1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

המאבק הנוכחי שלנו למען לגליזציה - תחשבו על זה רגע.

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י daniel cohan, ‏12/1/17.

1. daniel cohan

daniel cohan חבר חדש

לייקים:
    13
    שלום.
    את\ה פה?
    יופי.
    עכשיו לגלגל איזה קטנה, ולקרוא.
    קצת חומר למחשבה, על להפוך הזדמנות חד-פעמית, למשמעותית באמת.
    תקשיבו,
    עושים עלינו סיבוב. הקנאביס עדיין יהיה לא חוקי.
    בכנסת מובילים מהלך שנשמע גרנדיוזי - "אי הפללה" "לגליזציה".
    אל תטעו, מדובר אך ורק בשינוי העונשים מתיקים פליליים,- לקנסות, שלילת רשיונות, וזימונים לוועדות גמילה.
    הקנאביס עדיין יהיה לא חוקי, הוא פשוט לא יביא אותך למישור הפלילי.

חברים להתעורר!! להתעורר לפני שמאוחר מידי!
    היי, אני צרכן קנאביס נורמטיבי שומר חוק. אני בן 23 מהגליל, משתמש בקאנביס כבר 6-7 שנים בקביעות. כמובן אני הראשון לברך על המאבק שלמענו חיכינו שנים רבות, אבל לדעתי יש צורך לנתב את זה למקום אחר, ולהעלות הילוך, לפני שיהיה מאוחר מידי.
    למה אני מתכוון?
    האם מודל האי הפללה שמיועד בעיקר לנרקומנים של סמים קשים בפורטוגל, רלוונטי על מעשני קנאביס בישראל?
    התשובה היא, כנראה לא.
    תקראו והשכילו-
    המודל הפורטוגלי שהכנסת "שוקלת" להכניס פה, יהיה כישלון אדיר עבורינו המעשנים!
    אף אחד לא רואה את זה???
    פורטוגל היא מדינה נוצרית הדוקה ברובה, ושם כל סם נתפס כזבל באותה מידה, ומודל אי ההפללה שלהם, מתייחס למשתמשי הרואין וקנאביס באותו משקל - גם הצרכן של זה וגם הצרכן של זה, הם אנשים חולים בעיני הממסד, וצריכים עזרה.
    אמנם לא פותחים לו תיק פלילי, אבל על האזרח הקטן מהרחוב מוטלות סנקציות אזרחיות במקום, כגון זימון לוועדה סוציאלית, שיחה עם פסיכולוג, שלילת רישיונות נהיגה וכו' וכו'.
    זה מה שאנחנו רוצים אצלנו?? אני אישית מעדיף תיק פלילי מאשר שלילת רישיון (חי בפריפריה).
    ואני בטח לא מוכן להיות מסומן כ"חולה" לאחר שהחוק יעבור פה, רק כי אני פותח את הבוקר עם ג'וינט ליד הקפה.
    אין ספק שהמודל הפורטוגלי מתאים לליצמן וכל המאמינים פה כמו כפפה ליד.
    הרי ככה זה בדת. מזה משנה אם זה נצרות או יהדות? דת זה חושך. ודת מסתכלת על קנאביס בדיוק כמו שהיא מסתכלת על קריסטל מת', הרואין או קוקאין.

לא.
    אני מעדיף שלא יגדירו אותי בשום צורה שהיא.
    לא כחולה, לא כעבריין, לא כסטלן, ולא כ-היפי.
    אני אישית לא רואה את המודל הזה כהתקדמות.
    כמו שאמרתי, למשל אני, גר בפריפריה ואין לי איך להתנייד, כי המדינה לא דאגה לי לתחבורה ציבורית נורמאלית.
    אז אני מעדיף תיק פלילי על שלילת רישיון, כי בלי רשיון אין לי חיים.
    כל אחד ועמדותיו כמובן.. אני בטוח שיש כמה אנשים שמעדיפים שלילה על תיק פלילי, אבל בגדול מה שאני מנסה לומר זה - תפתחו את העיניים! עובדים עלינו!
    בעצם זה יהיה להשאיר את המצב בדיוק כמו עכשיו, רק להחליף את העונשים.
    ואני לא רואה את זה כהתקדמות, אלא כעבודה בעיניים.
    וחבל שאוכלוסיית המעשנים(אנחנו!!!) לא שמה לב, לכן השטיק הזה גם בדרך לעבור לנו מתחת לאף.
    מספיק מחקר אינטרנטי קצר כדי להבין שהמודל הפרטוגלי לא ישנה פה כלום.
    הסיבה שהוא מוצלח בפורטוגל היא בגלל נושא הסמים הקשים שהם עיקרו של המודל!!
    כך יכול נרקומן הרואין אמיתי בפורטוגל לצורך העניין, באמת לקבל טיפול שמגיע לו והוא נזקק לו מהרשויות.
    לא אותה סיטואציה של מעשן קנאביס ממוצע, תסכימו איתי?
    האבסורד הוא, שאצלינו מדובר על הנחלת המודל הפורטוגלי, אבל אך ורק על קנאביס ולא על סמים קשים, שדווקא למכוריהם המודל הזה היה תורם רבות בישראל!!!
    מה לגבי צרכני הקנאביס? הוא לא תורם ולא מזיק. גם בפורטוגל, בקטגוריית הקנאביס אין הרבה נתונים מרתקים.
    המודל שלהם הוא הצלחה מסחררת בתחום הסמים הקשים וסמי הזרקות, מניעה של תפוצת מחלות ואיידס.
    הקאנביס הוא הסם הכי זניח וחסר חשיבות בתוך כל הדבר הזה שנקרא "המודל הפורטוגלי".
    ואם המודל יכנס פה, בתוקף רק על קנאביס, התוצאה כלפינו, צרכני הירוק, תהיה זניחה וחסרת חשיבות.

מה אני בעצם אומר?

אני חושב שהמאבק המבורך של כולנו, יתבזבז קשות על המודל הפורטוגלי.
    אתם יודעים איך זה פה בארץ, אנחנו נקבל את המודל הזה ואז נתקע איתו 40 שנה ונסבול שנים ארוכות מסנקציות מטומטמות, שנובעות, בסופו של יום מראיית עולם דתית.
    עוד כמה שנים אנחנו נתחיל להפגין שוב ונאבק שוב הפעם כדי לקבל מודל מודרני יותר, ואנחנו לא נקבל אותו, כי פה כלום לא זז!

גברותיי ורבותיי!
    אנחנו נמצאים בהזדמנות חד-פעמית!. עכשיו יש לנו הזדמנות פז!! אנחנו כבר יושבים עליהם, אנחנו כבר לוחצים עליהם, ואנחנו בקרוב נשטוף את הרחובות בהפגנות ענק.
    אבל הכיוון? צריך להשתנות טיפה. תחשבו על זה.
    בואו ונדרוש את המודל של קליפורניה! בואו נדרוש את המודל של קולרדו!! בואו נקרא לכל מיליון הצרכנים פה להגיד לא למודלים מתחכמים!
    בואו נדרוש לגליזציה אמיתית!
    אנחנו הציבור המעשן! לא הח"כים שיושבים בכנסת! והם יחליטו איזה מודל הם ינחילו עלינו??!!! לא מקובל!!
    אני אומר שצריך לרכוב על הגל הנוכחי הזה עד הסוף, ולא להסתפק באמצע.

הציבור המעשן פה מורכב מכל גווני האוכלוסיה, אז עכשיו נחטוף כפייה דתית גם במסגרת הלגליזציה?
    הרי ברור שרובינו המכריע שואפים למודל האמריקאי, שבו, מי שמדליק פייסל בבוקר לא נחשב חולה במחלה, הוא לא צריך עזרה, כי הוא בנאדם נורמאלי מן השורה, ובגדול הוא יכול לחיות את חייו בשקט בלי שאף אחד יטריד אותו, או יסתכל עליו עקום.

מה יקרה אצלנו? עם שוטרינו המשועממים? עדיין יעשו עלינו חיפושים ברחובות וידרשו מאיתנו לרוקן כיסים.
    רק במקום תיק פלילי, נקבל זימון לוועדה של כמה ליצנים שיספרו לנו למה ומדוע אנחנו חולים ואיזה גמילה אנחנו צריכים.
    הרדיפה אחרינו לא תסתיים במודל הפורטוגלי! היא פשוט תגרור עונשים אחרים.
    ועם המודל הזה, מגיעה זכותם של השוטרים להמשיך לרדוף אותנו.

אם כל הח"כים כל כך אוהבים את טראמפ, ויש מקדונלד'ס בכל צומת בארץ, והתרבות האמריקאית היא ההשפעה הכי גדולה פה, החל מחברות הלווין שמשדרות 99 אחוז תוכן וסדרות אמריקאיות, דרך מוזיקת הפופ האמריקאי האהובה פה כל כך, ועד למנגל ביום העצמאות (המנהג האמריקאי העתיק של 4th july), אז בואו ונדרוש את המודל האמריקאי!!!
    אם ישראל כל כך שואפת להיות אמריקה הקטנה, למה שאנחנו, מעל מיליון המעשנים שבישראל, נקבל על עצמינו מודל בניחוח דתי-נוצרי מאירופה, ולא את החופש הליברלי והחילוני הנורמאלי שמגיע לנו בשנת 2017???

למה דווקא המודל הפורטוגלי?
    למה לא האורוגוואי? למה לא הגרמני? למה לא הארגנטינאי?
    כי עמוק עמוק מאחורי הקלעים, המודל הפורטוגלי יהיה סוג של כפייה דתית על מעשני קנאביס (דת זה דת, ולא משנה איך קוראים לאלוהים שלה), ואני מניח שזאת הסיבה, שדווקא זה המודל שמונח על השולחן, פה אצלנו, איפה שאין הפרדה בין דת למדינה.
    ליצמן וחבריו יראו בנו חולים, בדיוק כמו שאנשי הכנסייה בפורטוגל רואים במעשניהם.

בנוסף, חבורה של ליצנים בוועדה בכנסת יקבלו החלטות הרות גורל בנושא, בעיקר על פי מניעים פוליטיים, ראיית עולם שמרנית ודתית, או סתם יישבו שם על כיסאם בדממה, כי הם לא מבינים דבר בתחום.
    תרצו או לא תרצו, כדי להבין את העולם הזה באמת, צריך להיות צרכן יום-יומי, ואף אחד בכנסת לא עומד בקריטריונים.

תחשבו על זה...
    כמו שסאב-סבי נהג לומר: "עדיף להתעורר בזמן ולהתארגן על ירוק, מאשר להיתקע עם חום מ-סיני ביום כיפור."
    שלכם,
    עבדכם הנאמן.

#1 daniel cohan, ‏12/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏13/1/17
  2. אורח

אורח חבר חדש

לייקים:
    15
    וואלה אחי, קארתי 8 שורות והתייאשתי.

יש מצב שאתה עושה סיכום?

3. iWannaGrow

iWannaGrow קנאביסט

לייקים:
    26
    חבל אחי תקרא, תפנים, אני קראתי הכל וואלה אני מסכים איתו במיליון אחוז עם כל מילה, ומילה.

אנחנו בעצם נאבקים, ונאבקים ונאבקים, ועכשיו כאשר אחרי הרבה שנים יש כזאת הזדמנות, אנחנו נסתפק ב"אי הפללה" של המודל הפורטוגלי, אשר יגרום לנו רק להמשיך לסבול מכיוון שרק משנים פה את הענישה על הצמח בעצם המצב ישאר אותו דבר ואתה עדיין תפחד לעשן פייסל לפעמים בחוץ כי איזה שוטר ידפוק לך קנס גדול.. בקיצור זה לא יעבוד

צריך לגליזציה
    העם דורש לגליזציה
    אל תפחדו, אני פונה לכולם, יש לנו הזדמנות, אנחנו הרבה אנשים, ואין שום סיבה בעולם שלא ישחררו צמח לחופשי, זה הזכות הטבעית של כל בן אדם.

4. eden.heaven

eden.heaven קנאביסט

לייקים:
    99
    אני רק אגיד את דעתי:
    -לדעתי לא יצליחו להכניס לגליזציה כל כך מהר
    כי אנחנו מדינה שמרנית מאוד, יש פה הרבה מאמינים בתנ"ך והרבה בורות ברחובות
    הצבענו לאותו ראש ממשלה באופן קבוע למרות כל מה שעברנו איתו
    ההמון גדול יותר
    גם אם כל הארץ יעשנו, לא תהיה לגליזציה במהירות. הפוליטיקאים השמרנים, השוטרים הטרחנים עדיין ירצו שליטה וכוח ובמיוחד שיש לנו את אחת חברות המרקחת הגדולות בעולם -טבע וידוע שיש הרבה שחיתות בפוליטיקה.
    ראו "שר הטבק והאלכוהול" ליצמן

לדעתי יגיע קודם אי הפללה, ואחרי תקופה (כנראה ארוכה מאוד) שבה יהיו שינויים באירופה+אמריקה ולגליזציה תתחיל להיכנס לעוד מדינות. ישקלו את זה גם בישראל ואז יהיה מאבק נוסף גדול ומשם תגיע לגליזציה.

עדיף לקחת מה שמציעים, אם תהיה אי הפללה. אתם תוכלו לפחות לגדל בשקט בבית או לעשן בבית ולא לפחד מפשיטות. וגם זה משהו.

עדיין- זו רק דעתי.

5. weed smoker

weed smoker קנאביסט

לייקים:
    98
    לא תהיה פה לגליזציה כי כמו שראיתם עם ליצמן ומעטפות הכסף..
    אין כל כך עם מי לדבר פה.. ואף אחד לא באמת לטובתנו
    גם השיטה הזאת לא מבורכת לנו לצרכני הקנאביס
    אבל תבין שלא משנה מה נעשה אין לנו שום מילה בעיניין

6. daniel cohan

daniel cohan חבר חדש

לייקים:
    13
    חברים,
    אם יש מישהו פאסימי פה, זה אני.
    לא אמרתי שתהיה לגליזציה מלאה, אני לא חושב שזה יקרה ואני בעיקר לא יודע.

אם נקבל על עצמינו את המודל שהמושחתים בכנסת בעצמם נותנים לנו, אנחנו רק משחקים לידיים שלהם ונותנים להם מה שהם רוצים. כי הם רוצים את המודל הזה, לא אנחנו.
    למעשה רוב ציבור המעשנים לא בקיאים מספיק כדי לתפוס עמדה לגבי מה בדיוק הם רוצים במודל שיגיע, אז רובנו פשוט אומרים "מגניב, לגליזציה, פורטוגל" -בלי להבין דבר.
    כך הם סוף סוף יוכלו להגדיר אותנו כאנשים עם בעיות (כמו שהם באמת מאמינים לצערי) מצד אחד, ומצד שני הם יקבלו מאיתנו שקט, כי לאף אחד פה אין כוח ליותר מ-2 מחאות בעשור.

אבל..
    אם כבר התעוררנו עכשיו סוף סוף למחאה ולמאבק, בואו ניתן עוד כמה פושים קדימה ונדרוש! פשוט נדרוש. נדרוש מודל שמתאים לנו! לא להם! לנו, האנשים שבאמת צורכים את זה! האנשים שבאמת צריכים את זה! משלמי המיסים! האנשים הפשוטים! נשנה את הכיוון שלנו מ"מאבק לאי הפללה בלבד" לחופש האמיתי שמגיע לנו בשנת 2017.
    אף אחד לא צריך להסתכל לנו בכיס כמה גרם יש לנו, ואף פסיכולוג לא יגיד לנו שאנחנו מכורים וזה נורא.

בחייאת אנשים, אורן חזן דפק שורות של קוק ועכשיו הוא מקבל משכורות של 40,000 ש"ח בחודש על חשבונינו כנציג שלטון! לא פחות ולא יותר! ואנחנו נוגדר כאנשים "חולים" ו-"בעלי בעיות סמים". אתם מבינים רבותיי?

תאוריה
    יש לי תאורית קונספירציה שארדן וליצמן כבר מזמן הסכימו "לתת" לנו את המודל הפרטוגלי.
    בכל אגף בכנסת כבר מזמן הבינו שעם ישראל פראייר, ושהם יכולים לעשות באוכלוסיות כאלה ואחרות שימוש פוליטי, דתי, או סתם לסובב ציבור מסוים על האצבע ולעבוד עליו בעיניים, כאשר אותו ציבור יוצא למחאה או דורש משהו. -הפעם, מדובר בציבור של מיליון צרכני קנאביס שבדרך ליפול בפח של הפוליטיקאים.
    בעצם אנחנו ניאבק ונפגין, נשפוך כספים ונצא לרחובות, ובסופו של דבר אחרי שיצא לנו המיץ, הם יצאו תותחים וייתנו לנו את צמד המילים "אי הפללה", אנחנו נחשוב שניצחנו, כשבפועל אלה בעיקר מילים ריקות מתוכן.
    למה? כי אנחנו עדיין נצטרך להשיג את החומר ברחוב, הוא עדיין יעלה הון עתק, והשוטרים עדיין יהיו רשאים לרדוף אותנו.
    הבעיה שאנחנו מיליון מעשנים, ומתוכינו רבים רק רוצים את צמד המילים "אי הפללה" על פי המודל הפרטוגלי, בלי באמת להבין מזה אומר.
    אינטרסים?-
    תחשבו קצת פוליטיקה אנשים! תעשו אחד ועוד אחד! מעטים הפוליטיקאים שיחתמו אפילו על המודל הפורטוגלי, בלי שיוצא להם אישית רווח כלשהו מזה.
    אף אחד פה לא יתן לנו שקט, וסביר להניח שיש כמה אינטרסים פוליטיים, כספיים, ואולי אפילו שוחדים מחברות תרופות שמעורבים בסיפור, -כל אלה נסתרים מעינינו, אבל לאור הכירותינו הארוכה עם הממשל, אנחנו צריכים להסיק שהם שם.

האבסורד
    האבסורד הוא שבדרך הזאת אנחנו עוד נגיד להם "תודה" כשכל זה ייגמר, כלמעשה הם עושים עלינו תרגיל אחושרמוטה, ויכול להיות שבעיקר מנצלים אותנו לצרכיהם האישיים, בזמן שאנחנו נחייה בסרט שהם נתנו לנו את מתנת חיינו..

רוב האנשים שאני מדבר איתם בטוחים שהמודל הזה, וה"אי הפללה" הזאת אומר שמחר תהיה פה לגליזציה.
    אבל כאשר החוק יעבור, אנחנו נתעורר לבוקר שבו עדיין אסור לנו לגדל עציץ, אין לנו חנות מסודרת לרכוש ממנה חומר, ונמשיך להסתכן בגדול רק כדי להזמין קצת זרעים בדואר, או סתם לקפוץ לדילר לקחת חמישייה לפני הסופר-קלאסיקו.
    בגדול, כמו שהרבנות שולטת בשוק המזון, בנישואים, בגירושים, ובקרוב גם בוועדות להפלות, כך נמצא את עצמינו כפופים להם באופן עקיף כזה או אחר, בדיוק כמו שהמודל של הפורטוגזים נובע באופן עקיף אבל בטוח, מראיית העולם של הכנסייה.
    כך יהיה גם פה. רק במקום כנסיה שימו בית כנסת.

למעשה, אני חושב שזה אולי אפילו עלול להחמיר את הסטיגמה של הסאחים עלינו. מי יודע מה יקרה בבוקר שבו יגדירו פה מיליון אנשים כ"חולים"? הפורטוגזים כנראה בסדר עם זה.. אני לא. וגם אתם לא צריכים להיות, אם יש לכם קצת כבוד לעצמכם כבני אדם.

#6 daniel cohan, ‏13/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏13/1/17
    vvasili אוהב/ת את זה.
  7. daniel cohan

daniel cohan חבר חדש

לייקים:
    13
    תאמין לי זה הסיכום... תקרא אחי, ישבתי שעה וכתבתי את זה בדיוק בשבילכם, שתהיו בעניינים מה קורה מתחת לאף שלכם!

vvasili אוהב/ת את זה.
  8. דוררר

דוררר קנאביסט

לייקים:
    27
    צודק במאה אחוז אחי.
    אחי זה שלב במהפכה, מי יתן לך סתם ככה באמצע יום בהיר לגליזציה .
    זה תהליך אני מאמין שאנחנו נתקע באי הפללה הזאת כמה שנים ובמהלך השנים יורידו את הקנסות ויהיה אי הפללה ללא ענישה עד שנגיע לגלזציה מלאה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!