראה ככה: [​IMG]
    בתקווה שמבפנים הוא גם יהיה עם אותן הברגות כמו של התקע להברגה

אני עכשיו מפרק לוח ובודק אם באמת ככה זה נראה ;) עדכון בעוד חמש דקות

14. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    greenmind אתה תותח, אתה מעשיר אותי פה בידע על חשמל שלא דמיינתי שאדע ואני מאוד מתרשם מהידע שאתה משתף פה, ולא רק אותי אלא את שאר חברי הפורום ואעשה בו שימוש! :)
    מאמין וסומך עלייך שאין חשש בחיבור אל בית הנורה יותר מתמיד וברגע זה החיבור הוכתר בהצלחה :cool:
    תודה רבה!!

15. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    טוב, בדקתי וזה ממש לא נראה ככה, לא בסיניים לפחות (שקע של קיר כן ד"א, אבל זה לא עוזר לנו) מה שמשאיר אותנו עם אופציה א' המאוד מאוד לא מומלצת!

16. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    אם אקח שלושה בתי נורה עם כבל שיוצא מכל אחד, אחבר את שלושת החוטים החומים ביחד ואת שלושת החוטים הכחולים ביחד ומשם לחבר לחום ולכחול של התקע ולסגור באיזו זה יעבוד ?
    ורציתי לדעת כמה מתח אפשר להעמיס על תקע אחד, אני יודע שזה 220volt אבל בwatt אני לא סגור כל כך וזה המדד שלי, כמות ה-watt המצטבר של כל הנורות.

17. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    בכיף אחי! גם ככה אני שורץ די הרבה בפורום בזמן האחרון, אני שמח סוף סוף לתרום קצת ולא רק לשאול שאלות !

בקשר לחיבור המקבילי של הנורות, אני 98% בטוח שיש דבר כזה, כי כשעושים חשמל בבית צריך ציוד אמין, חשמלאי בחיים לא יגיע עם מלחם. וצריך בדיוק את מה שאתה מתאר בכל בית כי בשופו של דבר כל השקעים שיש לך לדוגמה בסלון מתחברים לשתי חוטים של 220V שהולכים לפיוז של הסלון בארון חשמל.

הציוד הזה נראה ככה פחות או יותר : [​IMG]

אני מנסה לבדוק איך קוראים לזה.... זה בדיוק מה שאתה צריך, רק תדאג להבריג את החוטים חזק מאוד, אולי באמת כדאי להתאגרן על כזה דבר כי זה יחסוך התעסקות עם הרבה תקעים מיותרים, וגם יחסוך איזה 30 40 שקל

#17 greenmind, ‏12/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏12/3/14
  18. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
  19. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    סבבה, כמה דברים חשובים:

א' כשאמרתי שמשהו פשוט באמת התכוונתי לזה, אבל לא הכל פשוט... אם אתה באמת יוצא לקנות בוקסה כזאת תדאג לקבל גם סכימה שמראה מה מתחבר למה כדי שלא יהיו פאשלות, תבקש מהמוכר להראות לך אולי, או שאם באמת תקבל סכימה תראה לי אותה ואני יסביר לך

ב' בחיים אבל בחיים אתה לא מתעסק עם 220v בליפופים וסגירה באיזו, בחיים!! אם אין מגע מושלם ויציב כל רעידה תיצור ניצוצות, זה מסוכן לנורה, זה לא טוב לרשת חשמל של הבית, וזה יכול לגרום להתחממות.

ג' אין שום בעיה לחבר כמה מנורות על אותו שקע, ההספק הכולל שלך מאותו שקע יהיה מספר הנורות כפול כמות הנורות, במקרה הכי קיצונים זה יגיע למשהו כמו 800 וואט? מייבש שיער זה 1500 וואט.....

אם אתה רוצה לקמבן כמה חוטים לחוט אחד צריך לעשות את זה מקצועי, אם עם בוקסה כמו בתמונה (רצוי אפילו שתגיע לחנות עם חתיכה של כבל מהבתי נורה שקנית ותוודא עם המוכר שהקוטר מתאים, אנחנו לא רוצים חוטים רופפים) או לחילופין הלחמה שיעשה בן אדם עם ניסיון, כי זה לא פשוט כמו שזה נשמע, לא כשמתעסקים במתחים והספקים כאלו.

אם תמצא דרך לעשות את זה מקצועי זה יהיה מעולה, אם לא אז אל תנסה לאלתר. עד עכשיו לאילתורים שלנו היה ציוד מתאים ובטיחותי, עכשיו אנחנו מושכים לכוונים אפורים יותר

20. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    מה שמצאת זה פיוז כמו בארון חשמל, מפסק פחת בעברית.... ולא מה שאנחנו מחפשים. אם תמצא חנות כזאת לציוד חשמלאות באיזור שלך תיכנס ותקבל מהם הסברים וטיפים. אתה יכול להגיד להם שאתה מרשת יחידת דיור או משהו אם ישאלו שאלות מיותרות.

אתה צריך לבקש בוקסה לפיצול של החשמל מהארון, תגיד שאתה צריך לקחת את החשמל מהארון ולהעביר אותו למפסקים שנמצאים במקומות שונים בחדר, כניסה אחת ושלושה יציאות/ארבע/כמה מנורות שאתה רוצה.

אם לא תמצא חנות עם סוג כזה של ציוד אתה יכול להישאר עם התקעים, זה לא שאתה קונה עכשיו 12 תקעים, כולה שלוש ארבע לא? אז תעשה את זה ככה, זה יתן לך גם אופציה לנתק יותר בקלות אם יהיה צורך

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!