1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי

חקר המאנצ'יז: מדוע קנאביס מעורר תיאבון?

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏11/2/14.

1. Admin

Admin מנהל
    מנהל

לייקים:
    183
    מחקר חדש מסביר מדוע עישון קנאביס גורם לתופעת המאנצ'יז – התיאבון המוגבר. בניסוי נמצא ש-THC נקשר לקולטנים מיוחדים ב"פקעת הריח" הנמצאת במוח וגורמת להגברת הרגישות לניחוחות, המובילה להגברת התיאבון."מאנצ'יז" היא אחת התופעות המוכרות הנלוות לצריכת קנאביס ואחת הסיבות שקנאביס נית... http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2014/02/חקר-המאנציז-מדוע-קנאביס-מעורר-תיאבון/

2. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    14
    המחקר הזה לוקה בחסר, בנוסף בדקו רק את הקנבינואיד thc והשפעתו על התאבון.
    לcbd וקנבינואידים נוספים יש השפעה רצינית ביותר על הקולטנים, בין אם במוח ובין אם בקיבה והמעיים המשפיעים על התאבון. אני לא חושב שאותה פקעת הריח לבדה היא זו שגורמת לכל המאנצ'.

ואם כן, אצל אנשים תתרנים? אין פקעת ריח? קנאביס לא יגביר אצלם תיאבון?
    תמוהה משהו.

אני חושב שמדובר בשילוב של ההשפעה על "מנגנון הרעב במוח" אותו מנגנון שאמור להתריע לנו גם על תחושת שובע, מה שקורה פחות כאשר ממאנצזים. בנוסף קולטנים לקנאביס יש בשפע במעיים ובקיבה ואליהם לא התייחסו כלל בכתבה, הקשר הישיר בין הרצון העז של הקולטנים במעיים לקבל אוכל ובין מה שהמוח משדר להם ממנגנון הרעב נשמע קצת יותר פשטני והגיוני מפקעת ריח, אבל מה אני מבין, לא שיחקתי עם מלא עכברים במעבדה לאשר את דברי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!