1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול השוואתי בין חב' הדשנים Ecogen, Adnvanced nutrients [הסתיים]

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Amitos, ‏12/3/17.

?

לאחר המסקנות שפורסמו, באילו דשנים תבחרו?

1. אקוגן, למה לשם יותר כשאפשר להוציא תוצאה יפה מאוד בלי כל הכאב ראש?

2. אדוונס, מתאים לי האחוזים שבהחלט מחזירים את הוצאות הדשנים ואת הוצאות הכאב ראש

3. חברת דשנים אחרת

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא הורדתי את הפרחים הקטנים עצמם, רק עלי מניפה (גם ככה לא הרבה) שהסתירו אותם.
    כולם היו לא בשלים בעליל וחבל לי לקצור ככה. זה מהלך להבשלה נטו. בגידולים גדולים יותר אני לא עושה את זה בדיוק מהסיבה שcooldude רשם שאני לא חולק עליה (לא ברור לי עדיין למה הוא עוין אבל אצא בוגר ולא אתייחס לעוינות הספציפית הזו). בכל אופן, אמנם החלל הזה הוקם למטרת הבדיקה אבל עבדכם הנאמן צריך לעשן את זה בסוף, ולא בא לו לעשן פופקורן לא בשל.
    עמכם הסליחה וההבנה :)
    בגידול הספציפי הזה, בזמן שנותר להם - המהלך הזה חיוני (לי) ולא לרוחה של אמא טבע וcooldude ואיך שהדברים אמורים להיות.

לגבי ההשוואה - כל עוד הפעולה בוצעה בכל הנבדקים היא לא תגרע ממסקנות הבדיקה.
    אם מישהו לא רואה הבדלים בעין, שיחכה לתוצאות המשקל עוד כמה ימים.

2. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    עמית, תעשה לי טובה ובפעם הבאה תכניס 36 עציצים לאוהל בעציץ של 2 ליטר ותגיד לי שלא קיבלת 550 גרם בצימוח של שבוע ופריחה חודשיים.

כואב הלב לראות את הפוטנציאל פה לקולות שמנות וגיזום זריז בקציר.

3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ייבול לא הייתה המטרה. השוואה הייתה בראש הפרויקט הזה.
    תאמין לי אין חובב SOG יותר ממני, זו השיטה המהירה ביותר להניב את הכמות הגבוהה ביותר, עממה - הרבה כאב ראש וחלילה בעיית מזיקים או מחלה שמתפשטת מאוד מהר.
    אני מבשל משהו נחמד שבסופו אעלה לכאן יומן בעמוד אחד מייחור לקציר - כולו באקוגן עם נורות 1200W.
    ספויילר (יום 51) -

בנוסף - אני עורך השוואה רטורית בין DWC לעציץ 40 ליטר באדמה מבחינת ייבול - מתכוון למקסם את התוצאות ביחס לכלים שיש ברשותי.

פעם ראשונה בDWC - יהיה מעניין.

WindForce, Admin ו-gloona אוהבים את זה.
  4. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    How can this be? Why would the plant make leaves if it doesn't need them?

Outdoors, cannabis plants need extra leaves to store nutrients and create an extra wall of defense in case the plant gets attacked by pests or otherwise loses all its leaves. But indoors there should be no pests, and you are there to give your plants the exact nutrients it wants at the exact right time. This makes holding onto leaves a lot less useful for the plant, especially some plants which get extremely bushy without defoliation.

“In the wild a fan leaf is a pretty necessary thing. Not only is it a solar panel but it is also a holding center for the plants nutrients. Indoor grows, where you control a constant supply of food to your plants, makes the fan leaf less necessary. Yes, they are a solar panel but they are also a huge blocker of light to your offshoots which need daily development to achieve greatness.”

Amitos אוהב/ת את זה.
  5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    לא עוין, רושם לך את האמת פשוט. הגישה שלי היא הכי לא תוקפנית שיש. בכללי גם אני לא אדם שמסוגל להיות עוין למישהו
    זה פשוט מהלך לא חכם. זה הכל

6. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    יאלה הימורים!!!
    לפי התמונה האחרונה...
    אני מעריך אקוגן 25% פחות יבול

מי שקולע הכי קרוב זוכה בתאורה חינם לכל החיים בגידול חוץ

7. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    אהבתי הפרס מצויין

אתנול אוהב/ת את זה.
  8. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    תהמר תקבל בונוס co2

אבינועם אוהב/ת את זה.
  9. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    18% אחוז לאדוונס

10. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    10% לאדוונס ו 5% לעמיתי חבר

אתנול אוהב/ת את זה.
  11. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    אדוונס לקחה ברגל את אקוגן , אבל הסיבה פשוטה , בגלל שהצמח של האקוגן היה בחוסר במהלך הפריחה , ובטוח יש עוד סיבות בין אם לטובה או לרעת הדשנים .
    בכל מיקרה , אם תעשה את הבדיקה הנ''ל עם זנים אחרים והצמיחה/הפרחה לא תתלווה בחוסרים או כל בעיה אחרת , אני לא יופתע אם האקוגן כן יניב יותר .
    הפואנטה שלי לכל החפירה הזאת , שיש כ''כ הרבה משתנים ובמיוחד שהיו בעיות לצמחים של האקוגן שאי אפשר להציע על דשל טוב יותר , לדעתי .
    בכל מיקרה תהנה מהירק שתקצור בקרוב;)

אתנול אוהב/ת את זה.
  12. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    המלצות מטוני:
    -תחליף את הצינור השקוף לצינור שחור, זה יתפוס לך ירוקת מהר מאוד ויסתום את היציאות.
    -יש להידרושופ(אתה אוהב אותם :) )מכסה לדלי עם עציץ רשת מובנה, הוא יותר רחב ופשוט מונח על הדלי, ככה אתה יכול לפתוח את הדלי להציץ בלי לנער את אמא של הצמח כדי לפתוח את המכסה..

Amitos אוהב/ת את זה.
  13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    התנאים היו זהים במהלך הבדיקה מלבד הדישון. מבחינת תנאים - חשוב שזה יהיה ברור.
    מבחינת חוסרים - 2 מתוך ארבעת הצמחים שמדושנים באקוגן הראו בהירות בעלים, שלא הייתה מושכת את עיניכם אם לא היה את הצבע הירוק להפליא של אדוונס ממש ליד. בכל אופן, החוסרים טופלו מיד לאחר שצצו ונעלמו כבר אחרי שבוע. החוסר לא התבטא בשום צורה חוץ מבהירות - שנפתרה בהעלאה פרטנית של דשני הבסיס.

14. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    הכל טוב אחי , לא משנה הסיבות או מה ראינו או לא ראינו . אני אומר שרואים את הייבול של אדוונס יותר שופע בגלל החוסרים שהיו לאקוגן , גם אם זה בקושי נגלה לעין , החוסרים מתחילים עוד לפני שאתה רואה אותם . גם אם פתרת את הבעיה של החוסר בצורה הכי מקצועית ומהירה שיש , עדין הפגיעה בייבול מורגשת כל עוד הפגיעה הייתה בטווח זמן של הפריחה .

ולגבי התנאים אחי ,שמת כמה ייחורים באוהל זה לא אומר שלצמחים זה אותם תנאים . נכון שהבדיקה מכוונת למגדלים הבייתים ושאפו עליך , אבל להגיד שהתנאים היו בדיוק אותם תנאים זה שקר גס גיסנו היקר.

שורה תחתונה אחי , גם אם יצא פער של 30% לטובת אדוונס , עדין התוצאות יכולות להיות הפוכות אם תעשה השוואה כזאת שוב , במיוחד לאחר שהתמקצעת עכשיו מחזור עם אקוגן.

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אין שם מה להתמקצע ואני שוב חוזר ואומר שהתנאים היו זהים.
    לצורך העניין היו 2 צמחים של אקוגן שלא הראו חוסרים מההתחלה - ותאמין לי שלא צילמתי אותם מפאת הרצון להמשכיות הבדיקה הזו.
    בכל אופן - לא אומר שלא ניתן לגדל עם אקוגן. יש אנשים שזה מעל ומעבר עבורם.
    אם זאת יש את המותג היקר שלפחות מבחינתי מוכיח את עצמו כל פעם מחדש.

16. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    אגב, המותג הזה יקר מאוד כי הוא נמכר במדינת היהודים.
    כל מותג יקר שכזה שנמכר בארץ אפשר להוריד ביותר מ100% ועדיין יהיה אפשרי לצפות לרווח נאה ממנו כמובן אל מול השוואה למחיר שלו בחו"ל.

17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    גם בחו"ל הוא נחשב יקר. אולי הכי יקר.

18. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    אין ספק, אם היה נמכר בארץ במחירים דומים לחו"ל לא הייתה השוואה בכלל מה עדיף לרכוש אותו או אקוגן :)

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תשמע, אני יודע שאתה יודע ש2k זה לא כסף אם זה מחזיר לך 5k.
    במקרה שלך זה יהיה הרבה יותר מ2k אבל במקרה הטוב יחזיר גם הרבה יותר מ5k :)
    כמובן שכל דשן מינראלי אמור לעשות את העבודה , עיקר הוויכוח היה ש"בכל התוספים של אדוונס יש רק מים ואתם כולכם פראיירים".
    התשובה שלי לדברי המומחים מגיעה בצורת תמונות, וההתמודדות של חלקם מגיעה בצורת תירוצים;)

20. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    בגלל שבארץ יש לנו תלות כמעט אבסולוטית בחנויות שמספקות לנו ציוד ושם יודעים את זה המחירים מרחיקי שחקים.

ברגע שגרם יעלה כאן 13 שקל ולא 100 אתה תראה הנחות של יותר מ200% על כל מוצר.

לדוגמה, דשני הבסיס של האוס אנד גארדן (מותג לא פחות יקר) עולים 500 ש"ח למיכלים של 10L לA+B ביחד.
    אני יודע מה המחיר שאינטגרל רוכשים אותו ומה מחיר העלות לאחר שילוח ומכס והרווח עובר את ה250%.

הם גם יודעים בדיוק כמה כסף מרוויח כל אדם שמגדל למטרות רווח ולכן מי שנדפק בעסקת החליפין הזו הוא המגדל הפשוט שרוצה לעשן את שלו.

טופטק, מומין טרול ו-אתנול אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!