1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חורים בעלים של הצמח (גידול פנים)

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Bluestar, ‏16/8/17.

1. Bluestar

Bluestar חבר חדש

לייקים:
    1
    בהתחלה היה לי חור קטן בצמח שהוא היה רק בן שבוע
    ועכשיו שהם גדלו שמתי לב שהצמח השני קיבל גם את החור בעלה העליון
    מזה יכול להיות?
    https://anonimage.net/image/svZbqqQD8S

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    הייתי רוצה לאמר לך שזה נראה כפגיעה פיזית בעלה... אבל העלים הצעירים נראים כאילו משהו (מזיק) מנשנש אותם..

3. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    כן כנראה משהו מנשנש אותם.קצת K300 בחדר לפני תחילת הגידול מונע את כל הבעיות האלה מההתחלה

4. Bluestar

Bluestar חבר חדש

לייקים:
    1
    יש דרך להעיף את המזיק?
    מישו הציעה לי להכין תרסיס עם ליטר מים ורבע כוס טבק ולרסס עליו זה יעיל?
    והעלים הצעירים ניראים ככה כי עשיתי לו fim לפני כמה ימים

5. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    פרט שולי... חח
    בכל אופן זה ממש לא בטוח שזה מזיק... תעשה בדיקה טובה מתחת לעלים ועל מצע האדמה ואם תבחין במשהו תנקוט באמצעי הנדרש..

6. Bluestar

Bluestar חבר חדש

לייקים:
    1
    העיפתי מבט ולא ראיתי כלום חוץ מכמו נקודות לבנות כאלה על העלים

7. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    התלבטתי אם לחכות ולראות אם הבעיה שלך מחמירה כדי להיות בטוח לפני שאני ממליץ משהו אבל החלטתי לזרוק משהו לאוויר, תראה אם זה מתאים למקרה שלך..
    הצמיחה החדשה המעוותת היא כתוצאה מה-FIM?
    אם לא, אני מציע שמדובר בעודף קל בסידן. האם נתת CALMAG בימים האחרונים?
    אני עדיין נתקל בזה מדי פעם כשאני מגזים עם CALMAG.
    סידן הוא יסוד חשוב במבנה הצמח, עודף ממנו גורם אצלי לעלים "להיסדק" כמו בתמונה שלך ולצמיחה מעוותת.
    מכיוון שסידן אינו נייד, צמיחה חדשה תהיה מעוותת.
    עוד סימנים אצלך שמחזקים את זה הם עלים בצבע ירוק כהה (CALMAG מכיל גם חנקן). קצוות העלים המשוננים מאפירים (להבדיל מחומים) אבל אחרי כמה ימים מתחלפים לחום של צריבה כי העודף בסידן נמשך ומתחיל לעורר מחסורים ביסודות האחרים, בעיקר אשלגן (אני מקווה שאני לא מטעה) אבל פחות תשים לב לזה כי אתה לא בפריחה. יש נקודות קטנות בהירות (בעלים בתחתית התמונה) ופגעים זעירים בשאר העלים, תסתכל מקרוב.
    קצוות העלים מקומרים ממש טיפה כלפי מעלה. אם הטמפרטורה אצלך לא גבוהה אז זה גם סימן שהיה אצלי אבל אני לא מוכן לקשר אותו ישירות לעודף בסידן. לדעתי זה קרה כתוצאה מחוסר איזון ביסוד אחר (כתוצאה מהעודף בסידן).
    בגדול הייתי מוריד מעט מהדישון כי הסימנים אצלך ממש התחלתיים.
    בהצלחה

Bluestar ו-ההולנדי המעופף אוהבים את זה.
  8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    הקצוות של הצמיחה החדשה נראים ככה בגלל קיטום אני מניח, החור שסימנת בעלה יכול להיות מהרבה סיבות, העיקר שזה לא ממשיך.
    אתה יכול לפזר קצת מדבקות צהובות למקרה שיש איזה משהו שטועם לך מהצמח, אבל אם זה הנזק היחידי שאתה רואה לא הייתי עושה מזה סיפור..

Bluestar ו-Potter אוהבים את זה.
  9. Bluestar

Bluestar חבר חדש

לייקים:
    1
    העלים החדשים נראים ככה בגלל הקיטום
    אני לא משתמש בCalmag אתה ממליץ לי לקנות?
    אני משתמש כרגע רק בדשן של Biobizz של Grow+BioHeaven
    1 מ"ל לליטר מים מכל אחד משקה 3 השקיות דשן וה4 מים
    לא הייתי מכייל את רמת ה PH כי לא היה לי את הנוזל היום קניתי אותו והשקה הבאה אני יכייל ל 6.7
    ויש לי קצת בעיות עם הטמפרטורה אני מגיע בצהריים ל 31 מעלות ובלילה 27 מעלות לחות נעה בין 46~60

ואני חושב שהמצב של העלה שלי מדרדר \ שמתחיל להיות לו עוד חורים (האור ניראה ככה בגלל הלד)

נ.ב-הצמח הזה ממהתחלה יצא לי מעוות רק שהוא יצא מהזרע הוא גדל עם עלה אחד נורמלי והשני יצא כמו רבע עלה וממש קטן (עד עכשיו הוא קטן מאוד וניראה מוזר)

https://anonimage.net/image/7AHPxWsq9X

#9 Bluestar, ‏18/8/17
    נערך לאחרונה ב: ‏18/8/17
  10. Bluestar

Bluestar חבר חדש

לייקים:
    1
    אני יפזר כמה מדבקות במקרה שמדובר במזיק

11. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אם אתה עם ביו ביז אז אין לך צורך בקל מג.
    אני לא יודע מה המינונים של ביו ביז אבל אם אתה מדשן לפי הטבלאות אז אתה יכול להוריד טיפה מהמינון ללא חשש. המליחות של המים בישראל גם ככה גבוהה. דעתי היא שיש לך ריכוז גבוה מדי של מלחים באדמה. אבל ממש מעט, חוצמזה הן נראות נהדר.
    בתמונה האחרונה ששלחת אתה יכול לראות התחלה של סימני צריבה בין ורידים בעלים, סימן בד"כ של חוסר במגנזיום. על אף שעודף במגנזיום הוא די נדיר, הצריבה המוזרה הזאת היתה מלווה מקרים של עודף קיצוני אצלי. אולי גם אצלך. יש לך סגול על הגבעולים של העלים? בתחתית של הגבעול או למעלה?
    כשאני דישנתי עם ביו ביז, נתתי כל השקייה. הכי חשוב שתקפיד שהמצע מתייבש כמעט לגמרי לפני שאתה משקה שוב. תרים כל עציץ עם יד אחת כדי לוודא.
    אני חושב שיעזור עם תנסה לשמור על PH של 6.5 שהוא בטווח יותר מקובל לאדמה. את ה-PH יותר חשוב שתמדוד בנגר. אתה רוצה שיהיה לך PH 6.5 בנגר, זה מה שהיה לך במצע, כך אתה יודע שזה מה שהצמח שתה. בהתאם לזה את מכוון את ה-PH של ההשקייה כדי להעלות או להוריד במצע.
    לא רואה אצלך סימני למצוקה מחום. אם שעות האור אצלך הם במשך היום שלנו, אתה יכול להפוך את שעות האור שיהיה בלילה כשהטמפ' נמוכה יותר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!