1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

העציץ שלי מתחיל למות, האם לקטוף הכול עכשיו?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dani571, ‏22/11/13.

1. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אהלן ח'ברה.. תקשיבו יש לי 2 שתילים בגידול חוץ, ובגלל שהעונה כבר נגמרה אז הם לאט לאט מתחילים למות..
    כבר כ-50% מהעלים צהובים... הצמח נמצא רק חודש 1 בפריחה, ובכול הפרחים שלו השערות עדיין לבנות לגמרי..
    מה אתם אומרים? לקחת את הסיכון ולתת לו עוד קצת זמן להיות בפריחה, או שלהוריד את מה שיש כבר היום ולקוות שכן יש שם לפחות קצת חומר פעיל...??

הנה כמה תמונות :

#1 dani571, ‏22/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏22/11/13
  2. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    הוספתי תמונות אחי

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הוא בעיקר נראה יבש.
    כמה אתה מדשן אותו ובאיזה דשן?

יש לך יכולת להוסיף לו עוד שעה שעתיים של תאורה עם מנורה?

4. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אני אומר לגזום יהיה לך8 באזז סבבה לדעתי לא יותר

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    או שהוא יבש כמו שאגרונום אמר או שהוא סובל מהשקיית יתר
    לגבי העלים הצהובים אין לך כל כך מה לדאוג, יש לו +- עוד 4-6 שבועות עד הקציר ככה שזה לא ביג דיל,
    אבל זה עניין של דישון בעיקרון

6. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אני לא מדשן בכלל.. אין לי כרגע כסף לדשן.. וכול יום יותר ויותר עלים מצהיבים וזה מה שאני דואג לו... אתם בטוחים שאני יכול להמשיך בינתיים..? למה היו לא כבר 2 צמחים שהשארתי אותם יותר מידי זמן בפריחה, קצרתי אותם, והחומר פשוט מת.. לא נותן אפילו טיפטיפה בראש.. אני לא רוצה שפה זה ייצא ככה...

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קודם כל תן לי להרגיע אותך
    הצמחים שלך די רחוקים מלהגיע למצב של - "יותר מידי בשלים"

אתה לא מדשן ?
    זאת כנראה הסיבה לעלים הצהובים - מחסור במשהו.
    בכל מקרה זאת לא בעיה כזאת גדולה -
    יש אנשים שבכלל בזמן הפריחה מורידים את אותם עלי מניפה (העלים שלא גודלים בתוך הפרח) כי הם טוענים שהם חוסמים אור מלהגיע לפרחים וככה הפרחים עושים יותר פוטוסינתזה ויוצאים יותר חזקים - טענה שיש עליה דעות לכאן ולכאן, אף פעם לא ראיתי הבדל בין פרח שעבר pre trimming (הורדת העלים לפני הקטיף) לבין פרח שלא (מבחינת כמות שרף).

איזה זן זה ?
    כמה זמן הוא בפריחה ?
    ככה תוכל לדעת עוד כמה זמן בערך נשאר לו,
    אתה גם יכול לקנות באיביי מיקרוסקופ כיס קטן שמגדיל פי 100 בערך (עולה משהו כמו 10 שקל) ואז לדעת בדיוק בדיוק מתי לקצור.
    וגם בלי זה יש שיטה קצת יותר פרימיטיבית והיא - כשכל השערות הלבנות הופכות לחומות.

בכל מקרה - תלוי במצב שלך שאני לא יודע מה הוא כי
    סימנים של חוסר במים ועודף מים הרבה פעמים נראים אותו דבר (העלים נפולים)
    אז אם אתה משקה הרבה (האדמה רטובה כשאתה משקה ?) תנסה להוריד את התדירות
    ואם אתה לא משקה הרבה תנסה להעלות טיפה את התדירות.

בלי קשר - אני מבין שאתה מגדל בחוץ, תנסה אם אתה יכול לסדר לצמח ארון קטן עם תאורה בסיסית ושאר ירקות.
    אם אין לך את האופציה שים אותו במקום שיש הכי הרבה שמש,
    אם יש יותר מידי רוח תנסה לשים מסביבו איזה יריעת ניילון או משהו אחר שיחסום את הרוח, אבל לא את השמש.

תן קצת פרטים על האופן שבו אתה מגדל ככה נוכל יותר לעזור
    כל כמה זמן אתה משקה ?
    כמה מים אתה נותן כל פעם ?

אתה יכול להוסיף למים סוכר\מולאסה\דבש\דבש תמרים\דבש חרובים או משהו כזה.
    בכמות של כפית ל-4 ליטר מים.
    זה לא יפתור לך את הבעיה של העלים המצהיבים אבל זה אמור קצת לנפח את הפרחים.

8. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    וואו תודה על התשובה המפורטת!
    את הזרעים שתלתי לפני משהו כמו 4 חודש, ומאז הם גודלים אצלי במרפסת תחת קרני השמש.. בהתחלה קניתי בקבוקון דשן, הוא נגמר ועכשיו אני לא מדשן ומקווה שייצא משהו באופן טבעי...
    הזן לא ידוע בגלל שזה זרעים שנלקחו מקססה.
    הוא בפריחה בערך חודש, אולי אפילו טיפה יותר..
    עכשיו להזמין/לקנות דברים זה לא רלוונטי, עד שהכול יגיע הצמח או ימות או ייקטף...
    אני משקה פעם ב-3 יום בערך, כשהאדמה ייבשה.. אני מכניס אצבע לאדמה עד כמה שאני יכול כ-3 ס"מ (אני מפחד לפגוע בשורשים אז לא מכניס יותר), ואם ייבש אז אני משקה עד שיוצאים מים מהחורים... ואין לי ממש אפשרות לשים לו תאורה.. אין לי מנורה אין לי כלום, כול הרעיון היה גידול חוץ מלא, אבל התחלתי קצת מאוחר מידי ובגלל זה הבעיות.. ניהיה גם קר בחוץ, שזה משהו שאין לי הרבה מה לעשות איתו...

זה פחות או יותר הסיפור.. אז מה אתה אומר שהכי כדאי לעשות? לתת לו עוד זמן או שלקצור אותו?

9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בטח שלתת לו עוד זמן, הוא עוד די רחוק מלסיים
    אין בעיה שתכניס את האצבע יותר עמוק,אתה לא תפגע בשורשים.
    אבל הנה לך שיטה יותר פרקטית - קח שיפוד ודחוף אותו משהו כמו 5 ס"מ, אם הוא יוצא יבש אז תשקה
    למה אתה מתכוון שאתה משקה עד שיוצאים מים? אתה פשוט שופך מים עד שאתה רואה שמתחילים לנזול מלמטה? אתה לא מודד כמה מים אתה שם?
    אם כן זה גרוע מאד וסביר להניח שזאת הסיבה להצהבה ולעלים שנראים לא משהו, בעצם מה שקורה במצב כזה זה שכל המינרלים נשטפים מהאדמה והצמח חי רק על מים - לא אידאל, תחשוב שאתה תחייה רק על מים בלי אוכל - אתה לא תחזיק הרבה
    בקיצור אם זה מה שעשית תדשן ודחוף !
    תשקה אותו ככה - יום מים פלוס דשן, יום מים, יום הפסקה
    תתחיל עם חצי ליטר כל פעם ותראה איך היא מגיבה
    יש לה פלוס מינוס עוד 6 שבועות, אולי קצת יותר אאבל היא אמורה לשרוד את הקור עד אז
    רק אל תוריד אותהעכשיו כי אתה סתם תתבאס מזה שלא יקרה כלום כשתעשן

לבינתיים זהו
    תמשיך לעדכן

10. תום

תום חבר חדש

לייקים:
    0
    דני חבל מאוד שאתה לא נותן לצמח דישון, אפילו מינימלי - בתקופת הפריחה הצמח יכול להזין את עצמו בלא מעט נוטריינטים שיכולים לעזור לו להעמיס פרחים שמנים ויפים, מילא אם היית מעשיר לפני כןאתה האדמה בהומוס/קומפוסט/גואנו או כל דבר אחר שיספק למצע הגידול את המזינים הנדרשים לקנאביס לכל אורך מחזור הגידול אבל אם אני מבין נכון זו אדמה רגילה של משתלה.

בכל מקרה זה לא נראה כזה גרוע, ממש לא - וכמו שתקרא כאן זה טבעי לגמרי שקנאביס לקראת הקציר משתמש בשאריות החנקן שיש לו בעלים ולכן הם מצהיבים (אם כי אצלך יתכן והמצב התחיל מעט מוקדם מידי):

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/03/תפריט-הבריאות-של-המריחואנה-חנקן/

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!