1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אולי מישהו יודע: איך אפשר להפוך את שמן המריחואנה לנוזלי יותר?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י גוזון, ‏1/2/14.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    עשיתי שמן מריחואנה בשיטת גז המצתים. יצא בדיוק כמו בסרטון ההדרכה, אבל התוצר הסופי כמו מסטיק קשה, לא נוח לאחסון ולשימוש. אני רוצה להפוך אותו לנוזלי יותר, שיהיה אפשר לאחסן אותו בבקבוקון או משהוא ולמרוח איתו סיגריות. ראיתי באינטרנט שאפשר עם אלכוהול. ניסיתי להשיג אלכוהול 95 אחוז, אבל כמעט לא מוכרים אותו מאז המס החדש על האלכוהול. ניסיתי עם אלכוהול רפואי (70%) אבל זה לא המיס אותו.

מישהו יודע אם אלכוהול 95% (אולי אוכל להשיג) יעשה את העבודה? יש שיטה אחרת להפוך את החומר לנוזלי יותר מבלי לאבד את תכונותיו?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בשום פנים ואופן לא!

כוהל רפואי וכהל טכני 95% אינם מיועדים לשתיה!
    הם מכילים בנוסף לאתנול (כהל רגיל) גם מתאנול (סוג מעט שונה של כהל).
    הכהלים הללו בד"כ באים צבועים כסמן שאסור לשתות אותם ורשום על האריזה כהל מפוגל.
    מתאנול יכול לגרום לעיוורון או אפילו למוות!

אסור בשום אופן לצרוך את הכהלים הללו!

תזרוק את מה שיש לך לפח אם אתה לא רוצה להיתעוור או למות.

3. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    מחזק את אגרונום. אתנול - כוהל אתילי - כוהל לשתיה, הוא היחיד הבטוח לשימוש וצריכה. כגורם ממס ניתן להשתמש גם באיזופרופנול, אך זה מצריך נידוף מוחלט של שרידיו לאחר המיצוי. אני מעדיף ואף ממליץ להיצמד לאתנול.

בכל אופן, מיצוי באמצעות בוטאן אינו "שמן" כלל, כפי שהבחנת בעצמך. צמיג ודביק במיוחד. באמצעות טיהור בחום, ריק או שילוב של השניים ניתן למצק אותו עוד יותר, וכך להפוך אותו לנוח, ובטוח יותר לצריכה. "שמן" בעל מרקם נוזלי יותר הוא לרוב תוצר של מיצוי "שלם" יותר באמצעות אתנול, ולא בוטאן, אך לרוב גם "מלוכלך" יותר בהתאמה.

בהצלחה וזהירות.

4. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגרונום, איני יודע למה אתה קורא "כוהל טכני", מדובר בכוהל מזוקק 95% שנמכר בבקבוקים בסופרמרקטים ובחנויות למשקאות ובטוח לשתייה ב-100% (לאחר דילול כמובן). הוא משמש כבסיס לפונצ'ים ולמשקאות אלכוהוליים שונים וכאמור - הוא מיועד לשתייה ונמכר בחנויות למשקאות או בסופרמרקטים. אולי התכוונת לספירט או לחומרים אחרים שאינם מיועדים לשתייה. אני השתמשתי בו בעבר לטיפול ראשוני בכאב שיניים וליצירת פונצ'ים. לא מדובר בכוהל לצרכי מעבדה (לרוב בצבע כחלחל כזה). הנה תמונה של אחד המותגים

aaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

בכל מקרה, זה לא מיועד לשתייה או לצריכה אוראלית בצורה כלשהיא, אלא לעישון. אני לא מחפש דרך לשים את זה באוכל או בדומה, רק להפוך את זה לנוזלי יותר כדי שיהיה נוח למרוח את זה על סיגריה.

עשן ישראלי: יש דרך שלא רק טכנאי מעבדה ואנשים עם ידע בניסויים כימיים יכולים להפוך את המוצק הזה לנוזלי יותר?

5. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    מה שקיבלת זה מה שצריך לצאת.
    אין לך מה לדלל כי יש לך אחלה מוצר אם אתה לא אוהב אז פעם הבא אולי תעשה משהו אחר.
    אני לא מבין מה אגרונום רשם אבל אלכוהל 95% זה אחלה וכמו שכתבת עושים עם זה הרבה משקאות.
    העיניין הוא שאם תשים אלכוהול 95% אז הוא יתנדף (בדיוק כמו הגז) ואז ישאר לך מה שיש לך עכשיו .

6. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    לאחר הטיהור יהיה ניתן להסיר חתיכות קטנות בקלות רבה יותר, וכן - גם להוסיף לסיגריה ולעשן. הפיכת המוצר לנוזלי משמעותה דילול. ניתן לעשות זאת באמצעות הוספה של לפחות 0.75% ממשקל המיצוי באתנול, בשילוב עם חימום מתון של עד 70 מעלות צלזיוס. מכוון והאתנול הנגיש אינו טהור, וכן גם המיצוי, יש להוסיף בהתאמה. הדילול משפיע על אופי הבערה.

כפי שהבורח ציין, אופי התוצר נעוץ בהליך שביצעת. להבא תוכל לנסות מיצוי ב-co2 או אתנול, המובילים לתוצר נוזלי יותר.

7. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    מיצוי בשיטת הגז טוב לדעתי זה רק כשיש לך את כל הנתונים הנכונים לעשות אותו.
    מה שאומר כמות לא קטנה ויפה של גזם, עלים, פרחים , קיף.
    ודבר שני - הבעיה במיצוי גז היא שחייבים לאדות כל זכר מגז הבוטאן ע"י חימום וואקום. במידה והדבר לא נעשה לא רצוי כל כך לעשן את התוצר הסופי למרות שהוא יכול להיות מושלם מבחינת סאטלה.
    כמובן שאם עושים את הפעולות המוזכרות לעיל - התוצר הסופי יהיה נוח מאוד לעבודה ולאיחסון.

גוזון - בפעם הבאה הייתי ממליץ כמו חבריי פה למעלה - למצות אך ורק באמצעות אלכוהל 95. התוצר הסופי נוח לעבודה ולדעתי גם עדיף על מיצוי בגז(כל עוד לא דואגים לו מא' ועד ת') מאחר וכל הקנבינואידים נמצאים בשלמותם בשמן.

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אוקיי, אני מקווה שהבנתי... :)

ממה שראיתי בסרטונים, המיצוי בעזרת co2 או אתנול הוא אולי מעט מעל לרמתי ככימאי לא חובב :)

אז אם הבנתי טוב, מה שנותר הוא לבצע את תהליך המיצוי כמו שעשיתי עם גז המצתים, ולהוסיף לתוצר 75% ממשקלו באתנול (מה זה לעזאזל אתנול ואיפה קונים אתה זה? יש בחנויות לחומרי בניין וכאלה?), ולחמם את זה בטמפרטורה של 70 מעלות. כאמור, השאיפה שלי היא לעשות את התוצר היוצא של המיצוי בעזרת הגז לנוח יותר לשימוש, כך שניתן יהיה למרוח אותו בעזרת מברשת דקה (כמו של בקבוקון לק לציפורניים) על סיגריות ולעשן, במקום להתעסק עם שבירת פירורים של המסטיק הזה עם סיכת ביטחון :)

9. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    איך ממצים עם אלכוהול 95%? אולי יש לך מדריך/סרטון שתוכל לשלוח?

10. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    http://www.youtube.com/watch?v=2TRc99VhHRY
    זה סרטון שאני אישית אוהב.

כאן יש לך עוד מלא, רק תבחר.
    http://www.youtube.com/results?search_query=rick sipmson oil&sm=3
    דפדף לך בין הסרטונים, בטוח שתמצא אחד שיעזור לך בדיוק.
    ממליץ לעשות את השלב האחרון של חימום האלכוהול אך ורק במקום פתוח ומאוורר, רצוי בחוץ. וכמובן אך ורק על סיר/פלטת חימום ולא על להבה חשופה, ככה אין כל סכנה.

בהצלחה, זהירות, ותהנה!

11. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    דבר נוסף, בסרטון שנתתי הם ממליצים לטחון את העשב במטחנת קפה.
    אני מאוד סולד מכך במידה ורוצים תוצר כמה שיותר איכותי. אפילו לא גריינדר..סתם להקפיא את הפרחים לפני ולפורר אותם אם האצבעות/עם כפפה.

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אוקיי, הבהרה קטנה.

בכל טכני 95% או כהל מפוגל הוא כהל של מעבדות. הכהל בד,כ צבוע בכחול או אדום כאזהרה. מגיע בד"כ בבקבוקי פלסטיק. ניתן לרכוש אותו בחנויות לצרכי בניין. - אסור לשימוש ע"י בני אדם.

כהל לשתיה 95% שקונים בסופר. נוזל שקוף ללא צבע בבקבוק זכוכית ורשום עליו שהוא מיועד לשתיה ניתן לשימוש כדי להכין מיצוי (טינקטורה) מהצמח.

כמו שעשן ישראלי אמר,
    ניתן לטחון את החלקים הרצויים להוסיף עליהם כמות שווה של כהל לערבב ולאדות למרקם הרצוי.

בהצלחה.

13. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
  14. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    ההבדל העצום הוא שחשיש קרח ממש לא שווה לעשות כשיש לך כמויות קטנות של עשב.
    כשיש שפע עשב, אז בהחלט שווה להשקיע בבאבל בגס איכותיים ואז באמת התוצר הכי כיף לעישון. 73 , ו120 מיקרון ..ממממ...:p

15. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    בשביל איכות אתה היית משלם?? אני כן. ואם הייתי במקום פותח האשכול, הייתי שם בשקית נותן לעלים להתייבש ומחכה לכמות גדולה.

16. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אפשר להשתמש גם בגרביון של נשים
    כדי לקבל ריכוז נוזלי של קנאביס אתה יכול להכין שמן ריק סימספון

17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    טוב, לא נראה לי שמארבעה עציצים (עלים וגבעולים בלבד, את הפרחים אני שומר) תצא כמות כזו שתצדיק את ההשקעה בבאבל-בגס

18. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    אז עדיף כבר בשבילך לעשות שמן קנאביס. ולא קנאביס מרוכז בדרכים הזויות.

19. שבק7

שבק7 חבר חדש

לייקים:
    0
    חחח אברונום תשאר ליד הצמחים, אלכוהול עזוב...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!