1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

נפח האדנית והשורשים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י omerm, ‏22/4/14.

1. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן, הייתי רוצה לנצל בצורה הטובה ביותר את ארון הגידול עי התאמת נפח האדנית לתקופת הגידול שארצה, השאלה שלי היא כמה זמן אפשר לגדל עציץ בעדנית של 15 ליטר עד שהשוורשים יתפסו את נפח האדנית ?
    או כמה זמן לוקח לשורשי הצמח לתפוס נפח של ליטר 1 ואז אכפיל את הזמן שארצה לגדל בכמות הליטרים ואדע באיזה אדנית עליי להשתמש
    תודה מראש

#1 omerm, ‏22/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏22/4/14
  2. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    מישהו ? זה חשוב ..

3. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אתה יכול לחסוך לעצמך ופשוט להעביר כבר מלכתחילה לאדנית של 25 ליטר לדוגמא במידה ויש מקום לאדנית בגודל כזה או בגודל אחר שהוא המקסימלי ומתאים לגודל של הבית גידול שלך , השורשים ינצלו תמיד את רוב הגודל באדנית אבל זה תלוי במשאבים וכו'...

4. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    כן אבל חבל לי להעביר לאדנית של 25 ליטר שתופסת לי המון מקום מהארון (נכנסות פחות אדנית בגלל הגודל) כאשר סביר להניח שבגידול קצר השורשים לא ישתמשו בנפח כל האדנית ולכן הייתי מעדיף להסתדר עם אדנית יותר קטנה שתאים לזמן הגידול

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני דווקא בעד הגישה של אלכס.
    עציץ גדול תמיד יותר טוב מקטן.

נפח של 15ליטר הוא נפח של 15 ליטר.
    הצורה משפיעה בעיקר על צורת האחיזה של הצמח בקרקע.

אני מאמין שלא ניתן להחזיק צמח בעציץ של 15 ליטר מעבר לשלושה חודשים.
    מעבר לזה אתה תפגע באופן מסויים בהתפתחות הצמח.

האם אתה יכול לפרט יותר מה הבעיה, מה אתה שואף לעשות ומה השיקולים\הגבלות שלך?

6. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    הבעיה היא המקום, ככל שהאדנית גדולה יותר כך נכנסות פחות אדניות לארון, אני שואף להתאים את זמן הגידול לנפח שהעציץ צריך ולא יותר ובכך לחסוך מקום שישמש לעוד אדנית/יות, לכן אני מנסה להבין לכמה זמן של גידול נפח האדנית מספיקה ולהתאים את זמן הגידול לנפח האדנית בכדי לנצל את החלל עם מקסימום עציצים, במידה ויש לי כבר עציץ ב 15 ליטר מה זמן הגדילה המקסימלי וזמן הצמיחה המומלץ בכדי להימנע ממצב של נעילת שורשים או פגיעה בהתפתחות הצמח תוך ניצול מקסימלי של כל האדנית ?

7. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אוקי אז השיקול העיקרי שלך הוא
    מקום וזמן ...
    אתה רוצה לנצל במקסימום הגודל המרבי של האדנית שהעציץ שלך יכול להכיל ביחס למקום שיש לך בבית גידול במינימום זמן...
    תשמע זה תלוי בכמה פרמטרים בשביל להגיע למיצוי מרבי בשלב הצמיחה ... תאורה,מקום וגודל בית הגידול , תזונה וכו' ..
    אני לא מכיר איזו נוסחה שמחשבת זמן מסוים שלוקח לצמח לתפוס מקום באדנית עם כל השורשים שלו כי כמו שאמרתי זה תלוי במגדל , בסביבת גידול , בתאורה , בתזונה ...
    שלב הצמיחה התקופה הזו יכולה להימשך בין שבועיים לחודשיים ואף יותר. הכל תלוי בכמה מקום יש לך בארון או חדר הגידול ולאיזה גודל של צמח אתה מכוון.
    ככל שתיתן לצמח זמן רב יותר לצמיחה תחת המנורה ללא פריחה, כך הוא יהיה חזק יותר כאשר יגיע לשלב הפריחה.

תביא פרטים על בית הגידול וכמה מקום יש לצמח ואף תמונה תעזור לנו יותר

8. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    וכמה זמן אוכל למשוך בצמיחה של עציץ שיושב ב 15 ליטר מבלי לפגוע בהתפתחות שלו ?

9. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    זה זן אוטומת?
    אתה צריך לזהות לפי קצב הצמיחה והגובה שלו , סימני מין , בשלות לפריחה...אמרתי לך אין זמן קבוע , זה תלוי בגודל של הבית גידול ובמקום , במצב של הצמח , בתזונה שלו, , בתאורה, גנטיקה של הצמח וכו'....
    אתה מבין? בשביל להגיע למיצוי מקסימלי תצתרך לטפל בו כמה שיותר טוב ולשים לב לתהליך הגדילה וקצב הגדילה שלו ובהתאם לפעול ולראות איך זה עובד לך ...

10. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    זה לא אוטומט הקצב יפה אך אני עדיין בהתלבטות מתי להעביר לפריחה כך שאנצל מספיק את כל האדמה ולא אפגע בהתפתחות כי נתתי לו יותר מדי זמן ..

11. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    כמה זמן הוא בצמיחה כבר ומה הגובה של הצמח? תמונה מאוד תעזור אחי.

12. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    בערך חודש, גובה 24 סנטימטרים לא יכול להעלות תמונה

13. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    מה גודל העציץ? מה גודל אוהל הגידול שלך? זה תלוי בגובה הארון שלך.
    כאשר הצמח מגיע לפחות ממחצית הגובה של הארון בערך אז תחליף את משטר התאורה ל-12\12 ...
    הצמח יגבה בעוד כ 30-50% מהרגע שתיכנס לפריחה.
    בסופו של דבר ככל שהצמח יותר גדול הוא יתן יותר יבול אבל כפי שאמרתי זה תלוי בנתונים כמו גודל הארון/אוהל גידול..

14. omerm

omerm חבר חדש

לייקים:
    0
    אין בעיה של גודל או גובה הגובה הוא 1.70 ובלי קשר הוא גם קשור לאדנית כדי לקבל יותר אור

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!