1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לקראת גידול Aurora Indica. איזה מצע וכמה עציצים ל 1.2X1.2 ?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י LIFEONPUFF, ‏7/8/17.

1. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    שלום אנשים טובים. בקרוב אתחיל גידול מ 10 זרעים נקביים Aurora Indica של Nirvana seeds .יש לי אוהל DARKROOM120 שמידותיו 120X120 בגובה 2 מטר. כמובן שגם מפוח מתאים ורפלקטור קול טיוב ענק.

לגבי תאורה, יש לי כרגע שתי נורות, אחת מהן MH ואחת HPS, שתיהן 1000W . משנק דיגיטלי 400/600/1000.הנורות משומשות ולכן אני חושב פשוט לקנות נורת 600 MPH דואל ספקטרום. (רק כי לא אצליח למצוא נורת 1000, וכן, הייתי קונה, אפילו שלא משתלם מבחינת צריכת חשמל- עדיין, התוספת שתקבל ביבול הסופי - שווה את זה שתשתמש ב1000 ולא ב 600 אם אלו שתי האופציות היחידות- בבקשה תקנו אותי אם אני טועה). מצד שני אני מתעניין לגבי לד ואשמח לשמוע כמה תעלה נורה מתאימה לכיסוי שטח כזה ואם אפשר בכלל להשיג בארץ משהו איכותי ששוה את זה (יודע שמדובר בכמה אלפים). {אין מצב שעובד עם 2 נורות 600}. העניין השני הוא המצע וכמות העציצים. יש לי אופציה לעבוד עם ארבעה אוטופוטים של 25 ליטר כל אחד, במידה ואלך על זה, אעבוד עם קוקו-פרלייט, הידרוטון, כיפות ומשאבת אוויר. האפשרות השנייה היא לגדל יותר עציצים ולעבוד עם אדמה. אני לא בטוח מה היתרונות והחסרונות בכל מצב אז אודה לכם אם תוכלו קצת להסביר...

לסיכום:
    1. המלצה לנורת לד בארץ לעבודה ב 1.2X1.2 שתיתן לכל הפחות את התפוקה של נורת 600 HPS או אפילו 1000 ?

2. כבר יש לי את האוטופוט...תכל'ס מעדיף לעבוד בהם, מבחינת נוחיות. אבל אם עבודה ב 6-10 עציצים עם אדמה, יקצר לי את הצימוח בתקופה משמעותית, - זה שווה לי. בכמה זמן הגידול מתקצר אם אעבוד בעציצים רגילים, ועל כמה עציצים ללכת ? (יש לי 10 זרעים). זה אותה כמות של יבול בשני המקרים נכון?

תודה!

#1 LIFEONPUFF, ‏7/8/17
    נערך לאחרונה ב: ‏8/8/17
  2. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
  3. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    למה לא תצליח להשיג נורה 1000W ?

4. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    האמת היא שלא חשבתי שאמצא, כי אם אינני טועה הבחור שקניתי ממנו את הציוד בזמנו אמר שאין להשיג כאלו בארץ ובעייתילהזמין מחו"ל כי זה מחשיד מאוד. בכל אופן, ראיתי עכשיו בשני אתרים של חנויות בארץ שיש נורת 1000 אבל מתאימה רק לשלב פריחה.
    1. אני יכול למצוא מנורת 1000 דואל ספקטרום בארץ במחיר שזה עדיין יהיה כדאי ?
    2. מה הייתם עושים במקומי בנושא מצע ועציצים ?
    3. אני חייב, אבל חייב מגש ניקוז. האם אפשר לקחת מגש 1.2X1.2 והוא נכנס בול בפנים, או שצריך לקחת מראש משהו מעט קטן יותר?
    תוגה חברים!

5. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    בגלל שאתה עובד עם זרעים והנורה שלך ה1000 וואט די מגבילה אותך בגובה שיש לך (2 מטר)
    הייתי הולך על עציץ לא יותר מ15 ליטר עם מצע אדמה נגיד 4 או 5 כאלו
    מגש ניקוז לא משנה איזה העיקר שכל העציצים יעמדו עליו בצורה די שווה אם הוא קטן יותר מהאוהל זה לא משנה כי את המקום יתפוס הצמח כשיצמח

כמו כן LST,defoliation ושתי רשתות לתמיכה במרחק של 30 ס"מ אחת מהשנייה
    הראשונה 30 סמ מעל העציץ ושניה 30 סמ מעליה

מפריח כשהרשת הראשונה מלאה ומכניס את השניה בהתמתחות של תחילת הפריחה וככה מסדר בכל חור ברשת "ראש" של צמח ויוצר מין מטריצה כזו של קולות מסודרת כמו חיילים גרמנים

6. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה רבה על התגובה! חשוב לי רק לציין שוב, שיש לי משנק דיגיטלי עם אפשרות לדמרר את המנורה ל 600/400 במידה והגובה יהפוך לבעיה.
    אם ההמלצה היא גם ככה רק ל 4 עציצים, לא עדיף לי כבר להישאר עם האוטופוטים שיש לי (4 אוטופוטים 25 ליטר). למה בעצם לא לעבוד עם 8 עציצים (למשל) או יותר, זה לא יקצר לי משמעותית את זמן הצמיחה?
    לא מצאתי נורות 1000 שהן דואל ספקטרום, יכול להיות שנורות 1000 באות רק MH ו HPS בנפרד?! ....

תודה חברים!

7. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    אם היית עובד עם יחורים אז סבבה לעשות SOG כי הצמיחה מהירה
    בגלל שאתה עם זרעים שצומחים לאט יותר מה לעשות אז לא נראה לי שזה יקצר
    אתה החלקים הריקים אתה תמלא עם הצמחים הגדולים מאומנים היטב
    סך הכל לא משנה איך תעבוד העיקר למלא את השטח בצורה אחידה
    לגבי נורות לא מכיר 1000 דואל ספקטרום וזה הגיוני כי סך הכל דואל ספקטרום זה המצאה זו נורת נלג לכל דבר ועניין
    יש נורות דואל שהם משולבות שבתוכן יש גם נלג וגם מטאלהלייד
    זה נורות הברגה? או DE ?

8. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    אתה בעצם אומר שאני יכול לקנות נורת HPS רגילה, שלא מצויין עליה שהיא דואל ספקטרום, ולעבוד איתה לאורך כל הגידול ? אני מניח שהגידול יראה פחות טוב, לא? .
    יש לי רפלקטור עם בית הברגה, אז כן, אני אצטרך נורת הברגה.
    -->אני מבין שכשמדובר בהברגה, נורת 600 עדיפה על נורת 1000 מבחינת צריכת האנרגיה. אבל אם אני לא טועה, היתרון (הקטן, ביחס לאנרגיה שהושקעה) שיתקבל בפרחים, שווה את זה בסופו של דבר.

9. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    נורת 1000 הברגה פחות יעילה מ 600 מבחינת כמות האור מול כמות החום
    כן אתה יכול לגדל כל המחזור עם HPS ...מה שיקרה זה שהצמיחה כנראה תהיה גבוהה יותר ועם מרווחים גדולים יותר בין הצמתים

10. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    אם אני מבין נכון , נורת 1000 MH + נורת 1000 HPS , יתנו יתרון גדול לעומת עבודה עם HPS לכל אורך הגידול, אז נראה לי שזאת אופציה רלוונטית יותר. אני צודק?
    המצב הוא כזה שברשותי כבר נמצא כרגע הרפלקטור, בית הנורה והמשנק.
    יש לי אפשרות ללכת על נורה של 600 או על נורה של 1000.
    אני עושה חשבון גס, שעבודה עם נורת 1000, זה לשלם כל חודש 100 שקל יותר על חשמל, מאשר לעבוד עם נורת 600. 100 שקל לחודש כפול שישה חודשי גידול בערך זה 600 ש"ח. גידול בנורת 1000 עולה לי 600 ש"ח יותר מגידול בנורת 600.
    600 ש"ח שווים 6 ג'. אם העבודה עם נורת 1000 עושה 7 ג' יותר ביבול, כבר שווה לעבוד עם 1000, אני טועה ?
    תודה רבה !

11. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    אישית אני אוהב לעבוד MH בצמיחה ו HPS בפריחה

לגבי כמות סופית...זה ברור לך שהכמות לא קשורה רק בנורה?
    יכול גם לצאת לך 70 גרם פחות למרות הנורה W1000

אם הכל עובד טוב והמדדים טובים כנראה שיצא יותר מתחת לנורה 1000W

12. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה רבה, נפתרו לי עמה סימני שאלה :)
    רציתי בבקשה לדעת אם יש בארץ נורת לד איכותית ששווה את מחירה ותיתן כיסוי כמו נורת 1000 (כמובן של רק שטח הכיסוי, אלא כל הנתונים שחשובים לאיכות ולכמות).
    אשמח להמלצה, תודה ושובע נפלא!

13. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    כמו בכל דבר אי אפשר להשקיע את המינימום ולקבל מקסימום
    רק לדים איכותיות עושות את העבודה והם לא זולות

14. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    אפשר המלצה לאחת איכותית כזאת ? :)

15. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    שמעתי דברים טובים על california light works

16. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    די יקרות וחלשות לעומת המתחרים

17. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    אז על מה אתה ממליץ?
    לפי הפרנקנשטיין שלך לא נראה שאתה יודע מה טוב ומה לא ;)

18. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    חח הוציא מעל 40 גר'

יש הרבה מנורות שמשתמשות ב cree Cxb3590 ו vero 29se
    אלה קובים מומלצים ויש כמעט את כל המנורות ב
    https://www.ledgrowlightsdepot.com

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!