1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חושב לגדל - כמה שאלות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Track, ‏24/11/13.

1. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    תמיד רציתי להיות יותר בקשר עם הקנביס שאותו אני מחזיק כנס בריאותי, וכיוון שעברתי לגור לבד בדירה שלי, חשבתי שהגיעה הזמן :)

קראתי המון כתבות וראיתי כמה סרטים דוקומנטרים, ויש לי כמה שאלות:

1.) זרעים. אילו זרעים לקנות? יש מאות ואין מקור יחיד אמין שאני מכיר או כמה מקורות שמסכימים זה עם זה. בטח יש סוג שהוא "הכי טוב", נכון? מחפש המלצות.

2.) תאורה. יש לי ארבע נורות פלורסנט 135 וואט, ואני מאמין שביחד הם נותנות כ25,000 לומנס.. אז זה מספיק, לא? הקטע הוא שהן 5500K שזה אור לבן. זה בסדר? אם לא, מה כדאי?

3.) טמפרטורה. אוטוטו חורף והטמפרטורה יורדת ל10C מינימום במרכז.. זה בסדר או שאני צריך למצוא מקור חימום? אם כן, חשוב שהחדר יהיה באותה טמפרטורה כל הזמן?

4.) סוג. יש Feminised ו AutoFlowering. אין לי בעיה להפסיד קצת באיכות ובכמות אם זה אומר שהכל ייקח רק חודש במקום חודשיים.. אבל השאלה כמה אני מפסיד.

תודה מראש!

2. תום

תום חבר חדש

לייקים:
    0
    1. כל אחת משלושת החברות האלו נחשבת לאמינה עם גנטיקות טובות ואחוזי הצלחה סבירים במשלוח:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2012/06/רכישת-זרעים/

2. לדעתי הכמות וואט הזו לא תספיק ליבול משכנע - ועוד מנורות CFL, שמתאימות רק לשלב הצמיחה.

ממליץ להשקיע בנל"ג:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/01/מדריך-תאורה-בסיסי-לגידול-מריחואנה-בבי/

3. עדיף שהטמפרטורה תהיה בסביבות ה-20-25 מעלות.

החורף הישראלי ברוב המקומות לא מסכן ברמה של "להרוג" את הצמחים, במיוחד כשתאורה דולקת ואז הטמפרטורה מתאזנת עם החום שהנורות פולטות (במיוחד אם משתמשים בנורות נל"ג). בלילה יתכן ותהיה בעיה ותצטרך לחשוב על פיתרון לחימום.

4. אין זן שתוכל לקצור תוך חודש. רוב הזנים האוטומטיים יקחו לך 50-80 יום ויותר:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2012/11/קנאביס-בפריחה-אוטומטית-לשתול-ולגדל-בח/

מבחינת היבול הם יוציאו לך 20-50 גרם לצמח גג ברוב המקרים. בגידול של זן רגיל אתה יכול להוציא 50-150 גרם לצמח, לפעמים יותר ולפעמים פחות תלוי בתנאי הגידול ובאהבה שנתת להם :)

3. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    1.) אתה אומר ששלוש החברות הללו טובות יותר מהאשר? אני שואל כי יש עשרות חברות.. אולי אפילו יותר.

2.) אתה בטוח? 135 וואט x 4 = לומנס 25,000.. זה אמור להספיק למטר רבוע, לא? בקשר לCFL, אני טועה שנורות כאלו יכולות להתאים גם לשלב הצמיחה וגם לשלב הפריחה (תלוי בצבע - 2700K או 5500K)?

עם הל"ג מדובר ב50,000 לומנס שזה נראה לי יותר מדי, לא? נגיד שזה בארון, זה יכול לעשות שריפה.

אבל אם הנל"ג טוב רק לשלב הפריחה, אז לא עדיף שאני אשתמש בCFL לשלב הצמיחה לפחות או שגם זה לא כדאי?

3.) אני טועה שחום שמפיקה נורה שווה ערך לכמות הוואט שהיא דורשת? ז"א שנורות הCFL שלי דורשות 540 וואט ולכן יחממו את החדר יותר מאשר הנל"ג 400 וואט?

4.) רגע, 50 גרם לצמח..? אני חושב שאיבדתי אותך. לפי האתרים הנ"ל רב הזנים מפיקים ב250-500 גרם למטר רבוע.. אם כך, אתה אומר שבמטר רבוע ניתן לגדל לפחות 5 צמחים?

5.) יש לך מושג מה מצב השוק? אני מבין שהכל "hush-hush", אבל נגיד אני מגדל אפילו צמח אחד ומוכר 50 גרם ב50 ש"ח לגרם, זה כבר 2,500 ש"ח. אפילו מנורת 1000 וואט לא תעלה חמישית מזה לחודשיים.. נראה לוקרטיבי על הנייר אבל האמנם? אבין אם לא תוכל להרחיב.

4. תום

תום חבר חדש

לייקים:
    0
    1. יש עשרות חברות, חלקן טובות יותר חלקן טובות פחות, חלקן מסורות לעבודה שלהם וחלקן פשוט רמאיות - ממה שאני מכיר החברות בעמוד הזה בעלות תודעת שירות טובה יחסית ואחוזי הצלחה סבירים במשלוח הזרעים.

2. 5500 קלווין זה אור כחול שמתאים בעיקר לשלב הצמיחה, האור הזה לא יביא לך את התוצאות הרצויות בשלב הפריחה ולכן אתה צריך גם נורה שתיתן לך אור אדום (כמו נל"ג למשל), אתה כן יכול להשתמש בנורות ה-CFL בתחילת הדרך.

3. חלק מהיתרון של נורות CFL זה שהן לא מפיקות חום יחסית לנורות גידול אחרות (בעיקר נורות HID) אז לא - ה540 וואט CFL שלך לא יפלטו חום שמתקרב ל-400 וואט HPS.

4. 50 גרם לצמח זה יבול טוב עבור זן אוטומטי שגודל 70-90 יום בממוצע, זה יבול פחות טוב לרוב הזנים הרגילים. המידע שמביאים לך באתרים מתייחס לתנאי גידול אופטימליים-אם זה גידול ראשון שלך לא הייתי מצפה לתפוקת יבול שכזו.

5. 50 שקל לגרם יעוף לך החומר ברגע אם הוא סביר פלוס, המחיר הממוצע בשוק הוא קרוב יותר ל-100:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/המחירון/

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!