1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חדש פה וחייב עזרה!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י mr weed.., ‏23/1/14.

1. mr weed..

mr weed.. קנאביסט

לייקים:
    1
    יש לי עציץ בן ארבע חודשים בערך הוא התפתח תחת מנורת לילה וגדל
    לגובה של כ60 ס''מ בערך.. כשהתחלתי להיות יותר בעניינים קניתי חומרי דישון
    ומערכת תאורה של 250 hps. אחרי כ שבוע התחלתי לראות סימני פריחה..
    אבל הבעיה שהוא ממשיך לקבל גובה ועוד מעט נוגע במנורה מה אפשר לעשות?
    אין לי אפשרות להרים את המנורה! יש מצב לחתוך אותו והוא יפרח מחדש?

2. alagol

alagol חבר חדש

לייקים:
    0
    אתה יכול להשתמש בקשירה או בשיטה הזאת https://www.youtube.com/watch?v=vacg2FZWtrk.
    אם רק עכשיו הצמח נכנס לפריחה הוא יגדל פי 2 בערך ממה שהוא עכשיו.

3. mr weed..

mr weed.. קנאביסט

לייקים:
    1
    תודה רבה אח שלי עזרתה לי הרבה עם הסרטון..
    ולגבי הגדילה שאתה מדבר עלייה זה טוב? הוא יתן יותר יבול?

4. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    קנאביס נותן ייבול בהתאם לחשיפה לאור. ייבול מחשבים לפי שטח פנים ועצמת הארה. במקרה שלך צמח גדול יותר משמעותו פחות ייבול. להבא תדע מתי להפריח.

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    היבול הסופי המתקבל (הפרחים) הינו תלוי במשקל (מסה) הסופי של הצמח.
    היחס בין משקל היבול למשקל כל הצמח נקרא היבול המשקי. במקרה שלנו, היבול המשקי הינו פרחים.
    המשקל הסופי שניתן לקבל מכל צמח תלוי במשקל הצמח.

דוגמא:
    כלומר אם ידוע לנו שהיבול המשקי הינו 20%, אז צמח ששוקל 100 גרם (יבש) יתן לנו יבול של 20 גרם פרחים (יבש).

הדבר היחיד שעוזר לשנות את היחס בין משקל הפרחים למשקל כל הצמח הינו גנטי באופן כמעט בלעדי!
    כלומר לא תקבל יבול שהוא מעבר ל 20% ממשק הצמח.

הדרך היחידה לקבל יותר יבול, היא להגדיל את הצמח.
    כדי שהצמח יהיה יותר גדול הוא צריך נפח אדמה יותר גדול.

אם היה לנו נפח מאוד גדול של עציץ, ניתן היה להאריך את זמן הגידול לאורך יותר זמן כדי לקבל צמח גדול יותר ויבול רב יותר (% היבול המשקי נשאר קבוע!).

תאורה טובה, פחמן דו חמצני, דשן, מגבירים את קצב הגידול. הם לא יקבעו לנו כמה יבול נקבל בסוף.
    לשפר אותם = לשפר את קצב הצימוח, אך לא את היבול הסופי.

6. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    סלח לי, אגרונום, אך חסרה לך היכרות בסיסית עם צמח הקנאביס.
    הפריחה נעוצה אך ורק בחשיפה לאור, והצימוח קובע את מוקדי הפריחה בלבד. משקל הפריחה נעוץ ישירות בחשיפה לאור, וזו הסיבה שמתקבלים פרחים גדולים ואחידים יותר כאשר מבצעים scrog, שכן כל מוקדי הפריחה באותו מרחק מן הנורה, ולעתים קרובות גם הייבול הכללי גדל משמעותית. אין יחס קבוע בין משקל הצמח ומשקל הפרחים. ישנם צמחים שרוב משקלם הוא פרחים.

צמח גדול יותר משמעותו יותר ייבול רק כאשר התאורה תואמת. מעבר לחלוקה הנכונה, זה רק מפחית את כמות האור פר שטח פנים, וכתוצאה מפחית הייבול הכללי.

7. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אממ.. go עשן go עשן!!! חח
    אני הולך עם עשן בנושא הזה. אך ייתכן ואגרונום יסביר את עצמו בהתאם להודעה האחרונה והוא עוד יפתיע.

8. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    זה גם מה שאני יודע.. ככה שאני תומך בך פה בעניין הזה.
    שני עציצים בארון של מטר רבוע עם מנורה של 600w, נותנים יותר יבול מאשר 4 באותו שטח מתחת למנורה של 250w.
    רק אתם שוכחים שבנוסף לכמות יבול ישנו עוד משתנה חשוב ביותר והוא איכות היבול.

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עשן ישראלי,
    אני חולק עלייך.

לא טענתי שיש יחס קבוע בין משקל הצמח ומשקל הפרחים. אך הערך העליון של משקל הפרחים ביחס למשקל הצמח הוא סופי.

קיים גבול עליון לכמות היבול שצמח בגודל x יכול לתת, נקרא למספר הזה היבול המשקי.

אם תיקח את כל הצמחים שגידלת בשיטת scrog ותתיתן להם להכפיל את גודלם ל 2x (המסה של הצמח) אתה גם תכפיל את כמות היבול המתקבל.
    כלומר החלק היחסי של היבול משאר הצמח ישאר זהה.

פרחים בנויים בעיקר מפחמן (סוכרים), בדיוק כמו שאר הצמח.
    אבל מאיפה מגיע הפחמן לפרחים?
    נכון, חלק מסויים הם יכולים לקבע (פוטוסינטזה) בעצמם, אך מרבית הפחמן המקובע (סוכר) מגיע משאר הצמח.
    ככל שתהיה לך יותר רקמה ירוקה, כך הצמח יוכל לייצר יותר סוכר ולהעביר אותו לחלקים שצועקים "אני צריך סוכר!"

לעיקרון שתיארתי קוראים יחסי מקור מבלע.
    כאשר המקור הינו העלים הירוקים של הצמח, והמבלע (שבולע את כל הסוכרים) הינו הפרחים ואברי הרבייה.

אני מסכים איתך שאור הוא מקור האנרגיה שממנו הצמח מייצר סוכר.
    אך מאט אור לאורך זמן רב = הרבה אור לאורך זמן קצר (בערך...)

10. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אגרונום, אתה מפספס עיקרון מאוד בסיסי באופן שבו קנאביס גדל. ההתייחסות שלך רלוונטית לחלק נכבד מן היבולים המקובלים, אך לא עבור קנאביס.
    דמיין את התרחיש הבא: צמח קנאביס בגובה ורוחב של 2 מ', שני ענפים באותו הגודל, חשוף האחד לנורת cfl 24w, האחר ל-cfl 52w, כאשר שניהם בעלי אותה מידת יעילות וספקטרום. הפריחה המתקבלת על אותם ענפים בעלת משקל, נפח ואף ריכוז קנאבינואידים שונה. ייבול בקנאביס הוא תוצר של שטח פנים ועצמת הארה. טיבו וכל המשתמע מכך. הוסבר בעבר, למרות ובחרת להתעלם, בדיוק כפי שהתייחסת לעניין ה-par בנושא ה-led, למרות והסברתי גם אותו.

מכוון ומעדיף להימנע מוויכוחים, כאן אני ממצה את הדיון. המשך יום מקסים, סופ"ש נפלא ושבת שלום לכולנו.

11. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אזה ויכוח מטומטם.
    לדעתי כולם צודקים, כלומר ברור שצמח עם מסה יותר גדולה יתן יותר יבול וברור שצריך לתת לו מספיק אור בשביל שיוכל לגדול.
    צמחים שגודלים בחוץ יכולים להגיע לגובהה מרשים של יותר ממטר ויכולים להניב כמעט קילו לצמח.
    ואני מכיר כמה מגדלים מקצועים (כלומר שמגדלים יותר מ4 קילו בכל גידול) שלא עושים את כל הקשירות והscrog כי הם טוענים שגם ככה יצא להם אותו דבר, וגם פיצול של הצמח כאשר הוא באותה מאסה כמו צמח שלא פוצל יתן את אותו הדבר (בדוק).
    אבל אם לצמח לא יהיה מספיק אור אז הוא לא יתן את היבול הרצוי וכמות היבול תרד.

12. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    יש גם צמחים בגידול חוץ שיכולים להגיע לכמעט 3 מטר, אני כבר מדמיין את היום שבוא קנאביס יהיה חוקי ואז אוכל לשתול אצלי בגינה זרע ולגדל בלי לפחד שהשכנים יראו, למרות שרוב השכנים אצלנו מעשנים ויש גם אולי איזה אחד או שתיים או אפילו יותר שמגדלים אבל עדיין אני לא רוצה לקחת סיכון אז אני צריך להוציא הון תועפות על גידול פנים ולדאוג ללחות לטמפרטורה לסירקולציה והכי יקר - לתאורה, כשכל זה היה יכול להיות לי בחוץ והכי גרוע שזה מהכסף של ההורים.. כמה שהעולם הזה לא מתוקן וכמה בורים יש בו ואיך אנשים לא רואים את המובן מאליו אני פשוט לא יכול לקלוט את זה, אני מאמין שעוד כמה שנים זה יהיה חוקי ויעיפו את האלכוהול והסיגריות והעולם יהיה מקום טוב יותר.

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אוקיי, אני מבין שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך...

אני מאמין שהדיון הזה יעלה שוב בעתיד.
    עד אז אני מקווה שאמצא ניסוח יותר הולם.

14. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אגרונום יקר, הבנתי את המכניקה, וכיצד בפרחים מתבצעת נשימה תאית מסוכרים הנוצרים בצימוח הירוק סביבם ולכן ישנו קשר, אך אני אומר ש-x שטח פנים מגנטיקה מוגדרת תמיד יפיק את אותו משקל ייבול באותם התנאים ללא קשר למס' הפריטים, מתי פרחו ומה מסתם הכללית. אני אומר ששטח פנים + אור = ייבול מוגדר.

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה מה שהתכוונתי לומר, מסה מסויימת של צמח (שזה שווה ערך לשטח פנים פחות או יותר) ייתן תמיד את אותה כמות של יבול.
    אך אם נכפיל אתת שטח הפנים, גם נכפיל את כמות היבול.

היחס הקבוע הזה הוא מספר נתון (שלא משתנה) שנקרא יבול משקי (או מקדם האסיף).

ניתן להשפיע על גודל הצמח ע"י יותר תאורה, אך החלק היחסי של היבול ישאר אותו דבר.

הטעות היחידה שלך היא ששטח פנים קבוע (lai) = כמות פוטוסינטזה.
    הנתון לא נכון מכיוון שהצמח יכול לשנות את ריכוז הכלורופיל בצמח כתלות בתאורה או בתנאי סביבה שונים.
    כתוצאה מכך קצב הפוטוסינטזה משתנה.

משך ההתפתחות * קצב (כמותת פוטוסינטזה ליח' זמן) = משקל סופי (צמח ותוצרת).

ציטוט מדוייק של פרופ' שמוליק וולף הדיקן של הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית.

16. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אני מצביע על קשר ישיר בין האור, שטח הפנים (לא מסה) ותוצאה. לא דיברתי על קצב ייצור הסוכרים, אלא אתה.
    בכלל כל הדיון הזה החל כי מישהו שאל שאלה. התשובה שעניתי נכונה. אם מתחשק לך לנתח, הרגש חופשי.

17. mr weed..

mr weed.. קנאביסט

לייקים:
    1
    חברים תודה רבה לכם אתםם אחלההה!!!..

יום יבוא והכול יהיה ירוק..:]

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!