1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הידרופוניקה PH עולה מאוד מהר

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י DrGreenTumb, ‏19/2/17.

1. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    האלן חברים וחברות מזמן לא היתי פו.אז כמו שהכותרת אומרת מדובר בגידול הידרופוני (DWC) מאז שהחלפתי מים בפעם האחרונה יש לי בעית PH שעולה בצורה דרסטית ,הצמח בן קצת יותר מחודש לכן לא הגיוני שהוא אוכל כל כך הרבה וגם ה מוריד PH שלי חדש ונשמר במקום קריר ומוצל לכן זאת גם אינה אפשרות והמד מכויל....

יש למישהו רעיון???

לא כל כך רלונטי אבל בכדי להמנע משאלות מיותרות:

דלי 18 ליטר

טמפ סבירה סביב ה20+-

מדשן באקוגן פרפקט+CAL MAG של אדוונס

תודה גדולה לעוזרים

2. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    ועוד דבר קטן ששכחתי השורשים קיבלו גוון טיפה אדמדם אפילו קשה לקרוא לזה אדום אבל הבנתם תפואנטה זה התחיל מאז שנתתי להן את הקאל מאג של אדוונס בפעם הראשונה אז אני משאר שזה מהקאל מאג וזה לא נראה כמו ROOT ROT אבל בכל זאת אשמח לשמוע אם זה סטנדרטי לאדוונס

3. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אני אקפוץ פה ישר למקרה קצה כי אני משער שפסלת קשר בין הקאל-מג לעליית PH..
    אני משקה במי אוסמוזה ולפני זמן מה החלטתי לחבר את את הנקז מהמזגן וקולט הלחות למיכל שאוגר את מי האוסמוזה.
    אחרי חודש וקצת שמתי לב לראשונה שהמים לא יציבים, המיכל מתמלא והם עומדים מספר ימים אבל ה-PH עולה לאט. עוד שבועיים שלוש של התעלמות מצידי והתחלתי לראות "פתיתי שלג" קטנים שצפים במים וה-PH התחיל לעלות בצורה בצורה מהירה יותר ופעם אחת עבר את ה-10.0!
    בשלב הזה רוקנתי את המיכל וגיליתי מעיין slime ורוד בתחתית המיכל ועל המשאבה.
    לדעתי מה שהיה לי זה בקטריה בשם cyanobacteria שהגיעה מקולט הלחות (יד שניה) וממה שקראתי היא נצמדת לכל מה שבמים (משאבה, אבן אוויר, גרגירים קטנים שנחתו במים, הכל..) ומן הסתם גם לשורשים.
    לא יכול לומר אם ראיתי השפעה לרעה על הצמחים כי באותה תקופה עשיתי מספר שינויים וכמובן המעבר למי אוסמוזה וקיבלתי חוסרים במגנזיום וקלציום, הבנות נראו לא טוב גם ככה.
    את השורשים לא יכולתי לראות באותו זמן כי אני בקוקוס אבל בקציר לא הבחנתי בצבע חריג. כנראה שהמקרה שלי לא היה חמור ותפסתי אותו בזמן.
    קירצפתי את המיכל, מילאתי אותו עד הסוף והוספתי 1מ"ל לליטר של Hydrogen Peroxide 30% (מי חמצן) בתקווה שזה יחטא הכל. במים האלו השתמשתי אחרי זה כי מי החמצן התנדפו אחרי 24 שעות. כמובן שניתקתי את הנקז מקולט הלחות והמזגן.
    נראה שזה עזר כי מאז לא נתקלתי בבקטריה וה-PH שלי מתייצב יפה על 7.
    מקווה שזה עוזר/יעזור במקרה ו..

4. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    לא הגיע לי לPH10 אבל לא הייתי יומיים בבית וזה עלה ל 8+ והן היו נראות רע באחת נראה עודף רציני בMG או חנקן ובשנייה חוסר ב CALMG.אני משתמש במים מהברז(סביב ה300 PPM) ועד עכשיו סמכתי על הכלור במים...
    תגיד וה Hydrogen Peroxide 30% איך אתה משתמש בו?? והוא לא עושה נזק לדשן?, לבקטריות חיוניות?
    שמעתי גם על potassium chloride אומר לך משהו?

5. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    איפה החציל הזה נעלם??????????????????????????????????????????????????

6. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107

אחי כל N מעלה תחומציות זה ברור אבל לא ככה,הן בנות חודש ושלושה שבועות הן שותות אולי 2 ליטר ביום ואני מבין שהן שותות יותר מים מדשן אבל אני מוסיף להן כל יום מים חדשים ולפעמים 1/3 דשן והדלי 18 ליטר בוא נגיד נטו 16 ליטר בדלי,לא הגיוני

7. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    PH8 לא נשמע לי חריג, בטח לא ברמה של הבקטריות האלו. כשהייתי משקה במי ברז הייתי נותן להם לעמוד מספר ימים לפני ערבוב עם דשנים והחומציות היתה עולה לסביבות 8 ולפעמים קצת מעל. היתרון בלתת למים לעמוד - אחרי מספר ימים (3-4) החומציות מתייצבת וכשאתה מוסיף דשנים ומאזן, החומציות לא נודדת רחוק, אם בכלל (אגב, במי אוסמוזה אני מקבל את אותה נדידה במשך מספר ימים והמים מתייצבים לי על 7.0 כמעט תמיד). אם אתה משקה במי ברז טריים (עם או בלי דשנים), החומציות תשתנה במשך מספר ימים.
    אם אתה מוסיף מי ברז טריים ישירות לסירטולציה ב-DWC, תצפה לאותה נדידת חומציות.
    לדעתי הבעיה שלך קשורה יותר לשינויים אלו מאשר לבקטריות. שווה לך לנסות להעמיד מים במשך מספר ימים לפני השימוש. -אבל זה עדיין לא מסביר את השורשים האדמדמים.
    לגבי הכלור במים - הוא לא יהרוג את הבקטריות וגם ככה הוא מתנדף אחרי יום.
    לגבי HP - הוא יהרוג כל דבר אורגני (חיוני או לא) ואי אפשר להשתמש בו עם דשנים אורגניים. אם אתה משתמש רק בדשנים מינרליים, אתה יכול להשתמש בו אבל בזהירות. שמעתי על אנשים שמשתמשים בו ב-DWC על מנת להוסיף חמצן למים (כי HP מתפרק למים וחמצן אחרי יום) אבל בריכוזים מאד נמוכים. אני לא הייתי ממליץ להוסיף עוד גורם למערכת אם אתה לא רואה בעיה ספציפית שדורשת את זה. אני השתמשתי בו באופן חד פעמי, בריכוז מאד גבוה למטרות סטריליזציה בלבד. מכיוון ש-HP מתפרק למים וחמצן אחרי יום, השתמשתי במים להשקייה ולא בזבזתי אותם.
    לגבי potassium chloride - מכיר אותו מהשכונה, לא דיברתי איתו אף פעם.

8. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    הקיצר המצב הוא כזה אני נלחם אם הPH ואני לא יכול להוריד אותו מתחת ל 7 ליותר מכמה שעות אני גם לא רוצה להוסיף יותר מ2 מיליליטר מוריד חומציות ביום כי זה גם גרוע.הצבע של השורשים הישנים קיבל גוון צהבהב והחדשים עדיין לבנים מה שבטוח שמשהו תוקף אותן ,רציתי להעלאת תמונות ומסתבר שהאתר להיתי מעלה דרכו נסגר, יש למישהו אתר אנונימי ?

9. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    יש מצב אתה מדריך אותי איך להשתמש בזה?
    ואיפה אני קונה את זה?

10. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    רק עכשיו עשיתי חיפוש מזה וואלה אחי שאפו נראה מעניין,אני מבין ש3% לא רלוונטי חחח,מחכה להסבר ממך איך להשתמש בזה והאם לתת דגש על 30% או אני יכול להשתמש באחוז נמוך יותר וכמות גבוהה יותר.
    עוד דבר שדיי הפחיד אותי שבוויקיפדיה רשום שזה יכול לשנות את כל הרכב התא

11. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אני לא מבין גדול ב-HP. אני חיפשתי אותו לצרכי סטריליזציה בלבד. על הדרך הבנתי שהוא יכול לשמש לחיטוי גם במערכות חיות עם צמחים.
    בקישור הזה https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=205186 תוכל למצוא טבלה בה השתמשתי למצוא את המינון הנכון.
    לדעתי אתה מכוון לקטע השלישי של הטבלה מתוך הארבעה (מינון על בסיס יומי) ורשום שם כמה מ"ל HP אתה צריך פר ליטר במאגר שלך לפי הריכוז HP שיש לך. לפי הטבלה 1.45מ"ל לליטר.
    תקרא גם את ההערה תחת החלק השני של הטבלה.
    יותר סביר שתמצא ריכוז של 3% ולא 30%. את שלי קניתי בחנות הידרו.
    תחקור את הנושא עוד קצת יותר לעומק שלא תהרוג לעצמך את הבנות בטעות..
    מקווה שעזרתי

DrGreenTumb אוהב/ת את זה.
  12. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    אני חושב שהפיתרון הוא להגדיל את נפח מאגר המים.

13. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    עזרת מאוד אחי תודה רבה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!