1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מריחואנה רפואית ו - ptsd

הנושא בפורום 'עזרה בקבלת אישור' פורסם ע"י SOG, ‏1/9/13.

1. SOG

SOG חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום רב.
    לפני כשנה השתחררתי על סעיף נפשי משירות צבאי.
    בתחילת השירות הצבאית שלי הייתי עד להתאבדות מאוד גראפית של אחד החיילים ששירת עמי. מספר חודשים אח"כ החלו אצלי תסמינים של דיכאון וחרדה ושוחררתי על סעיף נפשי (יש לציין שאני לא מוכר כנכה צה"ל).
    מאז השחרור שלי התסמינים החמירו, ולאחר ביקור אצל פסיכיאטרית שקבעה שאני סובל מחרדה ודיכאון מג'ורי, החלו איתי בטיפול על תרופות מסוג ssri.
    התרופות עזרו מעט עם החרדה אבל פגעו בתפקודי ברבדים רבים ונוסף על כך - החלו לי תסמינים של פלאשבאקים, התקפי חרדה ואינסומניה שמזוהים עם תסמונת פוסט טראומטית.
    אני מטופל פסיכולוגית ואכן הפסיכולוג שלי אישר שאני סובל מתסמינים התואמים את מצב הפוסט טראומה.

מאחר והטיפולים התרופתיים פגעו בי יותר משעזרו וכי המצב שלי מקשה על לתפקד ביום-יום, החלטתי שאני רוצה להיות מטופל במריחואנה רפואית שמחקרים רבים תומכים בעזרתה למחלת ה ptsd.
    ממחקר אישי שעשיתי לא כל כך הבנתי מהי עמדת משרד הבריאות כלפי טיפול ב ptsd באמצעות מריחואנה, אתרים מסוימים אומרים שהמחלה נמצאת ברשימת המחלות המאושרות לטיפול ואחרים טוענים שלא.
    אשמח להבהרה בנושא, וגם מה בדיוק עלי לעשות ע"מ לקבל המלצה לטיפול בקנאביס (פסיכיאטרים שידוע שתומכים במתן טיפול שכזה וכו')

תודה רבה!

2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    זה נמצא ברישמה אבל רק למיוחדים.
    מה זה מיוחדים?
    כנראה שמדובר באנשים עם נכות מסוימת שגם גורמת לכאבים.
    חוץ מזה אתה צריך להיות מטופל בכל הטיפולים האפשריים הקימים
    ואף אחד לא עוזר לך.
    בקיצור תמשיך לסבול עד שיגמר לך הכוח ואז אולי תקבל, בני זונות!

3. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אהלן sog,
    נכון להיום ptsd אינה התוויה רשמית לטיפול בקנאביס רפואי. משמע הזכות לשקול האם מגיע לך או לא, שמורה אך ורק למשרד הבריאות. מכוון ולא בהתוויות, בקשה לטיפול בקנאביס עבור ptsd היא "חריגה". על מנת לעמוד בתנאים עבור "חריג" צריך הכרה ב-ptsd על ידי ביטוח לאומי/משהב"ט, ולקבל המלצה מרופא מומחה (רלוונטי) בכיר, עדיפות למנהל בית חולים ציבורי. לטענת משרד הבריאות ישנם כיום מעל ל-300 מטופלים בקנאביס רפואי שעילתם היא ptsd בלבד. רובם הכמעט מוחלט קיבלו את ההיתר בשנים קודמות בהן הטיפול ב-ptsd כן הוכר ע"י משרד הבריאות, אך חלקם "חריגים". הסיכוי קיים.

עכשיו בנימה יותר אישית, זה עוזר. מאוד עוזר. עוזר למצב הרוח, לחוסר הנחת, לחוסר השינה, משפר חשיבה ואף מונע פסיכוזה. הטריק הוא לצרוך זנים המכילים בריכוז גבוה ככל האפשר, קנבידיול (cbd). הוא הרכיב שאחראי לנחת, שינה וריסון אלמנטים פסיכוטיים כאלו ואחרים. thc גם כן חשוב, כמובן, שכן הוא משפר את מצב הרוח, תיאבון ומגביר את יכולת התפקוד הכללית. להימנע מצריכת זנים שמכילים ריכוז thc גבוה וללא ריכוז cbd משמעותי. מדובר בזרז התקפי חרדה יעיל להחריד. בין אם יאשרו לך טיפול בקנאביס רפואי או לא, ממליץ בחום לחפש מזור.

אני חולה ptsd וגם כן מטופל בקנאביס רפואי, אך אושר לי רק עקב פגיעה פיזית. מטיב רבות עם הקנאביס. משמעותית יותר מאשר עם נוגדי הדיכאון, נוגדי החרדה, כדורי השינה וכו'.

מאחל לך הצלחה, בריאות ונחת.
    שבוע טוב.

4. SOG

SOG חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה!
    שלחתי לך הודעה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!