1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איסור נהיגה, משטרה וביטוח

הנושא בפורום 'עזרה בקבלת אישור' פורסם ע"י adam121, ‏26/11/13.

1. adam121

adam121 חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום ותודה מראש
    באפשרותי אולי להשתמש בקנביס מסיבות של כאב כרוני, ורציתי לשאול:
    א. משרד הבריאות כותב בטפסים שאסור לנהוג, אך הרופא אומר לי שהאיסור הוא רק במשך 5 שעות מנטילת החומר. האם אסור לנוטלי הקנביס לנהוג בכלל, או רק כדברי הרופא?
    ב. אני מנסה להבין-אם אסור לנהוג כלל- הרי הדבר מונע מהאזרח תיפקוד בסיסי, ומונע ממנו להתפרנס ולתפקד בחברה !
    ג. באם אסור לנהוג במשך 5 השעות הסמוכות לנטילת החומר-איך השוטר ,הבודק רשיונות ומברר במחשב אודות הנהג- יכול לדעת האם חלפו 5 שעות והנהיגה מותרת, או לא חלפו?

ד. במקרה תאונה ח"ו- האם המשטרה תחשוד בנהג שהוא נהג בניגוד לחוק תחת השפעת המריחואנה , או שהוא יקבל יחס חיובי אובייקטיבי הזהה לנהג שאינו מטופל בקנביס?
    ה.1.האם המשטרה מיידעת את חברת הביטוח של הנהג או את הביטוח שמולו, במקרה תאונה על כך שהנהג מטופל בקנביס?
    2.אם כן- איך יקבל הנהג הגנה ופיצוי נאות מחברת הביטוח? האם חברת הביטוח צריכה לתת לו יחס זהה לנהג אחר, או שמותר לה לגרוע מהפיצוי ואף להתנער ממנו? (אני שואל אם את/ה יודע לגבי 3 סוגי הביטוח לרכב)

ו'. אם כן- האם מנסיונכם (ללא התחיבות, אני מבין שאתם אינכם עוסקים בזה ) חברת הביטוח בפועל לא משלמת הכל לנהג שמטופל במריחואנה?

ז. האם ידוע לך, או יש לך ניסיון, לגבי הופכיות המצב, כלומר- האם אדם שרואה שהוא מוגבל בענין כזה ע"י החוק או נהלי הביטוח- יכול לחזור בו , להודיע למשרד הבריאות שהפסיק עם הקנביס, וכל הרישומים על כך במשטרת התנועה או בחברת הביטוח יימחקו?
    ======================
    פרשת דרכים משמעותית , לא?

2. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    ככל הידוע לי משרד הבריאות לא מיידע את המשטרה, והחובה לדווח היא עליך (לא שאני ממליץ להוסיף את עצמך לרשימה ירוקה כלשהי). מכוון ואפילו המשטרה לא מודעת לעניין, גם לא חברת הביטוח. בנוגע לנהיגה, ובכן, החוקים חלים על המטופלים בדיוק כפי שחלים על כל אחד אחר. למרות ומשרד הבריאות הנחה בעבר להמתין 6 שעות לאחר צריכה ולפני נהיגה, לא ידוע לי שעדיין ממשיכים להנחות כך. החוק לא מכיר בריכוז הרכיבים הפעילים בדם, אלא אם בנמצא, ולכן כל מטופל אשר צורך בשגרה ויציג ריכוז כלשהו בדם, בבעיה פוטנציאלית.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!