1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חישוב איוורור לחדר

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י GD6, ‏31/5/14.

1. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    החדר הוא חדר סטנדרטי.. אני מאמין ש 4x4 בערך..
    יש לי שני מנורות 1000w. מתכוון לחבר רק אחת מהם כרגע.
    יש לי מפוח קטן שמיועד ל 1x1, לא זוכר כמה מק"ש.
    אני מתכוון לקנות מפוח של 1100 מק"ש למנורה כדי שיוציא את האויר החם דרך שירשור שמתחבר לרפלקטור, ביחד עם אויר חם מהחדר, ולחבר לו מסנן פחם.
    לאיזה מפוח אני זקוק כדי שיכניס אויר קר לחדר?
    האם אני יכול להשתמש במפוח שמיועד ל 1x1, אני מאמין שהוא בסביבות 300 או 400 מק"ש. קניתי אותו פעם ולא יצא לי להשתמש בו.

אם היה לי את הכסף, הייתי פשוט משתמש במפוח 1100 מק"ש בשביל שיכניס אויר קר לרפלקטור ויוציא אותו ישר לבחוץ. ועוד שני מפוחים אחד שיכניס אויר קר לחדר ואחד שיוציא.
    אבל מכיוון שכרגע אין לי את התקציב אני מתכוון להשתמש באותו אחד שמוציא תאויר החם מהחדר שינשוב לתוך הרפלקטור ויוציא דרכו תאויר החם מהחדר.
    ובמפוח הקטן שיכניס אויר.
    האם עדיף לקנות מפוח יותר גדול כדי שיכניס אויר? או שזה בסדר..?
    האם צריך לתת למפוחים לעבוד 24/7 ?
    למפוח שמכניס אויר לא צריך שיהיה מחובר מסנן פחם, נכון?

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    קטע מממאר שיכול לעזור לך:

קודם מעט מושגים ועובדות:
    מק"ש= מטר מעוקב לשעה, לכל מפוח או ונטה יש את כושר העבודה שלהם. לדוגמה מפוח של 250 מק"ש יחליף את האוויר 250 פעמים בחלל של 1xM3 (אחד מטר בשלישית).
    מומלץ להחליף את האוויר בחלל הגידול בתדירות של פעם בשתיים/שלוש דקות. כאשר צריך להתחשב בגודל הנורה, בהתנגדות שמוסיף הפילטר לסינון הריחות ובשרשורים שבין הפילטר לבין ה-Cool tube ובין ה-Cool tube למפוח.
    לצורך החישוב האוורור נשתמש במקדם 120. מקדם זה מכליל בתוכו את נפח החדר, התנגדות מהשרשורים והתנגדות הפילטר.
    את המקדם הזה צריך להכפיל בחישוב של נפח החדר.
    ומהחישוב אפשר להבין שאם חדר הגידול שלנו הוא בעל נפח של 1xM3 (אורך x רוחב x גובה) אז נזדקק למפוח בעל 120 מק"ש.
    לרוב, חדרי הגידול הם לא בגובה של מטר אלא יותר ולכן הדרך הפשוטה לחישוב המק"ש הרצוי היא: הנפח כפול 120.
    אגב, אם לדוגמה בחישוב שלנו יצא מק"ש דרוש 230 תמיד עדיף לעגל כלפי מעלה את המספר ולהתקין מפוח של 240.
    דוגמה לחישוב:
    מידות חדר הגידול: 1 מטר אורך, 1 מטר רוחב, 2 מטר גובה.
    1X1X2=2 כפול המקדם 120, המק"ש הרצוי לחלל הזה הוא 240

(המאמר המלא באתר hydromatket: http://www.hydromarket.co.il/#!grow-room-ventilation-guide/c250f)

אתה יכול להפעיל אותם 24 שעות רצוף. הרבה מגדלים נוהגים לכוון טיימר ולכבות את המפוחים בהתאם להזנה של פחמן דו-חמצני (במידה ויש).

אין צורך לחבר פילטר פחם למפוח שמכניס אוויר פנימה.

אתנול אוהב/ת את זה.
  3. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה Adiv . ראיתי את זה גם במאמרים אבל רציתי להיות בטוח שאנשים פועלים לפי זה..
    כי זה היה נראה לי מוזר לדוגמא שרשום "מומלץ להחליף את האוויר בחלל הגידול בתדירות של פעם בשתיים/שלוש דקות".
    כי בשביל לעשות את זה צריך טיימר מחזורי. ניסתי להשיג טיימר מחזורי כבר כמה זמן בשביל מערכת האיירופוניקה. זה גם יקר וגם בא בלי שקע ותקע וצריך איכשהוא לחבר. יש כאלה זולים באיביי אבל סיניים.
    הטיימרים הסטנדרטיים הם 15/15 דקות. לכן שאלתי על האפשרות להריץ את זה 24/7.
    וגם היה לי נראה לי קצת לא הגיוני מכיוון שיצא לי בחישוב של 3.5*4*2 כפול 120 3360 שזה הרבה, בקושי יש לי כסף ל 1100 מקש.
    ועוד משהו.. אצלנו משתמשים במקש. בחו"ל זה CFM.
    יש הרבה מאמרים על חישוב לפי CFM.
    בשביל להחליף את זה למקש. ניתן לעשות זאת ל cubic metre/minute ולכפול ב 60?
    פה יש מחשבון שהופך ל CMM - cubic metre/minute.
    http://www.convertunits.com/from/cfm/to/cubic+metre/minute
    אז אני מאמין שצריך לכפול ב 60 אחרי התוצאה לא ? מכיוון שמקש זה לשעה, לא?!

4. סטלןבכיר

סטלןבכיר קנאביסט

לייקים:
    17
    @Adiv. אני מה זה קשה בחשבון. אם אני מכפיל 2×3×2 ואז כפול 120 יוצא לי 3600 מקש. האם זה מה שצריך לחדר כזה.?

5. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    2*3*2*120=1440

6. סטלןבכיר

סטלןבכיר קנאביסט

לייקים:
    17
    זה 3×5×2=15 אז כמה צריך?

7. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    2*5*3=30
    30*120=3600

8. סטלןבכיר

סטלןבכיר קנאביסט

לייקים:
    17
  9. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    5X2X3 = 30
    כמות הפעמים שהאויר צריך להתחלף בחלל הגידול = 3 60X דקות (בכדי להפוך את יחידת המידה למק"ש - מטר מעוקב לשעה) = 180
    ולכן 30X180 = מק"ש 5400 , זה הספק תחלופת האויר שעליך לדאוג לו לפי הנתונים שלך

10. סטלןבכיר

סטלןבכיר קנאביסט

לייקים:
    17
    הזוי צריך ממש מפוח תעשייתי. חבר עשה בעבר גידול בחדר רגיל סטנדרט 3×3×2 וחצי. 9 מטר מרובע. הוא טוען שאחד של 1000 עשה עבודה מצויינת.תודה בכל אופן

11. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    משער לעצמי שזה היה מחזור חורף... בעונה החמה לא רואה איך 1000 מביא אותך לנק' הסיום כמו שצריך (ביחס למידות שציינת)

אין על מה... בהצלחה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!