1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

סוג בדיקת שתן של מצ"ח

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י kazza, ‏3/4/14.

1. kazza

kazza חבר חדש

לייקים:
    0
    מעניין אותי איזה סוג בדיקת שתן משתמשת מצ"ח לצורך ביקורות פתע שהיא מבצעת מדי פעם בבסיסי צה"ל

שאלתי פורום משפט צבאי וקיבלתי את התשובה הבאה:

"ערכות השדה שמהן משתמשים בחקירות מצ"ח משויכות ל- 2 חברות שונות. ואולם, הערכות בנויות על אותה השיטה של זיהוי THC בשתן בצורה "עיוורת", קרי: חיובי או שלילי. בלי ערך כמותי.

הערכות הללו אינן מזהות חומרים שאינם THC (אופיאטים וכיוצ"ב).

מה שכן, בדיקות מועברות בהמשך החקירה, במידת הצורך, לבדיקת מעבדה בתל השומר, שם נערכות הבדיקות גם לסוגי סמים נוספים."

אם מישהו יודע אם זה באמת נכון?
    מישהו פה עבר ביקורת פתע כאשר היה לו בדם MDMA, קוקאין, ספידים והבדיקה לא העידה על שימוש?
    מישהו פה יכול לצייר לי במילים איך ניראת הערכה פיזית?

תודה!:weed (1):

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני רק יודע שהרבה פעמים הבדיקות הם באמת לפי סוג מאד ספציפי של סם, ולא של כולם ביחד - נגיד - בדיקת thc, בדיקת אופיאטים, בדיקת קוקאין, כל אחד בנפרד
    ושהבדיקות האלה (הערכות) בודקות רק חיובי ושלילי - ככה שאם היית בפאב ומישהו עישן לידך ג'ויינט אז אתה עלול לצאת חיובי (יכול להיות הסבר טוב) .
    אבל אם מדובר בלתת שתן בכוס שאחר כך הולכת למעבדה זה סיפור אחר לגמרי - שמה אפשר לבדוק מה שאתה רוצה כולל כמויות וסמים אחרים..

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הבדיקה שבודקת חומרים פעילים בשתן מבוססת על שיטה שנקראת elisa.
    זאת שיטה שמאוד דומה לבדיקת הריון לנשים.
    מדובר על נוגדנים (כמו שיש בדם!) שנקשרים לחומרים ספציפים (נגזרת של thc במקרה הזה) והראקציה איתם יוצרת צבע.
    הבדיקה בשיטה הזאת ספציפית לחומר בודד ולא תעלה על חומרים נוספים שיש בשתן.

אם לא צופים בך משתין, יחסית קל לעבוד על הבדיקה הזאת (הוכח מדעית).
    צריך לטפטף מספר טיפות של תמיסת אבץ לדוגמת השתן והבדיקה תיכשל באיתור החומר.

4. kazza

kazza חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התגובות, אבל כל זה כבר היה מובהר לי.
    רציתי לדעת אם מישהו פה עבר אישית את הבדיקה של מצ"ח או שהוא מכיר מישהו שיכול לספר לי על הערכה עצמה.
    אם היא תופסת חומרים אחרים חוץ מ-thc או שהיא בעלת קשת גדולה של סמים שהיא מעידה עליהם.
    ואם מישהו יודע איזו חברות יש להם חוזה בעניין הזה עם צה"ל אז על כמה וכמה טוב:)

5. mrkush

mrkush קנאביסט

לייקים:
    3
    עברתי בדיקה שמכילה mdma קוקאין הרואין וthc.

6. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    בצבא אפשר לאכול פסיכדלים חופשי, כל השאר לא.

7. satel47

satel47 חבר חדש

לייקים:
    2
    הייתי בחקירה במצ"ח והייתי בחיל רפואה ככה אני יכול לענות לך בקשר לשני סוגי הבדיקות
    בחקירה או בבדיקות פתע עושים לך בדיקה כמו שאמרו עם אינדיקטורים שיכולים רק להעיד על חיובי ושלילי, ואם אתה נחקר בחשד למשהו אז כן הם גם שולחים אותה למחלקה של הטוקסיקולוגיה בתל השומר לבדיקה יותר ספציפית (במקרה לקחו אותנו לסיור באותה המחלקה בתל השומר בנושא קצת שונה ותוך כדי העובדים הסבירו שמצ"ח שולחים להם בדיקות... גם כשנחקרתי אמרו לי)

הבדיקה היא בכוס שאתה משתין בתוכה ואחרי הבדיקה הראשונה אוטמים אותה ומחתימים אותך עליה ואז שולחים אותה הלאה

זה עדיין לא כזה משנה כי כל עוד אתה לא מודה וממשיך לחרטט אותם הסיכוי שירשיעו אותך קלוש

#7 satel47, ‏6/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏6/4/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!