1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תביעה ייצוגית נגד נוהל טיפות שמן

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י ברק ס, ‏2/11/13.

1. ברק ס

ברק ס חבר חדש

לייקים:
    0
    יש נוהל שערורייתי שמקבלי רשיונות חדשים נאלצים לקבל טיפות שמן (בקבוקונים קטנים) במקום פרחים. למה? אף אחד לא יודע. גם מעט מאד אנשים בכל מערך הקנאביס רפואי, כולל המשרד של יעל גרמן יודעים שיש נוהל כזה. אבל הוא קיים, ואני נאלצתי לקנות את הבקבוקונים הללו - שבתור אחד עם ניסיון של מעל 10 שנים של הכרות עם קנאביס (כשעוד קראו לו גראס...) אני יכול לאמר שאין שום קשר בין האפקט התרפויטי של השמן לזה של הצמח. למעשה, לשמן אין שום אפקט תרפויטי עליי כלל וכלל.

לאור השערוריה הנמשכת הזו, נראה שהדרך היחידה להפסיק אותה היא לאסוף כמה אנשים באותה סיטואציה כמוני ולעתור לבית משפט נגד משרד הבריאות. התייעצתי עם עורך דין שמתתחה בנושאי קנאביס והוא נשמע מעוניין. קבעתי איתו פגישה ביום שני אחר הצהריים (בתל-אביב). אם מישהו מעוניין להצטרף, כמובן שאשמח. טרם ביצענו איזושהי פעולה קונקרטית, אבל אנחנו בהחלט עלולים לעשות זאת.

מצורף מכתב לשרת הבריאות בנושא.

תודה על תשומת הלב, מקווה שתמצאו בזה עניין.

-------------------------------------------------------------------

לכבוד שרת הבריאות יעל גרמן
    אביבה קוגוס - יועצת השרה לפניות הציבור

שלום רב,

הריני להודיעכם שבכוונתי לעתור לבית משפט בעניין הנוהל השערורייתי של מתן שמן (במקום פרחים) לבעלי רשיונות חדשים. לאחר התייעצות עם כמה גורמים מתחום הקנאביס ומתחום המשפט, אני סבור שזוהי הדרך לגרום למנהלת הקנאביס לחזור בה מדרכה.

אכן, נאמר לי שזהו נוהל וכמו כן נאמר לי מה עליי לעשות כדי לקבל פרחים: על הרופאה שטיפלה בי לשלוח מכתב בקשה למנהלת הקנאביס ולפרט מדוע אני צריך לקבל פרחים. הסיבה שעליי לקבל פרחים היא אותה סיבה שבגינה אני מבקש רשיון לקנאביס - טיפול באנורקסיה והמצבים הנלווים לה. אוסיף שגם לאחר שתתקבל תשובה ממנהלת הקנאביס (דבר שעשוי להיערך כמה שבועות), אין לי שום ערובה שתשובתה של המנהלת תהיה חיובית.

באיזו חוצפה הרשה מי שהרשה לעצמו להחליט ששמן - שכולל שני מרכיבים פעילים בלבד מתוך עשרות חומרים שיש בצמח - זו הדרך להתחיל את הטיפול? ובאיזו אדישות איש לא עצר אותו מלממש את החלטתו? כפי שכתבתי כבר לגב' אביבה קוגוס, זוהי שערוריה ממדרגה ראשונה.
    אם מדובר בסיבה אחרת מלהיטיב עם המטופל, אני מעוניין לשמוע אותה. אני חושב שבעניין זה הציבור רשאי ומסוגל לשמוע את האמת.

אבל להחליט החלטה כזו שרירותית - לאחר שכבר קיים מערך שלם של הנפקת רשיונות לקנאביס - אין פה אלא גזל ועושק. אמנם יש ברשותי את הנייר המיוחל שרשום עליו 'רשיון החזקה לסם מסוכן', אבל את התרופה שלי טרם קיבלתי וכרגע אין שום תאריך נראה באופק שבו אקבל אותה.

מי שהחליט החלטה זו צריך לתת דין לכבוד השרה גרמן באופן מיידי ולהסביר מדוע מצא לנכון לגנוב פשוטו כמשמעו את זכותי לקבל תרופה שנאבקתי קרוב לשנתיים על מנת לקבלה.
    המקרה שלי הוא לא יחידני, וכל מטופל למיטב ידיעתי מקבל אוטומטית שמן במקום פרחים. אני סבור שאם העניין לא יטופל מיידית - ובכל זאת, מדובר בנוהל שניתן לשנותו באמצעות שיחת טלפון אחת או שתיים - הדבר האחראי לעשות הוא לאסוף כמה מקבלי רשיונות חדשים ולהגיש תביעה ייצוגית.

נאמר לי על ידי הספק שלי שאנשי מקצוע רבים מתנגדים לנוהל השמן-במקום-פרחים, ומאידך נודע לי גם שדבר זה נוצר מתוך העדפה של הספקים למכור את השמן (משום שניתן לייצר אותו מכל חלקי הצמח, לא רק מהפרחים). אם הספקים אינם מצליחים לגדל די פרחים עבור כל החולים, יש ליידע אותם על כך. אני סבור שהם יהיו סבלניים, ואני משוכנע גם שניתן למצוא פתרונות - כמו היתר חד-פעמי שמוציא ספק א' לקנות פרחים אצל ספק ב'.

כך או כך - נוהל מסוג זה לכאורה שומט את הקרקע מתחת לכל רעיון הקנאביס הרפואי. לא משרד הבריאות ולא הספקים המציאו את צמח הקנאביס. לא בידם להחליט מהי הדרך העדיפה לחולה לצרוך אותו (להמליץ אפשר. אבל לא להחליט). וכפי שאמרתי, מאד לא ברור לי קצת נוהל כזה עבר אצל כל הגורמים בלי שאיש ייתן על כך דעת ויעצור זאת בשלבים ראשוניים. לדעתי האישית, מי שמצא לנכון ליישם נוהל כזה, צריך לרצות עונש מאסר.

בברכה,
    ברק ס
    --------------------------------------

למי שיש סיפורים שקשורים לנושא, או שרוצה להצטרף לפגישה עם העו"ד - נא לשים פוסט או הודעה פרטית.

2. mrkush

mrkush קנאביסט

לייקים:
    3
    שיהיה בהצלחה!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!