1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תולעת שכזו

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י SolidState, ‏3/8/14.

1. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    שלום שלום,
    היום זיהיתי בצמח הנענע שלי נגיסות באחד העלים ולאחר חיפוש בתחתית העלים מצאתי את הטורף האכזר.
    הסרתי אותו כמובן.
    מישהו מזהה? יודע לתת פרטים?
    חיפשתי בשאר צמחי התבלין והירקות אך לא מצאתי עוד ממשפחתו.
    האם הוא מטיל ביצים? כי לא זיהיתי משהו בסגנון..
    תודה ושבוע מקסים.

http://tinypic.com/r/2nlz7s2/8
    http://tinypic.com/r/mjsf1g/8
    http://tinypic.com/r/z09r8/8

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יש "לנענע" שלך ריח לימוני עדין במקרה ?
    כי היא נראית יותר כמו מליסה, סתם לד"א ...

בכל מקרה זה נראה כמו זחל של פרודניה או איזה עש אחר..
    הם יכולים לעשות הרבה מאד נזק אפילו בלילה אחד...
    הם בדרך כלל באים כשהתנאים נוחים וזה אומר - אתה משקה בשעות הערב ואולי אפילו מפעיל אור בחצר,
    אז תנסה לעבור להשקיית בוקר או צהריים, ולהשתדל לא להפעיל אור בלילה אם זה מה שאתה באמת עושה ..

יותר מזה - הטיפול המקובל הוא לא כזה שאתה רוצה בצמחים שאתה מכניס לגוף אחרי זה כי הוא כולל רעל די חזק (ספסן ודומיו),
    מניסיון - הדרך הכי טובה להפטר מהם זה פשוט להוריד אותם מהצמחים, לאסוף בשקית ולפזר בשדה או אצל שכן מעצבן [; (אתה לא רוצה להרוג אותם, כי לא רק שזה קארמה רעה, זה גם יגרום להורים שלהם לחזור לאותו מקום ולהטיל עוד ביצים)..

הם לא מטילים ביצים, אלה הם בעצם הצעירים..
    העש מטיל ביצים על העלים ואז הביצים בוקעות ותוך יום הם גודלים בערך פי 200 כי הם זוללים ממש ממש מהר כל מה שיש לו עלים ירוקים, אחרי כמה ימים הם מתגלמים והופכים לעשים.

3. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    היי woogs, תודה על ההתייחסות.
    אכן יש לעלים ריח לימוני וטעם מינטי. קניתי שתיל של נענע ספרדית.. שני הצמחים מאותה משפחה. יש לך רעיון איך לבודד? כי אין פרחים.. וגם מעדיף לא למשוך יותר מידי דבורים. חח
    משקה כאשר מזדמן לי ולכן לא בשעות מסודרות ויש תאורת פלורסנט חלשה בגינה בשעות הלילה, המרחק מן המנורה מעל שלושה מטרים.
    ליוויתי את החבר לגינה ציבורית אז אני נקי מהקארמה ומההורים :)
    איך נראות הביצים? כי חיפשתי... והאם ייתכן שרק ביצה אחת בקעה? או שהם מטילים ביצים בודדות?

#3 SolidState, ‏3/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏3/8/14
  4. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    קראתי מעט. אז כצפוי הנקבה לא מטילה ביצים בודדות. ולכן זה מוזר לי שמצאתי רק צמח אחד נגוע ורק זחל אחד.
    במיוחד מאחר שלא מצאתי עוד ביצים. אולי עוד יום יומיים אגלה עוד זחלים.

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    כמו שאמרתי - עדיף שלא יהיה אור בלילה,
    גם הקטע עם ההשקייה הוא משפיע..
    אני יודע שזה נשמע די מוזר, אבל גם אני הייתי פעם משקה את הנענעות שלי "איך שיוצא" והיו לי אין סוף בעיות. מאז שהתחלתי להשקות יותר בקביעות, ובעיקר להשקות יותר - היא משגשגת.
    העיקרון מאחורי זה הוא - שצמח בריא - בטיפול נכון - ישאר בריא, לרוב אפילו מחרקים ומזיקים, אבל צמח חלש שכל היום והלילה שלו התבלבלו והוא לא יודע מתי הוא יקבל מים פעם הבאה, או שהוא מקבל יותר מידי מים וכו' וכו' - הוא יהיה חלש, וצמח חלש מושך אליו צרות.

אז ברגע שתטפל בזה קודם כל - זה יהיה השלב הראשון בלקבל צמחים בריאים,
    כי אחרת אתה יכול להמשיך לשים את הזחלים בשדה גם עוד מליון שנה...

לגבי הביצים - הם או על העלים או מתחת, או על הגבעול ואולי גם על כולם ביחד, אני לא ממש זוכר כי כבר מעל שנה שלא נאלצתי להתמודד איתם.
    בכל מקרה - הנקבות מטילות ביצים ולא תמיד אתה תראה אותן, והן יכולות לבקוע בהפרשים של כמה ימים אז תצפה לעוד כאלה בשבוע-שבועיים הקרובים, וזה בהנחה שלא יטילו לך עוד..

המתכון הוא כזה -
    האור - מושך את העש,
    ההשקיה אם היא בלילה יוצרת סביבה קרירה ולחה שזה אידאלי בשביל העשים להטיל ביצים,
    ההשקייה כשהיא לא סדירה מחלישה את הצמח וזה משהו שאתה לא רוצה בלי קשר -
    אז כמו שאמרתי - זה הדבר הראשון שאתה צריך לתקן

חוץ מזה - אתה יכול לנסות בתור טיפול מונע ליישם את הטיפים מפה -
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/show...ם-ומזיקים-בדרך-ישירה-וגם-עקיפה-ובקלות-דף-מידע
    אף פעם לא ניסיתי את זה על החברה האלה, אבל יש לי הרגשה שהם לא ממש יאהבו את הריח החזק של השמן.

ד"א - כשהם גדלים הם דווקא די מדליקים ויפים, אבל אני די בטוח שהם גם רעילים (בגלל הצבע) ואולי גם ארסיים (כי ברגע שנוגעים בהם הם מוציאים איזה 2 קרניים מוזרות כאלה מהתחת)

תעדכן איך הולך ...

6. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    עשיתי בדיקה גם היום בבוקר בסביבות שבע וחצי. אין זחלים סימני אכילה חדשים..

7. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    עדכון - תקפו לי את הבזיליקום.
    שוב, אין סימנים של ביצים. אבל חלק גדול נמצא אכול ומושחת.
    החלק המעניין מצאתי את זה
    http://tinypic.com/r/a11zq9/8
    הזחל נמצא בתוך העלה והוא טווה לעצמו כיסוי כזה. הוא לא זז יותר - הוא יצר גולם בתוך העלה כנראה..
    טבלתי את הקצה באוקסין ובצמר גפן לח ושמתי בגינה ציבורית במקום מוצל למקרה שהחבר הזה צריך צמח חי ונוזלים סביבו. שלא יתיבש המסכן.

עוזר לזהות מה זה ואיך להתמודד? דואג לחושך בלילה ומשקה רק בבקרים.
    לא בא לי שיאכלו לי את כל גינת הירק.
    תולעת אחת ממש משחיתה צמח בלילה..

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    ניסית לשנות את מה שאמרתי לך ?
    לא להשקות ולהפעיל אור בלילה ?

9. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    בהחלט. גם רשמתי את זה בהודעה הקודמת.

10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יופי, זה עניין של זמן עכשיו עד שהם ימצאו מקום אחר יותר נוח כמו שכן שכן משקה בלילה או מקום אחר לח יותר.
    בינתיים מה שנשאר לך לעשות זה לעקוב כל יום ולהפטר מכל בקיעה חדשה ואולי גם לנסות להרחיק אותם עם שמנים ארומטים למיניהם.

אם הצמחים חזקים מספיק אתה יכול לקחת צינור ולפתוח על פול ולשים את האצבע ככה שהמים יצאו ברסס ובלחץ חזק וככה "לרסס" את הצמחים טוב טוב בסביבות הבוקר-צהריים,
    ככה רוב הביצים שנמצאים על הצמחים יפלו לקרקע,
    זה בתוספת של ריסוס שמנים ארומטים (אחרי הרחצה הזאת) כדי להרחיק את העשים שלא יטילו שוב (כל יום בכמה ימים הקרובים תן ריסוס כזה, אם אפשרי אז אחרי צהריים כשכבר אין שמש ישירה, אבל לפני החושך - זה הכי טוב), אתה אמור להיות מסודר.

11. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    אוקיי.. טנקס.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!