1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צמחים עייפים

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י louie, ‏12/10/13.

1. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    היי! אני ממש מודאג. הנבטתי 2 זערים לפני כשבועיים. הם נבטו די מהר וממש יומיים-שלוש אחרי ששתלתי אותם באדניות נפרדות הצמחים כבר הציצו מהאדמה. תוך שבוע הם כבר תפסו קצ גובה והתקדמו נורא יפה (חלק מהיום היו באור שמש ובהמשך מתחת למנורת פלורוסנט), עד שיום אחד הם התעייפו! מה זה אומר- עד אותו רגע הם היו ממש מכוונים את עצמם לכיוון האור ועומדים זקופים, ועכשיו הם עייפים כאלה, קצת נפולים ונראים חלשים, גם קצב הצמיחה שלהם הואט משמעותית. חשוב לציין שהצבע שלהם לא השתנה, הם עדיין ירוק כהה כזה ולא נראים חולים. מאז העברתי אותם לאדניות גדולות יותר, התחלתי להשתמש בדשן bio-grow של biobizz ועברתי למנורת פלורוסנט של 62w בהמלצת מוכר בחנות "הידרו שופ". אני משקה כל ערב אבל עם ספריי ולא "מטביע" את העציץ אלא רק רואה שהאדמה מקבלת לחות. כבר כמעט שבוע מאז שהחלפתי אדניות ויומיים מאז המנורה והדשן, הם לא מראים שיפור (אבל גם לא החמרה).
    אני מודאג, מה לעשות??

תודה רבה!

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תמונה יכולה מאוד לעזור.
    משקה עם ספריי? מה זה אומר?
    זה נשמע כאילו אתה לא משקה מספיק.
    מה גודל העציץ?

3. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    משקה עם ספריי, כלומר אני לא שופך מים לתוך העציץ אלא מרסס אותו עם מים ממיכל עם ראש ספריי (כמו של ניקוי חלונות) עד שהאדמה נהיית לחה. קראתי שככה צריך אבל יכול להיות שזאת טעות...
    אני מצרף תמונה
    IMG_20131012_162749.jpg
    IMG_20131012_1638282.jpg
    הפעם האחרונה שהשקיתי הייתה אתמול ב9 וחצי בערב

#3 louie, ‏12/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏12/10/13
  4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הצמחים שלך צמאים למים...
    מה שאתה עושה עם הספריי עושים כשהזרע עדיין באדמה ועדיין לא נבט - במקרה והאדמה מתייבשת, כי אם תשפוך עליה מים הזרע עלול לצוף,
    אבל ברגע שיש כבר נביטה אתה משקה רגיל ברגע שהאדמה מתייבשת - כמובן שכמות קטנה לעציץ כזה - משהו כמו חצי כוס יעשה את העבודה.

אל תדאג המצב שלהם עדיין סביר,
    סביר להניח שהגדילה תואט טיפה (אם זה עדיין לא קרה), ולא לאט היא תחזור לקצב הרגיל - בהנחה שתטפל בצמחים כמו שצריך.
    מה שאני ממליץ לך לעשות זה קודם כל לתת להם השקייה אחת שייתאוששו.
    אחרי שהאדמה תתייבש פעם נוספת - תוסיף אדמה ככה שתכסה את כל הגבעול שיש לך - בערך 2-3 מ"מ (מילי!! לא סנטי!!!) מתחת גובה העציץ בצורה כזאת שהגבעול יעמוד חזק וישר באמצע ואז תחזור להשקות רגיל עד שתצטרך להעביר לעציץ יותר גדול.
    ממליץ לעשות את אותו הסיפור גם כשתעביר עציץ (לכסות כמה שיותר מהגבעול).
    מה שזה עושה זה מייצב את הצמח ומקשיח אותו, וגם מהחלק שכיסית ייצאו עוד שורשים - משמע צמח יותר בריא וחזק.

#4 woogs, ‏12/10/13
  5. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    המון המון תודה!

6. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    עוד שאלה- בהשקיית התאוששות, להשקות במים עם הדשן של biobizz או לתת להם השקייה עם מים רגילים?

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מים רגילים
    חכה עד שיהיה להם לפחות 3 סטים של עלים (זאת אומרת כשיתחילו לצאת לך עלים עם 5 אצבעות לפחות) ורק אז תוסיף דשנים.
    לזרע יש את כל החומרים שהוא צריך להתפתח בשלבים הראשונים.

חוץ מזה שזה תלוי גם בסוג האדמה, שאני לא יודע באיזה השתמשת (?)

8. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    האדמה די פשוטה, מהסוג שקונים במשתלות.. מישהו אמר לי פעם שזה כנראה מצע קוקוס. אז לגבי מחזורי האור, כמה שעות אור הוא צריך? הבחור בהידרו שופ אמר 18 שעות אור, אבל הוא גם אמר לשים bio grow

#8 louie, ‏12/10/13
  9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לפי מה שאני יודע (ואל תתפוס אותי במילה) במצע קוקוס כמעט ואין דשן, וגם הוא מתייבש יחסית מהר.
    אז קודם כל כדאי לך לעקוב יום יום אחרי מה שקורה שמה ולא לתת לו להתייבש יותר מידי זמן מצד אחד, ומצד שני לא להשקות יותר מידי. הדרך הכיי טובה לדעת זה לקחת איזה שיפוד, לתקוע אותו משהו כמו 5-8 ס"מ באדמה ולהוציא - אם הוא יוצא יבש - תשקה, אם הוא יוצא עם אדמה (אפילו אם זה רק בחלק התחתון) - תחכה.

אולי כדאי (ושוב אל תתפוס אותי פה במילה, אני לא מהמומחים בנושא) בגלל שזה מצע קוקוס להתחיל לדשן קצת לפני מה שאמרתי קודם, אבל בטח ובטח שלא עכשיו, תן לצמח להוציא לפחות עוד סט עלים (3 אצבעות), אבל בגדול פשוט תעקוב אחרי איך שהוא נראה.
    יכול להיות שבגלל שכבר נתת לו קצת דשן אז תוכל לחכות עם זה קצת.
    בגדול החוק אצבע אומר - תתחיל עם קצת, ולאט לאט תעלה את המינון. אם הצמח לא נכנס לשוק (עלים נפולים, צהובים, חסרי צבע, נראה חולה, כל דבר שנראה לא טוב בגדול) אז הוא בסדר עם הדשן ואתה יכול להמשיך ולהעלות את המינון עד שאתה מגיע למינון המקסימלי שמומלץ.

לגבי השעות אור זה עובד ככה -
    18 שעות אור ו-6 חושך - הצמח במצב גדילה - הוא יגדל לגובה ויוציא עלים וענפים.
    12 שעות אור ו-12 חושך - הצמח במצב פריחה - הוא יתחיל להוציא פרחים ויפסיק לגדל עלים וענפים, אלא יתרכז בלגדל פרחים ולנפח אותם.
    ההחלטה מתי לעבור ל-12-12 תלויה בך, בכמה גדול חלל הגידול שלך ובאיזה מנורה אתה משתמש.

10. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    אני משתמש במנורת פלורוסנט 62w שמתאימה לשלב הצמיחה, ואני אקנה אחת יותר חזקה כשיגיעה שלב הפריחה, זה מה שהבחור שהביא לי את הזרעים המליץ לעשות... לגבי חלל הגידול- זה ארון, לא גדול בכלל, בערך כמו הארוניות ברזל שיש בצבא, אז אני מניח שאני אתן לו לצמוח ל4\3 גובה ואז אעבור ל12 אור 12 חושך... לדעתך זאת תכנית טובה?

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בחיים לא גידלתי צמחים בארון ככה שאין לי מושג...
    כל מה שאמרתי לך זה מתוך קריאה באינטרנט שבאה מסקרנות,
    גם בחיים לא גידלתי גראס...
    אני אוהב לגדל לעצמי כל מיני צמחי תבלין וצמחי מרפא אחרים את זה אני עושה כתחביב, אבל לגבי גראס אין לי ממש ניסיון.. יש לי חבר שגידל לפני איזה כמה שנים וכל השאר זה מקריאה באינטרנט..
    יש מלא מידע על זה אם אין לך בעיה עם אנגלית.

אני חושב שהארון מתאים, יש אנשים שמגדלים בתוך מארזי מחשב שהם הרבה יותר קטנים מהארוניות בצבא...
    לגבי מתי להעביר ל12-12 אני כבר לא יודע להגיד לך כי אף פעם לא עשיתי את זה,
    אבל ברמת העיקרון אתה צריך לקחת את הנקודה הגבוהה ביותר שאליה אתה יכול להרים את המנורה ומשמה לקחת משהו כמו 30 ס"מ הייתי אומר, אבל שוב - אל תתפוס אותי במילה - זה הגובה שבו אתה אמור להעביר ל12-12

מה שאני ממליץ לך באמת לעשות זה לחפש מידע באינטרנט - יש בשפע, בעיקר באנגלית,
    ואפילו להכנס לאיזה כמה פורומים באנגלית ששמה יש הרבה הרבה יותר אנשים שיעזרו לך ועם הרבה הרבה הרבה יותר ניסיון.
    הנה אחד.

בהצלחה חבר

12. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    איזה יופי! ממש ממש תודה, מעריך מאוד את העזרה והעצות! שיהיה אחלה שבוע!

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בכיף..
    רק תדאג לעדכן אותנו מה שלום הצמחים.. [:

14. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקי, בעיה חדשה.. כנראה הגזמתי קצת עם המים (למרות ששמתי אפילו פחות מכוס אחת) ועכשיו הצמח התיישר והתעורר, אבל קצות העלים הצהיבו, זה אומר שהוא קצת בשוק, לא? מה לעשות? לתת לאדמה להתייבש ולקוות לטוב או שיש משהו שאני יכול לעשות כדי לעזור לו?

15. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אחי אתה לא שמת את האור קרוב מספיק לצמחים כאשר הם יצאו.
    מה שקורה במצב כזה שהצמח מתמתח בשביל לתפוס יותר אור מה שעושה את הגבעול שלו דק
    כמו בתמונה שפירסמת.
    לא יצא לך יותר מ7 גרם לצמח, המלצה שלי זרוק אותם ותתחיל מחדש ושים דגש על האור והמרחק מהצמח, פלורסנט צריך להיות ממש קרוב.

ואין מצב שכוס מים זה יותר מדי מים אולי בדיוק להפך (יש לך חורים בתחתית של כלי?)

וכל מה שכתבתי זה מנסיון.

#15 הבורח, ‏13/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏13/10/13
  16. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    יש חורים בתחתית ויש את כל הסימנים גם.. קראתי בנושא... לא קיצוני מדי לזרוק הכל? האור דווקא היה ממש קרוב אליהם כשהם יצאו ואתה גם הראשון שאומר לי את זה

17. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    כזה מתיחה של הצמח לא ראיתי כבר הרבה זמן.
    לצערי הרב אני ביזבזתי כמה חודשים בשביל גוינט וחצי אז אני ממליץ לזרוק.
    אבל מעניין מה אגרונום אומר בעינין.

18. louie

louie חבר חדש

לייקים:
    0
    הם בני פחות משבועיים, כבר נזק בלתי הפיך? נשמע לי מוזר אחי....

19. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    זה חלק מאוד חשוב בגדילה השבועיים הראשונים.
    זה תינוק שעבר התעללות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!