1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתחיל לגדל בקרוב. קצת שאלות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י BUD, ‏28/10/13.

1. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם אני רוצה להתחיל לגדל בקרוב ויש לי שאלות ולמרות שקראתי פה באתר את המדריך לגידול של מתחילים ועדיין יש לי שאלות
    1 אם אני יזמין זרעים דרך האתר מירוונה יש מצב שיעלו עליי? וכל הקטע של שינוי השם יש מצב שלא ישלחו את זה בכלל אלי?
    2 נגיד ושתלתי עכשיו צמח אני צריך לתת לו כל הזמן אור עם המנורה או בלילה לא וביום כן ? איך זה הולך .. ?
    3 אפשר רשמית דברים שצריך לקנות כגון: איזה דשן לקנות, איזה גודל עציץ, כמה מנורות לקנות ואיזה מנורות , וכ' ואני מתכוון לגדל רק עציץ אחד

תודה

#1 BUD, ‏28/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏28/10/13
  2. פילוני

פילוני חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חבר :)

1. אין שום ביטוח לכלום בהזמנות זרעים. לדעתי המשטרה תופסת בסביבות ה-2% מההזמנות, אם יש לך חבר שחוזר מאירופה אז עדיף.
    ונירוונה אחלה חברה למרות שהם נמצאים בהולנד אני יודע בוודאות שלישראל הם לא שולחים זרעים דרך הולנד אלא דרך מקום אחר באירופה.

2. מהשאלה שלך אני מבין שלא השקעת יותר מידי זמן בקריאה על הנושא. אני ממש ממש ממליץ לך לעבור על המדריכים שמפורסמים פה:

http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/show...-על-גידול-קנאביס-האשכול-הזה-יחסוך-לכם-זמן-יקר!!

3. לעציץ אחד הייתי ממליץ על:

נורת HPS 250W
    דלי 5 ליטר
    דלי 40-50 ליטר
    אדמה טוף מרום גולן
    פרלייט
    סדרת ה-try pack או משהו כזה של חברת BIOBIZZ (שלושה דשנים בסיסיים בבקבוקים קטנים).

אממ, עם הדברים האלו אתה יכול להתחיל לרוץ נראה לי...בהצלחה :)

3. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אז קודם כל בהצלחה חבר.

אני מחזק את הדברים של פילוני בנוגע לזרעים ולמחקר.

בנוגעי לרשימת קניות , זאת בהחלט רשימה טובה להתחלה אבל זה רק כיוון אחד אפשרי שלא בטוח שעונה על הצרכים שלך.

אם תוכל לפרט יותר על המטרות שלך מהגידול זה יאפשר לתת לך רשימה שתספק אותך יותר.

אתה צריך לחשוב על כמות היבול שאתה רוצה להוציא, ובהתאם גם הכסף שאתה מוכן להשקיע.
    גודל חדר הגידול, מצע גידול מועדף, מה שמחזיר אותנו שוב לעצה של פילוני לחקור את הנושא לעומק.

בהצלחה :)

4. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אחי

אני מוכן להשקיע רציני בשביל כמות יבול טובה וכמה בערך יבול יוצא לי ?

5. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    כמות היבול תלויה בהרבה משתנים אבל בו נאמר שאת "עלויות הקמה" אתה בטוח מכסה כשאתה מתחיל לעבוד עם 250 וואט לצורך העניין.

יש איזה מיתוס שאומר שהמקסימום שאפשר להגיע זה וואט פר גרם זאת אומרת עם 250 וואט ניתן תאורטית להגיע ל250 וואט, בפועל זה מאוד קשה עד בלתי אפשרי להגיע ליחס כזה.

את המנורה בוחרים לפי גודל חדר הגידול, מקובל לומר שעל חדר מטר על מטר (או 1.2 על 1.2 לפי גרסה אחרת) אתה צריך מנורת 600 וואט, אז בוא באמת תתחיל מגודל החדר.

זה חדר גדול שאתה מקטין עם אוהל? זה ארון קטן בחדר? מחסן בחצר?

ואם כבר בחדרים עסקינן.... אם אתה רוצה אספקה סדירה כל חודשיים אתה כבר צריך 2 חדרים אחד קטן לשלב הצימוח ואחד גדול לפריחה.

בתור התחלה הייתי ממליץ להתחיל עם חדר שיהיה מספיק גדול בשביל שתוכל להפריח בו , חדר של 80 על 80 פלוס מינוס יהיה אידיאלי להתחלה עם מנורה של 250 וואט.

אם אתה מוכן להשקיע קצת זמן ללמוד הייתי ממליץ לך ללכת על הידרופוניקה ולא גידול אדמה, אבל זה לא הכרחי אפשר לקבל תוצאות טובות גם במצע גידול אדמה.

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פילוני,
    למה גם אדמה טוף מרום גולן וגם פרלייט?
    לפי דעתי, הטוף יאוורר מספיק את הקרקע.

אני גם מציע לוותר על שלב הביניים של עציץ בגודל 5 ליטר וישר לעבור לדלי (בעל הגודל הרציני) של 50 ליטר אחרי ההנבטה.

מסכים עם משה,
    אתה צריך לפרט יותר מה המטרות שלך: כמה שתילים, מה גודל החדר, כמה מחזורים במקביל, האם יש אפשרות לגידול חוץ?

חדר של 80 על 80? חדר של 640 מ"ר? נשמע כמו חממה רצינית. יכול להיות שתהיה צריך קצת יותר ממנורה של 250 וואט ל"חדר" בגודל כזה.

לא מציע ללכת על הידרופוניקה לגידול ראשון. דרוש מעט ידע בכימיה וניסיון עם מערכות השקיה.

תוספות שלי לרשימת קניות:
    מד טמפרטורה (טרמומטר)
    מד לחות (היגרומטר)
    מאוורר

7. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חח התכוונתי 80 ס"מ אם זה לא היה ברור :)

לא מאוד מסובך הידרופוניקה, במיוחד אם אתה הולך על חברה כמו ghe , כל מה שצריך זה לעקוב אחרי הטבלה וללמוד איך מאזנים את הph
    זה דורש פחות תפעול יומיומי, אבל צריך לחקור זה כבר אמרתי.

אם כבר מכינים רשימת קניות אז רצוי להוסיף מד ph
    מאוד חשוב מאוורר בשביל סרקולציה של אוויר וכמובן שרצוי לנטר את החום והלחות בחדר כמו שאגרונום כותב
    אני ממליץ על מד משולב של חום ולחות עם 2 נקודות, קיים בכל חנויות ההידרו , היתרון שלו זה שיש להם זיכרון של מינימום ומקסימום
    ככה שאם הגעת בערב והיה יום חם , אתה יכול לדעת לאיזה טמפרטורה הגיע החדר בשיא החום וככה להיות מסוגל לפתור בעיות חום

8. פילוני

פילוני חבר חדש

לייקים:
    0

ככה,
    התכוונתי שיקנה אדמה של חברת "טוף מרום גולן". לא ל"טוף" עצמו. האדמה של "טוף מרום גולן" מעולה אבל היא לא מספיק מאווררת-לכן כדאי להוסיף לה פרלייט.

בנוגע לשתי העציצים (העציץ 5 ליטר והעציץ 50) - כשאתה מתחיל לגדל בעציץ גדול ישר על ההתחלה אתה "כופה" על עצמך להכין מראש כמויות גדולות של מים להשקיה שאין בהן צורך בהכרח, לעומת צמח קטן (שגם ככה אין לו מערכת שורשים מפותחת) שנמצא בעציץ קטן ומספיק להשקות אותו כמות של 3 ליטר נניח במקום פאקינג 10 ליטר. אמנם זה מצריך קצת יותר תחזוקה כי האדמה תתייבש כל שלושה ימים במקום פעם בשבוע (תלוי בגורמים נוספים) אבל לדעתי זה שווה את זה.

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב שעדיף להתחיל מלכתחילה עם דלי גדול תהיה הדאגה ל"עקה" (stress) שהצמח עשוי לסבול ממנה בעקבות המעבר אבל מניסיון אישי כשעושים את זה חלק הצמח כמעט ולא מרגיש את זה...

לגבי התוספות לרשימת הקניות אני מסכים איתך בהחלט :)

בכל מקרה אני ישמח אם תאיר את עיניי בנוגע לעניין עם הדלי קטן-דלי גדול...

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פילוני,
    להכין כמויות גדולות של מים?
    לפי ההגיון שלך, אם אני שותל בחוץ, אני צריך להשקות במאות ליטרים של מים.
    השינוי בכמות המים הוא יחסית מינורי.

להעביר עציץ אחד זה תהליך יחסית סביר. אבל אם אתה מגדל מספר שתילים, אני לא בטוח שיהיה לך זמן להתעסקות עם העברות מכלי לכלי.

דבר נוסף, יכול להיווצר מצב שאתה לא תמיד מגדל את הצמח באותו אופן.
    אם שינית קצת את תהליך הגידול, לדוגמא אם הדשן שונה, אתה יכול לקבל קצב גידול מעט גבוה מבד"כ.
    דבר שלעצמו הוא טוב. אבל יכול להיות שהצמח יגדל מהר מהצפוי ויגיע למצב של נעילת שורשים (מצב שקורה הרבה במשתלות).
    במקרה כזה אתה רק פוגע בצמח, יוצר סטרס ומקשה עליו את תהליך האיקלום בכלי החדש.

לפי דעתי האישית, עדיף להימנע מהעבודה המיותרת ומהסיכון המיותר בפגיעה בצמח.

10. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מתכוון לגדל בארון קטן ורק עציץ אחד

11. פילוני

פילוני חבר חדש

לייקים:
    0
    אני אוהב לקבל את האינדיקציה לגבי מתי השקתי מספיק כאשר המים מטפטפים בתחתית הדלי -
    ברור שבגידול חוץ זה שונה כי אין נקז ומשקים על-פי הערכה. טכנית אתה צודק מאה אחוז כי גם אפשר לעשות את זה בגידול פנים (להשקות על-פי הערכה ולא בהכרח עד שמטפטף מים בנקז). לשימוש בעציץ קטן ועציץ גדול יש גם יתרונות נוספים במקרים כמו שלו כשהוא מתכנן לגדל בתוך ארון, בהנחה שמעוניינים להמשיך לעוד מחזור אז כדאי לחלק את הארון לשתי חדרי גידול - חדר צמיחה וחדר פריחה, מאחר ומדובר בארון סביר להניח שהוא יחלק את החלל לפי גובה כאשר הוא מקדיש נניח שליש מהחלק העליון לחדר צמיחה ושתי שליש משאר הארון לפריחה - בשליש העליון (בחדר הצמיחה) - הוא לא יוכל להכניס דלי של 50 ליטר!

"להעביר עציץ אחד זה תהליך יחסית סביר"

סביר? להעביר עציץ אחד זה כיף גדול של התעסקות ולהעביר שניים זה כיף כפליים.
    אני יוצא מנקודת הנחה שאתה עובד או עבדת במשתלה או גינות או לא יודע מה, אז אולי אצלך בראש אתה מסתכל על הדברים האלה קצת אחרת - אני אמנם לא עבדתי במשתלה מקצועית, אבל כן יצא לי לגדל גאנג'ה משובחת במשך שנים, לרוב במצבים של ארבעה בחדר צמיחה וארבעה בחדר פריחה - אף פעם לא התבאסתי על להעביר צמח מעציץ לעציץ, זה לקח לי כמה דקות של עונג מהחיים שלי, עבר ברוב המוחלט של המקרים בצורה חלקה לגמרי, הצמחים יצאו מרוצים מאוד וגם אני :)

12. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב גידול בארון משנה את התמונה לגמרי, עדיין הייתי שמח אם היית מודד את קירות הארון אבל בהנחה שיש לך ארון סטנדרטי ולא הארון שפותח את השער לנרניה הייתי מעריך שהגודל שלו הוא 50 על 50 (ס"מ) או פחות מזה...

זה כבר פוסל את 250 וואט וחבל כי זאת מנורה איכותית שיכולה לשמש אותך גם בעתיד במידה ותרצה להרחיב את הפעילות למשהו גדול יותר.

הבעיה עם ארון כזה , זה החום שנפלט מהמנורה, יכול להיות שעכשיו בחורף זה לא יהווה בעיה גדולה במיוחד עבורך אבל בקיץ זה יהיה בלתי אפשרי לשמור על טמפרטורה סבירה לגידול.
    תאורתית אתה יכול לקדוח שתי חורים בקירות הארון ואז לעבוד עם רפלקטור קול טיוב אבל 250 וואט יהפוך את החדר כולו לסאונה ובימי הקיץ תצטרך להפעיל מזגן בחדר שבו הארון נמצא.

הפתרון, זה נורות cfl (פלורסנט ספירלה) אבל האיכות של היבול תרד משמעותית, לד זאת אופציה יקרה ולא הרבה יותר טובה ממנורות הספירלה, מה גם שהם פולטים חום (הרבה פחות מ hps אבל עדיין)
    אפשר לשקול hps 150 וואט אני מניח שבשביל זה הביאו אותם לארץ, כדאי להתייעץ עם מי שמבין , לי לא היה איתן ניסיון.

אם חשקה נפשך ביבול איכותי הייתי ממליץ להשאיר את הבגדים בארון ולהביא אוהל גידול מטר על מטר שישרת אותך בהמשך, בתחום הזה עם האוכל בא התאבון ותמיד רוצים לגדול ככה שזאת תהייה השקעה חכמה
    ולא יקרה במיוחד (הידרושופ הביאו אוהלים בזול) .

אם החלטת ללכת על גידול אדמה, אינטגרל הידרופוניק מוכרים את האדמה הכי איכותית , טוף מרום מייצרים להם אותם לפי הזמנה מיוחדת עם רמת חומציות מעולה לעבודה.
    עציצים עדיין תלוי בגודל החדר, אישית אני מעדיף להתחיל עם מינימום 4 מתחת למנורה אבל לא בטוח שלארון שלך יכנסו בכלל 4 עציצים .

דשן לאדמה, זה ללא ספק חברת biobizz אל תתקרב לשום דבר אחר בארץ שמיועד לאדמה , ומה שאתה לא עושה אל תסתפק בלקנות אדמה במקום כמו הום סנטר

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פילוני, חשבת פעם לעבוד בחברה שמשביחה זנים (לא של קנביס)?
    אני מבטיח לך, הם ישמחו לקבל אדם שאוהב להתעסק עם העברה של שתילים.

תאורה אתה יכול לפתור מאוד בקלות אם תעבור לנורת led של 90 וואט.
    הפרמטרים של כמות ואיכות אור ממנורה זו עולה על אותם פרמטרים ממנורת hps של 150 וואט.

אדמה מחנות של הידרופוניקה? יקר בטירוף.
    אני מציע תערובת שתילה ממקור קצת פחות מפוקפק כמו "הגרעין". הם גם מוכרים בכמויות של קוב אם עולה הצורך הזה.

בהצלחה.

14. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אגרונום שתי הערות ברשותך:

1. כשאתה מדבר על לד שעושה עבודה כל כך טובה ציין את השם של החברה כי 99.9% מהלדים שיש היום בשוק לא שווים את הכסף גם אלו שעלו לא מעט.

2. אני לא יודע אם זה נחשב זול או יקר אבל האדמה שהצעתי עולה 1 ש"ח לליטר, שק של 50 ליטר ב49 ש"ח לדעתי זה לא הרבה ובכל אופן שווה את ההשקעה ,
    גם אם אתה חושב שאינטרגל הידרופוניק הוא מקום מפוקפק (והוא לא הוא מביא את הציוד הכי מקצועי להידרו בארץ) טוף מרום המייצרת עבורם את האדמה היא חברה מכובדת ביותר
    וקרוב לוודאי שהיא גם הספקית של גרעין שאגב גם הם לא בדיוק הרמי לוי של עולם הגינון אבל זה לא הנושא...

15. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    עדיין לא הצלחתי להבין איזה מנורה ודשן וכל שאר הדברים להביא כל מישהו נותן דעה אחרת ומה הבעיה בגידול בארון ?
    והאם שווה לקחת את הסיכון ולקנות מהאינטרנט או להביא ממישהו ככה שאני לא יודע אם זה זכר או נקבה .. או איזה סוג הזרע
    ולמה צריך להעביר את הצמח מקום בשלב הפריחה ?

#15 BUD, ‏29/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏29/10/13
  16. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב בוא אני אנסה לעשות לך קצת סדר.....

תאורה בוחרים לפי גודל חלל הגידול, כמו שמנורת פלורסנט ספירלה 25 וואט תהייה מצויינת בשביל להאיר חדר שירותים אבל לא תתאים כדי להאיר אולם אירועים,
    בדיוק על אותו המשקל ככל שהחדר גדול יותר ככה המנורה צריכה להיות עוצמתית יותר ולהפך, יותר מזה, בגידול תחת מנורות התאורה היא חלק קריטי יותר מאשר אור בשירותים
    כי האור הוא החלק העיקרי בתהליך הפוטוסינטזה של הצמח או במילים אחרות "האוכל של הצמח".

גידול בארון הוא בסדר גמור, בתנאי שיש לך מספיק מקום לצמח לגדול, עד שלא תיקח מטר ותמדוד את דפנות הארון אי אפשר יהיה לתת לך את האופציות הכי טובות עבורך.
    מנורות פולטות חום במיוחד מנורות לחץ גבוה שמהוות היום סטנדרט בלתי מעורער בתחום הגידול, לא משנה מה יאמרו לך 99% מהמגדלים "מצביעים ברגליים" ולא נוטשים את המנורות האלה
    לטובות טכנולוגיית תאורה אחרות כמו לד או cfl (מנורות ספירלה) על אף החום הרב שהן פולטות, מגדל מקצועי יעדיף להדליק מזגן 24 שעות ביממה ולגדל תחת מנורות לחץ גבוה ולא לגדל תחת לד או cfl
    אופציה שלא ממש אפשרית כשחלל הגידול שלך הוא ארון.

חברים תמיד עדיפים על הרולטה הרוסית של הזמנה דרך האינטרנט, יש לי חבר ששילם מחיר כבד בהימור הזה ואני בחיים לא אזמין יותר דרך האינטרנט, ב24 לנובמבר יש את גביע הקנאביס באמסטרדם זאת
    הזדמנות טובה לבקר בבירת הקנאביס של העולם ולהצטייד בזנים משובחים (חשוב לבחור אותם כך שיתאימו לתנאי האקלים בארץ).
    חברים זאת עוד אופציה טובה, אם יש לך חבר שמגדל אפשר לקחת יחור רגע לפני שהצמח שלו נכנס לפריחה עד שהיחור יוציא שורשים ויהיה מוכן להיכנס למצע הגידול (10 ימים בערך) קרוב לוודאי ש"צמח האמא"
    שבדיוק נכנס לפריחה כבר יתחיל להראות את המין שלו פרחים או שקי זרע זכרים, אם צמח האמא נקבה כך יהיה גם היחור ב99 אחוז מהמקרים בדיוק אותם סיכויים של זרע מהונדס גנטית להיות נקבה.

בשורה התחתונה לגדול הצמח יגדל לך כמעט בכל מצב הכל זאת שאלה של איכות, כשתדע תחת איזו מנורה אתה מגדל תוכל לחשוב על מצע גידול ועל הדשן המתאים לו.
    כעיקרון תחת מנורת לחץ גבוהה הייתי ממליץ בכלל על גידול הידרופוני עם מצע גידול של הידרוטון, עם מערכת אוטומטית כמו אקווהפארם שדורשת את תשומת הלב שלך הרבה פחות,
    אני בטוח שיהיה מי שיתווכח איתי על זה , וזה בסדר כי אין תשובה אחת נכונה, אני רק יכול לומר שתחת 250 וואט עם המערכת הזאת (בהנחה שהכל נעשה כמו שצריך כמובן) אפשר להגיע גם ל150 גרם לצמח.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני ארחיב בצורה מעט יותר מקצועית ממשה.

כאשר בוחרים מנורה, חשובים שני פרמטרים.
    1. שטף פוטונים למטר רבוע.
    2. ספקטרום המנורה. (איכות האור)

את שני הפרמטרים ניתן למדוד באמצעות מכשיר שנקרא קוואנטום מטר - Quantum Meter.

מגדלים מקצועיים, כלומר אגרונומים בעלי מקצוע, נוטים לבחור במנורת LED כאשר הם משתמשים באור מלאכותי.
    כמו כן, מנורות אלו בשימוש ע"י משרד החקלאות, המכון הוולקני ומכוני מחקר של צמחים בארץ.
    בימינו מנורות HID נוטות להיזנח בשל צריכת החשמל הגבוהה ופליטת החום.

שיהיה בהצלחה.

18. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    ואוו אתה מתעקש על הלדים האלה כאילו אתה מוכר אותם בעצמך.

אני מזמין את כל מי שרוצה לשמוע על נורות הלד ספציפית לגידול קנאביס ממומחי גידול ולא מאנשים שמגדלים חסה במכון הוולקני וחושבים שזה תקף לכל הצמחים בעולם להיכנס לקישור הבא:

http://www.i-h.co.il/content/rhino_filter/נורת לד LED LIGHTS

בהערה קטנה: אני כמו שרבים ממכם וודאי יעשו התעלמתי ממה שכתוב שם ובכל זאת הלכתי לקנות שתי פאנלים של לד בלא פחות מ7000 שקל

בשורה התחתונה הם לא שווים את הכסף והם צורכים לא מעט חשמל עבור העבודה העלובה שהם עושים.

אגרונום אני עדיין מזמין אותך לתת שם ספציפי של חברה ספציפית כשאתה מדבר על לדים כי 99.9% מהלדים הם זבל שלא ברא השטן וחבל שאתה לא דוחף אנשים להוציא סכומים על דברים כאלה.

צמח הקנאביס צריך הרבה אור, אתם יכולים להשקיע אלפי שקלים על לדים שאולי יעבדו או אתם יכולי להשקיע 1500 שקל על מערכת 600 וואט HPS שעושה את העבודה בטוח .

בנוגע לצריכת החשמל, הייתי ממליץ לכל מי שמתלבט שיסתכל מאחורי הטלוויזיה שלו בסלון, רוב הטלוויזיות צורכות בערך 700 וואט רק כדי להכניס אתכם לפרופורציה.

אגב עבור חודשיים של צריכת חשמל תשלמו על כל מנורת 600 וואט בערך 350 שקל זה בחישוב גס לפי 60 יום בחודשיים 12 שעות ביום

בהצלחה

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה, אני יכול להגיד את אותו הדבר עליך ומנורות hps.

האנשים שמגדלים חסה במכון הוולקני מוכרים את הזנים שלהם (לא רק חסה) ואת הידע שלהם לכל העולם.
    אנחנו (מדינת ישראל) סוג של מעצמה בכל מה שקשור לחקלאות. לא רק פירות וירקות, אלה גם במשק החלב והבשר.

לצאת כנגדם, בוא נאמר את זה ככה.
    אני חושב שזה קצת גדול עליך.

ושוב, בעוד שאני מצטט מאמרים אקדמאים (שניכתבו ע"י דוקטורים ומומחים) אתה מביא ציטטות מסרטים בפינה נידחת ביוטיוב או שאתה מפיץ שמועה ששמעת מחבר של חבר (כן, השתמשת בביטוי הזה מספר פעמים).
    אלה לא מקורות אמינים!
    שלא תבין אותי לא נכון, אני לא שולל את המקורות שלך לגמרי. כשאתה מפנה לפורום מסויים אני הולך אליו וקורא, או כשאתה מפנה לסרט אני רואה אותו. אפשר ללמוד ממקורות אלה רבות, אך אי אפשר תמיד להתייחס אליהם ברצינות. יש צורך בחשיבה ביקורתית. ולא להאמין לכל מוכר\סטלן\טוקבקיסט באינטרנט.

אני מניח מהתגובה שמעולם לא ראית גרף שמופק ע"י קוואנטום מטר.
    אני מבטיח לך, מדידה אחת שתבוצע על ידך (כן כן! ע"י משה אדרי בכבודו ובעצמו!) עם המיכשור מקצועי (ברגע שלמדת אותו והבנת את אופן פעולתו) ישנה את דעתך לגמרי על תאורה שבמקור נועדה לאנשים (hid) ולא לצמחים.
    ושוב, תתקן אותי אם אני טועה. אני אשמח לשמוע למה אתה חולק על מיכשור שמודד במדויק את איכות וכמות האור.
    כמו כן, אני אשמח אם תראה לי מאמר עדכני מעיתון מדעי שמראה אחרת.

20. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אגרונום אני לא מתכוון להתנצח איתך בנושא הזה, אמרתי לך הרוב זה זבל ואני לא סתם אומר לך , כשאתה מדבר על לדים תגיד את הדגם הספציפי.

אני לא מזלזל במכון הוולקני כבודם במקומם מונח אבל תקן אותי אם אני טועה קנאביס לא גידלו שם ככה שכל הידע העצום שלהם לא רלוונטי לצמח הספציפי הזה.

ראיתי גרף של ספקטרום אורות, וכן אני יודע טוב מאוד שהקנאביס מנצל רק חלק קטן מתוך הספקטרום אורות המאוד רחב שמייצרת מנורת hps אבל כל הידע התאורתי הזה לא שווה כלום עם בסופו של יום אתה מגיע
    אחרי חודשיים של פריחה ורואה פרחים הרבה יותר יפים תחת נורות לחץ גבוהה. תאמין לי אני הראשון שירוץ להשקיע כסף ולקנות לד שיתן את אותה העבודה של hps רק בחצי כמות חשמל , בפועל מנורות לד שקניתי
    (הנה שלא תגיד שאמרתי חבר של חבר) אחרי שעשיתי סקר שוק מטורף של כמה חודשים טובים צורכות חצי מהחשמל של hps ועושות חצי עבודה.

עזוב מאמרים , בוא קח את הלדים שזרוקים לי בבית ועלו לי 7000 שקל נסה ותראה בעצמך, אני מתעקש כי כל המטרה של הפורום הזה מבחינתי זה לשפר את עקומת הלמידה של מגדלים חדשים
    איפה שאני נפלתי אני לא רוצה שאחרים יפלו ובגלל זה אני פה!

עוד דבר ששכחתי לציין בנוגע ללד בארון של שואל השאלה זה הרעש שהם עושים, לכל פאנל כזה יש שתי מאווררים מאחורה כמו של מחשב שעושים הרבה מאוד רעש, עזוב את הקטע שאתה בטח מחפש דיסקרטיות
    ולכן אתה בוחר לגדל בארון כדי שאף אחד שיכנס לחדר שלך לא ידע מה הולך שם, אתה פשוט לא יכול לישון באותו החדר עם פאנלים כאלה, אז במידה והארון בחדר השינה שלך, שכח מלד זה לא בשבילך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!