1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התלבטות לגבי מחזור אור: 18/6 או 20/4 ?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י גוזון, ‏29/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אהלן,

הצמחים בעציצים הגדולים, עם נורת hps 250 בארון הגידול עם רפלקטורים בקירות כבר למעלה משבוע, וכמעט שאינם גדלים מהיום שהוצאתי אותם מהעציצים הקטנים לאחר ההנבטה. גבעול (כמה ס"מ), כמה עלים וזהו. לאחר שראיתי ביומיים הראשונים שהעלים בעציץ שקרוב יותר למנורה התחילו קצת להצהיב, הרחקתי את המנורה מהם (היתה 30 ס"מ מהם וכעת כ-50).

קראתי באחרונה בכמה וכמה מקומות שבזנים אוטומטיים, כמו אלה שלי, מחזור אור מומלץ הוא 20/4 ולא 18/6. האם להעביר את המחזור ל-20/4? זה יכול להפר משהו באיזון של הצמח אחרי שבוע ב-18/6?

הנה תמונה לאחר שבוע בארון הגידול (הפסים של האור/חושך בתמונה זה בגלל המצלמה הלא מאוד טובה, אין בעייה של פיזור אור)

week2.jpg

תודה

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    כל כמה זמן אתה משקה אותם ובאיזו כמות? האם יש סירקולציה של אוויר בארון גידול?

3. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אין טעם ב-20/4. ספק לקטנים את ה-6 שעות "מטכ"ליות" והכל יהיה בסדר.

4. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    משקה בעדינות פעם עד פעמיים ביום, שומר שהאדמה סביבם תהיה לחה כל הזמן. כמו שאפשר לראות הם "נבלעים" בעציץ המאוד גדול, אני לא יודע בדיוק כמה גדול אבל להערכתי 12-15 ליטר.

יש סירקולציה של אוויר כי יש רווח של כ-20 ס"מ בין דפנות הארון לרצפה. מה גם שהטמפרפטורה בחדר הגידול לא גבוהה במיוחד, לכן עשיתי את המחזור החושך בין 10 ל-15:00 כשחם יותר, וכשהאור דלוק הנורה מחממת אותם היטב. הטמפרטורה בארון בין 21 ל-26 מעלות. הלחות גבוהה יחסית (כי יש לחות גבוהה בירושלים בימים אלה, יותר מ-70 אחוז).

יש לי אפשרות לשים מאוורר, אבל לא יודע אם צריך כי כאמור יש סירקולציה של אוויר

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תודה דוד.

הם היו עשרה ימים בכלי קטן, מתחת לנורת ניאון שדלקה 24 שעות. הם כבר הוציאו גבעול וכמה עלים ואז חשבתי שכדאי להעביר אותם לעציצים הגדולים, כי הגבעול שלהם התחיל להתעוות כאילו לכיוון המנורה... זאת אומרת - המנורה היתה במרכז ארבעת העציצים וכל הגבעולים שלהם התחילו לנטות לכיוונה, כאילו הם מחפשים יותר אור... אז אמרתי שאם הם כל כך רוצים אור - אולי נעביר אותם לארון גידול ולעציצים הגדולים. נראה לך שזה היה מוקדם מדי?

6. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    לדעתי תשאיר אותם באותה המיכל ופשוט חכה בסבלנות, אין סיבה להעביר את הצמח יותר מדי בגלל שכל פעם זה שוק בשבילו ויקח לו כמה ימים להתרגל.
    יש זנים שגודלים יותר מהר ויש כאלו שיותר לאט, יש כאלו שגודלים לגובהה ויש כאלו נמוכים.
    אני אישית בחיים לא התעסקתי בזנים אוטומטים (וגם לא הולך להתנסות) לכן לא יודע לענות לגביי משטר האור.
    אני הייתי בודק את זה לעומק כי על פניו הדרישות לזנים אלו הם אחרות לגמרי.
    והפסים של השחור אתה לא צריך להסביר והמצלמה שלך אחלה :) זה קורה תמיד עם מנורות גידול... לא יודע למה אבל זה דווקא סימן טוב.

7. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    נ.ב
    צמחים הם יצורים חיים ולכן הם אכן זזים.... תמיד הצמחים שבצדדים של הארון מכוונים את העלים שלהם לכיוון המנורה! מגניב ביותר!

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מאיפה האדמה?
    כמה מים אתה נותן בכל השקיה?

אני ממש לא חושב שאתה צריך להעביר אותם לכלי קטן יותר.
    זה לא נותן כלום. רק מלחיץ אותם.

כל עוד אין איתם בעיה, אל תיגע בהם.
    תתאזר בסבלנות ותן להם לגדול בשקט.

9. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    לדעתי מחזור של 24 שעות אור רצוף יעשה את העבודה .

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!