1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול חוץ

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Jony Krispi, ‏22/6/17.

1. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    נראלי שבניסוי של עמיתוס ראינו אחרת..

לא הייתי קורא לזה שיווק מאסיבי פשוט על אחד רשום שהוא מיועד לקנאביס ועל השני לא, זה כמו לנקות את הפנסים של האוטו עם משחת שיניים זה עובד אבל לא באותה הנוחות ויעילות..

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא, עמיתוס דישן מעל ומעבר, ואקוגן במינון המומלץ הראה חוסרים, למרות שמיננתי מעל המינון הזה. כבר סגרנו את הנושא הזה בעבר ואני לא חושב שאתה רוצה שנפתח אותו שוב.
    אקוגן זה לא דשן הפלא, כפי שאתה מתאר אותו - הוא דשן סבבה וזול.
    אם אדוונס היה עולה אותו דבר הרי שהייתי ממליץ על אדוונס.

ולעניינינו - אני חוזר ואומר שאקוגן הוא דשן סבבה וזול ומינראלי ובהחלט יכול להתאים למתחיל שיעקוב אחר התפתחות הצמח. מעבר לכך, אני חושב שהזיקה שלך לאקוגן קצת מוזרה או בעלת אינטרס כלשהו אבל הייתי מסיים בפלצבו מתוך אמונתך העיוורת לדיווה.

לילה טוב, גידול נעים לכולם :)

canna420 ו-Potter אוהבים את זה.
  3. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    טוב מה אני אגיד.
    מילה אחת לא טובה שלי על אדוונדס וכל מגדלי הארונות קופצים להם.
    למה? כי אדוונדס מיועד לקנאביס ופרקפט לא.

כל אדם עם קצת ידע מקצועי שיקרא את מה שאתם רושמים פה לא יקח אותכם ברצינות.
    כולכם נפלתם לטריק שיווקי אחד גדול, ואגב פלצבו עמיתוס - אם כבר אז אולי עם אדוונדס
    בכל המדינה מדשנים קנאביס עם פרקפט. לך לאגרונום של אחת החברות (יש לך גם אחד כזה פה בפורום) ותגיד להם להחליף לאיזה דשן "ייעודי"
    קרוב לוודאי שהוא יצחק לכם בפנים

אין באדוונדס תוספי פלא שעוזרים לצמח.
    אתה רוצה תוסף פלא? לך תדשן באקוגן ותתסף באתילן, זה אמור להעלות את תכולת ה-THC.
    אבל באדוונדס שלכם אין כלום מיוחד.
    האמת אמיתוס? מאוד באלי שנפתח את הנושא.
    אבל שהפעם יהיה דיון מקצועי ולא תקלל בכל מילה שנייה. גם אני יודע לקלל וזה לא עוזר לדיון.

אני רוצה הוכחה לתוסף מסויים שיש באדוונדס שאמור לעשות הבדל, בתוספת מחקר
    תודה
    כשתביאו לי את זה, אני אהפוך לספונסר הרשמי של אדוונדס פה
    (אה כן, אתם לא יכולים להביא לי את זה כי בת'כלס אין שם שום דבר פעיל חוץ מ-NPK :) )

#23 cooldude1212, ‏26/6/17
    נערך לאחרונה ב: ‏26/6/17
    קואלה אוהב/ת את זה.
  4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יש לי שני דברים להגיד לך:

1. אתה סטודנט שנה א', בן 19 - שלומד מקצוע על חשבון שירות צבאי, שכנראה ייגמר בגידול אוהלים ביתי מחוסר תעסוקה בתחום בשטח. אל תטיף על ידע מקצועי שקיבלת בקורסי מבוא.

2. אתה מוזמן להכנס לשרשור שפתחתי בנושא ההשוואה בפורום יומן גידול.

משהו שלא שווה להכניס ל-3 - אתילן יפגע לך בתוצר בעיקר כי אתילן עושה רע לצמחים.

בתודה, "אדם עם קצת ידע מקצועי", שלא באמת לוקח אותך ברצינות.

canna420 ו-Some0ne אוהבים את זה.
  5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    1. אני שנה ב'. ולא על חשבון הצבא נשמה. על חשבוני
    אני בגיל 15 כבר הופעתי בסרטון בראיון אישי עם פרופ' רפאל משולם. לא מהנסיבות הכי טובות אבל עדיין, משחק לטובתי.
    אני בן למשפחה שמתעסקת בקנאביס על הפן המדעי עוד מלפני שנולדת.
    בגיל 17 התקבלתי לעבוד במעבדה הכי גדולה בארץ. וכן זה בגלל המשפחה שלי, ועדיין זה לא סותר את העובדה שצריך ידע כדי לעבוד שם
    לא מעניין אם אתילן יפגע בתוצר או לא, אתילן גם יעלה קנאבינואידים וטרפנים מסוימים.
    https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0926669013000526

2. מישהו צריך להגיד לך את זה פעם אחת כמו שצריך, ההשוואה שלך שווה לתחת. בכנות
    היא לא מקצועית, היא לא אמינה, אין שם קמצוץ של מדע, ואפילו כניסוי מדעי לכיתה ד' בבצפר זה לא יתקבל.
    הדבר היחיד שאפשר להסיק או לשער מההשוואה שלך, זה שהמגדל אחראי לכל בעיה

אל תיכנס למי אני ומה אני לעומתך. כי עם כמה שאני בן 19 ואתה נוטה לזלזל בזה, אני משתין עלייך בקשת בפן המדעי.

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אתה עוד תגיש לי קו"ח ואני לא אקבל אותך כי אין לך אפילו שירות. אני לא מבין לאן אתה חושב שתתקדם? אם תתקע אני אסדר לך הנחות על אוהל 60×60, ילד.

canna420 ו-Some0ne אוהבים את זה.
  7. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    טוב אחי.

8. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    הרבה אהבה

hydrotony ו-קואלה אוהבים את זה.
  9. ban

ban חבר חדש

לייקים:
    2
    סתם לדיע,מה זה אתלין?
    כי ממה שהבנתי כנראה שזה קשור איכשהו לאקוגן ואני מתכוון לדשן איתו,אז מי שיכול להרחיב קצת תבוא עליו הברכה..?

אגב,מידי פעם צריך להזכיר ל-"גדולים" שכולנו כאן למטרה אחת..:)

Jony Krispi אוהב/ת את זה.
  10. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    שטות מה שאמרת...מי אמר שבארץ יודעים יותר טוב משאר המגדלים בעולם? מה בגלל שלמדו בפקולטה?
    אגרונומים עובדים לפי פרוטוקול קבוע מראש ולא תצליחו לשנות את דעתם. (רובוטים)
    כמובן שהם מגובים ב"מחקרים" שתוצאותיהם נטו מושפעות מזהותו של מזמין המחקר ומממן המחקר.(כמו בכל מחקר אחר ובכל תחום)
    ובכן ברור שבחוות קנאביס "רפואי" (השם המונפץ שנתנו לסחורה של מגדל בעל רישיון גידול) ישתמשמו בדשן הכי זול כי ככה עושים הכי הרבה רווח (גם חוות קנאביס וגם עסק לייצור דשנים רוצים להרוויח)
    נתקלתי כבר לא פעם לא פעמיים ולא שלושה בתפרחת הרבה יותר איכותית מגידול פרטי ולא של החוות החוקיות
    (שמעסיקות את האגרונומים הכל יכולים והכל יודעים)
    עצם זה שאתה אומר שאקוגן פרפקט זה הדשן "הכי טוב " ובאותו משפט אומר שצריך להוסיף לו משהו כבר מראה שהדשן כנראה לא "הכי טוב"

נ.ב. לא בא לגרוע מערכם של אגרונומים כלל להפך אני נהנה ללמוד מהם דברים שלא הכרתי.
    אבל כל פעם שיש את הדיבור על דשנים וNPK וכו' נראה שמי שלמד על הנושא במוסד אקדמאי שולל על הסף כמעט כל פרודוקט על מדף הדשנים.(גם עם הוא מגובה במאות רבות של מגדלים לא אגרונומים)
    אז אני שואל כזה דבר...האם יכול להיות שיש דברים שלא לומדים באקדמיה? התשובה היא כן
    מי הוא האיש או האנשים שכתבו את חומר הלימוד באקדמיה? תשובה :אסופה של אנשים שקיבלו מונופול על המידע שבני האדם ידעו ויפעלו לפיו. במיוחד בנושאים הקשורים לחקלאות (רעה ערך מונסטנו, והאנשים שהביאו עלינו את החקלאות הממוכנת המרוססת והמונו קולטוריסטית)
    שאלה שלישית: האם יכול להיות שמסתירים מידע חיוני מאנשים על מנת לשרת אינטרס של בעלי השליטה?
    התשובה היא כן לצערי (עצם הקיום של הפורום הזה שעוסק בצמח ה"לא חוקי" הזה הוא תוצר סופי של מה שניסו ועדין מנסים לעשות לנו בעלי השליטה)

אחרי שאמרתי את כל זה...האם יכול להיות שיש משהו שאגרונום לא יודע על צמחים? (כי לא לימדו אותו את זה) התשובה היא כן, ולכן
    אנחנו לא יכולים להשען על דעתו בלבד.
    אני אישית חושב שחוכמת ההמונים יותר יעילה מחוכמת היחיד .
    אם רוב האנשים האלו שקונים דשנים יקירים לא היו מרוצים מהתוצאות או שבכלל המוצרים היקרים היו שורפים להם את הצמח הם היו מפסיקים לקנות אנשים הם לא טיפשים.
    או שבעצם כל האנשים טיפשים ורק אגרונומים לא?

hydrotony אוהב/ת את זה.
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אה... הוולקני?

צריך להוסיף לו עוד דשן מכיוון שאי אפשר למוסס את כל המלחים במוצר אחד
    . בדיוק כמו שהדשנים ה"יעודיים" מתחלקים לכמה עשרות בקבוקים שונים. אתה יודע, זה שצריך להוסיף משהו כבר אומר שהדשנים היעודיים הללו לא משהו.

לא שולל על הסף. תן לי הרכב של מה הוא מכיל ונפתח דיון. לרוב חברות הדשן ה"יעודיות" משתמשות במלחים הרבה יותר זולים ממה שמשתמשים בחוות המיקצועיות.
    אם תרצה, תפתח דיון חדש ובו אסביר לך מה מכיל כל מוצר שתרצה עליו חוות דעת.

מרבית הדברים שאחרים שאמרת הם ברובם קונספירטיבים. אם תעלה טיעון מגובה וענייני אתייחס אליו.
    לא טיפשים. פשוט לא באמת מבינים מה יש במוצר שהם קונים.

12. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    בפוסטים קודמים שאלתי אותך על מוצר לדוגמא כמו TARANTULA של אדוונס נוטריינטס
    התשובה שלך הייתה שזה סתם אסופה של בקטריות שהצליחו לבודד במעבדה ולא יודעים מה ההשפעות שלהם.
    בפוסט אחר המלצת לפונזי על מוצר שנקרא סרנייד שמכיל bacillus subtilis .

עכשיו מכיוון שגם בטרנטולה יש bacillus subtilis כל מה שאמרת עד כה מבוטל , אתה מבטל את מה שאתה טענת מלכתחילה.(שזה סתם בקטריה שהצליחו לבודד) ולכן אין לנו להשען רק על מידע אקדמאי בלבד.
    ולכן אני גם לא ישלח לך עוד מפרטים של מוצרים לניתוח כרגע.

אשמח אם תעיר את עיני...האם המכון הוולקני בישראל הוא היחידי בעולם? והוא האם הוא הטוב מכולם? ומה גורם לו להיות כזה?

מה שנתפס בעינך כמובן מעליו ואצלי קונספירטיבי נובע בדיוק מהדברים ה"קונספירטיבים" שטענתי.
    ולכן הבאתי את הטיעון המגובה הפשוט והמוכר שלשמו התכנסנו פה. למה בעצם קנאביס לא חוקי? האם גם פה זה קונספירציה כנגד חברות תרופות ותאגידי ענק? ובעצם הם צודקים וקנאביס יגרום להתדרדרות המין האנושי כמו שניסו לצייר אותו בחמישים שנה האחרונות?
    מוזמן לחפש מידע על הפטרונים שלך, תאגידי החלקאות ענקיים(מונסנט,דופונט ,קונטיננטל וכו) שבמשך עשרות רבות של שנים עיצבו את גם אותנו וגם את הצמחים שיתאימו לצורכים שלהם.
    דוגמאות: רישום פטנטים על זרעים,הנדסה גנטית של צמחים (על מנת שיהיה דרך לשלוט במי יכול לגדל אותם ומי לא)
    וכן הם גם המממנים של כל ה"מחקרים" שאתה נשען עליהם.
    מומזן לראות את הסרט THRIVE מדקה 43 וכמובן שאני ממליץ לראות את כולו למרות שהוא ארוך ומייגע

לגבי התוספת של קאל מאג לאקוגן כמובן וברור לי למה הם לא מגיעים ביחד באותו מוצר.
    ולכן האקוגן שהוא לא דשן "יעודי לקנאביס" מצריך מוצר משלים (ואין לאקוגן מה להציע לי בנוסף)
    ולחברות האחרות יש מה להציע ,אם לאקוגן היה מה להציע בנוסף לא היה הבדל היניהם לשאר החברות.
    חוץ מהמחיר שהוא נגזרת של עוד כמה דברים חוץ מתעוות בצע.

#32 ההולנדי המעופף, ‏27/6/17
    נערך לאחרונה ב: ‏27/6/17
  13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא המלצתי בכלל. רק ציינתי שמדובר במוצר ביולוגי.

מדוע המכון הוולקני בארץ כ"כ מוכשר זאת שאלה מצויינת. אני לא בטוח שיש לי תשובה לכך מעבר לציין שיש לנו חוקרים מצויינים בארץ.
    אני לא אומר שאין מקבילות בעולם, להפך. יש ובשפע. עם חלקם הגדול אנחנו בשיתוף פעולה כזה או אחר.

שאר ההערות שלך לא ממש ברורות לי. נכון, יש תאגידים גדולים.
    ונכון, חלקם משתמשים בכח שלהם בצורה דורסנית.
    מה לזה ולקנאביס?

14. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    התכוונת מה להם ולתוכנית הלימוד שהביאה אותך לתואר אגרונום אתה מתכוון.
    קנאביס זה קצה הקרחון של העניין ועצם זה שהוא לא חוקי רק מוכיח את הטענות שלי.

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מונסנטו לא מלמדים באקדמיה. אם זאת הכוונה שלך.

16. Jony Krispi

Jony Krispi חבר חדש

לייקים:
    2
    תעברו לפרטי תסגרו את הנושא הזה בינכם לא מועיל פה לאף אחד רק עושה את ההפך

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    @Jony Krispi
    מה בדיון הזה מזיק בדיוק?

18. Jony Krispi

Jony Krispi חבר חדש

לייקים:
    2
    אותי אישית זה פחות מענין
    מעדיף שזה יעבור לפרטי תודה רבה על העזרה:)

19. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    אתה מוזמן לא לקרוא אם לא מעניין אותך חבר

anonimi אוהב/ת את זה.
  20. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    הם לא מלמדים ,הם האקדמיה בעצמה אבל עזוב אפשר עוד להתדיין על זה הרבה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!