1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

משפטי חוכמה לקידום הלגליזציה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י woogs, ‏18/5/14.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    טוב אז חבר ביקש ממני לעשות משהו למען הלגליזציה והנה הרעיון -

הפוסט הזה אמור לרכז משפטים שמעבירים מסר של הגיון בריא, מול החוסר היגיון השולט כרגע במדינות.
    הרעיון הוא שבסוף כל המשפטים האלה יאספו ויאמרו על ידי נואמים בעצרות והפגנות למיניהם, ו\או ישלחו לחברינו בכנסת שגם תומכים בלגליזציה כדי שיוכלו לאמור אותם מול חברי כנסת אחרים ובישיבות וכו', ו\או יאמרו על ידי כל אחד ואחד שניכנס עם מישהו לשיחת לגליזציה כל שהיא.
    כל אחד מוזמן, ואף רצוי מאד - שיוסיף משפטים כאלה לפוסט.

אני אתן דוגמה:

* ... קחו לדוגמה קפאין - קפאין זה סם לכל דבר, נכון ?
    כשהוא נקי הוא נראה כאבקה לבנה, בדיוק כמו מה שעולה בראש לרוב האנשים כשהם חושבים על דברים כמו - 'הרואין', 'קוקאין' ואפילו אקמול.
    יש לו השפעות על הגוף ועל המוח בדיוק כמו לכל סם אחר, כמות מסויימת ממנו יכולה לגרום למה שנקרא 'מנת יתר' שתוביל לתגובות גוף קיצוניות מאד ואפילו למוות, ומבחינה כימית הוא נחשב לאלקאלואיד כמו הרבה חומרים אחרים שמשפיעים על הגוף.
    אבל מה - אתם לא רואים אנשים זרוקים בפינות רחוב - מזריקים או מסניפים שורות של אבקת קפאין, נכון ?
    ולמה זה ? -
    כי לאנשים יש את הקפאין זמין כמה שהם רוצים, ואפילו בצורה שנחשבת טעימה לרוב האנשים - בקפה, בתה ובמשקאות שונים.
    זה זמין לכל, ובמחירים מאד נמוכים - אז אין סיבה שאנשים יחפשו אותו בשוק השחור, במחירים שעלולים לגרום להם לבזבז את רוב כספם ולאחר מכן פוטנציאלית להגיע לפשע בשביל להשיג עוד קצת, אפילו שהם אנשים טובים בטבעם.
    אבל כמו עם כל דבר, גם עם קפאין צריכים להיות זהירים - כי - צריכה מוגזמת שלו יכולה להרוג בן אדם במקרה הגרוע או לשלוח אותו לאישפוז במקרה הקצת פחות גרוע.
    זה אומר שצריך להפוך את הקפאין ללא חוקי, כדי שאנשים לא ימותו ממנו ?
    אני לא חושב - כי אם זה ההיגיון - אז צריך להוציא מחוץ לחוק גם מים, כי גם להם יש גבול עליון שאם מישהו יעבור אותו הוא עלול למות, ואוכל - כי יותר מידי מזה עלול לגרום לתופעות שיביאו למוות איטי, או סתם לעצירות נוראית שתימשך כמה ימים.
    חינוך זאת התשובה - כי על ידי חינוך נכון, אנשים עדיין יוכלו להתנסות בביטחון עם קפאין ולדעת - כמה ממנו הם יכולים לקחת כדי להפיק תועלת ולא סבל וחולי. וחוץ מזה - אם העולם ילך לכיוון של איסורים אז הוא הולך אחורה ולא מתקדם לשום מקום.

אותו הדבר צריך להיות לגבי כל חומר אחר, כי אי אפשר להוציא מהחוק עגבניות... לא הרבה יודעים את זה אבל - בעלים של העגבניות יש כל כך הרבה רעל שאם מישהו ינסה לאכול קצת מהם הוא יכול לקבל הרעלה רצינית !!!

אז אנשים לא מבקשים שתתנו להם הרואין חופשי, או קוקאין חופשי - הם רוצים את הפרי בצורה הטבעית (וההרבה פחות מסוכנת) שלו - במקרה הזה - צמח הקוקה וצמח הפרג - כי כמו שאי אפשר (ובכלל - אף אחד לא יעלה על הדעת) להוציא את צמח העגבניה מחוץ לחוק - ככה זה עם כל צמח אחר - וזה בכלל לא משנה כמה גדול פוטנציאל הסיכון שלו... אחרי הכל יש דברים כמו רובים שהם אחד מהדברים עם פוטנציאל הסיכון הכי גבוה שיש, אבל מה - בארה"ב אתה יכול לקפוץ לחנות נשק הקרובה לביתך ולקנות אחד.
    ואם מישהו רוצה לגדל לו בבית איזה שיח של קוקה, או כמה פרגים בשביל מה שהם נותנים לו - שיעשה את זה, או שלפחות יוכל לקנות אותם במכולת - בדיוק כמו שהוא קונה קפה. וגם אם מישהו רוצה לגדל שדה שלם.

הנקודה בכל זה - היא - שהאיסור הוא לא הגיוני, ועצם זה שהוא קיים - הוא הופך את החברה שלנו ל - יותר קרובה למשטרים דיקטטורים, מאשר לחברה מתוקנת ומתקדמת.

כמובן שכל זה חל גם לגבי קנאביס - הרי ברגע שזה יהיה חוקי - לאף אחד לא יהיה איכפת מלקנות בשוק השחור בהרבה כסף חתיכה קטנה של חשיש או פרח, הוא יוכל לגדל את זה בגינה ולעשות עם זה מה שהוא רוצה.
    אותו דבר לגבי פרג וקוקה - אף אחד לא יחשוב יותר על ה'מנת' קוקאין או הרואין הבאה שהוא הולך לארגן לעצמו, אלא הוא פשוט יגדל את זה בגינה וילעס קצת עלים או יכין קצת אופיום (שהוא הרבה פחות מסוכן מהרואין).

אני יודע שקצת נסחפתי פה, לפני שעה היה לי בראש גירסה מקוצרת של כל זה אבל רק עכשיו הזדמן לי לכתוב את הכל אז זה קצת התנפח.
    [:

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תותח!

גלידה פיסטוק

3. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    מצטער אבל אני לא יכול לחשוב על משהו יותר צודק ורציונאלי מזה:
    "מי אתה שתחליט מה אני אכניס לגוף שלי?"
    שלילת הזכות הבסיסית של כל בני האדם. הזכות לחירות. (כל עוד אני לא פוגע פיזית באף אחד כמובן)

בנג'מין פרנקלין אמר פעם: "אילו שמוכנים לוותר על חירות חיונית כדי להרוויח ביטחון זמני לא ראויים לא לחירות ולא לביטחון ומהר מאוד חסרים את שניהם."

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אחלה אחלה !!
    זה הרעיון !!

לא משנה כמה פשוט המשפט או כמה הוא מסובך,
    מה שמשנה זה המסר שהוא מעביר !

אנחנו צריכים כמה שיותר כאלה, קדימה !

הערה קטנה שלי-
    אני חושב שאם כבר מצטטים אנשים שאמרו פעם משפטים, אז לפחות אל תזכירו את זה שאיזה מישהו גדול וידוע אמר אותם, אלא תגידו אותם כאילו זה מה שעולה לכם מהראש (לפי דעתי כשמצטטים אנשים אחרים זה תמיד נשמע קצת מוזר, ודי חסרה העוצמה של המשפט בדרך הזאת, אלא אם כן אתם מפיקים איזה סרט דרמה להוליווד)
    []

5. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    אבל זה תלוי בהמון דברים.. למי אתה פונה? לכל העם.. גם לאלו הלא משכילים..? איתם צריך לדבר בשפה שונה. חביבי עם רוב החברה הישראלית אי אפשר לדבר בהיגיון כי הם לא מקשיבים לך משלב מסוים. ברגע שאתה נוגד את תפיסות העולם הבסיסיות שהכניסו להם בראש, הם פשוט מתבצרים ולא מוכנים להקשיב (במקרה הטוב.. במקרה הרע מקללים אותך וצוחקים עליך.. ראה ערך גלילאו והעולם השטוח)

אם אתה באמת פונה לכולם אתה צריך לדבר בשפה שלהם. ולהביא סטטיסטיקות. כמו:
    "כמה מתים בשנה יש מאלכוהול וכמה מקנאביס?"
    "כל מקרי האלימות האחרונים במדינה קרו תחת השפעת אלכוהול.. אף פעם בהיסטוריה של המדינה אף אדם לא נרצח תחת השפעת קנאביס"

צריך לתת מחקרים מתומצתים.. להראות עובדות בשטח אחרת אנשים פשוט לא יקשיבו

בכל מקרה.. מחזק את הרעיון!

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    המממ - אתה צודק חלקית, פשוט לא הסברתי את זה מספיק טוב.

התכוונתי שלא לצטט אנשים בעיקר כשפוליטיקאים (או אחרים) מדברים אל פוליטיקאים.
    במקרה של מישהו שנואם מול קהל בעצרת או משהו כזה - ההפך הוא הנכון, משפט כמו - "איש חכם אמר פעם..." או "בנג'מין פרנקלין - נשיא הזה והזה של ארה"ב אמר - " ...
    משפטים כאלה בעצרת דווקא רצויים .

[:

יאללה חברים - להתחיל להפעיל את הקופסה !

7. פרחירוק

פרחירוק קנאביסט

לייקים:
    0
    הנה אחד שלי :)
    image.jpg
    ( זה כולל את התנועה הישראלית האופיינית עם היד)

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    ומה אנחנו עונים לאנשים כמו פאינה קירשנבאום כזה ברור שהם לא יודעים על מה הם מדברים ???

("מריחואנה היא סם מסוכן")
    ניסית פעם שאת אומרת ?
    מאיפה את יודעת ?
    מי אמר לך ?

9. קאסיוס

קאסיוס קנאביסט

לייקים:
    1
    ענק!! כל הכבוד!!

10. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    אתה אומר לה: "גבירתי הנכבדה, באמסטרדם, בקולורדו, בוושינגטון, בבלגיה ובעוד מדינות נפלאות ונאורות מקלים/מאפשרים שימוש בצמח בחופשיות. איפה הן ואיפה אנחנו? איפה העתיד שלהן ואיפה ה"עתיד" שלנו?
    עכשיו גבירתי המקסימה, תסתכלי על רוסיה.. ממש במקרה הגעת משם.. שם אסור בתכלית האיסור לעשן את הצמח ותראי איפה הם נמצאים. איפה ה"עתיד" שלהם? מלא בשנאת זרים, אנטישמיות, תיעוב הומואים ומלחמות מיותרות. 12% מהאוכלוסייה ברוסיה מתחת לקו העוני - בחישוב פשוט זה 142,470,272 (תושבים) כפול 12% שווה !17,096,432
    17 מיליון עניים!! ועכשיו משהשכלת מעט גבירתי השרה, את מוזמנת לעוף קיבינימט ולא לעצבן אותי"

11. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    הכי מצחיק זה שברוסיה יש שדות המפ ענקיים לייצור חבלים וזרעים לצורך הפקת שמנים ואוכל לבעלי חיים.

12. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    חחח צארלי אני יגיד לך תאמת אני לא חושב שהיא כל כך מחבבת הומואים, ודי ברור שהיא אוהבת מלחמות ...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!