1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה כתמים חומים ועלים צהובים

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Panranadox, ‏17/12/13.

1. Panranadox

Panranadox חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לקוראי הפורום
    הצמח שלי בשבוע השלישי מאז ההנבטה, עברה עליו התחלה קשה בשבוע הראשון אבל הוא הסתדר וצמח טוב עד עכשיו.
    לפני יומיים העברתי אותו מעציץ ההנבטה לעציץ גדול יותר והיום אני מגלה כתמים חומים ועלים צהובים מעט, קראתי קצת שזה יכול להיגרם מחוסר באשלגן או עודף .
    הדשנים שנתתי לצמח הם דשני bio-bizz כל שבוע אני נותן מינון של 2 מיליליטר במזרק ישר לאדמה, משקה אותו כל יומיים בערך עד שיש נזילה מתחתית העציץ במים שהחומציות בהם מאוזנת ל6-7 PH
    מחזור האור הוא 18/6 הזן הוא big bud
    תחת 2 נורות cfl של 32w
    שאלות
    א. לערבב את הדשנים במים של ההשקייה או להפריד ביניהם ?
    ב. איך אפשר לפתור את בעיית הכתמים?
    ג. כל כמה זמן לדשן ?

http://postimg.org/image/d08cis8kj/

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מה הטמפ' ומצב הלחות בחדר הגידול ?

3. Panranadox

Panranadox חבר חדש

לייקים:
    0
    טמפ' 25 לחות 30-40%

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני לא מומחה גדול אבל -
    עד כמה שאני יודע את הדשן מערבבים עם המים ומשקים, לא מזריקים לאדמה - יכול להיות שמה שקרה זה שיצרת ריכוז גדול מאד של דשן באיזור של השורשים וזה מה שגרם לכתמים.
    חוץ מזה - הצמח עדיין צעיר מידי בשביל דישון - מה שתעשה (וזה רק לפי דעתי, אולי עדיף לך לחכות לתשובה מאגרונום) זה בהשקייה הבאה תשטוף את המצע (תן מים בערך פי 2 מכמות העציץ, לא לפי ליטרים אלא - אם העציץ לדוגמה בגודל של כוס, קח כוס באותו גודל ותמלא אותה פעמיים עד הסוף במים), ובהשקיות שלאחר מכן תשקה בכמות ובתדירות רגילה - אבל - רק מים - בלי דשן, תעשה את זה שבועיים ואז תמשיך לדשן לפי ההוראות יצרן, רק שתערבב את הדשן ביחד עם המים של ההשקייה.

- כל כמה זמן לדשן - אם לא רשום על הדשן הוראות אז תחפש באינטרנט לפי החברה והסוג של הדשן כמה אתה אמור לדשן - מתחילים בד"כ עם שליש או רבע מהכמות שמומלץ וכל פעם-פעמיים מכפילים את הכמות עד שאתה מגיע למה שאומרים לך, זאת אומרת שאם לדוגמה רשום לשים 5 מ"ל דשן בליטר 1 של מים אז תתחיל עם - 1.5מ"ל דשן לליטר, אחרי פעמיים-3 תעלה ל-3מ"ל, אחרי עוד פעמיים-3 תעלה ל-5מ"ל.

ד"א מה המרחק של המנורות מהצמח ?

5. Panranadox

Panranadox חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על העצות הטובות !
    המרחק בערך 15 סנטימטר מהנורות

6. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    א. כעקרון את הדשנים של biobizz אתה יכול לערבב עם המים, כנראה עדיף מלהזריק לאדמה
    ב. לפי התמונה הזו באמת שלא נראה שיש בעיה רצינית
    ג. רוב המגדלים נוהגים לדשן כל השקיה שניה - פעם אחת מים נקיים פעם הבאה מים עם דשן וחוזר חלילה.

הצמח באמת נראה קטן יחסית לשבוע שלישי, אולי היית יכול להמתין עם הדישון שלו אבל לא נורא הכל בסדר.
    תעדכן אותנו איך מתפתח...בהצלחה!

7. Panranadox

Panranadox חבר חדש

לייקים:
    0
    עשיתי לו אתמול שטיפה כמו שאמר woogs וכבר היום אני רואה מעט שיפור בצבע הירוק שמתחיל לחזור ממש בתחילת העלה, העלים החדשים שיוצאים ירוקים לגמרי ואני יתן לו מנוחה מדשנים לשבוע הקרוב ואז יתחיל את הדישון בכמויות קטנות

עוד שאלה: יש משמעות לצבע של גזע הצמח, עכשיו הוא מין אדום- בורדו, זה גם כתוצאה מהדישון? או שזה הצבע הרגיל ?

תודה רבה על העזרה וההתעיינות גם קריאה של חודשים בנושא הגידול לא מתקרבת לניסיון גידול אישי :)

#7 Panranadox, ‏18/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏18/12/13
  8. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אדום או סגלגל? במידה ואדום של ממש, מציע לבדוק את חומציות המצע. תסמין נוסף של פגיעה במאזן החומציות הוא פגיעה בקליטת מזינים.

9. Panranadox

Panranadox חבר חדש

לייקים:
    0
    כן זה סגול כהה כזה יכול להיות שהמצע היה חומצי בגלל הדשנים שנתתי לו אבל אחרי השטיפה לאיזה צבע הוא צריך להגיע ?

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הגבעול אמור להיות ירוק (או מעט לבן בימים הראשונים).
    צבע סגול?
    לפעמים רקמות מאוד צעירות בצמחים (עלים, גבעולים, פירות) הינן בעלות צבעים בגוון אדום סגול.
    הצבעים הללו מהווים סיגנל (איתות) למזיקים שלא כדאי להם להתקרב.

בקיצור, לא קריטי.

11. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    הנטייה לייצור פיגמנטים, ביניהם אנתוציאנין, היא בעיקרה גנטית, למרות ואורכי גל ואף תנאי אקלים שונים משפיעים על הייצור בצמח. אופי הייצור וגוון הפיגמנט מעידים רבות על תנאי הצמח. סגלגל-אדמדם הוא הצבע האידאלי, אך זנים שונים בעלי עמידות שונה לתנאים שונים.

12. Panranadox

Panranadox חבר חדש

לייקים:
    0
    עוד שאלה: יש היגיון בלחתוך את העלים הצהובים עם הכתמים בגיל כזה של הצמח למרות שיש לו חלק ירוק קטן שקרוב יותר לגבעול ?
    וזה שהעלים החדשים פונים ממש למעלה זה סימן טוב ?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!