1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה דברים ושאלות על גידול גרילה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Fuzer, ‏7/4/14.

1. Fuzer

Fuzer קנאביסט

לייקים:
    2
    אוקיי אז ככה אני רוצה לגדל גידול גרילה ולא להיתפס אז צריך תשובות לשאלות שאני לא בטוח בהם

אחד בפורום אמר לי שזה לא דורש השקעה קשה ועדיף כבר לגדל -
    לקנות אדמה וקומפוסט, לחפורר בור באיזה מקום מרוחק שאין שם אנשים ולמלות את האדמה ולהכניס את השתיל, ולהשקות פעם בשבוע בערך !!!!!
    ואז כמובן לקצור לייבש ולעשן :d

עכשיו כמה שאלות !!
    1. מאיפה אני קונה אדמה וקומפוסט וכמה זה אמור לעלות ביחד ?
    2. אני צריך לערבב אותם נגיד אני חופר חור קטן כזה בינוני הכוונה במקום שאני רוצה לגדל בו ואז מערבב את האדמה והקומפוסט ביחד ?
    אם כן כמה לשים מהאדמה וכמה מהקומפוסט ?

עכשיו מה שהכי מוזר לי !!!!!!
    3.להשקות פעם בשבוע, איך זה יכול להיות ???????
    אני רוצה לגדל אוטומטי וידוע שהם סלחניים אבל פעם בשבוע ?! לא יקרה משהו לצמח ?!

ועוד כמה שאלות משניות -
    4. מה זה קומפוסט, הכוונה מה התפקיד שלו ?
    5. אם אני מגדל אוטומטי עם אדמה וקומפוסט, לא צריך לדשן נכון ?
    האמת היא שגם ככה אני לא רוצה לדשן כי אני לא רוצה שיגדל היבול מסיבות אישיות.

#1 Fuzer, ‏7/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/4/14
  2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    1 - כל משתלה או חנויות הגרעין או הום סנטר או אייס מחזיקות אדמה וקומפוסט,
    רצוי להוסיף מצע מאוורר כלשהו לאדמה כמו ורמיקולייט או פרלייט.
    50 ליטר אדמה עולה בערך 20-30 שקל, 20 ליטר קומפוסט 15 שקל, אלה המחירים פלוס מינוס לא כ"כ יקר ..

2 - אתה מערבב ככה
    אדמה : קומפוסט : פרלייטר ביחס של 1:1:1
    עדיף לערבב מראש ...
    עדיף גם לגדל את ה-3-4 שבועות הראשונים של הצמח בבית למרות שאתה יכול בעיקרון גם ישר לשתול אותו במקום, אבל אז תצטרך להגיע לעיתים תכופות לבדוק מה איתו.

3 - אין סיכוי שבמזג האוויר הישראלי פעם בשבוע תספיק,
    אז אלא אם כן אתה לא גר בישראל אתה תצטרך להגיע בסביבות ה-3 פעמים בשבוע לאיזור להשקות.

4 - קומפוסט זה חומר אורגני רקוב, חומר אורגני יכול להיות - בשר, ביצים, חלב\גבינות, ירקות, פירות, עלים, צמחים, קקי, פיפי וכו' וכו'.
    בגדול עושים ערימה של כל אלה ונותנים לה משהו כמו 4-6 חודשים להירקב ולחיידקים לפרק אותה ואז זה הופך לחומר שמלא ביסודות שטובים לצמחים, ככה שבגדול זה דשן אורגני .

5 - עקרונית לא אתה לא תצטרך לדשן כי בקומפוסט כבר יש הכל,
    יכול להיות מקרה שתיתקל בחוסר או עודף ביסוד מסויים וזה יכול לקרות מ-1001 סיבות, במקרה הזה תצטרך לטפל בבעיה ספציפית (נגיד עלים צהובים ממחסור בברזל - תצטרך להוסיף ברזל)

3. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    1)אדמה קונים במשתלה.
    2)תערבב את האדמה לפני.
    3)תשקה כאשר האדמה יבשה בחלק העליון. נראה לי זה יצא אזה פעמיים שלוש בשבוע.
    4+5) חכה שמישהו שמבין יותר טוב יענה לך.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני מסכים עם הבורח ו woogs.

5+4. קומפוסט הינו תערובת של נוטריינטים (מזון לצמח) שמקורה בחומר אורגני שנרקב. בד"כ מדובר בצואה יבשה של חיות משק,כמו קקי של עופות או קקי של פרות.

לא הבנתי, מה מטרת הגידול שלך? למי מיועדת התוצרת?
    זה פרט חשוב כדי שתדע אם כדאי לך לגדל צמח אוטומטי או צמח לא אוטומטי.

5. Fuzer

Fuzer קנאביסט

לייקים:
    2
    התוצרת היא בשבילי, לשימוש עצמי.
    אוטומטי כי אני גם רוצה חיים קלים והאמת היא שאין לי איפה לייבש את זה כי אני גר עם ההורים, הצעות ?

6. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    זה באמת תלוי באזור ובתנאים לא הייתי קופץ למסכנות "אין שום סיכוי"
    אני יכול להגיד לכם שבאילת לוקח לאדמה בגינה שלי להתייבש 4 ימים לפחות 25 אחוז לחות בחוץ שמש ישירה חצי יום חום אימים

#6 Marijuana, ‏7/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/4/14
  7. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    לגבי השקייה - קח בחשבון פעמיים בשבוע לפחות, אולי יותר.

לגבי יבוש: אני השתמשתי באלתור שהיתרונות שלו הם שהוא מאוד פשוט, ומצד שני לא מעורר חשד.
    לקחתי ארגז קרטון, ארגז קרטון חום רגיל, עדיף גבוה. לקחתי חוט ברזל דק וחזק, חתכתי אותו לחוטים באורך של כ-20 ס"מ. קשרתי לקצה אחד של החוט ברזל את הצמח, בגבעול. את הקצה השני הכנסתי מתוך הארגז לדופן התחתונה שלו, חוררתי את הדופן התחתונה עם חוט הברזל עד שהחוט יצא מהצד השני, ואז הכנסתי את חוט הברזל בחזרה לדופן התחתונה בנקודה אחרת, כדי לייצר לולאה שתחזיק טוב יותר את הפרח. שמתי את הארגז כשהוא הפוך - הרצפה הפכה לתקרה והפרח השתלשל מהתקרה עם חוט הברזל. שמתי את הארגז בחוץ, במקום עם צל (או לפחות מקום עם מעט מאוד שעות שמש). מי שמסתכל מבחוץ רואה ארגז קרטון, אם הוא מסתכל טוב הוא יכול לראות קצת חוטי ברזל על הדופן העליונה (לשעבר תחתונה) של הארגז. לא מחשיד. אם מישהו לא אוסף במקרה ארגזים או ל"ג בעומר לא באופק - זה ממש לא מחשיד ויכול לפתור לך את בעיית היבוש. בהצלחה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!