1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מזגן, מפוחים וספיקות אויר. מבקש עצה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י אבו ג'וינט, ‏15/2/18.

1. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    מפוח מוציא: 500 מק"ש מפוח מכניס 350 מק"ש, הבעייה: חייב מזגן. אין לי מקום למזגן מפוצל אלא רק לנייד והוא חייב להיות בתוך אזור הגידול. הבעיה עם נייד היא שהוא לוקח את האויר מתוך אזור הגידול ומעיף את החום במהירות של לפחות 500 - 600 מק"ש החוצה כך שלא נשאר אויר באזור הגידול (שלא נימצא בתןך הבית אלה מחוצה לו). הצורך במזגן הוא רק לכמה שעות ביום. השאלה שלי: מה שאני ממתכוון לעשות זה לכוון כך שבזמן שהמזגן עובד המפוח המוציא (500 מק"ש) יפסיק לעבוד ואוסיף עוד מפוח מכניס שיעבור רק כשהמזגן יעבוד. מישהו מישהי יודע האם זה עשוי לעבוד?

2. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    ותיקים ומנוסים: פיוניר, הידרוטוני, אמיתוס, אדנים, וואן מן ארמי, אנה, אשמח לתשובה. סליחה אם שכחתי מישהו מהמבינים. יש הרבה אני יודע. תודה:)

3. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    משער לעצמי שחלל הגידול הוא כ 100/100/200 לפי ההספק של המפוחים.. למה הצורך במזגן אם אפשר לשאול? טמפ' נמוכות?

4. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    מחסן בגודל 1.20x1.50x190בתוכו יש שטח גידול 1.00x1.00. המחסן יושב בשמש. זה מתחמם מאוד חייב מזגן כל יום לכמה שעות

5. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    בקיץ כשחם. האם יש אפשרות להפעיל מזגן נייד בתוך איזור הגידול לכמה שעות בכל יום ובזמן שהמזגן עובד המפוח המוציא יפסיק לעבוד, ומפוח נוסף יכניס אויר? אני מודע לבעיית הריח. אין אפשרות למזגן מפוצל. לפי חישובי מקש"ים זה אמור לעבוד. מה דעתכם?

6. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אמנם יש לך עוד קצת זמן לקיץ אך אני הייתי מנסה שהמזגן יעבוד בתוך חלל המחסן ולא בחלל הגידול עצמו ... ככה שהאויר הקר שזורק המזגן יהיה לכיוון פתח יניקת האויר של חלל הגידול .. וכך להבין את כמות הזמן שעל המזגן לפעול (משער לעצמי שמדובר רק לתקופת הצימוח... בתקופת הפריחה ניתן להפעיל את התאורה בחלל כך שהיא תעבוד בשעות הלילה וכך מקטינים את הצורך בקירור החלל).

7. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    בתוך המחסן נמצא איזור הגידול. בלי אוהל כך שהמזגן שואב אויר מתוכו ופולט חום החוצה. זה מה שלא טוב במזגן נייד. לכן חשבתי לכוון כך שבזמן שהמזגן יעבוד המפוח שמוציא אויר מלמעלה יפסיק לעבוד והאויר החם ייצא רק דרך המזגן. תודה לפיוניר על התשובה. אשמח לקבל עוד תגובות ועצות

8. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אם ככה אתה נדרש בהספקי אויר שונים... כיוון שמידות החלל הם אלא שקובעות את קצב תחלופת האויר ולא ההגדרה העצמית של 100/100... מעל 650 מק"ש לכניסה ויציאה (לכניסה ניתן אף פחות במידה ונשאר פתח כניסה פאסיבי)
    וברמת העקרון לא חושב שמזגן נייד עומד בהספקי תחלופת אויר הללו... זרימת האויר במזגן הינה איטית בהרבה אך במידה וכן (אף שלא נראה לי) כל עוד האויר החם נזרק מחוץ לחלל אני לא רואה בעיה עם הפעלתו והפסקת המפוח המוציא.. הכי טוב יהיה לבדוק בשעת הצורך כיוון שזה משתנה בהתאם לטמפ' העונה

אבו ג'וינט אוהב/ת את זה.
  9. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    תודה. יש הגיון ויהיה פיתרון

10. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    כן,הנייד מקרר את האויר שבאיזור הגידול ומעיף את החום או את האויר החוצה במהירות גדולה. אולי 500-600 מק"ש. לכן צדקת בחישובים (גם לפי המידות של האיזור) שהצעת לי. צריך להאכיל גם את הנייד וגם את הצמחים. תודה!

11. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אין על מה ... תמיד שמח!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!