1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אדמה

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י raga 2, ‏10/2/14.

1. raga 2

raga 2 חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה.עשיתי פאדיחה(היום אני מבין כמה היא רצינית)ושתלתי בסתם אדמה...:eek:
    הצמח לא מגיב טוב וזה צפוי
    יש מצב שאני יכול להחליף אדמה אחרי שבועיים שהצמח חי בה?
    תודה רבה כמה אני לומד פה זה דפוק

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    איזו אדמה השתמשת בדיוק?
    כן אתה יכול להחליף...
    תמונה תעזור כאן מאוד לראות את מצב הצמח בדיוק.

בהצלחה

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    איך שאני רואה את זה יש לך 2 אופציות - אחת רצויה מאד ואחת רצויה ומסובכת (בוא נגיד שהיא מתאימה לגננים יותר מנוסים).

אני אתחיל עם האופציה השניה (הפחות רצויה בשבילך) -
    לקחת את הצמח עם העציץ לאמבטיה,
    אם הוא ישר באדמה ואפילו לא בעציץ קח את חפירה ו(תלוי בגודל שהצמח הגיע אליו) תחפור בור מסביב (קשה להגיד כמה גדול בלי לראות את הצמח, אם תעלה תמונה זה יעזור) ותוציא אותו עם השורשים,
    את זה אתה לוקח לאמבטיה ומתחיל לשטוף עם הטוש במים קרירים (בוא נגיד קצת פחות מפושרים, אבל לא ממש קרים) את האדמה עד שאתה נשאר עם צמח ושורשים.
    עכשיו אתה צריך לתת לשורשים להתייבש - אתה צריך לעשות את זה מבלי שהם יקבלו אור
    אתה יכול לעשות את זה ע"י זה שאתה לוקח עציץ, שם משהו כמו 2 מקלות ככה שיחזיקו את הצמח ומכסה את החלק העליון במשהו לא חדיר לאור כמו נייר כסף.
    אם אתה עושה את זה בבוקר - בבוקר למחרת הצמח צריך להיות מוכן לשתילה חוזרת.
    אתה לוקח עציץ שייתן מספיק מקום לשורשים וממלא אותו באדמה (איכותית הפעם),
    אתה מהדק קלות את האדמה וחופר באמצע בור בצורת קונוס קצת יותר גדול ועמוק מגודל וצורת השורשים,
    אתה מכניס את השורשים לבור ומכסה באדמה ככה שגם חלק כלשהו מהגבעול יהיה מכוסה באדמה (תשאיר איזה 3-4 ס"מ גובה מהאדמה עד העלים הראשונים)
    עכשיו אתה משקה ומרסס מים על העלים.

הדרך הזאת יותר מקצועית, אם עושים אותה טוב אז היא עדיפה בשביל הצמח, אבל היא לא בהרבה יותר טובה מהדרך הבאה

האופציה השניה שלך זה לקחת את העציץ (או את הגוש אדמה עם השורשים שהוצאת עם האת חפירה) כמו שהוא, כשהאדמה יבשה (ממש לפני הפעם הבאה שאתה אמור להשקות),
    להכין עציץ גדול יותר (או בור באדמה), למלא אותו בתערובת איכותית של -
    אדמה-קומפוסט-פרלייט/ורמיקולייט/טוף (ביחס של 1-1-1),
    לשתול בתוכו את הצמח, לכסות באדמה (על אותו עיקרון של לכסות גם את הגבעול עד שיש 3-4 ס"מ בין האדמה לעלים הראשונים) ולהשקות.

4. raga 2

raga 2 חבר חדש

לייקים:
    0
    וואללה תודה רבה ממש אבל
    זו פעם ראשונה זה לא יקרה יותר,בדוק

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!