1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    במי ברז יש -
    *כל מיני מלחים בריכוז מסויים שאין לך שום דרך לדעת מה הוא ומה וכמה אתה נותן לצמח מכל אחד.
    *כימיקלים שמוסיפים למים כדי "לטהר" אותם.
    *מתכות כבדות - שמגיעות מהמפעל ומהצנרת.

את כל אלה אתה לא רוצה בעציצים שלך - זה דבר ראשון.
    דבר שני - את אותם יסודות שאתה מדבר עליהם יש גם במים מינרלים, ומאחר ובמים מינרליים אין את כל אחד מה-3 כוכביות למעלה - כנראה שעדיף יהיה להשתמש בהם.
    דבר שלישי - עין גדי לא עולים הרבה יותר ממי ברז, אני לא יודע כמה מי ברז עולים בדיוק אבל תעשה את החישוב שלך - שקל לליטר של מים (!!!) לעומת בוא נגיד 30 אגורות לליטר מים מלוכלכים.

אם זה הייתי אני הייתי עובר למינרליים, לפחות לשבוע-שבועיים לראות אולי יש שינוי (ביחד עם שאר הדברים שאמרתי, ותן לי להתייחס לחלק מהם-)

אתה מדבר על המאוורר הקטן הזה עם הקליפס ?
    בערך בגודל של צלוחית ?
    אם כן תוסיף לפחות עוד אחד (אני לא יודע מה הגודל של החדר שלך אבל זה נשמע הרבה יותר מידי קצת), אני הייתי מוסיף 2.

קודם כל - אם אין לך צלוחית לכל עציץ - זה הזמן לשים.
    עכשיו אני בסך הכל יורה פה באוויר - אני לא ראיתי בעיניים את החדר שלך וגם אם כן אני לא מומחה, אני פשוט משתדל להפעיל היגיון פשוט - אם משהו לא עובד טוב - צריך לשנות משהו.
    לא מדובר פה בתורה (!)
    כן - אתה צריך להיות עקבי, אבל זה לא אומר שאי אפשר לשנות דברים אם משהו מסויים לא עובד טוב.
    אם אני הייתי רואה אצלי שהעלים כבר די הרבה זמן נפולים ונראים מיסכנים כאלה הייתי מנסה לשנות משהו - ובמקרה הזה - הדבר הראשון שהייתי מנסה זה להוריד את כמות המים בהשקייה.
    ברגע שיש לך צלחת המים שמחלחלים נאספים בצלחת (ושלא יגיעו למצב שהצלחת עולה על גדותיה) ואז אתה לא נוגע בהם - לאט לאט החלקים העליונים מתייבשים ולמטה נשאר מאגר של מים ומינרליים שאם הצמח צמא הוא יכול להגיע אליו וממש - לשאוב את המים חזרה מהצלחת.

אני אומר - תנסה - שבוע שבועיים ותראה אם יש שינוי לכאן או לכאן ולפעול בהתאם.
    כמובן ביחד עם שאר הדברים שאמרתי (מים, איוורור).

שוב אני לא מומחה - אבל זה מה שאני הייתי עושה.

בהצלחה.

ד"א - אני חושב שבינתיים את האור כדאי להשאיר על 12-12.
    הצמחים צריכים את החושך.
    אבל שוב - זה רק אני.
    עריכה - מה שאגרונום אמר [;

#81 woogs, ‏8/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/2/14
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן כן!

אפשר 24 שעות.
    אני מניח שהצמח כבר פחות צריך את שעות החושך (הוא אוטומטי, מה איכפת לו מ 12 שעות חושך).
    זה בהחלט נשמע שהצמח שלך מגיב יפה ל 24 שעות אור רציף.

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    Ok
    ביצוע מיידי, החל מהלילה
    ירד הטיימר של המנורה, 24 שעות מעתה
    נוסף עוד מאוורר קטן
    השקתי פחות מליטר לכל צמח (קצת יותר מחצי ליטר)

4. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    האמת משהו מוזר קורה כשאני מנסה לאזן מי עדן
    נראה כאילו הנוזל phdown של ghe פחות יעיל
    כאשר טיפה אחת במי ברז מורידה בסביבות 1.0, במים מזוקקים בסביבות 1.5
    במי עדן 3 טיפות (שזה המון!) הורידו 1.0, אישית זה לא בא לי בטוב אז וותרתי
    למישהו יש רעיון למה זה קורה?
    מקווה שזה לא מפריע לפותח האשכול שאני שואל פה, אם כן תגיד לי

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תרגיש חופשי :) זה מידע לתועלת כל הקוראים

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הניחוש שלי זה שבמים מינרליים יש הרבה מלחים, מלחים = בסיסים = ph בין 7 ל - 14,
    ז"א חומר ש"ינתגד" כשינסו להוריד לו את ה-ph
    זה רק ניחוש באוויר
    [:

7. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    עדכון ביניים נטול תמונות (לא הספקתי לצלם בבוקר ועם המנורה או עם פלאש זה יוצא סתם גרוע):

העלים בצמחים נראים הרבה יותר מאוששים, אף עלה לא שמוט, ככל הנראה בגלל אחד או יותר משלושת הצעדים שהומלצו לי כאן (תודה ל-woogs ולאגרונום) ויושמו בשבת:
    * הפחתת השקיה לפחות מליטר לצמח
    * הוספת מאוורר
    * מעבר למשטר אור של 24 שעות

מס' 2 המנוולת ממשיכה לגדול, ומגיעה נכון להערב ל-93 ס"מ גבוהים - מעל המדד העליון של הזן לפי היצרן (90 ס"מ). יש לה בבירור אנטומיה (גנטיקה?) שונה משאר הצמחים: יש יותר מרחק בין "צומת" עלים למשנהו, ובכלל, בעוד שאר הצמחים נראים יותר דחוסים, יותר מעובים גם במבנה העלים גם במבנה הפרחים, נראה שהיא יותר "מאווררת", דהיינו העלים והפרחים הרבה פחות צפופים. ממש יצא קטע מוזר עם הצמח הזה שלא דומה במאום לאחיותיו, למרות שהוא אמור להיות זהה גנטית. מבין כל הצמחים היא נמצאת בשלב הכי ראשוני של הפריחה, ונותר לי רק לקוות שבהמשך הפריחה היא תתעבה ולא תוציא לי פרח פה פרח שם.

מס' 3 עקפה את מספר אחד בשערות הלבנות ובצפיפות הפרחים, ונראה כרגע שהיא תהיה מוכנה ראשונה לקציר, להערכתי תוך שבוע-שבוע וחצי (אבל אולי אני אופטימי...).

האדמה מתייבשת מהר הרבה יותר, ככל הנראה בגלל תגבור שעות התאורה והפחתת הכמויות (אולי גם המאוורר הנוסף?). הערב היא יבשה לגמרי לכל העומק שאני מגיע, לאחר שבפעם האחרונה השקתי במוצאי שבת. נראה שאשקה שוב הערב, ללא דשן.

עדכון מצולם - בהמשך.

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אוקיי טוב לשמוע על השיפור חבר

הממ כמה דברים -
    אני לא רוצה לבאס אותך אבל יש לך "קצת" יותר משבוע שבוע וחצי לקציר.
    תקן אותי אם אני טועה אבל הצמחים בפריחה מה-24.01 בערך מה שאומר בערך שבועיים וחצי נכון ?
    זמן פריחה מינימלי (100% אינדיקה) הוא 8 שבועות (אולי אולי אולי במקרים נדירים 7), אם מדובר בהייבריד או 100% סאטיבה זה יכול להגיע עד 14 שבועות !
    ככה שיש לך עוד זמן, הייתי אומר בערך חודש וחצי,
    ההצעה שלי - תנסה לא לצפות לעתיד ולהתמקד בהווה.

לגבי הבעיה של המקום (והגובה),
    lst או scrog יכולים לפתור לך את הבעיה (וסביר להניח שגם להגדיל את היבול משהו), עם עדיפות ל - scrog.
    לא סיפור ממש מסובך scrog -
    אתה לוקח רשת בגודל בערך של 4x4 ס"מ (גודל של כל ריבוע) ומותח מעל הצמחים,
    במקרה שלך שאתה כבר נכנס יחסית מאוחר לסיפור - אתה צריך למקם את הרשת קצת מתחת הגובה של הצמח.
    זה יכול להיות קצת טריקי כי בעיקרון אתה צריך לעשות את זה בשלב יחסית מוקדם ככה שהצמח גודל ישר "לתוך ודרך" הרשת.
    אין לי ניסיון עם השיטה, ולמרות שזה נשמע די פשוט, המקרה שלך שונה כי אתה כבר בשלב יותר מאוחר ואתה תצטרך לכופף את הצמח ככה שאני לא רוצה להמליץ יותר מידי כדי שלא לגרום לך בטעות נזק, ככה שאם יש מישהו שיש לו ניסיון עם סקרוג עדיף שיגיד במקומי.

מה שכן - lst שיטה יחסית יותר פשוטה,
    אתה לוקח נקודות עגינה וקושר אליהם את הענפים בעזרת חוט וככה אתה גם מנמיך את הצמח, גם מגדיל את השטח שמקבל אור וככה (טוענים שאתה) מגדיל את היבול והורג 2 ציפורים בחוט אחד (או כמה חוטים [:)

אנטומיה וגנטיקה - 2 דברים שונים -
    אנטומיה זאת הצורה והמבנה של משהו
    גנטיקה זה החומר, המידע והתכונות התורשתיות שיש לכל יצור חי.
    וכן יכול להיות שמצמח אחד - כמה זרעים יקבלו כמה גנטיקות שונות, כמו שלא כל האחים נולדים זההים.

לגבי ההימתחות -
    אתה יכול להוסיף כמה מנורות (CFL או LED, כן יש גם לדים כאלה כמו מנורות רגילות שמתברגות לבית מנורה פשוט או כל דבר אחר) פשוטות, של אור לב קר - זה אומר מעל 4500K (שים לב זה רשום על האריזה), מה שבן 2700 ל3500 נחשב לבן חם, מה שבין 3500 ל4500 נחשב נייטרלי, ומה שמעל 4500 נחשב קר.
    אור לבן קר, או אור באורכי גל כחולים גורם לצמח לגדול צפוף ויחסית עם מרחק קטן בין הצמתים.
    ההיפך - אור לבן חם, או אור באורכי גל אדומים - גורם לצמח להימתח יותר.

אני לא יודע עד כמה זה יעזור במקרה שלך כי אתה בשלב מאוחר יחסית, אבל לא יזיק לנסות,
    המנורות עולות גרושים ועוד אור (בעוצמה כזאת לפחות) לא עשה רע לאף אחד.

בכל מקרה - מחכה לתמונות [:

#88 woogs, ‏10/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏10/2/14
  9. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    woogs החישוב שלך מוזר. מדובר בזן אוטומטי מהיר מאוד, שלפי יצרן הזרעים המחזור שלו אמור להימשך בין 6 ל-8 שבועות. הפרחים החלו בצמיחה ב-14 לדצמבר, ועד כה כל הלו"ז הלך לפי מה שכתב היצרן. גם אם אני לוקח בחשבון ש-8 שבועות זה אופטימי, ונניח שמדובר ב-9-11 שבועות - אני בתחילת השבוע התשיעי כרגע.

אבל רגע רגע... שאני מסתכל על דף היצרן לא ברור לי אם לא יצאתי חומוס... כתוב שם completing the flowering cycle in 6 weeks האם זה אומר שהפריחה אמורה להימשך 6 שבועות או כל הגידול? לא ברור לי... תעיף מבט פה ואולי תחכימני

קראתי על השיטות של הרשת והכיפוף. שתיהם קצת מלחיצות. לא נראה לי שאנקוט באחת מהן, לא בגידול הראשון. נכון לעכשיו עוד יש מרווח טוב מהמנורה לכל הצמחים, לאחר הקונסטרוקציה שבניתי שהגביהה את העציצים האחרים. לפי מה שאני רואה אצל שאר הצמחים, הגדילה המואצת היא בעיקר בתחילת שלב הפריחה, ובשלבים היותר מאוחרים של הפריחה הגדילה מואטת מאוד. כך שאני מקווה שמס' 2 תאט או תפסיק את הצמיחה שלה לגובה, ואם תגדל עוד קצת - אגביה את הקונסטרוקציה לשאר העציצים ב10-15 ס"מ נוספים.

תודה על ההסבר על אנטומיה וגנטיקה, ידעתי את זה איפהשהו בראש אבל עשית סדר בעניינים :)

10. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגב, הארון הוא בגובה של 2.20, אז תיאורטית אני יכול להוסיף עוד הרבה קומות לקונסטרוקציה בפנים :)

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בסופו של דבר היא תפסיק לגדול ותשקיע את האנרגיה בבניית תפרחות גדולות.

מה שהם מתכוונים באתר של הזרעים זה הזמן שלוקח לצמח מתחילת הפריחה ועד הקציר, לא מרגע הנביטה.
    חוץ מזה שכל היצרנים רושמים שמה הרבה נתונים לא נכונים, בייחוד כשזה נוגע לאוטומטים כמשהו שידרבן אותך לקנות
    רוב הפעמים אחוז הTHC בנתונים של היצרן גבוה מהאחוז שלו בשטח,
    אותו דבר לגבי היבול
    ואותו דבר גם לגבי משך הפריחה, שוב בייחוד כשזה נוגע לאוטומטיים
    הם ירשמו לך דברים מזמינים כמו - "רק 8 שבועות מהנביטה לקצירה" בלה בלה בלה
    זה לא באמת נכון,
    הזמן המינימלי לפחות עד כמה שידוע לי שלוקח לקנאביס לפרוח עד הסוף הוא 7-8 שבועות
    ככה שאתה צריך להתחיל לספור מתחילת הפריחה.

קח עוד טיפ - קנה לך באיביי מיקרוסקופ כיס ב-10 ש"ח ככה שתדע מתי בדיוק לקצור את הצמח.
    אחד כזה
    http://www.ebay.com/itm/60x-100x-Mi...37?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item231e97faa1

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גוזון,

עלו כאן שאלות מאוד מעניינות. אני קצת מנסח אותן מחדש.

1. "האם כל הצמחים פורחים במועד שרשום באתר היצרן?" (השאלה מתיחסת בעיקר לאוטומטים)

לא, ליצרן יש אינטרס לפרסם זמן קצר ככל האפשר.
    קיימת דרישה מהמגדלים לצמחים שנותנים הרבה יבול ומהר.
    זמן קצר = יותר אנשים שיקנו את הזן.
    היצרנים לא תמיד מפרטים מה הם עשו כדי לקבל יבול בתקופה כ"כ קצרה. Co2, הרבה אור וכו'.

2. "האם כל הצמחים (מאותו זן) בעלי אורך מחזור זהה?"

לא. אבל כאן הסיבה היא אחרת.
    לאורך תהליך ההשבחה של הזן לא בוצעה סלקציה לצמחים שפורחים כולם באותו זמן ומסיימים מחזור באותו זמן.
    כלומר חלק מהזנים עברו "השבחת בזק" ולא בוצעו ע"י אנשי מקצוע (השערה פרטית שלי).

מקווה שהבהרתי את עצמי כמו שצריך...

13. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מובן, אגרונום.
    להגנת היצרן אוכל לומר כי הוא "ממליץ" על נורה של 1000w ל-1 מ"ר... אני מסתפק ברבע מזה.
    ברור הרצון שלהם למכור וגם הנטייה לעגל אי אלו פינות כדי למכור יותר (קצת כמו ההצהרות האופטימיות בדבר תצרוכת הדלק של יצרני הרכב).

באשר לסעיף 2, לא שאני חולק עליך כי אני ממש לא מהתחום, אבל נשמע לי מוזר: האם בחברה כמו ssc שמוכרת זרעים לכל העולם ומפתחת מדי שנה זנים חדשים לא אמורים להיות אנשי מקצוע? או שגם כאן עיגלו פינות....

#93 גוזון, ‏11/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏11/2/14
  14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גוזון,
    זה תלוי בהגדרה למה אתה קורא אנשי מקצוע?

15. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הבנתי אותך :)

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ראשית - סליחה על איכות התמונות. בשל בעייה טכנית כלשהי בפורום לא הצלחתי להעלות תמונות באיכות טובה, למרות שניסיתי מספר שיטות בכמה דפדפנים. לבסוף גיליתי שאפשר להעלות רק תמונות קטנות - פחות מ-100 KB. אז התמונות לא באיכות משהו היום, נקווה לשיפור בשבוע הבא :)

יום 60 להצצה. 60 יום עם ארבע הפרחות הפורחות שלי, וכמעט כחודש מאז נוספה להן חברתן הנורתרן בלו. נראה כמו נצח.

ראשית, רוצה ללבן סוגיה שעלתה כאן בהודעות הקודמות: כמה זמן נותר לגידול? אני סברתי בטעות שכל מחזור הגידול אורך כ-8-10 שבועות, טעיתי. המדובר במחזור הפריחה. woogs סבר שמחזור הפריחה בלבד אורך כ-6-7 שבועות. בסיכומו של מחקר, woogs היה הרבה יותר קרוב ממני, ואני מסיר את הכובע בענווה.

עשיתי מחקר מקיף בפורומים בחו"ל, עם יומני גידול וביקורות שהגיעו מהמשתמשים עצמם שגידלו את אותו זן (ביג בנג אוטומטי), ולא לפי נתונים של יצרני הזרעים. כיסיתי עשרות פורומים ויומני גידול, והרי התוצאות: המחזור הכולל של הצמח, מההצצה ועד לקציר, עומד על ממוצע של 70-95 יום. במקרים נדירים יותר (5-10 אחוז) הוא נמשך 95-100 ימים. זמן הפריחה עצמו משתנה ממגדל למגדל, בהתאם לתנאים הסביבתיים שהוא סיפק.

ועוד כמה דברים שלמדתי על הזן הספציפי הזה:
    * הוא ממש, אבל ממש לא רגיש לטמפרטורות קיצוניות. מגדלים בארצות קרות דיווחו שהצליחו לגדל אותו בההצלחה בטמפרטורה נמוכה משמעותית מ-20 מעלות צלזיוס (יותר קרובה ל-10), בעוד מגדלים אחרים גדלו אותו בהצלחה בטמפרטורה ממוצעת של 33 צלזיוס.
    * בניגוד לזנים אוטומטים אחרים, הוא כן זקוק למחזור חושך של 8 שעות, בגדילה בלבד.
    * מגדלים נוספים דיווחו על תוצאות טובות למשטר אור של 24 שעות בפריחה.
    * הזן הזה זכה לפני כשנתיים באיזו תחרות לזנים באמסטרדם, כזן שמוציא הכי הרבה תוצרת בהכי מעט השקעה...
    * מגדלים נוספים נתקלו בתופעות של שוני וחריגות גנטית בין צמח לצמח (כמוני עם המופרעת). ההסבר שלהם: מכיוון שהזן הזה מורכב מהכלאה של ארבעה תתי-זנים שהם אינדיקה, סאטיבה ורודארליס (Skunk X Northern Light X El Niֳ±o x Rudaralis), לעתים יש זרעים בהם אחד מהזנים המעורבים דומיננטי יותר או פחות. התמונה הזו שמצאתי באתר קנאביס ממחישה את מה שכנראה קרה ל"מופרעת" שלי.

indica-sativa.jpg

היא ככל הנראה נטלה הרבה יותר מהסאטיבה הגבוהה והדלילה יותר, מאשר מהאינדיקה הקצרה והדחוסה יותר - כמו שאר חברותיה. עם זאת, למרות המבנה ה"סאטיבי" שלה, יש בה גם מאפיינים אינדיקים ברורים, כמו למשל ענפים יותר ארוכים מהסאטיבה הממוצעת. בקיצור, יצאה לה סטייה גנטית נחמדה, ואני סקרן לראות אם גם האפקט בעישון יהיה שונה מאחיותיה.

ונעבור לדוח הגידול: שבוע מאז עברתי למשטר אור של 24 שעות, הפחתתי את ההשקיה לפחות מליטר לצמח והוספתי מאוורר - הצמחים מגיבים טוב. כתוצאה מהפחתת כמויות בהשקה, מהתאורה הרציפה וגם כנראה ממזג האוויר החם יותר שהיה השבוע, מחזור ההשקיה הצטמצם ליומיים בין השקיה להשקיה, אחרי יומיים האדמה יבשה כבר לכל העומק. דישון: אחת לשתי השקיות, 2 מ"ל לליטר.

נפתח הפעם במספר 3. היא עקפה את מס' 1 בכמות ובצפיפות של הפרחים, מגדלת "באדים" יפים ועסיסיים עם מלא שערות לבנות, פה ושם אפשר כבר לראות שערה צהובה או שתיים. היא הפסיקה לחלוטין את הצמיחה שלה לגובה, ועומדת כבר זמן רב על 52 ס"מ. אני בונה עליה שתהיה קרובה יותר לקציר אחרי 75 יום. הנה היא.

IMG_20140213_130652_1.jpg

מספר אחת שהתחילה לפרוח ראשונה ולהוציא ראשונה שערות לבנות, האטה משום מה את קצב הפריחה שלה יחסית למס' 3. היא עדיין צומחת קצת לגובה, ונכון להיום היא עומדת על 65 ס"מ. היא הכי "רזה" מבין ארבעת הביג בנג, ויש לה הכי פחות פרחים בצדדים.

IMG_20140213_130713_1.jpg

למס' 4 יש מבנה דומה לזו של מס' 3, עם כמות רבה של פרחים בצדדים ומבנה עבה יותר, אבל הפריחה אצלה בשלב הרבה יותר מוקדם.

IMG_20140213_145924_1.jpg

הנורתרן בלו מתפתחת יפה ומוציאה פרחים קטנים. היא צעירה בכחודש מאחיותיה והפריחה אצלה בשלב מאוד התחלתי. אבל היא צומחת טוב והגיעה כבר ל-56 ס"מ, כאשר היא ממשיכה לצמוח בקצב יפה - לא איטי מדי ולא מהיר מדי.

IMG_20140213_145931_1.jpg

את מס' 2 המופרעת שמרתי לסוף. ובכן חברים, ברכות: היא הגיעה השבוע לגובה של מטר (!), וכבר מגרדת את המנורה מלמטה, שוב. בינתיים הרחקתי אותה הצידה מהשטח הפיזי של הנורה, שלא תישרף. עכשיו שאני יודע שהיא פשוט הפכה לסאטיבית יותר, אני פחות כועס, אבל עדיין מקווה שהיא תהיה גם פאסיבית יותר... כנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לבנות קונסטרוקציה נוספת שתגביה עוד יותר את שאר הצמחים ביחס אליה, ואני מתחנן אליה מעל דפי פורום זה: הפסיקי לצמוח. תשקיעי בפרחים שלך, מנוולת...

(כאן היתה צריכה לבוא תמונה אבל לא הצלחתי להעלות אפילו תמונה ששוקלת 62 KB - כנראה שהסרבר נסתם לגמרי, או שהאשכול הזה חרג מהמשקל שהוקצב לו, אם הוקצב)

סופשבוע נהדר לכולם

17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    בעיה טכנית מונעת ממני לערוך את ההודעה בפורום, אז להלן מס' תיקונים:
    * הזמן הממוצע - 75-90 יום ולא 75-95
    * הקשקוש עם הסימנים הלא מזוהים בסוגריים של סוגי הזנים - אל ניניו

18. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    ניראה יפה מאוד גוזון d: סחטיין , המשך כך ..אני גם עוד מעט קוצר ... בשבת אעלה עידכון מצב ;)
    לגבי השוני בין הצמחים - זה נשמע הגיוני .

19. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אווו יפה מאד חבר !
    טוב לראות שהצמחים נראים חסונים יותר לא ? [:
    פשוט כיף לראות [:

נשמע לי הגיוני, אני גם הייתי מתכונן לאיזור ה-90 יום, ז"א שיש לך בערך עוד חודש, +10 ימי ייבוש בערך עד שתוכל להנות מהפירות.

תגיד לי - איזה מנורה אתה משתמש ?
    אם זה לד אתה לא צריך לדאוג שהיא תשרוף לך את הצמחים, אבל - הייתי עדיין שומר על לפחות 10 ס"מ מהמנורה כדאי שהצמח הגבוה לא יחסום את האור לשאר הצמחים.

ד"א - טיפ לגבי התמונות -
    תעלה את התמונות לאתר תמונות כלשהו כמו SIZ או ImageShack,
    תלחץ לחצן ימני על התמונה אחרי שהעלת, ותבחר - "העתק כתובת קישור של תמונה" (בהנחה שאתה משתמש בגוגל כרום, באחרים זה צריך להיות מנוסח דומה),
    זה יעתיק לך את הקישור לתמונה בלבד (בלי כל האתר והבררה מסביב), ככה שכשתלחץ על "הדבק" יהיה לך את הקישור רשום.
    ככה אתה יכול להעלות תמונות באיזה גודל שבא לך וזה שומר על האיכות שלהם והרבה יותר כיף להסתכל.
    מכאן יש לך 2 אופציות,
    1 - זה ללחוץ על הציור של התמונה ב"כותב ההודעות" של הפורום ולהעתיק לשמה את הקישור, למרות שבפורומים לפי דעתי עדיפה האופציה השניה כי זאתי תגרום לתמונה לתפוס מקום ענק על העמוד של הפורום, לא ביג דיל אלא סתם עניין של העדפה.
    2- זה פשוט להעתיק את הקישור ישר להודעה כמו שאתה מעתיק כל קישור אחר.

[:
    תענוג.

20. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    או שאתה יכול להעתיק קוד שהם נותנים לך שם ישירות של התמונה בשביל להדביק בפוסט d: גם עובד אגב
    בדקתי...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!