1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יעוץ למתחיל א-ת, תאורה, גודל ארון, זרעים...

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י rimo, ‏4/11/13.

1. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום חברים!
    אני חדש כאן וזאת ההודעה הראשונה שלי.
    ישר ולעניין...

באין ברירה כאשר יש את הרצון לשחרר את הלחץ בראש ולטבול את עצמך במחשבות על החיים יחד עם זאת בא הרצון למלא את המוח בקצת thc משובח. אבל פה נגמרת החגיגה ולהשיג את המוצר פשוט בלתי אפשרי והמוצר תחליפי בצורת שוקולד מריר הוא מאוד לא איכותי וגורם לכל מיני תופעות מוזרות כמו כאבי ראש, מגרנה ודברים נוספים לא נעימים, מה גם שההשפעה שונה
    והריח לא נעים. אני בעד הדשא הירוק.

ההחלטה היא לייצר מוצר handmade. את האתר הכרתי גם לפני, פה ושם נתקלתי בכתבות.
    כבר כמה ימים אני קורא את הפוסטים במדור למתחילים וצובר ידע תאורתי אך לא לכל השאלות יש תשובות.

1. כמות: בכדי לספק כמות לעישון עצמי עם חברה 2-3 חברים פעם בשבוע העם שני עציצים מספיקים. ערכה גסה (כמובן שתלוי בזן ותנאים ועוד)?

2. ארון: האם זה מספקי לשני עציצים ארון בגודל של רוחב 40 עומק 60 גובה 90? מה שחשוב זה הגובה מי קובע את הגובה של העציץ אני (שלב צמיחה)?

3. תאורה: שמתי לב לתגובות של חבר (אגרונום) שמציעה את תאורת הלד אני דווקה נוטה לכוון הזה (חיסכון בחשמל, פחות התחחמות, יותר שעות עבודה פי 3) ראיתי את הדגם של לייטהאוס האמריקאית 90 וואט באיבי במחיר יחסית סביר של 860 ש"ח לפני מסים בארץ אך כולל משלוח או אפילו 135 וואט. האם זה יספיק לארון בגודל כזה ולשני עציצים?
    העם הדגם המדובר של התאורה הוא מתאים שני השלבים צמיחה ופריחה או שצריך שני סוגי מנורות?

135W UV Lighthouse Hydro BlackStar LED Grow light 3 Watt 3W Flowering LED's L007

http://www.ebay.com/itm/Lighthouse-...63?pt=US_Hydroponics&var=&hash=item41762fc5d3

4. ציוד: איזה ציוד מינימלי נדרש בנוסף לארון, תאורת לד שאמרתי, ושעון שבת או טיימר...?

5. זרעים: באיזה זרעים תמליצו לבחור, לבחור מתחיל שרוצה להשקיע השקעה סבירה על מנת לקבל מוצר טוב יחסית?

הבנתי שצריך חושך מוחלט יחד עם זאת חייבים אוורור של ארון הגידול איך זה בדיוק משתלב ביחד (לא מתכוון לרכוש אוהל במחיר של 1000 ש"ח) יש לי אפשרות לבנות ארון איזה שאני רוצה. או שחייבים סירקולציה של אוויר בתוך הארון ללא פתחי אוויר החוצה שמין הסתם חוץ מאויר גם האור יכנס דרכם.

#1 rimo, ‏4/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏4/11/13
  2. Naor

Naor חבר חדש

לייקים:
    0
    אני הייתי ממליץ לך לבחור בזן שמגיע עד 80 ס"מ ומוציא 600 גרם למטר רבוע

3. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    יש שם או סוג מסוים שאתה יכול להמליץ. יכול להיות שאזמין באוריג'נל...
    תודה!

#3 rimo, ‏4/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏4/11/13
  4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה איפה אתה?
    הבנאדם הולך לקנות מנורת led!

אתה יכול לבנות ארון באיזה גודל שאתה רוצה?
    שטח - 1 מ"ר, גובה - כמה שיותר יותר טוב.
    בשטח כזה אתה יכול לגדל 4-5 צמחים ללא בעיה.

שעון שבת הוא סוג של טיימר.

ציוד נוסף-
    מד טמפ' ומד לחות אנלוגים.

בעיקרון אתה אמור לחבר ונטה קטנה לארון.
    ניתן לקנות בכל טמבוריה במקום מגוריך.

שיהיה בהצלחה.

5. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    1. כאשר אתה רושם שטח הכוונה שלך לנפח של הארון? רוחב כפול גובה כפול עומק? יש הגבלה של מקום בחדר לארון עצמו אך מידות אני יכול לבחור. למשל גובה מול רוחב...
    2. מה לגבי וונטה אני חייב לעשות פתח בשבילה מה שיגרום לחדירת האור?

6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחחח הרגת אותי אגרונום, סבבה כל אחד והבחירות שלו, תתפלא אבל גם אותי שכנעת לתת עוד צ'אנס לפאנלים ששכבו לי בבית בחוסר מעש כמה חודשים טובים, על ראשך אם אני מתאכזב שוב :)

יש היום ארונות גם ב700 שקלים מטר על מטר רק החומרים יעלו לך יותר אם תבנה בעצמך מעץ.

בוא נשאל ככה, מה המקסימום של גודל שאתה יכול לבנות /לקנות ?

אגב בהנחה שיש לך ארון אחד לגידול ולפריחה ואתה מודע לזה שבין מחזור למחזור יעברו 4 חודשים ( מה שאומר שאתה תמיד מתחיל מזרע) כמה אתה חושב שאתה צריך להוציא כדי שיספיק לך עד המחזור הבא?

בנוגע לונטות אפשר לבנות פתרון , מין תעלה חשוכה שתאפשר לאוויר לזרום אבל תמנע חדירת אור אבל זה מיותר, דרך הוונטה כמעט ולא חודר אור, לא כזה שמפריע לפריחה

7. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    1) ל3 אנשים הייתי מגדל 4 במינימום.
    2)לך על אורך מטר רוחב מטר גובהה 2 מטר.
    3)אם אתה קונה לד בגלל משהו שאגרונום אמר אז תשאל אותו לדגם ספצפי כי הדגם שהבאת לא נראה משהו ובכללי את זה לא הייתי קונה באיבי.
    4)אתה צריך להוסיף ונטה כדי שיהיה זרימה של אוויר וזה חשוב מאוד מאוד.
    ושמים את זה בצינור ואז אין מצב שנכנס אור.
    5)לגביי זרעים תקנה רק כאלו שהם בדוק נקבות ואני ממליץ על הלימון היז או אמנזיה :)

בהצלחה

8. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    היום אם אני קונה גרם 1 זה מספיק ל פעמים 3 עישון וזה מוצר שלדעתי לא חלש בכלל. לא מעשן הרבה ג'וינט אחד לשני אנשים פעמיים בשבוע זה מספיק

חומר תעלה לי כ-100 ש"ח אם בכלל. חומר זה לא בעיה כי אני נגר ויש לי שאיריות של עץ. רק זמן עבודה...
    המקום שיש בבית זה ליד ארון בגדים שזה 50 על 60 על גובה עד 2 מטר אבל כמה שפחות. חשבתי להסתפק ב 140 ס"מ. לנסות למצוא זן שמגיע לא יותר מהגובה הזה.
    מתכוון לשים שם שני עציצים, אין מקום יותר ולא רוצה לבלוט.

על החברה הזאת מדבר אגרונום, הבנתי שזה חברה אמריקאית, הדגם שאני הבאתי כדוגמה הוא 135 וואט. יחסית לא חלש אני מבין שזה משהו שמתקרב לאזור ה-400 וואט של hps עם אני לא טועה. יחסית במחיר נוח, הבן אדם שולח מארצות הברית, יש לו 99.8% פידבק חיובי.

תודה אני אחפש!

#8 rimo, ‏5/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏5/11/13
  9. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אם אתה מסתפק בשבוע חצי ממה שאני מעשן ביום אז חופשי עציץ אחד יספיק לך (תקבל בין 25-70 גרם תלוי בגידול).
    את הארון תעשה 50*60 אורך רוחב וגובהה 2 מטר כי צריך לקחת בחשבון גם את המנורה שצריכה להיות חצי מטר מהצמח כדי שלא תשרוף אותו.
    את הבפנים תצפה בנייר כסף או שתצבע ללבן מבריק.
    ותאמת אני לא הייתי קונה לד בגלל שהרבה אנשים לא מסתדרים איתם משום מה רק אגרונום מסתדר איתם מה שגורם לי לחשוב שצריך להיות אגרונום בשביל שזה יעבוד.
    בכל מקרה הפידבקים באיבי זה אנשים שקיבלו את הסחורה בזמן זה לא אומר שהיה להם גידול מוצלח, בכל מקרה גידול ראשון מומלץ לגדל בשיטה הפשוטה והמוכחת ואחר כך לעבור לניסוים.

בהצלחה!

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הבורח,
    אתה גורם לי להרהר במה שאתה אומר...
    אולי אני עושה משהו שנראה לי טבעי וברור מאליו ולאחרים לא.

11. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    אם אני אקבל 70 גרם זה באמת מספיק לדעתי ועם לא יהיה מספקי אז נשנה את הגישה.
    בקשר ללדים. אני מבין שצמח צריך אור בספקטרום מסוים ובעוצמה מסוימת שהלד יכול לתת. יש גם בדיקות המנורה בסירטון ביוטיום.
    אני אנסה...
    לקנות עכשיו שני מנורות hps בספקטרום שונה ב-200 ש"ח כל אחת וגם רפלקטור שגם לא זול.
    לשלם פי 4 יותר חשמל במשך של 4-5 חודשים להלחם בטמפרטורה גבוה בארון.
    לקבל פרח ואז לא לדעת מה היה ועושה מנורת לד זה לא כזה חכם. אם אני בסופו של דבר אקבל מוצר טוב יחסית אני יבין שבעזרת לד שצורך פחות חשמל
    ועובד יותר זמן ויוצר פחות חום אני בכל זאת אקבל משהו סביר זה כדאי. ואז גם יהיה לי ניסיון עם הלד.

12. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אני אשמח לדעת באיזה אתר אתה הולך להזמין, אני מחפש אתר אמין להזמין זרעים כבר חודש :mad:

13. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    ביתנים הזרעים זו הבעיה העיקרית. בפורום הבנתי שאתר האוריג'נל הוא המומלץ אבל להזמין מחו"ל לא כל כך בטיחותי.
    אני חושב איך לעשות זאת עם פחות נזקים. כתובת אחרת או משהו בסגנון, כמובן עם יש מישהו שמוכן להשיג זרעים בארץ אני אשמח.

14. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    אני ניסיתי להזמין זרים מסיטי סיד city seed ובסוף ההזמנה הם רשמו לי שהם לא מקבלים כרטיסי אשראי מהמדינה שלנו. מה הפרוצדורה מישהו יודעה?

15. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    או קי בסוף קניתי אוהל פחות כאב ראש, אוהל בגודל 60x60x160, התאורה בדרך, הזרעים גם, מישהו יכול להמליץ על מיכשור, מד ph מד טמפרטורה ולחות מאיבי?

16. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    רק בארץ, אתה צריך אחריות בארץ מד ph זה מוצר רגיש הוא מתקלקל בקלות.

אם אתה קונה מד ph בארץ אז יש להם אחלה מדי טמפרטורה לחות משולבים ב90 שקלים

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מד pH זה ממש לא מוצר שקונים ב 90 שקל!

צריך לכייל אותו כל פעם לפני השימוש, צריך לשמור את האלקטרודה כל הזמן בנוזל מיוחד וצריך להחליף את האלקטרודה פעם בשנה.
    מכשיר די מסובך למשתמש הביתי.
    כלל לא מומלץ לקנות אם אתה לא מבין מספיק בכימיה.

מד לחות זה מכשיר די פשוט ואמין.
    ממליץ על אחד אנלוגי כמו זה.

18. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    למשה מד ph כאן בהידרושופ עולה 200 ש"ח האם זה כדאי?

לאגרונום כנראה משה התכוון למד טמפרטורה משולב מד לחות שבאמת עולה 89 ש"ח בהידרושופ שחסר להם אגב...
    ובקשר לאוהל מזכיר שהוא במידות של 60x60x160 האם הלד שהזמנתי מספיק?

שאלה 1 האם מד ph הוא הכרחי או שזה לא משמעותי? הבחור בהידרושופ הציעה מד ph על בסיס נוזל (בקבוק עם נוזל) שמחליף צבע לפי רמת ph במים. הבקבוק עולה סביב 40 או 50 ש"ח שמספיק להרבה זמן לדעתי אך לא כזה מדויק והוא לא לנצח.
    שאלה 2 כאשר אמרתי שאני הולך להישתמש בתאורת לד 90 וואט (שחכתי שהזמנתי בעצם 135) אז המוכר רמז שלד לא יעיל ושזה מאוד חלש 90 וואט תיקנתי את עצמי ואמרתי שזה 135 וואט והוא אמר עדיין. והוסיף אתה אם משתמש בלד אז אתה חייב להוסיף לו מנורת bvd או הbdv לא זוכר במראה דומה ל cfl ורשום עליה 25w הוא אמר שהיא מוסיפה ספקטרום שחסר ללד. האם זה נכון? המחיר של הנורה הוא כ-140 ש"ח.

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מד pH רלוונטי אם אתה במגדל במצע נוזלי (הידרופוניקה).
    לא רלוונטי כאשר מגדלים באדמה.

לגבי המנורה, אם ה LED שלך בעל יותר משני גוונים אין צורך להוסיף עוד מנורה.

בוא נעשה מבחן, תשאל את המוכר איזה אורך גל חסר לצמח במנורת LED.
    אם הוא נותן מספר שהוא לא סביבות 500 ננומטר או אם הוא לא מבין מה אתה רוצה, סימן שהוא מחרטט אותך.

20. rimo

rimo חבר חדש

לייקים:
    0
    Size: 10.75" Diameter
    Coverage Area: 2' x 2' (4 Square Feet)
    LED Chipset: 3W
    Number of LED's: 45
    Rated Hours: 50,000
    Bands: 6 Band
    Red: 630, 660nm
    Blue: 425nm
    Infrared: 730nm
    Ultraviolet: 380nm
    White: 12000k
    Worldwide Voltage: 90v-240v
    Modular Power Cord (Available in US, UK, EU, AU)
    Warranty: 1 Year All Inclusive

זה הנתונים של הלד. לפי הנתונים הכל בסדר עם הספקטרום. זו המנורה שדיברת עליה (אגרונום)
    מדובר על אדמה אז אם הבנתי נכון אני לא צריך למדוד PH במים לפני השקיה?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!