1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול indoor בירושלים בתקופת החורף (עכשיו...)

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י גוזון, ‏7/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.

#1 גוזון, ‏7/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏17/2/14
  2. student86

student86 חבר חדש

לייקים:
    0
    היי, דבר ראשון בהצלחה!

לגבי היום והלילה זה נשמע לי טוב רק תדאג שכשאמור להיות חושך יהיה חושך מוחלט.

לגבי ציוד הייתי מוסיף מאורר, טיימר, מצפה את ארון הגידול בחומר שיחזיר אור (ניצול מקסימאלי)

בעיניין התאורה 400 לדעתי יספיק אבל שים לב שזה מייצר הרבה מאוד חום ואולי כדאי לך לקנות מערכת שלמה עם קול טיוב ומפוח. עוד חודש גם תתחיל לך בעיית הריח ואז תהיה חייב גם מסנן ריחות.

שוב בהצלחה!

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תודה על התשובות !

באשר לתאורה: אולי טוב לי שזה מייצר חום, כי כאמור הטמפרטורות כאן לא גבוהות, במיוחד הלילות קרים
    לגבי מאוורר: מאוורר רגיל? שולחני כזה?
    לגבי חומר מחזיר אור? נייר אלומיניום (לאפייה) מספיק טוב, או שצריך משהו "מקצועי" יותר?
    לגבי הריח, יש לי קיר שלם שהוא למעשה חלונות (1.80 על 3.00 מטר), ונראה לי שאם לא קר ואני פותח את החלונות זה יספיק, מה גם שזה לא חדר שינה או משהו כזה

4. student86

student86 חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה,
    בעיניין החום, תחשוב שהמנורה דלוקה 12 או 18 שעות ביום וזה חום דיי מטורף. אם הארון היה פתוח הייתי אומר לך שהחום עוזר אבל צריך להיות אטום כי אחרת יראו מהחלון את האור המדהים שיהיה לך במרפסת.
    בעיניין המאורר, הכי רגיל שיש. לי יש עם קליפס כי זה יותר נוח.
    לגביחומר מחזיר אור, אני עכשיו ב"ניסוי" של חומר רפלקטיבי יעודי שמוכרים בחנויות הידרו (25 ש''ח למטר) מול נייר אלומיניום מהמטבח ואני לא אעלה תמונות באבל יש הבדל ענק באופן שהצמחים גדלו - פער של כ20 אחוז בגודל הצמח, עדיין לא יודע מה יהיה בפריחה אבל אין סיבה שלא יהיה אותו פער. 4 מטר שיסגרו לכן את כל החלל עוליפ כמו גרם ירוק בשוק החופשי
    לגבי הריח הדאגות של רוב האנשים הן מהשכנים, זכור תמיד את הכלל הראשון של מועדון קרב, הוא תופס גם כאן ;)

5. student86

student86 חבר חדש

לייקים:
    0
    בכיף

(מה זה השטויות האלה עם לפחות 10 תוים לתגובה?!)

6. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    סטודנט - המון תודה.

ארכוש באמת את החומר הרפלקטיבי. האם אתה מדבר על משהו כזה:
    www.hydroshop.co.il/rec/148-ציפוי-אלומיניום-רפלקטיבי

יש לי גם מאוורר עם קליפס מהמשרד, קטן כזה. אקח אותו באמת.

באשר לשכנים - אין לי.

אבל אם כבר מדברים: אני מתחיל השבוע לבנות ארון לגידול, יש לי את החומרים ואני גם נהנה מהנגרות :) איזה מידות אתה ממליץ ל-4 עציצים של זן אוטומטי שאמור לגדול (לפי היצרן) לגובה של 60-100 ס"מ?

7. שוקו

שוקו חבר חדש

לייקים:
    0
  8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    שוקו - תודה על המאמר, מחכים באמת.
    אני חשבתי להפוך את היום ללילה כך שבלילה הקר יותר אפעיל את התאורה (המחממת) ובמשך היום אתן לו מחזור חושך. אבל מה שאתה אומר מדאיג אותי. אם מדובר בנזק שיכול להיגרם בפחות מ-15 מעלות זו טמפרטורה שיש הרבה ימים בירושלים. מה יכול להיות פתרון לטמפרטורה נמוכה בשעות היום לבד מחימום בעזרת תנור? פשוט, בתוספת החשמל על הנורות hps נראה לי שזו תהיה כבר הוצאה גדולה מאוד לשים תנור. בדקתי את הטמפרטורה בחדר הגידול, והיום למשל שיש כ-11 מעלות בבוקר בחוץ, הטמפרטורה כאן היא כ-17. גבולי, ויהיו ימים יותר קרים.

9. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אני מוכן להתערב שעם ה"קור" של ירושלים עוד תצטרך לדאוג לקירור לא לחימום.

חוץ מזה אני ממליץ לקנות ארון מוכן שמגיע עם הרפלקטורים מבפנים ופתחים בשביל כל הציוד, בשביל 4 צמחים אתה צריך 60 ס"מ על 60 ס"מ גובהה 2 מטר.
    הארון גם שומר על טמפרטורה בצורה טובה.
    בכל מקרה אתה צריך גם וינטה (מפוח בעיברית?) שתוציא אוויר החוצה ואחד שיכניס אוויר פנימה, רצוי עם פילטר לניקוי האוויר.
    ומאוור קטן שיפזר את האוויר.
    לגביי הלחות הצמחים מסתדרים עם הלחות של ירושלים (מנסיון גרתי שם מספר שנים ), אבל אם אתה רוצה לא יזיק לרסס כמה פעמים ביום.
    נורה אחת של 400 וואט תעשה את העבודה מצוין.
    אתה צריך גם מד חום ומד לחות.
    ומה זה יש לי קצת דשן? אזה דשן? תזהר לא לשים דשן לא נכון או בכמות לא נכונה.
    בהצלחה.

10. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    ולמה לעזלזל לקנות זן אוטומטי כאשר אתה מגדל בפנים עם נורות? זה לא היגיוני!
    הזנים האוטומטים נותנים פחות thc ופחות יבול.

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    קניתי אוטומטי רק בגלל שזמן הגידול קצר יותר :)
    הקטע של ארון מוכן, מפוח וכו' נשמע לי כבר זליגה להמון הוצאות שלא יכול להרשות לעצמי בשביל שכטה פה ושם בשבילי וחברים. כאמור - אבנה ארון, יכול לבנות אותו 60 ס"מ רוחב ואורך עד 2 מטר. באשר לגובה נראה לי ש-2 מטר זה מוגזם, גם עם החישוב של המנורה, כי הזן שקניתי אמור לגדול לגובה של 60-100 ס"מ בלבד (הנה לינק) http://original-ssc.com/green-house-seeds-big-bang-autoflowering.html?___SID=U אז גם אם נניח שיגדל ל-1.20 וגם אם אשים אותו על מדף עץ בגובה 20-30 ס"מ, עדיין 1.60 נראה לי שיספיק לגמרי, למרות שאין לי בעייה של מקום - יכול גם להגביה עד 2 מטר.
    הדשן שיש לי הוא bio bloom לגדילה ו-top max לפריחה, שניהם של פירמה שנקראת biobizz.
    הדשן הגיע ב"ירושה" מחברים, יש חצי בקבוק מכל אחד. לא מבין הרבה בדשן, אבל מי שהביא לי את זה אמר שזה דשן טוב לגידול בבית. מכיר את הסוג הזה?

12. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    דשן מעולה!
    חכה עם הדשן בשבועיים שלושה הראשונים.
    זמן גדילה קצר יותר? אני בספק כי אם אתה עובד חכם ועם צמחי אם אז כל 8-10 שבועות צריך לצאת לך יבול.
    לגביי הגובהה מטר שמונים מינימום.
    קח בחשבון שהם יהיו בעציצים של 10 ליטר ורק מעל לזה הם המתחילים לצמוח וצריך לתת אזה 40 ס"מ בין המנורה לצמח.
    גם לי זה היה נשמע הרבה בהתחלה אבל תאמין לי שזה מה שצריך.
    לגביי המפוח אתה חייב כי הצמח צריך לנשום אתה לא יכול לחנוק אותו ותאמין או לא יהיה ממש חם בתוך הארון הזה.
    מפוח מאיבי עם פילטר לסינון הריח עולה אזה 300 שקל ואם אתה לא מעשן 1000 שקל ב3 חודשים אז לא שווה לך לקחת את הסיכון ואם אתה כן אז שווה לך להשקיע בציוד טוב במקום בארגון טרור.

13. student86

student86 חבר חדש

לייקים:
    0

מסכים כמעט עם הכל. לקנות דברים כאלה באינטרנט אותי קצת מלחיצים... כנראה שלא תתפס בגלל זה אבל אם יהיה חשד אז הוא יכול להתחזק.

14. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אחי תודה על המאמץ וההשקעה, אבל באמת נראה לי שאני נכנס להוצאות מטורפות כאן. הקיט זה אלף שקל, רק הפילטר 230... כבד עלי ההוצאות האלו בשביל הובי - אני לא מתכנן לעשות מזה עסק...
    חוצמזה באיביי יקח חודש ויותר עד שהסחורה תגיע, במיוחד עכשיו בזמן חג המולד כל שירותי הדואר עמוסים (אני מזמין המון דברים מאיביי, ויש לי קצת ניסיון).
    בקיצור, יהיה ארון, תהיה מנורת hps, יהיה מאוורר אבל לא נראה לי שאני אתחיל להשתולל עם הזמנות של מפוחים, פילטרים וחללי גידול. עם הריח אין לי בעייה - יש לי הרבה שטח, ובאשר לאוורור אני יעשה לו מאוורר, לא ברור לי למה צריך את השרוולים הללו. נראה לי שאפשר להגביה מהרצפה את הקירות של הארון בכמה סנטימטר, וליצור שם רווח קטן שמצד אחד לא יכנס לשם אור ומצד שני יתן קצת סירקולציה של אוויר עם המאוורר.

15. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    קח תרגום. הקיט כולל:

אוהל גידול ברוחב מטר על מטר, גובה 2 מטר
    נורת hps של 600 וואט + רפלקטור
    מאוורר
    פילטר פחם
    צינור למאוורר
    נייר דבק רפלקטורי ציפוי בצבע כסף
    קליפים לחיבור

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    קומפלט. מסכים אתך שזה זול יחסית למחיר שמוכרים בארץ, אבל קח בחשבון שזה יקח חודש פלוס עד שזה מגיע, וחוצמזה זו חבילה גדולה, יש סיכוי שיתפסו את זה במכס, ואז תצטרך לשלם עוד 30 אחוז מיסים

17. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    בארץ יש קטע שהמדינה מזינת אותם מספר פעמים על כל מוצר.
    קודם היבואן משלם מסי יבוא אח"כ אנחנו משלמים עוד 17% מע"מ... מדינה של זונות!

קח בחשבון שהזמנה כזאות היא גם כבדה ולכן אם תזמין מאיבי בוודאי תצטרך לשלם גם על משלוח.
    והנה לינק לונטה בארץ שעולה 120 שקל וזה המינומים שאתה צריךhttp://www.hydrogrow.co.il/products/22462
    הונטה זה דבר חשוב כי בלי אוויר הצמחים לא יגדלו וזה לא קשור לאם זה הולך להיות עבודת חייך או פרויקט צדדי זמני.

18. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    יאללה קניתי את הונטה. ניכר מדבריך הבורח שאתה בא מטוב ומדבר מניסיון - תודה. אני פשוט מנסה לצמצם כמה שניתן את ההוצאות...

19. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    מגניב אחי ובהצלחה :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!