1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מסילות לבנות על עלי הצמח ועוד כמה שאלות קטנות

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Starter, ‏8/9/14.

1. Starter

Starter חבר חדש

לייקים:
    0
    היי כולם,
    אני חדש כאן בפורום, מגדל חדש באופן כללי וזהו הגידול הראשון שלי
    ייתכן כי חלק מהשאלות מיועדות לא רק לפורום בעיות ומחלות אלא גם לפורום מגדלים מתחילים, ואם כך המצב התנצלות מראש.

קצת רקע על מה שנעשה:
    אני מגדל 2 שתילים בגידול חוץ, הזרעים עצמם ממקורות לא ידועים, העברתי 3 פעמים את השתילים מעציץ קטן לעציץ גדול יותר
    אני משתמש בתערובת אדמת גידול של הידרושופ.
    דישנתי בהתחלה (שבוע ראשון) עם Rootjuice ועם BioHeaven של חברת Biobizz
    לאחר מכן המשכתי לדשן עם BioGrow ועם BioHeaven אך לאחרונה הופיעו מסילות לבנות ונקודות לבנות קטנות על עלי הצמח.

קראתי כאן בפורום על מזיקים ועל זבוב המנהרות וחיפשתי תמונה שתהיה דומה לבעיה שיש לי אך לא מצאתי,
    כמו כן הבנתי שישנם ריסוסים אורגניים טבעיים ללא חומרים כימיים שאפשר לרסס אותם על עלי הצמח עצמו.
    ברשותי LeafCoat של חברת Biobizz הבנתי שהוא אינו מדביר ומרחיק מזיקים אלא עוזר לשמור על עלי הצמח.

יש לי מס' שאלות ואשמח אם תוכלו לייעץ/לעזור:

1. כיצד אוכל להיפטר מהתופעה הנ"ל? (מסילות לבנות על עלי הצמח)
    2. האם שימוש בLeafCoat יעזור לי להגן על הצמח? ובאופן כללי איך משתמשים בו?
    3. מתי אוכל לדעת שהצמח מוכן לפריחה? ברשותי גם דשנים נוספים (BioBloom,TopMax,Alg-a-mic)
    4. לאחרונה קניתי מד PH, המים הם מי ברז, עומדים על PH 8, אני משאיר אותם 24 שעות ע"מ שהכלור יתנדף ולאחר הדישון החומציות עומדת על PH 7 האם זה טוב? או שעליי להוריד?
    5. כיצד אני בודק את החומציות של המים בעציץ?

לאחר קריאה מרובה בפורום אנשים עושים כאן עבודת קודש ורק צריך להגיד פשוט..תודה :)

בתודה מראש,
    Starter

2. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    ברוך הבא,

1. זוהי לא מסילת הרכבת -גדרה חדרה אלא עש המנהרות, עלייך להוריד את העלים הנגועים ולרסס בשמן נים. שים לב גם לכל הנקודות הלבנות שיש על העלים.. לא בטוח שזה קשור לעש אבל אולי זה עש אחר גם. בכל מקרה שמן הנים.
    2. לייף קאוט כמו השם מעין "מעיל" (שכבה) שנוצרת על העלים ואמור למנוע התקרבות של מזיקים, אתה שופך אותו מהבקבוק לתוך שפריצר ומרסס את הצמחים פעם ב 10 ימים מתחת ומעל לעלים, שים לב שזוהי לא פעולת מנע למה שיש לך.
    3. הצמח שלך יהיה מוכן לפריחה ברגע שיהיה מספיק בוגר מינית, אתה תתחיל לראות "שערות" לבנות (במקרה שהיא נקבה) שיוצאות מהחיבורים תוכל למצוא פה בפורום מידע ותמונות על הנושא הזה.
    4. רמת החומציות שלך היא סטנדרתית למי הברז בארץ אם אתה משתמש במצע אדמה אתה לא צריך לאזן חומציות מאחר והאדמה עושה את זה עבורך.

* אני לא בטוח אם יש עוד עצים מסביב בתמונה אבל אולי כדאי לשקול להזיז את הצמח שלך מהם.

המון בהצלחה.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. הפתרון שאדון שוקו הציע, נימגארד. אמור להרחיק את המזיק. אבל אני חושב שכדאי לך להוריד אתת כל העלים הנגועים ולעקוב טוב אם רואים הופעה של המזיק על צמחים חדשים.

2. אני לא חושב שהמוצר המסוייים הזה יעזור כנגד המזיק הספציפי הזה.

3. אתה צריך מיקרוסקופ כדי לעקוב אחרי הטריכמות על גבי הפרחים. כאשר כל הטריכומות חלביותת וחלק עינבריות ניתן לקטוף את הצמח.
    איפשהו לקראת אמצע אוקטובר אם מדובר בגידול חוץ.

4. אין צורך לעקוב אחר החומציות אם אתה מגדל באדמה. הנתון שהצגת לא יעשה בעיות.

בהצלחה!

4. Starter

Starter חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה חברים !! :):d

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!