1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מקבץ שאלות כלליות ושאר תהיות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י ChaoExplo, ‏24/7/17.

1. ChaoExplo

ChaoExplo קנאביסט

לייקים:
    31
    שלום לכולם
    בזמן האחרון צצו לי כמה שאלות כלליות והחלטתי לרכזן לנושא אחד, מוזמנים לענות על כולן או על חלקן, ממספר בשביל הנוחות:
    1. אני מגדל על קוקו פרלייט, וכשאני משקה נפערים מעין חורים במצע מאיפה שנספגים המים ולפעמים נחשף החלק העליון של השורשים. יש בכך סכנה? אני תמיד מכסה את החורים ואת השורשים בעדינות ויוצר פיזור אחיד של הפרלייט לא יודע למה, אולי זה מיותר בכלל?
    2. שמתי לב שחלק מעלי המניפה התחתונים לאט לאט מצהיבים, הגבעול שלהם נהיה אדמדם, ואז או שהם מתנתקים לבד או שבמשיכה קלה ביותר מתנתקים. מישהו יכול להסביר למה ואיך זה קורה בקצרה? זה תהליך שקורה גם בצמח הבריא ביותר, לא?
    3. אני בשבוע החמישי לפריחה, והלחות בזמן הזה באיזור 60-65 לצערי. פיזרתי שלושה שקים בצלחות של חול מינרלי לחתולים שסופגים לחות, הכנסתי מאווררים נוספים, אבל לא מצליח לרדת מזה.
    קולט לחות באלפי שקלים לא בא בחשבון. מעדיף שלא להוסיף מפוח. האם יתכן והפרחים כבר ניזוקו? מה אני יכול לעשות?
    4. בזמן הזה אני משקה כל יום, ממש כשהמנורות נדלקות בערב. לאחרונה העלתי את כמות ההשקיה ואני רואה ש24 שעות לא מספיקות למצע להתייבש לגמרי. האם כדאי לחכות עם ההשקיה היום נגיד 35 שעות, להשקות מחר בבוקר לפני שהמנורות נכבות, או שזה לא טוב לקליטה? אני מפחד לחכות 48 שעות עם ההשקיה, כלומר לדלג יום, כי חם מאד. אבל אני מפחד גם שהצמחים לא מנצלים את ההשקיה כשאני משקה בצורה הנוכחית... אולי עדיף רק להוריד את הכמות? משקה כ1 ליטר לעציץ של 11, מזכיר שבוע חמישי לפריחה.
    5. יש לי רמקול קטן בחדר ואני משמיע להן מוזיקה בשעות האור. מישהו אחר עושה את זה?
    זה הגידול הראשון שלי אז אני לא יכול להצביע על הבדלים, אבל ראיתי פרק של שוברי המיתוסים שהם בדקו את זה על שיחי אפונה לדעתי? והצמחים ששמעו מטאל הם הצמחים שנתנו הכי הרבה יבול.
    לי זה מאד הגיוני מעבר לפסיכולוגי האם הצמחים ׳שומעים׳ ומבינים מוזיקה ונהנים ממנה, סאונד הוא ויברציות באוויר וזה ישפיע על צמחים כמו שזה ישפיע על חתולים כמו שישפיע על מים.
    לא כל כך מצאתי על כך מחקרים, בטח שלא על קנאביס, אבל קראתי שבסט אפים רציניים יש מערכות הגברה, מן הסתם גם כדי שהעובדים לא ישתעממו. מישהו אחר עושה את זה? למישהו יש דיעה מחקר ניסיון?

2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    1. סימן שאתה משקה כמות גדולה של מים בזמן קצר ואני יסביר כשאתה שופך כמות גדולה של מים במכה המים יוצרים תעלות במצא ומחלחלים ממנה הדבר לא מומלץ כי יכול ליצור לך השקייה לא אחידה וגם יוצרת כיס אוויר שיכולות להתפתח בוא מחלות ...אני הייתי ממליץ לך...במיחד בעבודה עם מצע קוקו פרלייט לעבוד עם מערכת טפטוף

2. מאוד הגיוני שזה קורה במהלך הפריחה .....יכול להיות שבגלל שלא מגיע מספיק אור לתחתית הצמח והוא פשוט מנשיר את העלים האלו
    יכול להיות גם מחסור בחנקן

3. 60 אחוז לחות אמור להיות סבבה בנוגע להתפתחות של עובשים.
    הסכנה יותר גדולה בזנים שפגיעים יותר לזה (שנים עם באדים דחוסים מאודאו פריחה ארוכה )

4. מצע קוקוס צריך להיות לח כל הזמן היחס בין חמצן למים שם מעולה והוא כמעט לא סופג נוטריינטים
    בגלל זה משקים כל יום , מאמין שגם השקייה אחת טובה פעם ביום וחצי גם תעשה את העבודה

בנוגע לשאלה 5 הייתי הולך להתחבא במקומך לפני שיבוא האגרונום

ChaoExplo אוהב/ת את זה.
  3. ChaoExplo

ChaoExplo קנאביסט

לייקים:
    31
    4. אם כך אין בעיה להשקות שעה לפני כיבוי האורות? זכור לי במעומעם שקראתי שהכי טוב להשקות איך שנדלקים האורות, אולי אני ממציא.

5. :) יאבלולו די נו למה

4. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    יש מצב שמפרסם קישור לפרק הרלוונטי של מכסחי המיתוסים? הם בדרך כלל עושים דברים ברצינות..

5. ChaoExplo

ChaoExplo קנאביסט

לייקים:
    31
    http://www.discovery.com/tv-shows/mythbusters/mythbusters-database/talking-to-plants/

לקחו ארבע חממות והשמיעו לאפונה - דיבור נעים, קללות, מוזיקה קלאסית ומטאל
    למטאל הם הגיבו הכי טוב, זה איכשהו הגיוני כשחושבים על הויברציות באוויר וכו, ה׳תיאוריה׳ שלי היא שהם לא מבינים מה זה מותק ומה זה מניאק, אבל הם מושפעים מהדינמיות של האוויר שזז (אין לי מושג על מה אני מדבר אם זה לא ברור)
    החל מדקה 45, זה התוצאות של הניסוי

6. ChaoExplo

ChaoExplo קנאביסט

לייקים:
    31
    לא הניסוי הכי רציני בעולם בשביל זה אני רוצה לשמוע על נסיונות וידע שלכם

7. ChaoExplo

ChaoExplo קנאביסט

לייקים:
    31
    הגיוני מאד. מעבר לזה אחזור על תת השאלה, האם החלק העליון של השורשים יכול להפגע כתוצאה מחשיפה לאור, חום, אוויר שיש בחדר? האם חשוב שיהיו מכוסים באדמה?
    סתם מההרגשה שלי אני מכסה אותם ולא יודע אם זה מיותר
    מדבר רק על החלק העליון והעבה שלהם, שבחלק מהצמחים מתרומם

8. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    שורש שחנחשף לאור יכול להשרף

ChaoExplo אוהב/ת את זה.
  9. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    אכן רוצים להשקות בהדלקת האורות כדי שהצמח יהנה ממלוא התזונה במהלך כל שעות הפעילות הפוטוסינטזית
    כמה זה חשוב? לא כזה חחח

נתקלתי כבר במישהו שאמר משהו על השמעת מוזיקה לצמחים....הוא יפנה אותך לאיזה פרופסור לשחק וגילה שאין לזה שום השפעה

ChaoExplo אוהב/ת את זה.
  10. ChaoExplo

ChaoExplo קנאביסט

לייקים:
    31

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!