1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עלים מתים, ניתוח מקיף

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י אהוי, ‏25/3/17.

1. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    יש לי יומן גידול בפורום ועמיתוס האח היקר מלווה אותי בגידול כמעט מההתחלה. יש בעיה שלא נפתרת כבר שבוע וחצי. פרסמתי אותה גם בפורומים בחו"ל ואני רוצה את דעתכם לגבי מה נכון לעשות מכאן והלאה. אפרט ככל הניתן איך הכל התחיל ואת הצעדים שנקטתי כדי לנסות לפתור את הבעיה.

סט אפ:
    גידול פנים
    אוהל 60*60*160
    מנורת 250W בתוך קול טיוב
    אוורור יוצא - מפוח 160 מק"ש מחובר לשרשור, מנורה ופילטר פחם.
    ונטה 120 מק"ש לחיזוק.
    אוורור נכנס פאסיבי.
    מצע קוקוס, מיכלי 11 ליטר.
    2 צמחים, White widow בסוף שבוע 5 לפריחה.

באמצע שבוע 3, היה רפלקטור פתוח וההתמתחות הגיעה עד המנורה, זו הייתה הסיבה שעברתי לקול טיוב, המרחק מהמנורה היה 25-30 ס"מ. אחרי ההחלפה לא נבהלתי מהטמפ' ונתתי להם להתקרב עד 15 ס"מ.

שבוע 4, הכל נראה טוב ובריא
    משקה 2 ליטר כל יום, מקבל נגר של 20%-40%
    PH 5.8-6
    טמפ' 20-29
    דשן - Dutch pro
    A , 3.5/liter NPK – 5-2-6 (המקסימום המומלץ)
    B , 3.5/liter. NPK – 5-2-6 (המקסימום המומלץ)
    Expload 0.5/liter NPK – 0.2-0.2-4
    Multi total - every 2 weeks, 1/liter NPK – 0.2-0.1-0.1
    Advance nutrients Cal- Mag 1/liter NPK – 4-0-0

כמה ימים לתוך שבוע 4, קולה אחת של הצמח השמאלי מתחילה לקבל כתמים חומים שגורמים לעלים להתעקל ולהתבאס. עמיתוס מעריך שהבעיה היא מחסור בזרחן. PH נגר 6.3. אני עושה כמה שינויים במשטר ההשקיה והדישון:
    כל השקיה שלישית - מים.
    מעלה מינון של דשני בסיס A+B ל 4/ליטר
    מעלה explode ל 1/ליטר
    מעלה קל-מג ל2/ליטר
    נגר מתחיל לצאת 50%-60% (אותה כמות מים)

נכנס לשבוע 5, הבעיה ממשיכה להתפשט לעוד עלים. אני עושה 'תספורת' קלה לעלים המכוערים והפגועים.
    [​IMG] [​IMG]

שלשום, הבעיה נמשכת ומתפשטת. זה יום של השקיית מים אז אני מחליט לתת 32 ליטר מים לכל אחת לשטוף מלחים, חותך עוד קצת חלקים פגועים.
    על העלים של הצמח הימני מתחילים קצת כתמים (אבל לא קרוב ליובש והמוות של השמאלי)

אתמול - העליתי את המינון של ה explode ל 1.5/ליטר (בטבלה מומלץ להגיע למינון הזה החל משבוע 7) הם ניראו ככה:

העלים של הצמח הימני:

בשלב הזה אני מעלה את הפוסט לפורום אחר בחו"ל כדי לשמוע עוד דעות, אני לא יודע אם מותר להכניס לינקים לאתרים אחרים אז אסביר מה התגובות שקיבלתי שם:

דני- אומר ששרפתי אותם - אני שואל אם שריפה לא אמורה להתחיל מהקצוות ועל כל הצמח - הוא מגיב ששריפת עלים מדשן יכולה לבוא בהרבה צורות ושהוא בטוח ב 100%.

קרין- אומר שהייתה לו אותה בעיה בדיוק ושהמנורה הייתה קרובה מידי (כ- 15 ס"מ), מהרגע שהעלה אותה בעוד 10-15 ס"מ נפתרה הבעיה.

מגיב3- מסכים שמדובר במחסור בזרחן.

משתמש ותיק- מחסור בזרחן (P) מתחיל בעלים הנמוכים. חושב שהסיבה שרק העלים העליונים מושפעים זה החום מהמנורה ושיותר דשן מחריף את הבעיה. יותר מידי קל-מג.
    מציע להוריד הרבה מהגדילה בחלק התחתון כי היא לא מקבלת מספיק אור.

היום העליתי את המנורה למרחק של 27 ס"מ. הורדתי מינונים ל:
    בסיס A+B ל 2.5/ליטר
    explode ל 1/ליטר
    קל-מג 1/ליטר.

1. מה אתם חושבים שהבעיה? מה אתם חושבים שגרם לה? - קריטי לי לדעת כדי להימנע מהטעות בגידול הבא.
    2. מה ההמלצה להמשך טיפול?
    3. כנראה כלום אבל בהתחשב במצב אני טיפה פרנואיד.. בצמח הימני, הבריא, חלק מהשערות הפכו לחומות, זו בעיה?

מתנצל מראש על החפירה, כל עזרה תתקבל בברכה :)

#1 אהוי, ‏25/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏25/3/17
  2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נשמע מעולה!

לא זכור לי שרשמת לי שהצמחים שלך בגובה של 15 ס"מ מהמנורה בלבד, כשלא מדובר על לד.
    בעקביות אני רושם טווח מינימום תמידי של 30 ס"מ מכל נורה למעט CFL שם אני ממליץ על 10ס"מ.

לגבי מחסור בזרחן - תסמין קיים אצלך.
    לגבי שריפה של עלים עליונים מהמנורה - תסמין קיים אצלך.
    עודף דישון - לא קיים.
    עודף קל-מג - מה?

בקיצור, תשמור על ההורדת מינונים הזו, זו הכמות פחות או יותר שאני מדשן בה כל הזמן.
    יותר חשוב - להבא תשמור תמיד על טווח בטיחותי מינימלי מהמנורה.
    בהצלחה!

לודיKUSH ו-אהוי אוהבים את זה.
  3. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    רפלקטור אמריקאי נותן ביצועים פשוט מטורפים בקטע הזה, HPS 600 הצמחים 0 עד 10 ס"מ מהזכוכית של הרפלקטור (פריחה מתקדמת) ללא חום או נזק, בודק עם מד חום ליזר, מפוח 570 קוב.

4. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    יש קישור לרפלקטור המדובר?

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    שוב, הציטוט שאתה יכול לקחת מפוסטים אחרים שהגבתי בהם יביא אותך תמיד לכאן: יש לשמור על טווח מינימאלי של 30 ס"מ מהצמרת למנורה, אתה יכול כמובן פחות, עם יד על הדופק, ובמסגרת הטמפרטורה.

בוא נגיד שאני לא בטוח שלבחור כאן יש מפוח כמעט 600 או רפלקטור מסוג X.
    אתם לא מאבדים הרבה קרינה ב30 ס"מ ולמעשה זה הטווח האופטימאלי כמעט בכל נורה ייעודית לגידול.

6. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
  7. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    אחרי יישום של ההמלצות, אני יכול להגיד בשמחה שנראה שהבעיה נפתרה.
    אמשיך לעדכן ביומן.

כן אחי לא רשמתי את זה כי פשוט קראתי פה ושם (בפורמים ואתרים) שעם cool tube אפשר לקרב ממש את האור לצמחים ושזה אפילו מועיל. בכל אופן, למדתי. רק מקווה שלא אשלם על זה חתיכת מחיר בקציר.
    ממש מעריך את המעקב והאכפתיות!!

איפה אתה אח שלי? ראית את הגודל של האוהל? את העוצמות של האוורור? אין לי מצב בעולם להכניס דבר כזה לאוהל.
    קניתי קול טיוב פשוט ובקושי יש לי מקום בתקרה.
    ובלי קשר אליי - אחלה אמריקאי.

8. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    משהו שלמדתי במשך השנים, אם הכל הולך כמו שצריך ופתאום ביום בהיר וצח קורה אסון, אתה צריך לשאול את עצמך מה עשיתי אתמול שלא עשיתי לפני שבוע.

קול טיוב אמריקאי, קולטיוב הולנדי, או רפלקטור פתוח, גם אם לא הייתה בעיה של חום הן היו מקבלות יותר מידי אור! יותר מידי אור זו גם בעיה שמזהים מיד אבל ההשפעה שלה על הצמח היא פחות הרסנית.

בשורה התחתונה,
    עוד לא אבדה תקוותינו! אתה יכול עדיין להוציא אחלה תוצאה רק שהפרחים לא יהיו יפיופים כמו שציפית.
    לא סוף העולם, בהצלחה בהמשך המשך לעדכן!

אהוי אוהב/ת את זה.
  9. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    קלעת בול, ממש התבאסתי שהם לא יצאו יפים, אני יודע שבסוף משנה האיכות ואז הכמות.. פשוט הכל הלך כל כך יפה..

אז רגע, אתה אומר שלדעתך הם קיבלו יותר מידי אור? מ 250W?
    חשוב לי לדעת כי למחזור הבא חשבתי לשדרג ל 400W בפריחה..

10. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    יותר מידי אור או Light Stress נראה בצורה שבה עלי המניפה העליונים מתחילים להיות בהירים יותר ויותר תוך 48 שעות ואז הפרח כולו מתחיל להישרף ולהצהיב. זה קרה לי בדיוק עכשיו ביומן הגידול שלי ש1200 וואט היו יותר מידי קרובים (30 ס"מ).

אז במקרה שלך אולי לא היה אור חזק מספיק כי זה רק 250 וואט אבל החום היה הרסני באותה מידה.
    כשמתחילים לגדל יש נטייה להזניח בעיות קטנות שבסופן הופכות לגדולות כמו סימני מצוקה שהצמח מראה ואנחנו לא יודעים איך לפרש אותן.

אם היית כותב שמרחק הנורה הוא 15 ס"מ התשובה הראשונה שהיית מקבל מ @Amitos הוא להרים את הנורה למרחק של 35 ס"מ לפחות.

לא נורא חביבי למדת למחזור הבא, רק להשתדל לא להתפרע.
    הסיסמה הכי חשובה היא - "מעט זה הרבה" וזה הולך יד ביד גם עם דישון יתר.
    יותר מידי אור, יותר מידי דשן והצמח לא יודע איך להתמודד וכל יום שכזה פוגע עוד ועוד באיכות וכמות היבול.

Potter, Amitos ו-אהוי אוהבים את זה.
  11. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    רק שלי לא תהיה בעיה עם המנורת לד
    למה היא חזקה ועושה את אותם הפעולות על העלים במרחק קרוב מידי

12. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    עם לד אין בעיה כמו עם נלג.
    אני ראיתי אדם שמוריד את הנורה שלו (600) עד ל12 ס"מ מהצמח (הוא הכיר את הזן והוא היה חזק ועמיד) אז להתחיל יותר גבוה ולאט לאט לנסות לראות כמה נמוך אפשר להוריד, זה כמובן תלוי מה הספקטרום של הלד שלא תוריד יותר מידי וקולות בצדדים הרחוקים לא יקבלו מספיק אור.

13. SFEAR

SFEAR חבר חדש

לייקים:
    21
    אתה מתכוון מה הפריסה של הלד?
    הספקרטום לא קשור לקולות בצדדים רחוקים אלא לגוון.

14. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    אם תוריד את הנורה ל12 ס"מ מהצמח באוהל של 1.20 על 1.20 החשיפה לאור בפינות של האוהל תהיה כמעט אפסית. (אני מדבר על מצב שבו כל האוהל מלא ולא רק שיש עציץ אחד שיושב מתחת לנורה.

האמת שלא עבדתי עם לד קרוב לשנה וחצי ואין לי מושג כבר מה מסתובב היום בחוץ.

15. SFEAR

SFEAR חבר חדש

לייקים:
    21
    כן אבלזה קשור לפריסה,
    לא לספקטרום כמו שכתבת,
    בכל מקרה כן וגם לא מומלץ בכלל לד במרחק 12 סמ בגלל הקרינה של הלד תגרום לצריבות.

16. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    הלד שלי אם אני רק מקרב אותו אני רןאה תגובות מהצמחים חח אין לכם מושג איזה חזק הוא

וככל שאני יוריד אותו למטה אז בצדדים יהיה יותר חלש אין ספק שכל האור הולך לאמצע אבל בשביל זה צריך להיות במרחק מסויים..

וחוץ מזה איך שאני פותח את האוהל ומתעסק 30 שניות בתוך האוהל העיניים מתחילות לכאוב מהעוצמה ..
    )וכן אני יודע שצריך לעבוד עם משקפי שמש)

17. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    הטמפ זזה כל יום בין 20 ל29? זה לא נשמע טוב.

אני הייתי מנסה לאזן את הטמפ' שיהיה פחות הפרשים בין האור לחושך ולהוריד את הpH לכיוון ה5.5 לשבוע.

18. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני יוצר במכוון 10 טמפ' הפרש. איפה למדת שזה לא טוב? זה גם המתכון שלי להוציא פרחים סגולים בהנחה שיש להם את הפיגמנט.
    עוד דבר, מה עומד מאחורי הרעיון של להוציא את המצע מאיזון ל-5.5PH באדמה?

אני שואל כי אתה היחיד שנותן את התשובות התמוהות ביותר כאן, החל מלגדל בעציץ 3 ליטר ועד להוציא מצע מאיזון או להניח קש על האדמה (שלא נדבר על הכדניות, אבל פה אני נותן לך 100% קרדיט:cool:). אני לא בהכרח שולל מה שאתה אומר, להפך - מעניין אותי לראות אם הדברים שאתה אומר מגובים איפשהו.

Cbdtronic אוהב/ת את זה.
  19. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    מצתרף לעמיתוס, בכל מקום שקראתי הבנתי שזה אפילו מומלץ ודומה יותר להפרשי הטמפ' בחוץ בין היום ללילה. למה אתה אומר שזה לא טוב?
    מה לדעתך אופטימלי?

לגבי ה PH, אני על קוקוס. בד"כ מכוון לכיוון ה 5.8 אבל אם בין המשחקים עם התמיסה והמעלה והמוריד חומציות הגעתי ל 6-6.2 אני פשוט משקה ולא נכנס לזה.
    למה 5.5? מה אתה רואה? אני אשמח ללמוד

20. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    אין בעיה עם ירידה של 10 מעלות בטמפרטורה.
    מה שכן, מניסיון שלי, במחזור אחד כאשר בזמן החשיכה הטמפרטורה הייתה 25 מעלות (זה היה ביולי) ואז כשנדלק האור הדלקתי מזגן והטמפרטורה הייתה גם 25 מעלות, כאשר הטמפרטורה לא משתנה או אפילו בלילה יותר חם זה גורם להימתחות של הצמח שזה ידוע אבל מה שלא מספרים זה שהצמחים הגיבו בצורה נפלאה וזה היה היבול הכי טוב שהיה לי אי פעם.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!