1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

פסיכיאטר המליץ לי לא לעשן קנאביס כי יש לי רגישות

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י גרמן, ‏1/2/17.

1. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    אם יוצאות לי שטויות מהפה אז תסתור אותי..אבל אתה לא יכול נכון טיפשוני?
    אני אשב איפה שבא לי ואם לא נאה לך תשב אתה בצד ילד, הסבים שלי לא חוו שואה כדי שאחיה פה ואתנהג כמוך.. צאצא של קוף

2. גרמן

גרמן חבר חדש

לייקים:
    5
    מדוע הינך כועס? אתה לא טיפש ממנו, והוא לא טיפש ממך
    אתה לא רע ממנו, והוא לא רע ממך
    הוא מודע לתובנות ורעיונות מסוימים, שאתה לא באמת הכרת לעומק, כי אף פעם לא נחשפת אליהן
    - וכתוצאה רשמת דברים שהם לא נכונים
    אתה פשוט לא מכיר את העניין בגלל זה לפעמים אתה מרגיש שבדיונים על דת ומדע מתנשאים עליך קצת או לא מסבירים לך :)

תבקר באוניברסיטה, תתקל בבפרופסור כלשהו, עדיף לביולוגיה, אפילו סתם ככה תבקש רשות להכנס להרצאה, תקשיב ובסוף השיעור תשאל את כל השאלות שאתה חושב שהמדע המודרני לא מביא להן תשובות ברורות.

astral, vvasili ו-Asarof אוהבים את זה.
  3. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    אתה חמוד אתה..אבל טועה בגדול
    אתה יוצא מנקודת הנחה שלא נתקלתי.. והידיעות שלי מגיעות מבורות, הם לא.
    כמו שאמרתי האמונה נכנסת איפה שהידיעה נגמרת והידיעות שלי שונות משלך מעבר לביולוגים שיצא לי להכיר יצא לי להכיר כמה דוקטורים יראי שמיים כימאים ופיזיקאים שאף יחלקו על אותן תיאוריות והם רחוקים מבורים..
    אחת התיאוריות הללו היא שמכיוון שהזמן משתנה במרחב וגם הוא נוצר באותו פיצוץ (לפי תיאוריית המפץ הגדול)
    כשם שמדענים ששלחו מעבורת לחלל כשחזרה מצאו שהסינכרון שעונים שלה פספס בפיקו שניה (חלק מזערי משניה) כך אף אדם בעולם לא יודע או יידע מה קדם לאותו פיצוץ וזמן.. הרי משהו קדם לכך, משם ועד ליצורים חושבים וקיימים היום.. צריך תובנה גם אם מדובר על אבולוציה של מיליארדי שנים
    כאן נכנסת האמונה- שהידיעות שלנו על הבריאה הן כבראשית
    תבקר בבית כנסת, תתקל ברב מסוים, עדיף מחזיר בתשובה, אפילו סתם ככה תכנס לשיעור של הרב אמנון יצחק, תקשיב ובסוף ההרצאה תשאל את כל השאלות שאתה חושב שהמדע המודרני עונה עליהן ולכן הן לא נכונות ותשמע דעה שונה משלך.. אח"כ תחזור לדבר איתי

4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    הוא אשכרה אמר אמנון יצחק!
    חחחחחחחחחחחחחחחחחח
    :D:D:D:D:D
    :D
    פאקינג אמנון יצחק!!!
    אהההההההההההה
    אני מסטול מדי בשביל זה
    אמנון יצחק?? אני יצחק!!

Asarof אוהב/ת את זה.
  5. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    תמשיך לצחוק כל הדרך עד המנגל..

6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162

vvasili ו-Asarof אוהבים את זה.
  7. astral

astral חבר חדש

לייקים:
    6
    נראה שעברת חוויה על גבול הפסיכוטית שנגרמה ממנת יתר של קנביס, אכן לחלק מהאנשים יש רגישות ודווקא הם אלה שנוטים להיות מכורים.
    מה שתיארת שחשבת שאתה אלוהים נקרא מחשבת שווא, דלוזיה. זה אחד התסמינים של סכיזופרניה.
    לסכיזופרניה יש תסמינים נוספים רבים ורק אם כולם או רובם מופיעים האדם מוגדר כחולה סכיזופרניה.
    פסיכיאטר יודע לזהות את כל התסמינים האלה, חיוביים ושליילים ולהגיד לך אם אתה חולה או לא.
    סכיזופרניה היא מחלה שפוגעת מאוד בתפקוד, ואם יש לך חשש שבאמת התפקוד שלך נפגע תפנה בחזרה לפסיכיאטר. הפרפנאן תרופה קלילה ומאוד יעילה יתכן שלקחת אותה יעזור לפתור את כל הבעיות שרצות לך בראש. זאת תרופה אנטיפסיכוטית, גם אני נוטל אותה. אתה מוזמן לפנות אלי לפרטי אם אתה מעוניין להיכנס יותר לעומק.
    תרגיש טוב ותהיה בריא.
    כל עוד המחשבות רצות לך בראש אל תעשן קנביס, הוא יגביר אותן.

8. גרמן

גרמן חבר חדש

לייקים:
    5
    הבורות שהטמעתי עליך אינה בורות יהירה, אלא בורות תמימה :)

המפץ הגדול לא היה פיצוץ, ואין קשר לאי-ידיעה למה שקדם למפץ, המפץ הוא הנקודה האפסית של תחילת קיום, על פי הידוע לנו כיום ייתכן ואפילו שלפני המפץ, העולם היה קיים בדיוק ככה, פשוט בסופו של דבר העולם חוזר ומתחיל בנקודה האפסית הזאת של "אין קיום", בקבלה אגב אני מאמין שהמושג המקביל הוא "אור אין סוף".

מאוד נדיר למצוא כימיאי או פיזיקאי (או ביולוג) שחולקים על תיאורה כמו האבולוציה, שחולקים על תיאוריות בהקשר למקור החיים והתפתחות תופעת התודעה האנושית.
    יצא לי לדון עם רב, לא מספיק אני מודה, ויאה לי מאוד לבקר בבית מדרש מאוד נחמד שאני מכיר ולהמשיך את הדיונים שלי איתו. בעזרת השם אני אעשה את זה.

ובכל זאת,
    ממליץ לך, אך ייתכן ולא הבנתי אותך נכון, אם ככה זה אז סלח לי -
    עדיין, כל אותן אי-ידיעות, כל אותם המקומות בהם האמונה נכנסת, תחשוב עליהם, תהפוך אותם לשאלות כמה שיותר פרטניות, ותשאל אנשי מדע, אפילו, תשלח לי אותן בפרטי. זה מעורר פליאה עד כמה השיטתיות האנושית צלחה בלענות על שאלות מאוד קיומיות ומאוד יסודיות בחקר טבע הקיום עצמו.

*לגבי אמנון יצחק, אין לי בעיה, אני מירושי, בהזדמנות אשאל אותו.

vvasili אוהב/ת את זה.
  9. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    המפץ הגדול לפי התיאוריה אכן היה פיצוץ..וממש לא נדיר למצוא מדענים שחולקים על שלמות תיאורית האבולוציה- לא אומר שאין אבולוציה במאקרו- אבל במיקרו ליצור אדם מחיידק- או אפילו חיידק מגז זה לא הגיוני- וכוונתי היא שיש "תבונה" לעולם, כמו שמדענים לא הגיעו למיצוי חקר המוח האנושי נראה לך שיש להם מושג איך הוא נוצר לפרטים? בגלל זה אבולוציה היא אך ורק תיאוריה ולא עובדה מוגמרת
    בנוסף..אור אין סוף באמת? או נקודה אפסית של "אין קיום"? אתה בעצמך סותר את המדע שאתה מתבסס עליו.. שבוע טוב

10. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    איזה חמודים אתם, הדתיים
    בטוחים שיש משהו מעבר...

אני לא אפריע לכם לחשוב בבורות ובטמטום, כשתמותו תבינו שאין כלום אחרי המוות, אתם כלום ושום דבר - ואין לכם שום מטרה פה.

hydrotony ו-vvasili אוהבים את זה.
  11. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    יש להם מטרה, המטרה זה לחלק את האנושות לקבוצות! והאשלחות של זה מאוד שליליות!!

12. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כן... כי אשה מצלע של גבר זה כן הגיוני..
    תשתמש במחשב שיהווה ברא לך ובגוגל שיהווה המציא לך ותכתוב בשורת החיפוש ''תאוריה מדעית'' ואולי תבין קצת מעבר למה שהרב שקר כלשהו יצחק רוצה שתבין..

vvasili אוהב/ת את זה.
  13. קנאביסקה היפה

לייקים:
    2
    אם להתעלם על השיחות של דת ואמונה ובהקשר למה שעבר ידידינו..
    אם זה עשה לך כזה בלאגן,לא צריך ולא בכוח.
    חבל שתהפוך חוויה כיפית שכזאת לטראומתית. ואם תחליט להמשיך עם זה (או שכבר החלטת)
    כדאי שתעשה את זה במינון נכון ולא בסינימה : )

vvasili אוהב/ת את זה.
  14. גרמן

גרמן חבר חדש

לייקים:
    5
    נדמה כי גרמת לך לאי-נעימות, אני מתנצל זאת לא הכוונה. אני אמנע מלדון איתך בנושא כי זה רק מעורר בך עוד סירובין, שזה לחלוטין מיותר, כי אתה חושק לידע ואינך סגור לרעיונות זרים, והרי מה יהיה יותר מטופש מצידי, אם לא עוד יותר לנדות אותך?
    וקרה הבל גדול שלעולם לא זכית בהזדמנות ראוייה, בעודך ילד, להחשף וללמוד את הדברים האלו לעומק
    ולהגשים את היכולות שלך, בזמן ובמקום שהגיע לך.

העלת מחלוקות בתגובה שלך, אני אשאיר לך קישורים שבתקווה לא ישעממו ואף יעשירו אותך, ובסיכוי כי התמחותי החובבנית בנושאים הנדנו תתרום לך מעט.

"המפץ הגדול לפי התיאוריה אכן היה פיצוץ.." -

https://he.wikipedia.org/wiki/הכרונולוגיה_של_היקום

מאוד שונה מפיצוץ, אם כי יש דמיון צר

"ממש לא נדיר למצוא מדענים שחולקים על שלמות תיאורית האבולוציה- לא אומר שאין אבולוציה במאקרו- אבל במיקרו ליצור אדם מחיידק- או אפילו חיידק מגז זה לא הגיוני"

ידידי המיקרו והמאקרו הם בלתי נפרדים בפועל, ההבדלה היא שרירותית בלבד, כדי לפשט את החקר ואת הלמידה, מדבריך עולה הרושם כי כבר קבלת את ההרצאות שלך על אבולוציה מספיק והינך מבין די בנושא - לכאן אשאיר לך כאן קישור פשוט על ההבדלים בין יצורים-חד תאים ליצורים רב-תאים.

- סרטון ממש חמוד, ומסביר, על התא.
    http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/2057514 - כתבה מידעית על מקור הרב-תאים.

"וכוונתי היא שיש "תבונה" לעולם, כמו שמדענים לא הגיעו למיצוי חקר המוח האנושי נראה לך שיש להם מושג איך הוא נוצר לפרטים? בגלל זה אבולוציה היא אך ורק תיאוריה ולא עובדה מוגמרת" - זאת טענה לא מדויקת, אמת עוד שהמוח האנושי לא חקור לגמרי, אך אין אי-ההבנה פוסלת את ההבנה החלקית, כי גם את טבעו האלוהי והרוחני של העולם, אנשי הדת עוד אין הפנימו. גם הרמב"ם לא הבין לפרטי פרטים את התורה, את אלוהים, אך זה לא אומר שהוא טועה לגמרי, וזה אפילו לא אומר שהוא לא יכול להיות צודק.

אבל בכל זאת, למדע יש הבנה מלאה לגבי מוחות של יצורים פחות מורכבים מבני האדם, וההבנה הזאת מאירה על המוח שלנו.
    בנוסף - https://milog.co.il/תיאוריה
    תיאוריה לא יכולה להיות עובדה מוגמרת, כי היא מורכבת מעובדות.

"בנוסף..אור אין סוף באמת? או נקודה אפסית של "אין קיום"? אתה בעצמך סותר את המדע שאתה מתבסס עליו.. " -

אין כאן סתירה :), ובאמירה הזאת אפילו לא התבססתי לחלוטין על מדע, חצי ממנה מבוסס על הרוחני. אי-קיום וקיום שניהם צדדים משלימים אחד של השני, לכן "אין קיום" שווה בערכו לביטוי מעורפל כמו "אור אין סוף", הביטוי מורכב מהמילה אור, שמרמזת לפחות לנוכחות כלשהי, ומהמילים אין וסוף, שפירושם שולל המצאות כלשהי, אם אין אז אין, ואם סוף אז נגמר מה שהתחיל. אפס הוא הסכום של כל מה שקדם לאפס וכל מה שהוא יעקב לו, רק אל תצחק.

שבוע טוב גם לך, ובבקשה, אל תתייחס לגידופים שמסביב, הם סה"כ נעלבים ממך, מרגישים שאתה מזלזל בם, וגם אתה, אל תעלב, אין לך מה להרגיש מזולזל, סה"כ באת לכאן להבין עוד וללמד אחרים, וגם הם באו לכאן להבין ללמד ולעזור.

vvasili אוהב/ת את זה.
  15. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אולי כדאי לפתוח נושא חדש דת כנגד מדע ותדברו שם

16. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    כנראה שנמות ונראה, ובנימה זאת הנימוקים שהמדע מביא על בריאת העולם או על התפתחות האנושות הם פסאודו מדעיים ובעלי סתירות רבות, אתה יוצא מנקודת הנחה שמי שלא "מאמין" לך מטומטם, אני חושב שההפך הוא הנכון.. מי שלא חוקר בעצמו הוא כזה ובמיוחד מי שחושב את כל השאר לטיפשים..נעים מאוד אדוני מי אתה פרופסור??

אז שבוע טוב גם לך, אל תדאג ממש לא מפריעים לי שונאי האדם ובעלי המחלוקת.. אני סך הכל אומר את דעתי גם אם היא לא נערצת בקרב ההידרוטונים בנוסף אני אציין שאני לא מזלזל באיש גם אם דעותיו נוגדות את שלי, לכולנו דעות שמבוססות ידע ולכולנו ידיעות שונות כמובן-אני רק מוכן להשכיל וללמוד.. גם אם אני טועה לפעמים (אשתי תעיד שזה קורה לא מעט..סתאם)
    דיברת על הרמבם ואמרת שלמרות שהוא לא הבין לפרטי פרטים את התורה וה' זה לא אומר שהוא טועה או צודק... ואז דיברת על אנשי המדע שלא הבינו שאין אי ההבנה סותרת את ההבנה החלקית של הרוח וה' ו....בזה אתה צודק ב100% אנחנו לא מסוגלים לתפוס את ה' או את ה"רוח" שבעולם כשם שאנו לא מסוגלים לתפוס את הבריאה- ובנימה זאת מדענים לא יכולים להשליך ממח של קרפדה על מח של אדם.. ואם הם רוצים לעשות זאת שיבושם להם, אני לא חייב להסכים עם תיאוריה שמבחינתי היא פסאודו מדעית כי רצף העובדות שבה לא מתחבר לי מרוב החורים באמצע.. מכאן שאני אמשיך להאמין במה שאני יודע שאבות אבותיי האמינו והעולם כולו חזה כעובדה מוגמרת.. כי קבלת התורה היתה במעמד עולמי- לא חלומי..
    שיהיה חודש טוב, ובשורות טובות בעיתם.

17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אז בוא ספר לכל ההידרוטונים איך בדיוק יהווה ברא אשה מאדם?
    וכדי שזה ישמע לי הגיוני כמו שזה נשמע לך אני גם יבקש שתפרט את התהליך.. נגיד כמו תהליך לקיחת ייחור בצמח.
    אפשרי? כנראה שלא..
    אז אל תזין לי את השכל על הגיון!

18. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    יש שיגידו שאני גס רוח ולא מקבל את כולם.
    אבל דתיים, אתם פשוט מפגרים. תקפצו מהחלון - אתם מבזבזים לי את החמצן

מה מאחד ומלכד קבוצת אנשים? מטרה.
    מה מפלג ומסכסכך קבוצת אנשים?
    דת.

19. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    ומה המטרה שלך להשמיד לאבד ולהרוג את כל ההיהודים? כבר היה עם כזה בעבר.. עמלק

ולהידרוטוני- השאלה ה"רטורית" שלך עם התגובה בסוף מראה על הרמה של החינוך שקיבלת בבית
    אבל גם ככה לא ציפיתי לרמת שיחה גבוהה ממך..

20. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כן........ אבל תשובה לשאלה שלי יש לך?
    איך יהווה ברא את האשה? תאר לי בבקשה את התהליך ההגיוני הזה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!