1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מה מוריד את השפעת הקאנביס ?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י koby, ‏27/11/13.

1. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    קשה לצרוך בלי לפגוע.
    אפשר לצרוך בלי לפגוע, אבל זה נורא קשה.
    לגבי המוסר... ההגדרה שלך למוסריות היא שונה משלי.
    התועלת שאני אביא לעולם אם אני אפסיק לאכול בשר תהיה קטנה מההקרבה העצמית שלי לא לאכול בשר.
    בן אדם שמגיל 4 אוכל בשר פעמיים ביום, לא יכול פתאום להחליט שחבל לאכול חיות.
    כי מרבית התזונה שלי היא בשר, אני פותח תמקרר בבית, הכל בשר.
    כי באתי ממשפחה של אוהבי בשר, וככה אנחנו.
    ואני קונה את הכבש שלי לא ממפעלי רצח כמו אדום אדום, אלא מקצב ערבי נחמד שהוא ומשפחתו מגדלים ושוחטים את הכבשים שלו בעצמם. כדרך הטבע.
    בשר כזה הוא הרבה יותר הומני מבשר שקונים בסופר, כי זה מגיע ממקומות שמתעללים בחיות שלהם.
    אולי רק בטיב טעם זה לא ככה כי שם הבשר לא כשר. ( ד"א שחיטה כשרה היא סבל הרבה יותר גדול לבעלי חיים. )
    זה לא רצח, כי מבחינתי לגדל כבשים ולשחוט אותם בצורה שקצבים קטנים עושים, זה לא שונה מלגדל חסה.

#41 ganjaboll, ‏4/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏4/12/13
  2. פרח של בחור

פרח של בחור קנאביסט

לייקים:
    1
    רוצח!!!
    בשר זה (טעים) רצח

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני רוצה להכנס באמצע הוויכוח יששש !!!

טוב תקשיבו
    זה ממש לא משנה כל ההגדרות האלה - אנחנו אוכלי בשר - טורפים או ציימחוניים או מה היינו פעם זה הכל שטויות !

קחו לדוגמה דוב פנדה -
    חיה טורפת נכון ?
    יש לה את כל המאפיינים כיביכול - שיניים, טפרים, קיבה...
    אממה ?
    דוב פנדה אוכל כמעט אך ורק מקלות ועלים של במבוק !!!
    כן כן כן חברים יקרים דוב פנדה לא שם זין על חוקי האבולוציה ותראו איזה סטייל מגניב יש לו מלאכול במבוקים - צבוע בשחור ולבן ובדיוק במקומות הנכונים...

בקיצור תאכלו מה שבא לכם והכל בסדר, בריאות זה לא רק אוכל, זה עוד הרבה דברים אחרים.

4. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    זה לא קשה - מנסיון שלי ושל הרבה טבעונים אחרים - זה לא קשה זה פשוט שונה. (אכלתי בשר מאז שאני זוכר את עצמי, אני קווקאזי ויש בשר כמעט בכל ארוחה. זה לא שאני לא אוכל דברים טעימים עכשיו, אני פשוט אוכל דברים אחרים)
    אני לא מנסה להמיר אותך לטבעונות. אני רוצה שתכיר בעובדות.
    אין דבר כזה רצח הומני כמו שאין דבר כזה אונס הומני או עבדות הומנית. וזה לא משנה איך זה מבחינתך - רצח זה רצח. אונס זה אונס...
    אם אותם אנשים שאתה קונה מהם בשר היו מחכים עד שהחייה תמות ואז מוכרים לך את הבשר זה היה כמו שאתה מתכוון. אבל הם לא - הם מגדלים את החיות האלו לא בשביל היופי. הם מגדלים אותם בשביל להרוג אותן -בשביל הבשר שלהן, העור שלהן, החלב העצמות ...אולי הן סובלות פחות (לא בטוח) אבל הן עדיין סובלות , הן עדיין נרצחות. אנחנו מתחשבים רק ברצון שלנו לאכול אותן או ללבוש את העור שלהן ולא מתחשבים ברצון הבסיסי שלהן - לחיות. הרצון לא להרגיש סבל.
    ואם הסיבה היחידה לזה שאתה ממשיך לצרוך בשר זה כי ככה התרגלת וזה מה שיש בבית . אין לי מה להגיד לך ... זה כמו שאם גדלתי בבית עם אב מכה אז גם אני יהיה אב מכה.
    אתה לא חייב כלום לאפחד - זה שאתה רגיל לעשות משו לא אומר שאתה חייב לעשות את זה ובטח שלא אומר שזה נכון לעשות את זה. אתה יכול להחליט לוותר על עצמך ולעשות מה שאתה רגיל ומה שיש בבית או שאתה יכול להיות אדם עצמאי שפועל לפי ההגיון ועושה את הדבר הנכון. לא לעשות שינוי (לטובה) כי נוח לך עכשיו - לי אישית ניראה כמו וויתור עצמי וחוסר אכפתיות מהזולת.
    בשביל להיות אדם מוסרי אתה לא חייב לתמוך בטוב אתה פשוט צריך להפסיק לתמוך ברע- אתה לא חייב ללכת להפגנות ולהיות פעיל קיצוני. ממש לא ! בשביל להיות אדם מוסרי אתה צריך פשוט להפסיק לתמוך ברוע הזה. בסבל, ברצח. זה לא דורש יותר מידי - רק שינוי בהרגלים. אתה פשוט תחייה בצורה שונה ולא בהכרח טובה יותר או רע יותר . (ההוכחות דווקא מצביעות על זה שחיים טבעוניים יותר טובים לאינדיוידואל, לחברה ולעולם כולו)
    שוב... אני לא מנסה לשכנע אותך לעבור לטבעונות - אני פשוט רוצה להסביר לך את ההגיון שבדברים - אתה תעשה את הבחירות שלך.

#44 koby, ‏4/12/13
  5. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    אני בוחר לאכול בשר כי זה טעים, ולדעתי זה שווה את המוות של החיות.
    זה הכל.
    וגם אני קווקאזי דרך אגב, כל הכבוד על האומץ להיות טבעוני.
    אימא שלי תעדיף לשמוע שאני הומו מאשר טבעוני.

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קובי, אתה שולח אותי לגוגל?
    תן לי לשלוח אותך למקום מעט יותר מהימן. הפקולטה לביולוגיה ואבולוציה באניברסיטת חיפה.
    עד כמה שזכור לי פרופ' אברהם חיים (פרופסור לפליאנטולוגיה) ופרופ' שמחה לב-ידון יחלקו עלייך.
    שם תלמד שקיים הומניד בשם אוסטרלופיטקוס. שנכחד בשל העובדה שהיה צמחוני בלבד.
    הגולגולת שלו יותר עבה ומוחו יותר קטן. בנוסף צורת הגולגולת איפשרה לו קיום של שרירים נוספים שעזרו בלעיסה.

ולא התייחסת למבנה של מערכת העיכול.

וקובי,
    זה לא יפה להתנשא ולהיות ציני - וזה במיוחד לא מתאים כשאתה טועה.

7. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    ganjaboll - אם זה מה שאתה חושב ומאמין, שיהיה לך לבריאות.
    תאמת אני לא מבין את ההשוואה בין הומואים לטבעונים ... הומואים רעים או טבעונים ?

אגרונום - אין לי מושג מה אתה רוצה ממני ולמה אתה חושב שאתה מצחיק..
    מה הקשר "שקיים הומניד בשם אוסטרלופיטקוס. שנכחד בשל העובדה שהיה צמחוני בלבד.
    הגולגולת שלו יותר עבה ומוחו יותר קטן. בנוסף צורת הגולגולת איפשרה לו קיום של שרירים נוספים שעזרו בלעיסה."

אני באמת לא מבין את ההקשר - מה הקיום של ההומניד או החוסר קיום שלו אמור להביעה ?
    התייחסתי למערכת העיכול אבל לא בהרחבה : "בגלל הבישול עברנו שינויים שהבדילו אותנו משאר בעלי החיים פיזיולוגית (גילינו את האש לפני יותר ממיליון שנה)."
    אם אתה אוכל מזון מעובד אתה לא צריך לחזור ולעכל אותו שוב ושוב - ואם אתה מקבל כמות גדולה מהקלוריות שלך ממקורות ללא תאית - מנגנון פירוק התאית יקטן - לאחר שבני האדם גילו את האש והתחילו לבשל הם גם התחילו לאכול בשר.
    שים לב - "**לאחר** שהם גילו את האש". הבסיס הביולוגי שלנו צמחוני - השינוי שעברנו במיליון ומשו שנה האחרונות לא הפך אותנו לטורפים או אוכלי-כל ובטח שלא טורפי על. זה שאנחנו שולטים בעולם הזה לא הופך אותנו לטורפי על מבחינה ביולוגית. אנחנו שולטים בעולם הזה בעזרת יכולות קוגנטיביות ולא פיזיות.

#47 koby, ‏4/12/13
  8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קובי היקר,
    אני רואה שאתה מאוד להוט בעניין התזונה של האדם.

אולי תוכל לענות לי על השאלות הבאות:

מה הממצא הקדום ביותר של אדם אוכל בשר?

מה הממצא הקדום ביותר של אש ע"י האדם?
    רמז- זה בישראל.

אני ממש לא צוחק. אני מבטיח לך שאם תעשה תואר ראשון בתזונה אתה תבין כל מילה שאמרתי ומה המשמעות שלה.
    ואני גם רואה שאתה באמת לא כ"כ מבין בפיזיולוגיה השוואתית בין הומינידים. חבל כי אני רואה שלא יתן להתעמק איתך בנושא...

מציע לך לעיין בנושא של נוסחאות שיניים אצל היונקים ומעט פלאינטולגיה של האדם.
    אלו נושאים מאוד מעניינים שישפכו לך אור רב על האבולוציה של האדם ותזונתו.

ולא ממש הרחבת על הקיבה של טורפים מול קיבה של עשבוניים.
    אני אודה לך אם תוכל להרחיב על דנטורציה של חלבון צמחי לעומת חלבון מן החי בחימום, וכיצד מושפע מהם תהליך הפירוק האנזימטי בקיבה.

אני אולי לא מומחה למערכת העיכול, אך אני בהחלט חושב שיש לי מספיק הבנה בביולוגיה כדי לדון איתך לעומק בנושאים שתעלה כאן בעתיד בנושא.

המשך קריאה נעימה.

9. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    אני עדיין לא מבין מה אתה רוצה ממני. אתה עושה לי מבחן ?
    אם טעיתי במה שאמרתי - תגיד שטעיתי ותוכיח לי אחרת. ואל תתנשא מעלי עם תואר בתזונה. לא באמת מרשים אותי..
    לא הבאת שום הוכחה לזה שבני אדם צריכים לאכול בשר ושום הפרכה למה שאמרתי ומשום מה אתה עדיין מתנשא ובטוח בזה שאתה צודק.
    אני לא מבין אותך אחי.

10. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    קשה להוכיח למישהו דבר כזה.
    אני רק רוצה להסביר לך דבר אחד ויחיד קובי, בני שחיים היום על כדור הארץ בנויים לאכול בשר.
    אם לא לאכול בשר זה מה שעוזר לך לישון בלילה, שיהיה לך לבריאות.
    לדחוף לאנשים את השטויות האלה של בני אדם לא נועדו לאכול בשר זה מכעיס, כי זה פשוט לא נכון.
    בהתפתחות האבולוציונית של האדם, נועדו לאכול בעלי חיים.
    אם תלך קצת אחורה ( בערך מליון שנה ) ותסתכל על ממצאים שנעשו על שבטים עתיקים ותזונתם, אתה תראה שהיא מורכבת ב80 עד 90% מבשר.
    מה שהם אכלו, גם הגוף שלך בנוי לאכול היום.
    השאלה אם אתה מוכן לוותר על חיי החיה בשביל אוכל או לא.
    אתה לא, אני כן.
    זה בדיוק ההבדל בינינו. שנינו נועדנו לאכול בשר באותה מידה שנועדנו לאכול חסה.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קובי,
    דבר ראשון רציתי לראות אם מצאו בזמן האחרון מאובנים חדשים של האדם.
    כי אחרת אני לא מבין את הטיעון שלך שאכילת בשר באה לאחר המצאת האש.

המאובן הקדום ביותר שמראה שימוש באש נמצא ליד גשר בנות יעקב, הממצא מתועד כבן 780 אלף שנה בערך.
    בעוד שמאובנים אשר מראים אדם שאוכל בשר מתועדים כבעלי גיל של 5 מיליון שנים לפחות.

כל ההומינידים שהוכח כי הם צמחוניים, נכחדו הרבה לפני המאובנים שנמצאו כאוכלי בשר.

שתתי עובדות מעניינות נוספות:
    במערכת העיכול שלנו נמצאים אנזימים אשר יכולים לפרק חלבון מהחי בדומה לטורפים.
    בעוד לא יתן למצוא במערכת העיכול שלנו אנזימים שמפרקים תאיתת כמו במערכת העיכול של הצמחוניים.

אתה טוען הרבה טיעונים, אך הם אינם מגובים בעובדות.

ראית פעם גולגולת של אדם מול גולגולת של טורף ואוכל עשב?
    אם לא, אני מבטיח לך שלא ניתן להתבלבל בין גולגולת של אוכל עשב לעומת טורף.
    הלסת התחתונה גדולה באופן משמעותי באוכלי עשב.

לאיזה בעל מקצוע רלוונטי או טיעון כן תהיה מוכן תקשיב?
    כי אני מעולם לא ראיתי שזאולוג\וטרינר\חוקר גולגלות טוען שאנו לא התפתחנו אבולוציונית לאכילת בשר.

12. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    "המאובן הקדום ביותר שמראה שימוש באש נמצא ליד גשר בנות יעקב, הממצא מתועד כבן 780 אלף שנה בערך.
    בעוד שמאובנים אשר מראים אדם שאוכל בשר מתועדים כבעלי גיל של 5 מיליון שנים לפחות."
    זה משהו חדש לי . לזה אני יצטרך הוכחות .
    זה שכל ההומינידים הצמחוניים נכחדו לא מוכיח כלום. אנחנו באנו מאדם קדמון צמחוני שבשלב מסויים התחיל לאכול בשר, מה שאפשר לו לפתח את המוח ונתן לו יתרון קוגנטיבי . לשאר ההומונידים לא היה את היתרון הזה וגם לא יתרון פיזי חזק - אז נראה דיי הגיוני שהם נכחדו. כנראה גם אנחנו היינו נכחדים אם לא היינו אוכלים בשר.
    וכמו שחזרתי ואמרתי... בני האדם אכלו בשר ,לא מכחיש את זה .בגלל זה קרה שינוי ביולוגי ואנחנו שונים מהצמחוניים המקוריים.(יש את היכולת לעכל בשר ואין את היכולת לאכל תאית, שיניים, מערכת עיכול שונה ועוד) אבל זה לא אומר שאנחנו טורפים או אוכלי כל.
    בסופו של יום המקור של האדם - הוא קוף צמחוני. עברנו שינוי מאז . אבל אנחנו לא הפכנו לטורפים.
    בסופו של דבר - אתה לא חייב בשר בשביל לחיות - ההוכחה הפשוטה לזה זה מיליוני הטבעונים שחיים חיים שלמים בלי צורך בשום מזון מן החי ואם הם לא אוכלים שטויות כל היום - אין להם חוסרים.
    בסופו של דבר - אתה יכול לאכול בשר(מעובד) אבל אתה לא חייב ! זה כל מה שאני אומר. זה כל מה שאני מנסה להסביר פה . לא מנסה להמיר אפחד - פשוט רוצה שאנשים ידעו שיש להם את האפשרות. שהם לא חייבים לאכול בשר.

ganjaboll - אני חושב שמיציתי את הדיון איתך - אתה בוחר לאכול בשר בלי קשר לצורך הפיזי לאכול בשר - אתה בוחר לאכול בשר כי אתה רוצה. אין לי מה להגיד לך על זה - אתה יכול לעשות מה שבא לך .

#52 koby, ‏5/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏5/12/13
  13. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    כולם יודעים שאנחנו לא חייבים..
    יש לי חבר טבעוני שלוקח תוספי תזונה וכדורי ברזל כי הגוף שלו אחרי כמה שנים התחיל להראות חוסרים.
    אז הוא מסתדר בלי לאכול חיות.
    לעומתך, הוא מקבל את העובדה שבני האדם נועדו לאכול בשר.
    הוא פשוט מעדיף שלא, ומצא דרך אלטרנטיבית לחיות.

14. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    אז אתה מסכים אם הטענה שלי שאנחנו לא חייבים בשר . אבל אתה ממשיך להגיד שאנחנו צריכים בשר... לא מבין אותך . ככה קל לך יותר לקבל את זה שאתה אוכל נבלה ? נוח יותר למוסר שלך לחשוב שאתה חייב להרוג בשביל לשרוד כשאתה בעצם לא חייב ? אני לא מבין אותך אחי. מצד אחד אתה אומר שאתה יודע שאנחנו לא צריכים לאכול בשר בשביל לשרוד ומצד שני אתה אומר שאנחנו צריכים לאכול בשר.
    ולמה אתה אומר שאנחנו נועדנו לאכול בשר כשלא הבאת לזה שום הוכחה ?! את מתבסס על רצון בלהאמין במשהוא בלי שום הוכחה מוחשית.
    אני לא יכול להביא לך הוכחה שאנחנו צמחוניים כמו שאר בעלי החיים הצמחוניים כי אנחנו לא כמו שאר בעלי החיים הצימחוניים ! אכלנו בשר במשך לפחות מיליון שנים - עברו שינויים.
    אבל אתה לא יכול להוכיח לי שאנחנו טורפים או אכלי כל - יש להם מאפיינים ברורים שלנו אין (קומפלקס של מאפיינים) - אם היה- היית יודע אותם ומביא לי אותם !
    בקשר לחבר שלך - אם הוא לא אוכל נכון - יהיו לו חוסרים, אם יש לו בעיות בריאותיות - הוא צריך לאכול בצורה שונה ואם הוא לא אוכל כך- יהיו לו חוסרים . לא משנה באיזה תזונה (טבעונית,בשרית צמחונית או לא יודע מה) - אם אתה לא אוכל נכון יהיו לך חוסרים !

אני חושב שמיציתי את הדיון הזה. אני חושב שהסברתי את ההגיון מאחורי הדברים שלי .
    ואני לא צריך שום הוכחות נוספות פרט להוכחה שאני ועוד מיליוני טבעוניים - חיים חיים שלמים וללא שום צורך פיזי במוצרים מן החיי. הוכחה פשוטה ומוחשים לעובדה שאנחנו לא צריכים בשר בשביל לשרוד ושזה נטו עניין של בחירה.

שיהיה לכם בהצלחה .

#54 koby, ‏5/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏5/12/13

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!