1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חייב עזרה לגבי התמכרות

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י רועי 25, ‏21/3/17.

1. רועי 25

רועי 25 חבר חדש

לייקים:
    3
    אהלן חברה, מה הולך? אני הרבה זמן כבר רוצה לדבר על זה ואין לי ממש איפה ועם מי, אז מצאתי את הפורום הזה והחלטתי לנסות.

טוב, אז אני בן 22, עוד כמה חודשים 23, חייל משוחרר. רק בשנה האחרונה שלי בצבא גיליתי את הדבר הזה שנקרא קנאביס, במילים אחרות עד גיל 21 רק שמעתי עליו, ואז ניסיתי בפעם הראשונה והתאהבתי, כמו כולם.

אחרי השחרור טסתי לאמסטרדם והתנסתי במיליון ואחד דברים שרק גרמו לי לאהוב יותר ויותר את הצמח הזה, אבל מהרגע שחזרתי מאמסטרדם - הכל השתנה. פתאום אמרתי לעצמי "היי, אני אזרח, לא חייל יותר, למה שלא אקנה לי כמות ואעשן מתי שבא לי?", זה התחיל בסכומים קטנים של 100, אולי 200. לאט לאט שמתי לב שאני מעשן ומעשן, ההרגשה כבר כמעט נעלמת, פתאום סכומים של 400, 500.. מעיף אותם בלי לחשוב בכלל.

4 חודשים של לא יודע מי אני ומה אני ומה קורה סביבי, הכל מתנהל כרגיל, עבודה, חברים.. אבל אני מרגיש כאילו השתחררתי לפני שנים, והאמת שהשתחררתי רק בסוף שנה שעברה.

כל הימים נזרקים לי, אני כבר שלושה שבועות מתכנן לבקר את סבתא וסבא שלי שגרים בלחץ 10 דק' ממני ואני פשוט דוחה את זה בשביל לחזור לעבודה ולהעניש איזה פייסל.

וברגע שנגמר מה לעשן, שם מתחיל השעמום. כיוון תמיד קיים, אבל ההרגשה הזאת של כאילו אני חייב את זה, ושום דבר לא אותו דבר בלי זה, מטריפה אותי

הגעתי למצב שלא רק שאני זורק מלא כסף, ההשפעה ירדה דרסטית.. והחלפתי זנים. אבל במשך 4 חודשים ההפסקה הכי ארוכה שלי הייתה אולי יומיים.

#1 רועי 25, ‏21/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏21/3/17
  2. Cbdtronic

Cbdtronic חבר חדש

לייקים:
    11
    קודם כל לך תבקר את סבא וסבתא שלך זה חשוב מאוד
    בלי קשר תנסה לא לעשן שבוע ואז לחזור לעשן אבל בטעם בכמות סבירה לא להשתולל שההשפעה תחזיק ותהיה יותר אינטנסיווית
    ותעשן לא כי משעמם או כי צריך או לא יודע מה תעשן כי משהו מיוחד קרה כמו יציאה לבלות או חברים ותנסה לעשות לך מנהג של נגיד סיגריה אחרי עבודה בערב ככה תצמצם את עצמך ותראה שהכול עובד אחרת

pioneer אוהב/ת את זה.
  3. רועי 25

רועי 25 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני רוצה להפסיק לשבוע, אבל פשוט לא מצליח

4. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אח שלי אני מכיר את זה ומכיר טוב מאד
    אז בוא אני יגיד לך משהו שאני לא ידעתי אותו ליפני שהתחלתי לעשן.קודם כל אתה מכור.ופה אתה בבעיה
    אני מכיר את זה מהסביבה שלי יש אנשים שיש דברים מסויימים שהם לא יכולים להתמודד איתם וסמים זה בראש הטבלה.אם אתה לא מצליח לשלוט על זה זה בעייתי אחי ואתה צריך טיפול.אתה אפילו מודה שאין לך שליטה על הנושא .המזל שלך שזה קנאביס ולא משהו אחר.אבל ויש אבל גדול שלא תנסה דברים אחרים למה אז בכלל אתה תיהיה בבעיה.מה שאני מציע לך זה לנסות כמו שהחבר מעלי אמר להפסיק לכמה זמן .לפחות לחודש ותבדוק עם עצמך אם באמת יש לך בעיית התמכרות.אני למשל אין לי בעיה להפסיק לעשן
    יש הרבה זמנים שאני לא מעשן בכלל ואין לי שום קמייה
    לקנביס.אני שולט ולא הנשלט.אני יודע שזה נשמע קצת קיצוני אבל זו עובדה שאתה מזהה את הבעיה שלך
    אם אתה לא מצליח לשלוט על זה לך קבל טיפול ועל תתבייש לבקש עזרה.יש מלא מקומות שישמחו לתת לך עזרה אתה רק צריך לבקש
    ההפסקה של היומיים שאתה מדבר עליהם זה בטח לא בגלל שרצית להפסיק זה בטח או שבגלל לא היה כסף או שלא יכולת להסתדר .מה שנותר לי לאחל לך אח שלי זה שיהיה לך בהצלחה בכל דרך שתבחר

5. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    לדעתי אתה מרגיש ריקנות בפנים אז אתה מעשן כדי למלא אותה,

6. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    חבר יקר, אני חושב שאחוז גבוהה מאתנו (קהילת המעשנים) נמצאת במצב שלך או דומה, בין מי שמכחיש את זה ובין מי שאמיץ כמוך ומוכן להודות בזה. אז דבר ראשון כל הכבוד לך !

לעניינו: ממליץ לך בחום לדבר עם איש מקצוע שמוכשר ובעל הידע והאמצעים לטפל במקרים כאלה. בפורום סטלנים תוכל למצוא הרבה תמיכה ואהבה אבל אני בספק לגבי פתרון אמיתי שיעזור לך.

אהבתי לקרוא מה שכתבת, אני חוזר ואומר שהרבה מאתנו יכולים להזדהות עם זה

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נראה שהתאהבת בתחביב שעולה לך הרבה כסף.
    תשקול חלופות כמו גידול למשל.
    אני לא מאמין ב"אנשי מקצוע" שיגידו לך כמה אתה לא בסדר - צא מזה, אתה בסדר גמור.
    אין שום דבר רע בלאהוב את השאכטה הלא משעממת מללכת לסבא וסבתא, אבל תהיה ריאלי - אם היית מבקר אותם בתכיפות והפסקת בגלל הוויד תקח את עצמך בידיים ולך, עכשיו תלך.
    שתחזור אין בעיה לעשות קטנה :)
    אם אתה מרגיש שההשפעה חלשה - תקנה מכשיר, ראש נשלף, משהו אמריקאי מזכוכית, תעשן נקי - כל שאכטה תתן לך זבנג והכל יהיה בסדר.

8. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    ים של אהבה
    לא אנשי מיקצוע ולא נעליים
    רק עם אנשים שמבינים ויודעים ועברו את מה שאתה עובר
    להיות בשליטה מלאה אחי.

9. מיכאל_רומיאו

מיכאל_רומיאו חבר חדש

לייקים:
    15
    נשמע שאתה צריך הפסקה, או לפחות להוריד במינונים.
    תנסה לעשן רק מאוחר בערב ולהתחיל למלא את היום שלך בדברים כמו חדר כושר, ריצה ותחביבים אחרים.
    כשאתה משועמם ואין לך מה לעשות הרבה יותר קשה לא לעשן. תנסה להעסיק את עצמך בכל מיני דברים.
    בנוסף לא הייתי ממליץ לך להתחיל לגדל כי כשיש הרבה תוצר מהגידול עוד יותר קשה לא לעשן כל היום.

10. Dessia

Dessia חבר חדש

לייקים:
    3
    אתה צריך להתאפס על עצמך ולקחת אחריות ופרופורציה.
    עישון פנאי זה חביב ונחמד, אבל אתה צריך לדאוג שזה לא יסית אותך מהמטרות שלך בחיים ולא ייפגע במוטיבציה שלך.
    מה שאתה מתאר באמת נשמע כמו מילוי ריקנות מסוימת של אחרי צבא.
    עד עכשיו הייתה לך מסגרת שהייתה מעסיקה אותך רוב היום ופתאם בום יש פחות מחויבות ויותר חופש לעשות מה שבא לך.
    תנסה לקחת את זה בפרופורציה כמו שאמרתי לך ולא לאבד שאיפות לעשות דברים אחרים חוץ מלעשן, אם אתה מרגיש שזה פוגע בך...
    תנסה למלא את החלל הזה בתחביבים, ספורטיביים, כישרוניים או לימודיים.
    תנסה לנצל את הזמן שלך לטובה.

WindForce ו-קואלה אוהבים את זה.
  11. רועי 25

רועי 25 חבר חדש

לייקים:
    3
    חברה ממש תודה. כולכם צודקים, באמת מדובר בריקנות. הייתי בטוח כשאשתחרר העולם יראה אחרת אבל לא כך הדבר.. התמכרתי. אין לי הרבה חברים שמעשנים ואלה שכן מעשנים במינונים הרבה יותר קטנים ממני ולא מבינים מה לא בסדר אצלי..

eden.heaven ו-MrT אוהבים את זה.
  12. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    באמת שמדהים ומרגש כמה שהקהילה פה תומכת וחזקה, כן הרבה מהקהילה במצב שלך ואפשר להחליף את זה בכל דבר אחר, תמצא תחביב או משהו בסגנון, ולך לסבא וסבתא הם לא ישארו כאן לנצח.
    אני מילאתי את החלל שחוויתי במשך שנים של עישון במשפחה, זה ממלא יותר מכל דבר אחר.
    המצב הזה הוא לא סוף העולם פשוט אל תוציא כסף על זה תתן למישהו לשמור לך על הכסף, על הכרטיס על הכל.
    תדע שאתה בסדר גמור, באמת בסדר.
    אני אגיד לך מה עזר לי כשהייתי בערך בגילך.. אופנועים.. זה תחביב שממלא לפחות אותי באותה הרמה, לבנות אופנוע שטח.. הכל אחי.

13. רועי 25

רועי 25 חבר חדש

לייקים:
    3
    שוב פעם רוצה להגיד.. תודה רבה חבר'ה!
    הבעיה שלי כעיקרון היא שכשהייתי בצבא, היה מה שהעסיק אותי. גם לא הייתי מרוויח הרבה אז לקנות בכמויות לא בא בחשבון, גם הייתי כל הזמן בזוגיות, אבל אחרי הצבא והטיול לאמסטרדם נשארתי רווק, אז מילאתי את הריקנות בלעשן.

היום למשל, רק הרגע חזרתי מהעבודה ובדר"כ אני מעשן, אבל היום שמתי לעצמי גבול ואני הולך לישון וקם בצהריים לעבוד שוב, ככה שאני לא נותן לעצמי לעשן עד אולי יום חמישי בערב. מקווה שיצליח. אני מאמין שאם אעבור את המכשול של "כמה ימים בלי", הכל ילך לי אחרת.

Stella אוהב/ת את זה.
  14. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אם תמצא משהו אחר שימלא אותך אתה לא תתלהב כל כך לעשן, מקווה שתצליח!

15. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    פשוט תפסיק לעשן. זה כזה פשוט
    אל תתארגן יותר, תסכם עם עצמך לא לשלם יותר שקל על זה
    למשך איזה חודש אפילו?
    משעמם? זה יחלוף אחרי שבוע בלי עישון

16. icybud

icybud חבר חדש

לייקים:
    9
    ממליץ לך לעשות את הדבר הבא -
    בוא נגיד ואתה מעשן חודש, אחרי חודש תעשה הפסקה של שבוע שבועיים ואז עוד פעם וכל פעם תנסה למשוך את ההפסקה לכמה שיותר זמן.
    ככה אתה תרגיל את עצמך פסיכולוגית שזה לא קשה לעשות הפסקה ושאני (אתה) יכול להפסיק מתי שבא לי.
    אני לדוגמא שמתי לעצמי סוג של מטרה לא לגעת בכלום עד שיוצא לי היבול הסופי של מה שאני מגדל ועבר מאז קרוב ל3 חודשים..
    הכי חשוב זה הימים הראשונים שהם הכי קשים במבחינת הרצון לשאכטה ברגע שעברתה אותם אין לך בעיה..

17. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    הכל בראש.הייתי במצב דומה לפני תקופה ארוכה,הבנתי שזה הופך לעניין מרכזי מידי בחיים ולא אהבתי את זה.תמיד לחכות לשאכטה זה לא טוב.הפסקתי לעשן לפני שנה בערך,בהתחלה זה מעצבן ומשעמם,אבל מהר מאד אתה מבין שזה לא ביג דיל בכלל.מאז לא עישנתי אפילו לא פעם אחת.

18. דוררר

דוררר קנאביסט

לייקים:
    27
    אחי עברתי את השלב הזה כול כך הרבה פעמים ואני מכיר את עצמי וזה בדרך כלל בחורף. אחי אין דבר כזה לא יכול להפסיק זה קנאביס ,התמכרות ממנו היא רק פסכולגית . אם אתה מעשן משעמום תצא בשבוע הזה כול הכסף שהייתה מבזבז על זה תבזבז על עצמך לך טייל,קניות,מסעדות או סתם לשבת חברים . אל תן לעצמך לחשוב על זה. אחי היה לי תקופת שהייתי מפיל איזה 70-80 ראשים מ7 בבוקר עד שאני נופל למיטה לשינה כמו של דוב באמצע שינת החורף שלו. זה אפשרי אחי הכול אפשרי.

19. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    NNNNNNNNNNNN
    AAAAAAAAAAAAAA

20. Umus

Umus קנאביסט

לייקים:
    48
    קודם כל תדע שאתה לא יוצא דופן, הרבה אנשים מרגישים או הרגישו את מה שאתה מתאר.
    כשהיית בצבא, היה לך לו"ז עמוס ומלא בתעסוקה, עכשיו כשאתה משוחרר אתה צריך למצוא דברים אחרים שימלאו לך את היום ויעסיקו אותך, תמצא בשביל מה לקום בבוקר.

כשיהיו לך דברים משמעותיים לקום בשבילם (זוגיות, מטרות מסוימות כמו לדוגמא להיות שרירי, לחסוך סכום מסוים של כסף וכו') העישון כבר יהיה זניח לעומתם ולא ילהיב אותך כמו שהוא היום.

חוץ מלמצוא עיסוקים ומטרות בחיים הייתי גם ממליץ לך לעשות הפסקה של שלושה ימים בין כל עישון, תוכיח לעצמך שאתה שולט בקנאביס ולא הוא זה ששולט בך, אם תצליח, תרגיש סיפוק עצמי מדהים.

כשבעבר הרגשתי תחושות דומות לשלך, התחלתי ללמוד נגינה ולהתאמן ובכל פעם שהרגשתי צורך לעשן הייתי מתחיל לנגן או מתחיל בסט של תרגילים, ממליץ לך לעשות כמוני עם מה שמעניין אותך.

בהצלחה :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!