1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיית spider mites בפריחה

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י חולה ונתן, ‏6/6/17.

1. חולה ונתן

חולה ונתן חבר חדש

לייקים:
    1
    גידול באדמה, אוהל עם 4 צמחים בפריחה. 2 לפני קציר ( על חלק מהפרחים יש גם spider mites) ועוד 2 שיש להם עוד חודש וקצת ...

בעיית spider mites שהתחילה בגלל גלי החום האחרונים , מדובר במספר צמחים בפריחה, 2 ממש לפני קציר ו2 שנשאר להם עוד זמן, ריססתי כרגע עם שמן נים וזה לא בדיוק עוזר ....
    אז למי שיש ניסיון יש לי כמה שאלות :

הורדתי עלים נגועים כי הבנתי שזה הכרחי, זה לא דופק אותי מבחינת הפוטוסינתזה של הצמח? (עדיף לרסס ולנסות לשקם תעלים או פשוט להוריד)

כמה זמן לפני קציר אפשר עדיין לרסס?
    מישהו ניסה דברים אחרים חוץ משמן נים או נימגארד?(אולי משהו יותר יעיל)
    באיזה שעות של היום ריססתם ובאיזה מינונים ? (אני מרסס כרגע שמן נים במינון של 1ml לליטר מים כאשר האורות מכובים)
    אם יש למישהו חומר אחר שאפשר להשיג בארץ בחנויות גינון וכד' אני אשמח לדעת - כל התרכובות מאזדרכת לא ממש עוזרים

2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    בפריחה לא רוצים לרסס ללא קשר למתי הקציר
    אקריות לא אהבות סביבה לחה אם יש לך אופציה להעלות לחות לכיוון ה60 ולהוריד קצת את הטמפרטורה זה יעזור לעצור התקדמות שלהם
    תעשה הפרדה של גבעולים בעזרת במבוקים או משהו בסגנון שלא יגעו אחד בשני (זה עוזר להם לדלג בין חלקי הצמח
    חוץ מנימגארד יש מוצר שנקרא טימור C שהוא גם יעיל נגדם
    אתה יכול למרוח אותו נקודתית עם מברשת או מכחול
    אתה יכול לתת 48 שעות חושך בלי לפגוע במיניות של הצמח זה גם יכול לעזור

קח בחשבון שאחרי ריסוס\טיפול אחד הבעיה לא תיפתר כי החומרים האלו פוגעים בעיקר באקריות בוגרות ולא בביצים
    זה דורש סשן של טיפולים

לדעתי האופציה הכי טובה שלך ללא ריסוס זה אקריות טורפות פרסימיליס
    שגם הם זה לא פתרון אבסולוטי וגם לוקח תקופה עד השאוכלוסייה שלהם מגיע לרמה שבאמת עוזרת

3. חולה ונתן

חולה ונתן חבר חדש

לייקים:
    1
    עניין הטמפרטורה והלחות ידועים לי, תודה על העצה אבל אין לי אופציה לא לשחק עם הלחות ולא להוריד טמפרטורה כרגע.
    בעניין של ה48 שעות חושך, איך זה בדיוק יעזור , אם הטמרפטורה עדיין תישאר גבוהה במהלך היום(30 ממוצע) ?

אני רוצה כרגע לחסל כמה שיותר מהצמחים שאני עומד לקצור(עוד שבוע וקצת) ואת ה2 האחרים לנסות לנקות לשלב שהפרחים יתחילו להשמין קצת...

קראתי בהרבה מקומות על azamax ושהוא סבבה גם בפריחה אבל לא הצלחתי למצוא אותו בארץ בשום מקום,
    מאיפה קונים טימור c ??

4. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    האקריות גם לא אוהבות חושך בגלל זה 48 שעות
    אין דבר כזה ריסוס שהוא סבבה בפריחה....גם נימגארד לדוגמא משאיר טעמים מלבד כמובן העניין שאתה לא רוצה לעשן אותו
    טימור C מאמין שתמצא באחת מחניויות ההידרו צריך לבדוק
    ואם לא אז גם בגרעין\משביר לחקלאי וכודמה מאמין שיש להם

5. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    אגב azamax זה גם חומר מבוסס איזדרכת אם אני לא טועה
    בדקתי עכשיו באתר של סטוקטון גרופ שזה היצרן של טימור C
    אצלהם הוא מקוטלג כ fungicide ולא pesticide
    אני מאמין שגם הוא עושה עבודה חלקית בלבד

6. חולה ונתן

חולה ונתן חבר חדש

לייקים:
    1
    הכיוון שלי כרגע זה לנסות את הנימגארד באופן מאסיבי על כל העלים וגם על העלים של הפרחים ממש לפני שהאור נכבה ולתת 48 שעות חושך אחרי הריסוס ולראות מה קורה, מקווה לטוב.

azamax מבוסס אזדרכת ויצא לי לקרוא קצת עכשיו על זה שלוקח לחומר הפעיל המון זמן להתפרק בפרחים ובגלל זה הרבה אנשים מקבלים סטלות קשות וכאבי בטן מפרחים שרוססו, מישהו קיבל כפכופים דומים מפרחים שרוססו בנימגארד? (https://www.amazon.com/dp/B0032JYKG...iveASIN=B0032JYKGG&adid=1VN9GDT04CNQ5JKMDX42& פה בתגובות )

7. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    תשאל בתיקון עולם חחח יצא לי כבר כמה פעמים לטעום פרח שלהם עם טעם של נימ
    ריסוס וכיבוי של האור זה כיוון טוב....שוב אני נגד ריסוסים אבל כל אחד ומה שחשוב לו
    בכל מקרה אל תרסס לרמה שהצמח ספוג

8. חולה ונתן

חולה ונתן חבר חדש

לייקים:
    1
    כן , החברות האלה הם הרמאיות הגדולות בשוק הקנאביס בארץ - אעלק פרחים איכותיים

אני גם מעדיף לא להרטיב אותו לגמרי אבל אני לא רואה הרבה אופציות אחרות כי איך שאני רואה את זה זה או לעשן את הספיידרים המניוקים או שיהיה אפטר טייסט של נים - יש אולי עוד פתרונות יצירתיים?(ולא להכניס עוד חרקים שיאכלו אותם זה סאגה אחושילינג)

9. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    למה זה סאגה? זה היום נגיש לכל אחד, קצת יקר האמת

10. חולה ונתן

חולה ונתן חבר חדש

לייקים:
    1
    זה סאגה כי אני רוצה לקצור 2 מהם תוך עשרה ימים, עד שאני אתחיל את התהליך ועד שהם יתחילו לחסל אותם יעבור הרבה זמן, אני מעדיף למצוא ריסוס יעיל ואז לרסס את כל השאר גם לפני שהפרחים מתחילים להתעבות ולקבל את הנפח שלהם , בתפיסה שלי כל עוד מדובר רק בעלים או בהתחלה של פרח אין בזה שום בעיה כי זה יתנדף - שהפרח כבר בנוי וכל הטריכמות כבר כמעט מוכנות הריסוס הופך לבעייתי

11. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    בקטע הזה אתה צודק שבועיים זה לא מספיק זמן ויש גם את הזמן הספקה שלהם שלוקח גם זמן
    מה אני יגיד לך אחי בהצלחה עם זה

מכשיר אדים קרים אופציה זולה יחסית לעלות לחות

#11 ההולנדי המעופף, ‏6/6/17
    נערך לאחרונה ב: ‏6/6/17
  12. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    תסיים לרסס שבוע לפני ולא יהיה לך שום טעם של נימגארד או כל חומר נים אחר.

או שתרסס עם מים בזרם חזק זה יעלה את הלחות אז תשתדל לסיים עם זה אחת ולתמיד.
    הציוד כבר נגוע בביצים אז קח בחשבון שמחזור הבא תצפה למכה נוספת מהמייטס.

13. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    תגידו, מה הנזק שיכולים לגרום המייטס? בשלב כל כך מאוחר בפריחה, כל עוד מקפידים שלא יווצר עובש, ואם יש קורים נראים לעין או עלים נגועים מורידים, זה הרי על הפריחה כבר לא ישפיע..
    נראה לי שכל ריסוס בשלב כזה כבר ישאר על הפרחים, ולא יתפרק. נראה לי עדיף כבר לעשן איזה עכביש שהסתנן..

14. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    כל עוד הם לא מגיעים למצב של השתלטות על הצמח (קורים רבים על פרחים שלמים) לא נראה לי שיש בעיה
    אבל כן הם סתם מבאסים את התוצר הסופי

15. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    הכמות המומלצת היא 10 מ"ל לליטר מים של נימגארד
    כשאני לא מצליח להשתלט אני שם 20 מ"ל על ליטר וזה פתר לי את הבעיה וכבר חצי שנה לא שמעתי מהם.

אקריות בסופו של דבר יגרמו לייבול קטן יותר, הן אוהבות את הצמח בדיוק כמוך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!