1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיית קור, צמח לא גודל לגובה.צריך עזרה!

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י bobbon, ‏24/12/16.

1. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
    שלום רב
    אספר לכם על הסטאפ וכל הפרטים הנחוצים בתקווה לפתרון הבעיה.
    אוהל 90\90 על 1.70
    מנורת דואל 400 וואט
    מפוח מותאם לאוהל..ונטה 5 צול
    2 מאווררים
    אדמה קוקופרלייט.
    דשנים של הסי
    הייתה בעיה של קור(סביבות ה18 מעלות שהמנורה דלקה) נרכש בית מנורה ללא קולטיוב..הטמפ עלתה לכדי 22 23 מעלות ביום.
    בלילה המצב קצת שונה והטמפ צונחת בערך ל17 -16מעלות..כרגע יש מפזר חום מחוץ לאוהל שמכוון לונטה שמכניסה אוויר וזה עזר אבל הוא לא דלוק כל הזמן ולכן מידי פעם אפשר לראות שהטמפ במינימום שלה הייתה על 17 מעלות
    אני מנסה להבין אם חייב שיהיה טווח מינימום בין היום ללילה או שאם יש אותה טמפ פחות או יותר זה גם בסדר כי שהמפזר עובד הטמפ ביום ובלילה זהות(כאילו המפזר נותן את החום של הנורה בזמן שהיא דולקת)
    בקיצור מה שקורה כרגע זה שהצמח עוד יומיים בן חודש והוא ממש ממש נמוך. ניראה בריא עלים גדולים מאוד וסבוכים..הצמתים ממש ממש קרובות אחת לשניה ויש צפיפות וגדילה קצת מוזרה כי הצמח ממש נמוך . כרגע במיכל של המים יש דשנים לפי השבוע השלישי בטבלה..צריך להוריד חומציות כמעט בכל יום אך יש ימים שזה לא קורה והחומציות בערך על 6.5..אבל יש השתדלות להוריד אותה ל5.5
    מנסה להבין מהיכן הבעיה..

#1 bobbon, ‏24/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏7/1/17
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נשמע שקר מידי.

3. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    בוא נתחיל מתמונה של הצמח אחי

4. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    אין בעיה

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אוטופוט הינה מערכת שלא מתאימה כלל לגידול קנאביס. לא במצע כזה ולא במצע אחר.
    לא ניתן לגדל צמחים במצע מנותק כאשר אין נקז.

אני הייתי מעביר אותו לעציץ רגיל וכל מילה נוספת מיותרת.

6. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
    לצערי הרב זה מה שיקרה..הוצאתי הרבה כסף על כל המערכת ככה שאם יש מישהו שיצא לו כבר לגדל קנאביס באוטופוט והצליח לו אני ישמח לעוד תגובה לפני שאקפל תבסטה

7. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    יצא לי לעבוד בסוג של אוטופוט שאני בניתי (מערכת הצפה תחתית עם ווסת) עם מספר לא מבוטל של זנים ושיטות גידול ותאכלס אני לא ממליץ..
    בשביל לקבל באמת רק יתרונות של ''הידרו'' צריך לעשות הרבה שטיפות של המצא והרבה החלפות של המיכל מים, אחרת המליחות של המצע תעלה בטירוף. אני כל הזמן הייתי עם היד על הדופק, תמיד עושה שטיפות.
    בסוף ירדתי מזה אני יגיד לך את האמת אבל אני מכיר הרבה שאוהבים מאוד.. תלוי בצורת העבודה והגישה שיש לך לגידול כנראה..

8. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
    אהלן
    עדכון קצר ..כרגע הבנות באמצע השבוע השישי שלהן בצמיחה
    ניתקתי את מערכת ההשקיה האוטומוטית וזה עשה רק טוב..ויש לי מספר שאלות
    הטמפ שלי היא בערך 21 מעלות כשהמנורה דולקת,15 16 בחושך. שמתי מפזר חום מחוץ לאוהל מכוון לונטה שמכניסה אוויר והוא פועל רבע שעה בכל שעה עגולה..עלו המעלות ממש יפה אבל מצד שני הלחות שעמדה לי על ממוצע של 60 אחוז צנחה כמו שחשבתי שיקרה לבערך 30 35 מעלות..עדיף להמשיך ללא מפזר החום?
    שאלה נוספת-הצמיחה מאוד מאוד רחבה וצפופה..לא יצא לי לראות צורה כזאת אשמח לחוות דעת בנושא
    בתמונות יש את 2 הבנות ..הרחוקה היא פרפל הייז(מצב טוב שאצליח להגיע לגוון הסגול בטמפ האלה)והשניה אמורה להיות סומנגו או גק הרר.הזרעים התערבבו לי.בעיקרון הסומנגו הוא אינדיקה דומיננטית והגק סאטיבה.מישהו מצליח לזהות כבר?לפי הצפיפות אני מאמין ומקווה שזה הסומנגו :)
    http://www.tiikoni.com/tis/view/image.php?id=44860c9
    http://www.tiikoni.com/tis/view/?id=67aad90
    http://www.tiikoni.com/tis/view/?id=572411c

אתנול אוהב/ת את זה.
  9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראים מצויין. אני הייתי שוקל להכניס אותם לפריחה בקרוב.

10. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
    הם ממש נמוכים והאוהל די גדול ..אין לחץ זמן ככה שמהבחינה הזאת אני ימשיך עוד קצת בצמיחה..
    האמת שעכשיו שעזבתי את האוטופוט חשבתי אולי לעבור לעציץ אחר. כרגע הם ב15 ליטר ובתחתית יש בערך 5 סמ הידרוטון
    חשבתי להעביר לאיזה עציץ בד גדול של 19 וחצי ליטר ..הוא עגלגל ומעט נמוך יותר זה יתן לי עוד קצת גובה.ויותר מקום לשורשים

11. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
  12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כל מה שאני יכול להגיד לך זה שהם נראים פצצה.

13. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
    תודה רבה אגרונום!

14. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    כדאי שתכניס לפריחה למה הגק מטפס חבלז לא משנה כמה צמוד היתה המנורה אצלי
    הם נראים מעולה

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    נראים טוב אחי,אני הייתי ''פותח'' אותם קצת בעזרת קשירות, נותן עוד 7-10 יום צמיחה ואז מעביר לפריחה, אבל לא חשוב מה תעשה כמו שכבר אמרו קח בחשבון שבפריחה הם נמתחים פי שתיים אז תשאיר להם מקום

16. bobbon

bobbon קנאביסט

לייקים:
    34
    אני עדיין מקווה שזה הסומנגו ולא הגק..אדע בקרוב!
    כרגע יש לי הרבה מקום האוהל בגובה מטר 70..והם די נמוכים אבל כן אני בודק תמצב כל יום ואפריח מתישהו בשבועים שלושה הקרובים תלוי בילדות

עכשיו אני מעביר לעציץ בד ..הוא יותר נמוך ורחב וגם השורשים יקבלו יותר חמצן
    הבאתי גם מנורה מטל הליד לצמיחה..קצת מאוחר אבל היא אמורה לפלוט יותר חום ואז אולי אוכל לכבות את המפזר חום שמייבש לי את האוויר ועולה במלא מלא חשמל
    ..כדי לשים רשת ולפזר את הענפים? להתחיל סקרוג בעצם.. או לבצע כמה קשירות?

17. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    ראיתי בעבר גידול שנראה דומה, מאוד צפוף ונמוך, ומתפרש לרוחב ולא לגובה. התוצאה הסופית הייתה המון פרחים , אבל קטנים. סהכ המשקל הסופי היה טוב, אבל לא היו קולות שמנות בכלל. המסקנה היתה תאורה חזקה מידי, הצמח נראה כאילו הוא מתגונן מהאור. אתה יכול לנסות להוריד את עוצמת האור ( להרחיק את הנורה למשל) ולראות את ההשפעה. לגבי הקור, בטוח משפיע, לדעתי בעיקר על קצב הגדילה, ופחות על המבנה של הצמח. בכל מקרה, נראה בריא וטוב.

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זאת המסקנה המוזרה ביותר ששמעתי אי פעם.

19. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    לאחר החלפה למנורה אחרת בהספק נמוך יותר, באותו הסטאפ עם זרע מאותו המשלוח(סופר למון הייז, גרינהאוס) התוצאה היתה טובה יותר. אלו היו שני נסיונות, אבל החבר לא חזר למנורה החזקה מאז ( אם אני לא טועה הוא הזמין לד סיני מקביל ל1000 ואט על שטח גידול של 80 על 80)
    התאורה הוחלפה ללד (גם סיני) שווה ערך ל600 והתוצאות השתפרו, בעיקר בצורת הצמיחה, יותר לגובה, ומרחק גדול יותר בין הצמתים. וגם הקולות יצאו שמנות ויפות יותר. אבל זו בעיקר התרשמות, לא מחקר.

20. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

כניראה הלד החזק נתן פחות אור מהחלש

( הוואטים לא אומרים קלום)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!