1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מספר שאלות חשובות על צמחים בשלב פריחה די מתקדמת

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י DelPiero, ‏4/11/13.

1. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום.

אני מגדל שני צמחים בגינה (ללא ארון, תאורה וכו') הנמצאים בשלב פריחה - אחד מהם מתקדם והשני נראה כחודש מאחוריו.

כרגע אני משקה אותם בערך פעם וחצי - פעמיים בשבוע ב3 ליטרים מעורבבים עם הדשן הזה:
    IMG_3099.jpg

עציץ אחד מזן סאטיבה והשני אינדיקה.
    בעציץ המפותח יותר כבר יש המון פריחה כאשר קצה השיערות כבר הפך וממשיך להפוך לגוון חום ויש איזורים מאד צפופים עם המון פרחים אשר גם מנפיקים ריח מעולה וחזק (מקרוב, לא בגינה).

עציץ "צעיר יותר":

IMG_3104.jpg

עציץ מפותח יותר:
    IMG_3103.jpg
    IMG_3101.jpg

כמו שניתן לראות (או שלא) יש חלק עלים חולים אבל די התגברתי על זה כי הוא ממשיך לפרוח ולהוציא ריח נפלא.

השאלות שלי:

הבנתי שבשלב מסויים אני אמור להפסיק עם הדשן- מתי זה קורה? האם אצטרך להמשיך להשקות אותו ללא דשן? האם צריך בכלל להחליף את סוג הדשן??
    דבר שני - מה אם יורד גשם? זה יפגע לי באיכות או בפריחה?

לפי התמונות שהעלתי - מה נראה מצבו של הצמח (המפותח יותר)? באיזה שלב הוא ועוד כמה זמן +/- אצטרך לעבור לשלב הבא (קטיפה ייבוש ויישון)?

תודה מראש =]

2. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    מישהו??? בבקשההה!

3. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחח לא נעים לומר אחי, איחרת את המועד.

מה קורה אם יורד גשם?? אם יורד גשם זה סימן שזה לא העונה.

העונה הסתיימה לפני חודש מדהים שהם שרדו לך עדיין אבל הדגש הוא על עדיין, יש לך עכשיו 2 ברירות לקצור או להכניס אותם פנימה ולהמשיך עם מנורות.

וזאת רק התחלה של פריחה זאת לא פריחה מתקדמת בכלל.

4. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0

דבר ראשון תודה על התגובה.. דבר שני, הם בינתיים ממשיכים לגדול והריחות מתעצמים. גם לא באמת יורד גשם.
    הזרעים נשתלו דווקא באיזור מאי שאני יודע שזה הזמן הנכון להתחיל לגדל ומצבם כן משתפר מיום ליום.

מה עם הדשנים? כן צריך להחליף? ומתי אני צריך להפסיק איתם ולהשקות במים בלבד?

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הם נראים מצויין. אני לא רואה שום סימנים למחלה.
    איך זה שהצמחים נראים ככה באמצע נובמבר?

גשם לא יפגע לך בצמחים.

דישון לפי הטבלה המצורפת לדשן.
    אין לך? גש לאתר החברה וחפש.

6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    שוב, אני לא יודע אם ראית פרח מוכן אבל מה שיש לך זאת התחלת הפריחה אם שתלת במאי זה רק מעיד שמשהו לא בסדר, כנראה כמות האור, או גודל העציץ.

שים לב שאנחנו מופתעים שהוא בכלל שרד, זה אומר שיש לך מזל אבל לא הייתי בונה על המזל הזה לאורך זמן הצמח שלך היה צריך להיראות ככה ביולי אוגוסט הוא צריך לפחות חודשיים נוספים של שמש שפשוט כבר אין
    הלוואי ואני טועה אבל הוא בסופו של דבר ימות כמו שקרה להרבה אנשים כבר לפני מספר שבועות, אגב תשתול במרץ בפעם הבאה, מי ששותל במרץ יכול אפילו להספיק 2 מחזורי גידול.

הוא בריא במיוחד, הוא לא מראה סימני מצוקה, כמו שאגרונום אמר תלך לפי טבלת הדישון, אתה יכול להשקות רק מים בשבוע האחרון לפני הקציר אבל אין צורך ביו בייז זה דשן אורגני

7. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחח עכשיו רק נופל לי האסימון , אתה משקה אותו פעם וחצי פעמיים בשבוע??? פה קבור הכלב, אגרונום תקן אותי אם אני טועה כי אין לי הרבה ניסיון בגידול אדמה אבל המינימום הוא פעם ביומיים לא?

8. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    הוא אכן לא מראה סימני מצוקה וכמו שאמרתי הוא ממשיך לגדול... לפי כל מה שקראתי ושמעתי, צריך להשקות כאשר האדמה יבשה לחלוטין (ואז להשקות הרבה). אחרי יומיים היא עוד רטובה לגמרי.
    יש לי מד לחות\אור\חומציות ואני משקה רק כשהאדמה לא רטובה כלל.
    מאז שהתחלתי בתהליך הזה הוא ממש צמח. הבעיה היא שבחודשים הראשונים הוא גדל ללא דשן כלל. להבא אני אדע, אני רק מקווה שמזה עוד יצא לי משהו.

וכמו שאמרתי... בתמונה לא רואים אבל הוא גדל ממש יפה והאיזורים הצפופים בפרחים רק מתעצמים.

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה,
    אין שום בעיה באופן ההשקיה.
    הצמחים נראים מאוד בריאים.
    אם האדמה חדשה (מחזור גידול רשאון עליה) חודשיים ראשונים ללא דשן זה לא בהכרח בעיה.

אני פשוט לא מבין איך בנובמבר הוא נראה כ"כ טוב.
    האם בלילה יש עליו איזה פנס רחוב או תאורה מידי פעם?

10. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    יש עליו תאורה חלשה מאד בלילה וגם רק לאיזה שעה-שעתיים... לא משהו שאמור להשפיע.
    אולי לא רואים בתמונה אבל מספר עליו שם נפולים קצת. ממש אחדים. בעציץ השני יש כמה צהובים שאני מוריד אבל בעיקרו הוא ירוק מאד וחזק.
    היום בדקתי שוב והריח הטוב ממש מתגבר וכבר נהיה זהה לחלוטים לריח החזק של הקנאביס שיוצא כשאני פותח שקית אטומה שיצאה ממכון גידול.

יש כמה טיפים? במצב הנוכחי אני יכול בכלל לקצור? זה ישפיע? הפרח מקבל את צורתו המוכרת אחרי היישון או משהו? האם אני יכול לקצוץ כרגע את העלים שיוצאים מתוך הפרח בכדי שאוכל לצלם ולקבל את חוות הדעת שלכם?

תודה רבה אגב... באמת!

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תנסה להוריד בכמות המים ולהעלות את התדירות שאתה משקה,
    כמו כן תשתדל לעשות את זה באופן עיקבי (נגיד כל 24 שעות בדיוק), אם יש לך מחשב השקיה זה אחלה.

לגבי העלים הצהובים אני לא יודע ממש לעזור, אבל
    יש טענות לכאן ולכאן בכל מה שנוגע לקיצוץ לפני הקציר.
    חלק טוענים שהעלים האלה מסתירים את הפרח ומונעים ממנו לקבל אור, וככה הפרח יוצא קטן יותר
    וחלק טוענים שהעלים חשובים לגדילה ואין סיבה להוריד אותם,
    אני באופן אישי לא ממש יודע כי אין לי ניסיון אבל מה שבטוח זה שאת העלים הצהובים תוריד.

לגבי הקציר -
    תקנה לך מאיביי מיקרוסקופ כיס שמגדיל בערך פי 100, גג 150, לא צריך יותר - זה עולה גרושים משהו כמו 4-5 דולר (לעומת הארץ שזה עולה מ60 שקל ומגיע גם ל150)
    ותיעזר בתמונות האלה כדי לדעת מתי הכי טוב בשבילך לקצור,
    רוב האנשים מחכים שיהיה להם איזה שהוא שילוב של טריכומים בצבע ענבר לטירכומים חלביים, אבל כמו שאתה מבין מהתמומה אתה יכול גם שיהיה 100% חלבי או 100% ענבר, רק לא מוקדם מידי או מאוחר מידי,
    אם זה איזה שהוא זן מוכר וידוע אז אתה יכול לבדוק באינטרנט לפי החברה שמייצרת אותו מתי הם ממליצים לקטוף
    באופן כללי ובהנחה שאתה יודע מה ההבדל בין סאטיבה לאינדיקה אז - 100% סטיבה - בין 12 ל14 שבועות פריחה, 100% אינדיקה באיזור ה7-8 לפעמים 9 שבועות של פריחה.

בעיקרון יש עוד שיטה קצת פחות מדוייקת אם לא בא לך לקנות מיקרוסקופ - אתה יכול לבדוק לפי הצבע של ה2 שערות שיוצאות מהפרח לפי התמונה הזאת -

כל טוב

#11 woogs, ‏6/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏6/11/13
  12. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    הזמנתי כבר מיקרוסקופ כזה לפני איזה שבוע אני מחכה שיגיע.. אין לי מושג אילו זנים אלה ואם הם 100 אחוז אינדיקה/סאטיבה. קיבלתי אותם בגיל חודשיים +\- והיתה עבודה רבה לעשות מהם מה שהם היום.

13. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    הנה כמה תמונות חדשות שאולי יעזרו לכם להבין את מצבם.... אני יודע שהאדניות קטנות אבל אני רוצה עציצים בסדר גודל של מה שיש לי ככה שזה בסדר בשבילי =]

photo (2).jpg
    photo (3).jpg
    photo.jpg

14. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אוקיי כמה דברים
    קודם כל אני לא מהמומחים כל מה שאני יודע זה מקריאה באינטרנט במשך כמה שנים, אז קח בחשבון

דבר שני אני די בטוח שהגודל של האדניות סבבה, אבל אל תתפוס אותי במילה
    דבר שלישי - אני הייתי מזיז את שניהם איזה מטר קדימה ככה שהחומה לא תחסום להם אור יקר ערך,
    דבר רביעי - לפי המצב של העלים שלך (נראים קצת נפולים) אתה משקה יותר מידי - כמה ואיך אתה משקה [כל כמה זמן] ?
    דבר חמישי - כמה זמן הם נמצאים בפריחה ? נראה שהם פחות או יותר באמצע ויש להם לפחות עוד חודש אם לא יותר - מה שאומר - כדאי לך מאד לסדר להם חדר עם תאורה טובה וכל הטררם כי מרגע זה והלאה לא הולך להיות יותר מידי אור בשמיים וגם הטמפרטורות שיגיעו יכולות להיות לא הכי אידיאליות לגידול - מה שבסופו של דבר יבוא לידי ביטוי בפרחים הרבה יותר קטנים ממה שאתה יכול לקבל... בקיצור - כדי לך מאד לסדר להם חדר גידול מצוייד.

דבר שישי - אני לא בטוח בכלל אבל יש משהו בתמונה השניה שנראה קצת כמו פרח של זכר [מין 2 בננות לבנות צהובות כאלה בחלק העליון של התמונה יחסית], ממליץ לך לבדוק באינטרנט איך נראים פרחים של זכר בכל השלבים, גם בהתחלה וגם כשהם נפתחים (מה שנראה בתמונה זה אחד פתוח), ואז לעבור על הצמח ולחפש כאלה ופשוט עם פינצטה או משהו ממש קטן להוריד אותם כי הם יגרמו לצמח שלך לייצר זרעים - מה שאתה לא רוצה !

חוץ מזה כל מה שקשור לעלים צהובים ודישון אני פחות מבין.
    מה שכן אם הצמחים עומדים על החתיכת עץ הזאת ולא זזים משמה הרבה זמן זה יכול לגרום לריקבון בעץ ואז סבל לשורשים ולכל הצמח וכו' וכו'. שים להם איזה תחתית.
    עוד משהו זה האיכות של המים שאתה משקה שזה גם דבר שיכול לגרום לצמח לסטרס...
    זה משהו שהתחיל לאחרונה או שזה ככה הרבה זמן ?
    סך הכל הם נראים במצב בסדר אפילו טוב. לא סופר, אבל צריך לדעת עוד פרטים כדי שיהיה אפשר לעזור לך כמו - איזה מים אתה משקה, כמו שכבר אמרתי כמה וכל כמה זמן אתה משקה, איך אתה מדשן, ועוד משהו שעכשיו עלה לי
    זה שאם זה באמת פרח זכרי - יכול מאד להיות שזה כתוצאה מתאורה בזמן הלילה כמו תאורת רחוב או משהו כזה שמגיע לצמח וזה גורם לו לכל מיני מוטציות וגם לבריאות כללית לא טובה, אז קח בחשבון

#14 woogs, ‏6/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏6/11/13
  15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    עוד משהו - עכשיו אני רואה את העלים המצהיבים ובדיוק נזכר במשהו שפעם מגדל מנוסה אמר לי באחד הפורומים בחול
    הוא אומר שלא משנה באיזה דשן אתה משתמש כמעט תמיד אתה תצטרך להוסיף לצמח מגנזיום גופרתי (ניתן להשיג בבתי מרקחת)
    אבל תן למומחים יותר ממני לעזור לך

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך אולי זה להציג את הבעיה שלך בפורום מחול ולקרוא הרבה הרבה מדריכי גידול.
    בהצלחה

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראים בסדר גמור+

עלים צהובים - אין מה לדאוג. אתה יכול להוריד אותם ידנית.
    טמפרטורה - יורדת קצת בלילה, אבל עדיין תקינה.
    תאורה - הייתי עושה מה שווגס הציע. קח אותם קצת קדימה (אם זה אפשרי). יש מספיק תאורה לאורך היום. יותר מכל מנורה.
    תאורה בלילה - לא טוב.
    את הפלטה מתחת לצמחים תשאיר. ככה השורשים בתחתית העציץ לא חשופים לטמפרטורות הנמוכות של ה"רצפה".

מה מקור המים שלך? מי ברז בישראל מכילים מספיק מגנזיום וסידן.

בהצלחה.

17. DelPiero

DelPiero חבר חדש

לייקים:
    0
    שוב תודה לכולם...
    אני משקה כפעם וחצי עד פעמיים בשבוע - 3 ליטר מעורבים עם דשן אורגני (לכל עציץ).
    אני אזיז אותם קצת מה"חומה" כפי שהצעתם.

אולי לא רואים בתמונה כי היא עם פלאש אבל רואים פרחים בבירור.. אני כבר מספיק זמן מתעסק עם פרחים בשלים בשביל לדעת איך הם נראים ומה הריח שלהם.

אני לא רוצה לפנות לפורומים מחול כי הם לא יודעים מה זה נובמבר בישראל =] מבחינת עוד מעט יורד לי שלג על העציצים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!