1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה חברים?!?

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י vova, ‏28/1/14.

1. vova

vova חבר חדש

לייקים:
    0
    קבלו עדכון תמונות.
    אני בשבוע השני לפריחה ומדשן בדשנים של bio bizz
    לפני כמה ימים התחילו להפיע לי על העלים נקודות שחורות וקצוות העלים נראים קצת שרופים
    מקווה שתצליחו לראות בתמונה IMG_0490.jpg IMG_0489.jpg IMG_0488.jpg IMG_0487.jpg IMG_0486.jpg

2. vova

vova חבר חדש

לייקים:
    0
  3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    [עודפים וחוסרים בתזונה של קנאביס - מנהלים אני מציע להפוך את האיור הזה לנושא דביק, יעזור להרבה אנשים]

נראה שמה שיש לך זה מקרה התחלתי וקל יחסית של מחסור באשלגן (potassium),
    אני לא מצליח לראות נקודות שחורות אבל יש בזה הגיון - שים לב בתמונה -
    זה מתחיל כשהקווי מתאר של העלה נהיים צהובים (early stage), אחרי זה הקצוות נשרפים קצת (progression) ובסוף יש גם נקודות שחורות (late stage).

מה שאתה יכול לעשות זה כמה דברים -
    קודם כל - אם אתה אומר שאתה בשבוע שני לפריחה אתה יכול להוסיף 2-3 טיפות של הדשן פריחה (PK, כשK זה אשלגן) לכמות הרגילה, למרות שלא הייתי עושה את זה.
    דבר שני - אתה יכול לפזר קליפות בננה על האדמה, אם תגרוס אותן בבלנדר אפילו יותר טוב, בבננה יש הרבה אשלגן (זה משהו שכן הייתי עושה).
    דבר שלישי - אתה יכול להוסיף אפר מדורות (לא אפר של מנגל!! אפר של עצים, ושהעצים כמובן נקיים מלכה וכל מיני דברים כאלה, אם יש לך איזה עץ מת בסביבה זה מצויין, תעשה מדורה קטנה, תן לה להיכבות ותאסוף את האפר, זה גם טוב נגד מזיקים בקרקע)
    דבר רביעי - מולאסה, על אותו עיקרון של קליפות בננה - מכילה אשלגן, אתה יכול לערבב קצת עם המים.
    דבר חמישי - לחפש בגוגל מקורות לאשלגן לצמחים (באנגלית אפילו יותר טוב) ולמצוא את הפיתרון שהכי נראה לך.

בהצלחה

4. vova

vova חבר חדש

לייקים:
    0
    Woogs תודה אחי תגידויש מצב שזה עודף בדשן

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    vova - כמו שאמרתי לך אחי - כל הסימנים מצביעים על חוסר באשלגן, אני הייתי מנסה לטפל בבעיה הזאת כמו שהסברתי לך קודם כל ולראות אם היא נמשכת.

כשאומרים עודף דשן בד"כ מתכוונים לקצוות שרופים בעלים, בלי שום סימן אחר,
    אצלך כן יש סימנים אחרים,
    אבל גם הביטוי הזה עודף דשן הוא בעייתי - דשן זה מגוון רחב מאד של מינרלים, זה כמו שתגיד שלמישהו יש בעיה של עודף אוכל בגוף כשבעצם הוא אוכל יותר מידי סוכר (לדוגמה) ואז יותר נכון להגיד שיש לו עודף סוכר בדם.

כמו שאמרתי לך - תנסה לדבוק בטיפול הזה קודם כל ולראות איך זה הולך.
    גידול צמחים זה לא כמו להרכיב מחשב - אין פה - עושים ככה ועושים ככה, זה יותר - איך לתת לצמח את הטוב ביותר שאתה יכול, ולטפל בכל בעיה נקודתית אם יש כזאת.

6. vova

vova חבר חדש

לייקים:
    0
  7. vova

vova חבר חדש

לייקים:
    0
    IMG_0578.jpg IMG_0577.jpg IMG_0584.jpg
    אני בשבוע הרביעי לפריחה וקצוות העלים מתיבשים לי והעלים התחתונים נהיו צהובים מישהוא מזהה את הבעיה?

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לא הייתי דואג יותר מידי לעלים תחתונים שמצהיבים, זה קורה בדרך כלל כי הם לא חשופים לאור וגם ככה לא תקבל שמה באדים,
    סך הכל הצמח נראה ממש טוב.. קטמת אותו במקרה איזה 7000 פעמים או משהו ?
    הוא נראה מאד שיחי,
    הייתי במקומך מנסה לחשוף אותו לכמה שיותר אור עי"י קשירות, במיוחד שזה הצמח היחיד שלך ויש לך עוד מלא מקום בארון - עכשיו זה גם הכי מאוחר שישתלם לך לעשות קשירות אם אתה כבר בשבוע רביעי לפריחה.
    מה שהייתי עושה זה מאלתר איזה קונסטרוקציה כמו בתמונה (עם קורות דקות, אין צורך בעץ כזה עבה, זה רק בשביל הציור) וככה תוכל ע"י קשירות (עם העציץ באמצע) לפרוס אותה כמה שיותר, רק תהיה עדין, "תנין" כבר שבר היום את הקצה של הגבעול שלו.
    Untitled.jpg

בהצלחה.

עריכה - הנה לך טיפול -
    עכשיו הסתכלתי קצת יותר טוב על התמונות שלך ואני רואה שהעלים גם קצת חיוורים, גם אלה שלא ממש תחתונים - חוץ מהממש עליונים שהם ירוקים כמו שצריך.
    בדקתי קצת באינטרנט ובשילוב עם התמונה שיש לך פה למעלה - נראה כמו מחסור בחנקן (nitrogen) אז תנסה פשוט להעלות קצת את מינון הדשן (אם אתה מדשן) או לפזר קצת קומפוסט+הומוס על האדמה,
    או - שהכי טוב תקנה שקית דשן 'אוריאה' שזה בעצם חנקן אבל לשחרור מושהה, תתחיל עם כמות בערך של - שכבה דקה ואחידה שתכסה את האדמה אבל רק בגודל שליש מהעציץ בערך (יעני שליש עיגול - שכבה דקה) - תמיס אותה במים חמים, חכה שהמים יתקררו, תוסיף לזה את הכמות מים כדי להשלים לכמות שאתה משקה (ז"א אם לדוגמה המסת ב250 מ"ל מים ואתה משקה 750 מ"ל אז תוסיף 500) ותשקה.
    תעקוב אחרי ההתפתחות של הצמח בימים הקרובים ותראה אם רואים שינוי, אם עד ההשקייה הבאה אתה לא רואה שינוי תוסיף עוד פעם את אותה כמות, הפעם חכה 2 השקיות, אם אין שינוי - עוד פעם את אותה כמות.
    תמשיך לעדכן.

#28 woogs, ‏20/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏20/3/14
  9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הצמח נראה לא רע בכלל.

אני אוהב את הפיתרון של woogs עם האוריאה. ניתן לקנות בכל משתלה.
    אני מאמין שיפתור לך את הבעיה.

10. mr weed..

mr weed.. קנאביסט

לייקים:
    1
    לפי דעתי אתה מדשן יותר מדי תראו כמה צמחיה מעציץ אחד.. הגיוני<? חוץ מזה רואים שהקצוות של העלים שרופים אז זה גם נראה על דישון יתר

11. vova

vova חבר חדש

לייקים:
    0
    woogs תודה אחי,זה גידול ראשון שלי,מה שעשיתי זה קשרתי את הגזע הראשי (הצמדתי אותו למטה לגובה של הפרחים האחרים) וגם את כל שאר הענפים ואחרי איזה שבועיים שיחררתי את הקשירות(שזה נראה לי טעות לפי מה שאתה אומר) אז אתה אומר שאני יכול לקשור עכשיו עוד הפעם? אוריאה יש להשיג במשתלות? שוב תודה אחי

12. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    משתלות, "הגרעין", "הום סנטר", אולי גם ב"אייס"

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!