1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות וזנים מומלצים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Little, ‏19/3/14.

1. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    Woogs ממש נדלקתי על רעיון ה-12-12 From seed שהזכרתי בעבר. קראתי כל מיני יומני גידול אבל אני מניחה שיש לך יותר מידע ממני - אתה חושב שכל זן יתאים לזה? לאיזה זן לדעתך כדאי לי לכוון בשביל הפעם הראשונה?

2. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אני לא מדברת על 12-12 עם אוטומטיים, אלא על זנים רגילים וזאת בכדי לגדל הרבה זנים במקביל, יש לי בעיית מקום.
    קראתי עשרות יומנים של אנשים שהוציאו יבול שלא נופל משל האוטומטיים (בפחות זמן מהאוטומטיים - 60 יום על אמת) בשיטה של ה-12-12 מזרע.
    חוץ מזה שלצמחים שאני מגדלת כרגע נתתי להיות בצמיחה רק שבוע וחצי וזה לא נראה רע בכלל...

3. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אפגן קוש? מישהו ניסה?

4. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    המצב הוא כזה שאני עם שטח של 60x60x160 - זה או לגדל שלושה בינוניים או ללכת על ה-12-12 מינימום שש יכנסו לי (אפילו יותר?) - אתה חושב ששלושה בינוניים ייתנו יותר משישה או יותר ב12-12?
    מה גם שתוך שישים יום סיימת מחזור...

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    ליטל - אין לזה הגבלה בעיקרון.
    כן - כל זן יתאים לשיטה הזאת.
    מה שכן - אם יש לך אפשרות כזאת אז כדאי לך להחזיק צמח אם אחד שאת אוהבת ולקחת ממנו ייחורים ואותם לשים ב12-12 מהרגע שהם משרישים - ככה תדאי בוודאות שהם יהיו נקבות.

6. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אוקיי, יש מצב שירדתי מעניין ה12-12, אני חייבת לעשות משהו מעניין בגידול הבא. אני מרגישה צורך בלתי נשלט לחקור את הצמח הזה. D:
    בינתיים עושה את ההזמנה: הזנים שנסגרתי עליהם AutoMazar, AutoBigBang, Blue cheese, Lsd, Amnezia Haza. יהיה מעניין! אני מוכנה להוסיף עוד שני זרעים להזמנה הזאת... או שאני סוגרת אותה עם White Widow או ש...? (לא אוטומטי!)

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    את תצטרכי חלל גדול, הרבה יותר גדול ממה שיש לך כדי לגדל את כולם.

הנה כמה דברים מעניינים שאת יכולה להתנסות איתם -
    * 2 חללים נפרדים - אחד להפרחה אחד לצמיחה, ככה עקרונית תוכלי לקצור אחת לשבוע שבועיים.
    * את יכולה להתנסות עם קשירות - אחלה דרך להגדיל את היבול, מצריכה עדינות אבל את בחורה אז אני בטוח שזאת לא תהיה בעיה בשבילך... תראי את התגובה שכתבתי לVOVA בסוף של הדף הזה
    * את יכולה לעשות SCROG שהעיקרון דומה לקשירות רק שבמקום לקשור את הצמח את פורסת אותו על גבי רשת.
    * את יכולה להתנסות בהשבחת זנים, את תצטרכי בשביל זה חלל נוסף בשביל הפרייה כדי לא לזיין את הנקבות שאת רוצה לעשן, אגב הצמחים עם הזרעים עדיין יצאו טובים מאד גם לעישון (בניגוד לצמחים המלאים זרעים שמגיעים מסיני), אבל הכי כדאי לך זה להפיק מהם שמן.
    * את יכולה לעשות כל מיני ניסויי "סייד-ביי-סייד" - נגיד לקחת 2 ייחורים מאותו צמח, באותו גודל ובאותו זמן - לאחד לתת מולאסה לאורך הגידול ולאחד לא, או אחד לגדל תחת HPS ואחד תחת לד בעוצמות שוות (זה דווקא מאד מעניין יש אינסוף ניסויים מעניינים שאפשר לעשות סייד-ביי-סייד).
    ד"א ניסוי סייד-ביי-סייד שממש הייתי רוצה לראות זה גידול של ייחור עם דשנים כימיים לעומת שימוש נכון בקומפוסט והומוס בלבד (או כל דבר אורגני אחר אם יש צורך, לדוגמה חוסר באשלגן).

זה מה שעולה לי בראש כרגע...
    ד"א למה ירדת מה-12-12 מזרע ?

אהה וליטל - אני מתחיל ממש לחבב אותך [:

#27 woogs, ‏20/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏20/3/14
  8. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אני לא אשתמש בכולם בבת אחת. כל מחזור 3-4 zזרעים מזנים שונים.
    אין לי תקציב ואני גרה בשכירות, הלוואי והייתי יכולה להרשות לעצמי כמה חללי גידול... גן שעשועים שלא נגמר!
    בעניין הקשירות - אין לי ספק שבגידול הבא אני אתעלל קצת באחת. בעדינות :)
    Scrog - נשאיר לאחד הגידולים הבאים. אני אוהבת להתעסק עם הצמחים, לא בא לי בטוב רשת עכשיו.
    עניין הייחורים והסייד בי סייד ממש ממש ממש אבל ממש מוצא חן בעיניי.
    סקרנת אותי. מה עוד?

בעניין ה12-12, היצר החוקר שלי מאוד מעוניין לראות מחזור כזה מהסוף להתחלה, אבל לאחר התייעצות קלה עם אגרונום (והגיון בדבריו של Only green) אין לי חלל גידול מספיק גדול בשביל הכמות שחשבתי להכניס ביחד. בינתיים לפחות.

הכבוד הוא לי! (;
    ולממליצי הOg kush - אני מקבלת שני זרעים נקביים במתנה :)

9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    האמת שבשיטה "רגילה" בניגוד ל-12-12 מזרע תוכלי לנצל יותר מהצמחים מהסיבה שיש לך גובה באוהל לנצל...

לגבי הסייד ביי סייד - באמת שאין לזה סוף,
    אני מניח שחוסר בתקציב שולל כרגע את הלד מהעניין (למרות שלפי דעתי זה די חבל, אבל היי - תעשי מה שאת צריכה לעשות)
    כמו שאמרתי - אחד הדברים שממש הייתי רוצה לראות ולפי דעתי יתרמו לידע הכללי בקשר לגידול גראס זה הניסוי של הדשנים הכימיים לעומת אורגניים (אבל לא משהו מסחרי כמו ביו ביז, אני מדבר על קומפוסט והומוס פשוטים בלבד, אלא אם כן נגיד ותיתקלי במחסור באשלגן לדוגמה - אז את יכולה לקחת קצת קוקוס, להרתיח במים, לטחון בבלנדר ולהוסיף למי השקיה, קוקוס מכיל המון אשלגן).
    עוד ניסוי שממש הייתי רוצה לראות שנעשה כמו שצריך מהתחלה עד הסוף (ראיתי אחד כזה עד עכשיו בכל האינטרנט, אבל לא ממש רציני) זה הוספת מולאסה - יש הרבה שטוענים שזה מגדיל עד 30% את היבול, יש כאלה שטוענים שזה לא, שווה בדיקה אם את שואלת אותי.
    עוד ניסוי זה כמות יבול של ייחור שגדל רגיל מול ייחור שקיבל קשירות כדי לחשוף אותו יותר לאור, מה שמעניין פה זה שאחרי כל קשירה כזאת לוקח לצמח יום עד שהוא מתיישר, אז אולי בסופו של דבר הבאדים יהיו יותר גדולים אבל אולי גם באותו זמן שהוא משקיע בהתיישרות הוא מאבד קצת מהזמן שהוא יכול היה להשקיע בגדילה, וכמובן שלשני הייחורים לתת את אותם תנאים בדיוק.
    אין לזה סוף באמת, אם תחליטי שאת עושה את זה ואת צריכה עוד ניסויים תגידי לי ואני יזרוק לך עוד כמה [:

10. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    כן, קראתי שכתבת מתישהו על הניסוי עם הייחורים והמולאסה וישר עניין אותי לעשות את זה.
    בעניין הדשנים, נראה לי שהתוצאה מכורה לדשנים הכימיים. מה לעשות, בני אדם יודעים איך להתערב בהכל, גם בטבע.
    ואם כבר אחד עם הומוס וקומפוסט והשני עם כימיים, השלישי צריך להיות אורגניים כמו ביו ביז. שלוש קבוצות ניסוי! ;)
    בקיצור, עם כל ההתלהבות שלכם מהגידול הנוכחי שלי (שאני לא מעריכה מספיק כנראה, כי אני ממש לא מכירה את הצמח) - אני לא יכולה לחכות כבר עם להתחיל את זה שאחריו!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!