1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קצת שאלות של חוסר ידע..אשמח לעזרה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Blomntal775, ‏27/4/17.

1. Blomntal775

Blomntal775 חבר חדש

לייקים:
    8
    טוב אז יש לי כמה שאלות שבטח לחברה הרציניים יהיה ממש פשוט לענות עליהם..אבל אני ממש חסר ידע ואשמח לעזרה חח

1. למה צריך מאורר בתוך האוהל גידול ? (לא וונטות שמוציאות ומכניסות אוויר) שמעתי שזה עושה את הפרחים יותר דחוסיםo_O ?
    2. האם אפשר להסתדר בלי מפוח ? לשים 2 וונטות (שמכניסות)בחלק התחתון ו2בחלק העליון (שמוציאות )

ולשאלות היותר כבדות..
    3. כשאני מחפש מנורה באייבי לדוגמא, מה אני צריך לבדוק כדי לדעת שהיא מתאימה לי ?(ארון גידול הום מייד של 70x70x170)
    4. הבנתי שיש שתי סוגים של מנורות לכל שלב של הגידול ..למה זה ? ומה ההבדל בניהם ? מבחינת וואט,לומנס, ספקטרום ?
    5. ראיתי מדריך על בניית מנורת לד.. כמה זה יותר זול מפשוט לקנות מנורה עם רפלקטור ולגמור עם זה, אם זה בכלל יותר זול ?

אני יודע שזה ממש חופר וארוך, אבל יש פה אחלה של אנשים ואני ממש אשמח לעזרה שתסדר לי קצת תבלאגן בראש

2. Blomntal775

Blomntal775 חבר חדש

לייקים:
    8
  3. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    עוזר במניעת חרקים - מניע אוויר בחלל ומוריד לחות
    בקשר לדחוסים יותר - אתה בטח מתכוון ללהוסיף Co2 - בניגוד לכניסה פאביסית

תיאורטית - מפוח זה שם יפה למאוורר שיונק אוויר מחלל כלשהו. אם אתה מצליח להשיג את התוצאה הרצויה להחלפת אוויר בחלל - דיינו.

אתה צריך מנורה שעובדת בספקטרומים שהצמח צריך לצמיחה (PAR - הטווח בו הצמח סופח אור)
    טווח של 400+- ננומטר (אור כחול) טוב לצמיחה
    700+- אור אדום - טוב לפריחה
    (הצמח משתמש בצמיחה בעיקר בכחול וקצת אדום והפוך בפריחה)

אתה צריך שהמנורה שלך תהיה או דואל ספקטרום (יודעת לספק את כל הטווח של ה Par לצמח)
    או שתי מנורות שמתמקדות יותר באיזורים האלה (רשום טווחים על המנורות בדרך כלל)

ספיחת כלורופילים וכאלה
    ובאמצע הטווח נמצא הירוק - שזה הצמח לא סופח אלא מחזיר ובגלל זה אתה רואה צמחים ירוקים (החזר אור)

זה בגדול - אבל כדי לקנות מנורה אתה צריך להתאים אותה לחלל שלך ולהתחשב בפרמטרים שונים.
    אשאיר את העצות בנוגע לזה למנוסים ממני.

Potter אוהב/ת את זה.
  4. Blomntal775

Blomntal775 חבר חדש

לייקים:
    8

ואו אחי!!!! תודה רבההה
    עזרת לי בטירוףף

5. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    1. לא חייבים מאוורר בפנים, אבל סירקולציה טובה של אוויר עוזרת לצמח בכל השלבים, ומאוורר לא עולה הרבה, אז כדאי.
    2. אפשר בלי מפוח אם יש לך מספיק תחלופת אוויר (הונטות יספיקו), אבל אז לא תוכל לחבר פילטר פחם במקרה הצורך.
    3,4,5. הנושא של נורות בכלל ונורות מאיביי בפרט נידון פה בהרבה שירשורים, והוא נרחב מאוד. בגדול הצמח צריך ספקטרום יותר כחול בשלב הצמיחה ואדום בשלב הפריחה. יש נל"ג משולבות שמכסות את שני הספקטרומים, ויש נפרדות לכל ספקטרום שמחליפים כשמעבירים מצמיחה לפריחה. מבחינת עוצמה, כמה שיותר יותר טוב, אבל יותר וואט=יותר חום. בחלל שלך יותר מ400W כבר יבשלו את הצמח לדעתי, וגם 400W אולי תחמם מדי בשיא הקיץ. נורת לד טובה תעלה יותר מנל"ג, מחממת פחות ותשמש אותך לכל אורך הגידול. לא מומלץ לקנות לדים זולים מיצרנים לא ידועים, לרוב התוצאות יהיו בהתאם.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!