1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בניית מערכת RDWC ביתית

הנושא בפורום 'עשה זאת בעצמך' פורסם ע"י Skunkhunt42, ‏30/3/17.

1. Skunkhunt42

Skunkhunt42 חבר חדש

לייקים:
    2
    עד עכשיו עבדתי עם דלי DWC אחד שבניתי לבד, אבל לגידול הנוכחי החלטתי ללכת על 4 דליים (כל אחד של 20 ליטר) באוהל של 1.20X1.20
    חקרתי קצת באינרנט והחלטתי לבנות מערכת RDWC עם מאגר מים חיצוני גדול (נגיד 40-50 ליטר)
    משהו פלוס מינוס בסגנון הזה [​IMG]

נותרו לי כמה שאלות לגבי הציוד שאני צריך לקנות ואשמח אם כמה מהמומחים פה יענו לי לפני שאני לך לשרוף כסף על דברים שאני לא צריך :confused:...
    באיזה עובי הצינורות צריכים להיות אם אני מתכנן להשתמש באותה מערכת גם לצמיחה וגם ולפריחה? 2 צול?
    מה היחס של עוצמת המשאבת מים \ אורך ועובי של הצנרת צריך להיות לסירקולציה אחידה של מים?
    ואם מישהו בנה כבר מערכת כזאת ויש לו טיפים אני מאד אשמח לשמוע:D:D

2. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    אני מתכנן בדיוק אחת כזאת, עדיין בדילמה אם לעשות 2 קונטיינרים למים אם 1...
    בכל אופן 2" לצינורות העבים ו1/2" לצינור חזרה יהיה פצצה למרות שטיפה עבה מדי לדליים האלא
    עוקב בעניין רב!

Skunkhunt42 אוהב/ת את זה.
  3. Skunkhunt42

Skunkhunt42 חבר חדש

לייקים:
    2
    באיזו משאבת מים אתה מתכנן להשתמש לצינורות האלו? ועל איזה גודל דליים וקונטיינר היית ממליץ אם אלה קטנים מדי?אני חשבתי להשתמש בצידנית לקונטיינר...בקשר ל2 קונטיינרים,ממה שקראתי להוסיף עוד קונטיינר אמור לעזור בשליטה על המאגר מים למרות שלא הבנתי בדיוק למה...הרי בשביל זה קיים הקונטיינר הראשון לא?...אבל כנראה אני מפספס משהו:oops:

נופי אוהב/ת את זה.
  4. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    תשתמש במשאבת מצוף צרפתית שכחתי את הדגם שלה אבל יש אחת כזו בארץ.

5. Skunkhunt42

Skunkhunt42 חבר חדש

לייקים:
    2
    השאלה היא מה צריך להיות ההספק ליטר לשעה של המשאבה

6. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    כל משאבת מצוף או משאבה בהספק גדול תעבוד מצוין אני פשוט עברתי כבר כ"כ הרבה משאבות סיניות שהפסיקו לעבוד באמצע מחזור שנמאס לי.
    משקיע עוד 200 שקל בלי דאגות.

7. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    יש נוסחה שעוזרת לחשב את משאבת המים, הרעיון הוא לשמור על זרם מים קבוע החישוב הוא:
    עוצמת המשאבה חלקי סך כמות המים במערכת, התוצאה אמורה להיות גדולה מ6 (מעל 6 החלפות תמיסה בכל דלי בשעה)

כלומר אם יש לך 4 דליים, כל אחד 20 ליטר שמתוכם נגיד 16 יהיו בשימוש, קונטיינר הבקרה 50 ליטר שיהיו בו נגיד 15 ליטר בכל רגע נתון נותן לנו 16X4 + 15 שזה 79 ליטר, נעגל ל80 בשביל הנוחות.

80 * 6 נותן לנו 480 כלומר אתה צריך משאבה שנותנת מינימום 480 ליטר בשעה הייתי הולך על טיפה יותר.

אין באמת סיבה ללכת על צנרת של 2" למערכת של 4 דליים, אפשר להסתפק בצינור השקייה רגיל (לדעתי 1/4")

חשבתי על זה ו 20 ליטר יהיה בסדר המחשבה שלי היתה לשמור את המע' עצמה כמה שיותר נמוכה
    אבל צריך להתפשר לפעמם... :)

לגבי הקונטיינר השני, יש לו כמה יתרונות:

- בקרה מחוץ לאוהל
    - שליטה בתמיסה שלא במחזור קבוע
    - מאפר להשאיר את המערכת ללא השגחה לתקופות יותק ארוכות
    ועוד..

*אבל צריך לזכור שעם 2 מאגרים תצתרך מצוף בקונטיינר הפנימי

Skunkhunt42 אוהב/ת את זה.
  8. Skunkhunt42

Skunkhunt42 חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה! החלטתי להעתיק מערכת שראיתי באינטרנט של חברת current culture [​IMG] [​IMG]

אני אוותר על הפילטר, אשנה קצת את המיקום של המשאבת אוויר ואוסיף עוד קצת צינור בין הקונטיינר לשאר המערכת ככה שהוא יהיה מחוץ לאוהל.
    עוד שני דברים שלמדתי מהמערכת DWC הישנה שלי ואני בטח אעשה גם פה זה להוסיף מערכת טפטפות בכל מיכל שיזינו את הצמח מלמעלה וצינור PVC קטן שייצא מכל דלי כלפי מעלה וישמש כמד גובה מים
    למי שמתעניין מודבר בחמישה מיכלים של 8 ליטר כל אחד, צינור 2 צול עם צינור חזרה של 4\3 צול
    המערכת מתאימה לכל מחזורים של הצמח

ko3ak אוהב/ת את זה.
  9. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    אופציה מעניינת, אתה מתכנן להחליף את הדליים בקונטיינרים מרובעים או רק לשמור על הקוספט?
    את הפילטר אתה יכול לשים בתוך הקונטיינר שאליו חוזים המם, בפנים, כשלב הכי אחרון אופקית.

טפטפות זה נחמד רק עד השלב שהשורשים מגיעים למים, אחרי זה אני מפרק אותם.
    מד מים זה נחמד אבל לא חובה לכל דלי בנפרד אם המערכת מכויילט נכון, זה טוב לDWC רגיל

10. Skunkhunt42

Skunkhunt42 חבר חדש

לייקים:
    2
    אני כנראה אשתמש בצידניות 20 ליטר 36x36x36 ס"מ בשביל לבודד את טמפרטורת המים...לגבי הפילטר אני עדיין מתלבט, בכל מקרה אני אשתמש משאבת מים חיצונית עם צינור שמוביל לצידנית ומתפצל בפנים לשתיים בעזרת מפצל T כדי לגרום לאפקט מפל כפול בתוך הקונטיינר ככה שהמים יכילו יותר חמצן. אז כנראה שגם אם אני אקנה פילטר אני אשים אותו איפשהו לאורך צינור ההחזרה ככה שבתוך הקונטיינר הראשי עצמו יהיה רק 2 אבני אוויר גדול ואת המפצל T...
    לגבי הטפטפות והמד מים, אני יודע שזה לא קריטי אבל אם אני כבר טורח ומכין את כל המערכת אני רוצה להכין אותה מושלמת.
    גם ככה זה השקעה של כולה 200-250 שקל (יחד עם המשאבות מים הנוספות שאני אצטרך) ומבחינת הרכבה זה רבע שעה עבודה

11. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    גם אבן אווי בכל קונטטינר, גם 2 אבני אוויר בקונטיינר הראשי וגם הפיצול?
    לדעתי OVERKILL לא מוצדק, הייתי יורד מהפיצול (התרומה שלו זניחה) ומתקין את הפילטר פנימה.

גם אני פרפקציוניסט בקטעים האלא.
    יש מצב לראות פרוט? חנויות, דגמים, מחירים?
    3^36 זה בערך 46 ליטר, אבל לדעתי תיהיה לך בעיה, העציץ רשת הכי קטן שתמצא (3 צול) יהיה 7 ס"מ גובע
    וזה מספיק בערך לבצל ירוק... אתה צריך עציץ הרבה יותר גדול (5.5") כלומר הוא יהיה אזהן 15ס"מ מתוך ה 36
    תרצה להשאיר מרחק בין תחתית העציץ לקו המים העליון כלומר ישאר לך איזה 15 ס"מ לגובע התמיסה...

#11 ko3ak, ‏2/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏2/4/17
  12. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    נו מה נסגר.איך יצא או שזה עדין בהכנה

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כל הכבוד אנשים!
    יש תמונות?

14. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    כמה דברים שאני למדתי בדרך הקשה.

תעטוף את הדליים במיילר.

במקום משאבת אוויר תשים משאבת סיכות במאגר הקטן ( יש בחנויות של אקווריום) זה מכניס הרבה יותר בועות ויותר קטנות ואין את הבעיה שאבן אוויר נסתמה וצינורות בכל מקום.

שני מאגרים זה גם לטמפ', כמה שפחות מים מתחממים בפנים יותר טוב.

אני בכל מקרה הייתי מוציא 2" ומפצל ממנו יותר קטן למקרה שתגדל

קואלה ו-אמנות-הגידול אוהבים את זה.
  15. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    נשמח למדריך עם תמונות כשתסיים. נשמע מעניין!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!